Dysk zewnętrzny - jaki najlepszy ?

Zaczęty przez Bober, 18 Czerwiec 2008, 15:59

Jakiej firmy dysk zewnętrzny polecasz ?

Samsung
2 (13.3%)
Western Digital
10 (66.7%)
Hitachi
1 (6.7%)
Seagate
2 (13.3%)

Głosów w sumie: 15

Bober

Jaki byście polecili dysk zewnętrzny do 300zł, min 250GB, na USB i najlepiej zasilany z USB?

Can-D

#1
Ja bym brał coś z tych: http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=2818

Bober

No cóż, dyski WD są rzeczywiście polecane w tym zakresie cenowym. Chyba się zdecyduję na My Book Home ze względu, że ma port eSATA, co się może w przyszłości (jak będę miał kompa z eSATA) przydać.

Troll81

można kupić obudowę wellanda (power saving już od 80 zl) i dysk za 150. wyjdzie cię poniżej 300 a jak zapomnisz odpiąć dysku to ci po portfelu tak nie pojedzie.

Bober

Cytat: Troll81 w 20 Czerwiec 2008, 00:10
a jak zapomnisz odpiąć dysku to ci po portfelu tak nie pojedzie.
Co masz przez to na myśli?

Troll81

np zgrywasz dużą ilość plików i zostawiasz na noc cały sprzęt. Kopiowanie kończy się o 2 w nocy a dysk hula aż do 9 rano zabierając 20w energii :D w przypadku obudoway wellanda nie ma problemu bo spin down nastąpi np 1 minute po kopiowaniu a zatrzymanie po 15 :D

PBT_marian_boss

#6
Cytat: Bober w 19 Czerwiec 2008, 23:33
No cóż, dyski WD są rzeczywiście polecane w tym zakresie cenowym. Chyba się zdecyduję na My Book Home ze względu, że ma port eSATA, co się może w przyszłości (jak będę miał kompa z eSATA) przydać.

Kolega ma takiego kilka miesięcy i bardzo sobie chwali.

GRID

#7
Ja polecam dyski zewnętrzne w rozmiarze 2,5 cala. Są małe, ładownie następuje jedynie przez kabel usb. Trudniej taki dysk przewrócić lub zwalić.
W łatwy sposób samemu można sobie taki komplet złożyć. Kupujemy dysk do laptopa 2,5 cala najlepiej firmy SAMSUNG wkładamy w obudowę którą można kupić za grosze i mamy dysk zewnętrzny za połowę ceny niż gdybyśmy kupili gotowy komplet.

Taki dysk pobiera też mniej energii. Można go wykorzystywać jako dysk główny. Gdzie trzymamy program BOINC, a gdy policja puka do drzwi wyrzucamy do kieszeni lub za okno.  :)

Tomasz R. Gwiazda

a no i oczywiscie dysk o predkosci 7200rpm bo 5400rpm to czysty masochizm

Troll81

7200 nie pójdzie na niektórych lapkach :( za dużo papu czasem potrzebuje....

Tomasz R. Gwiazda

dlatego wiekszosc jest zasilana poprzez 2xUSB
a czasami 1xUSB transmisja + 1xPower (zasilacz)

no ale roznie to bywa, kwestia przetestowania pewnie z konkretnym sprzetem

GRID

#11
W czasie gdy tak podrożały dyski, macie jakieś fajne propozycje na dobry i nie drogi dysk ?
Może warto kupić dysk zewnętrzny, aby wymontować z niego dysk i skorzystać jako dysku wewnętrznego?

Szopler

Z Western Digital Passport tak się na 99% nie da... to taki dysk tylko ze złączem USB on board.
Może i SATA gdzieś tam jest, ale nie na standardowym złączu tylko ew. na goldpinach

AL

Ja w zeszłym roku kupiłem na super promocji za 299 takiego WD tyle, że niebieskiego (jak teraz zobaczyłem jegoaktualną cenę to  :fright: ).
Mam w miarę nową płytę z USB 3.0 i ten dysk w porównaniu z innym wd 1tb i samsungiem 1tb (oba usb 2.0) ma transfery zauważalnie szybsze.
Generalnie jest malutki (czasem noszę go w kieszeni kurtki czy polara przy sobie), cichy i się nie grzeje a wygląda naprawdę estetycznie. Zasilanie po kabelku usb (jednym). Teraz nie potrafię tylko znaleźć info jaką ma prędkość ale chyba 7200. Natomiast jak kiedyś sprawdzałem jakimś programem jaki jest hdd zamontowany w środku - to okazał się to chyba nie najświeższy wd green z 16mb i to by była chyba jedyna wada.
Nie wiem czy da się z niego zrobić dysk systemowy (u mnie w tej roli ssd) i używam go tylko do przechowywania filmów.

taktu

Patrząc na te ceny zdecydowanie bym się wstrzymał, lub zainwestował w ssd. Odnośnie samych firm, kiedyś miałem WD który trzymał się aż do utylizacji z powodu małej powierzchni, aktualnie Segate ~300gb i też zachwalam :)


Tomasz R. Gwiazda

z zakupami HDD wstrzymac sie jak mozna do luutego albo 2go kwartalu roku...
1 fabryke przed czasem otworzyli ale wykorzystuja okazje do spekulacji na cenach

i moze tak byc ze nawet do wakacji ceny sie nie ustabilizuja i nie wroca do poprzedniego poziomu

Ania

Ceny w dalszym ciągu się utrzymują. Potrzebuję 2TB i dyski 3,5 cala chodza od 405 zł a były kiedyś poniżej 300 zł :(

Troll81

Za 300 to i ja by chętnie kupił....

krzyszp

Obawiam się, że te czasy już nie wrócą.
Moim zdaniem (ale mogę się mylić), wszyscy producenci inwestują teraz w SSD, gdzie gwałtownie spadają ceny. Myślę, że w ciągu roku, może dwóch, cena 1MB w SSD zrówna się z dzisiejszą ceną 1MB HDD.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

2 TB Segeate widziałam za 365 zł.    Tylko co z ich trwałością.
To dyski zewnętrzne jak sprawdzić czy nie są z trefnej partii ?

Troll81

fora dyskusyjne i po numerach seryjnych szukaj :D