Pierwsze miejsce w rankingu zespołu w projekcie:

Zaczęty przez kcbigfoot, 10 Lipiec 2008, 22:14

kcbigfoot

Zdobyłem dzisiaj pierwsze miejsce w zespole w projekcie SHA-1 Collision Search Graz.
Pozdrawiam  :)
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

AL


emik



AiDec

#3
Sukces, sukces, sukces !!! ;D   Jestem pierwszy w teamie w PS3GRID ;D    Ha ha, jestem najlepsiejszy ;D




No dobra, dobra, to bylo proste, wiem... :P hi hi hi . Ale moze dzieki temu jakos podciagniemy team w statach. Bo kurde mielismy 77-me (slownie: siedemdziesiate siodme) miejsce na swiecie zanim zaczalem to liczyc  >:(

Trzeba to zmienic i mam zamiar to zrobic - 3majcie kciuki :)




PS. Kto pomoze? jurdziol, krzyszp - dawac mi tutaj ;). Kto jeszcze ma Nvidie 8400 badz lepsza? Kto ma Playstation 3? Kazdy punkcik sie liczy ;) Dawajcie chlopaki. Akurat PS3GRID jest projektem w ktorym mozemy miec naprawde wysoka pozycje. A teoretycznie nawet 1-sze miejsce. Naprawde - popatrzcie na punkty. Jestem w stanie sam wyciagnac 30% przyrostu punktowego wszystkich frankofonow do qpy. A jestem pewien ze wielu, wielu z Was kisi Nvidie w kompach albo Playa pod stolem ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik



Pigu


Mori

Cytat: emik w 05 Wrzesień 2008, 20:24
ja to Playa mam ale niestety dwójkę ;D

A jest wersja na Pegasusa? :P ;)

Wow, może tutaj coś zdziałamy... No i zyskamy pierwsze miejsce wśród polskich teamów w projekcie :P

jim

Hej
Jestem Jim.. kilka dni temu przesiadłem się z RC5 na boinc (choć RC5 nadal się liczy) - szukałem czegoś na GPU no i jest, ale...
Mam wersję BM 6.3.10, GF 9600GT, Q9300, najnowsze stery CUDA z nvidii i jakieś prostsze kompy w pracy :)
SETI działa jak trzeba, ale to białko na VGę coś nie idzie.
Niby projekt w systemie jest, zadania jakieś też chwilę były, ale za chwilę przepadły...
Manager chce się łączyć co chwilę z serwerem, grafika się nie grzeje, więc nie pracuje, postępy żadne się nie czynią...
Chyba, że jest coś, czego nie wiem... :)

Podobnie było z folding@home - podziałał 2 dni i zaczął liczyć jakieś białko A tylko na jednym rdzeniu procka...
Napisał, że zejdzie mu pół miesiąca. A po restarcie kompa od nowa...

Się człek flopsami chce dzielić, a tu brać nie chcą.. :)

Jednym słowem: "ale o co chodzi..?"

Pozdrawiam

AiDec

#8
No i mamy pozycje 34 - znacznie lepiej ;D

Witamy jim
Co do Twojego klopotu: sprawdz czy masz dobrze podpiety GpuGrid. Sa dwa linki - mozesz byc podpiety do nieodpowiedniego - sprawdz co Ci pisze Boinc Manager. Sprawdz w zakladce `Wiadomosci`. Powinien Ci tam podawac poprawny link do projektu. Musisz sie odlaczyc od projektu i podlaczyc uzywajac poprawnego linka.


EDIT: chcialem sprawdzic co jest grane, ale nie moge Cie znalezc na Boincstats. Podlacz sie w projekcie GpuGrid do naszego zespolu BOINC@Poland - bedzie latwiej sprawdzac co jest grane. Sprobuje ci pomoc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

jim

Zapięty jest tu:  http://www.ps3grid.net/ więc chyba ok.

a to ja:
http://www.ps3grid.net/view_profile.php?userid=6959

AiDec

#10
Czyli zadna probka Ci sie nie przeliczyla - a pisales ze miales probki... Czy mozesz cos wiecej wyjasnic?

Czy moglbys przeslac screenshota z BM z czterech pierwszych zakladek? aidec_toskasuj@poczta.fm



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

Przecież ma compute errory:
   

<core_client_version>6.3.10</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
Niepoprawna funkcja. (0x1) - exit code 1 (0x1)
</message>
<stderr_txt>
# Using CUDA device 0
Cuda error in file 'deviceQuery.cu' in line 59 : initialization error.

</stderr_txt>
]]>

Tylki mi to nic nie mówi  :P

AiDec

Dlatego chce screena - moze cos ma zle ustawione. Chce po prostu rzucic okiem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kempler

Czy nie zainstalowałeś czasem BOINCa jako usługa serwisowa ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jim

Klient nie działa jako serwis, tylko normalnie, jak zwykła aplikacja. Po podłączeniu się do projektu ściągnęły się ze 4 zadania, napisało, że błąd i na tym koniec.
Teraz serwer odpowiada:

2008-09-21 10:49:39|PS3GRID|Message from server: No work sent
2008-09-21 10:49:39|PS3GRID|Message from server: (reached daily quota of 4 results)

Ale: wcześniej miałem 9500GT gainwarda, zmieniłem na 9600GT palita, manager był w wersji 6.2.18 i dopiero po ściągnięciu PS3GRIDa, jak serwer powiedział, że nie ma dla mnie zadań poszukałem co i jak i ściągnąłem betę 6.3.10. Oczywiście wywaliłem wcześniej 6.2.18.

6.3.10 ściągnął sobie coś do CUDA, potem zadania, a potem powiedziało ERROR :(

Dodatkowo na 9500 działał folding, a na 9600 już nie, ale w pracy na jakimś tam kompie na tej samej 9600 działał dobrze.
Teraz folding nie działa też na 9500, ale jak wsadziłem na chwilę ati x2600 to folding ruszył, bionic zdarł coś do ati, ale nie ruszyło.
Zaczynam podejrzewać, że 9500 i 9600 wbrew pozorom nie działaja na tych samych sterach, tzn cos tam przestawiaja inaczej i CUDA zgłupiała. Postawię później system od nowa i zobaczymy co się stanie.

Machloj

jak zaraz po odpaleniu próbki Ci się wykrzaczają to odinstaluj BM i nagraj jeszcze raz wersję 6.3.10 i przy instalacji wejdź w opcję advenced i nie pozwól mu zainstalować się w trybie chronionym (protected mode)

jim

Jak ja kocham program "FORMAT.COM" :)   To jedyna dobra rzecz z majkroszrotu..

Oczywiście, jak zwykle z reszta pomogło. Folding leci aż pachnie (nawet dosłownie, bo vga się grzeje), a ps3 czeka jeszcze 8 godzin na zmiłowanie się serwera.. :)
Wieczorem zobaczymy.

AiDec

No coz, zycze powodzenia, dzialaj bo warto :)

Ja tez grzebie w kompie zeby tylko to lepiej chodzilo :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

jim

Jeszcze pytanie techniczne: czy folding GPU może pracować równocześnie z boincem GPU? Będzie podział mocy jak na CPU czy system wybuchnie? Ktoś może to testował? Mam jeszcze 2,5 godziny do downloadu ps3grida. :)

Pigu

nie mieszałbym, słyszałem, że obciążanie gpu np grami cieńko wpływa na ukańczalność wu grida

AiDec

#20
Cytat: jim w 21 Wrzesień 2008, 22:02
Jeszcze pytanie techniczne: czy folding GPU może pracować równocześnie z boincem GPU? Będzie podział mocy jak na CPU czy system wybuchnie? Ktoś może to testował? Mam jeszcze 2,5 godziny do downloadu ps3grida. :)

Nie probowalem i nie zamierzam. Moge jedynie dodac (co wynika z moich obserwacji), ze teoretycznie powinny dzialac obydwa na raz. Praktycznie tez. Ale! Bardzo duze ALE. ALE nie sadze zeby programisci tworzacy Folding i GpuGrida przewidywali taka mozliwosc dla GPU.  W przypadku CPU nie ma problemow z Multitaskingiem (bo w tym przypadku o cos takiego chodzi) bo przeciez CPU sa pod tym kontem projektowane, ale w przypadku GPU - nie stawialbym zeby byly w stanie temu podolac, wiec nie spodziewaj sie zbyt wiele. Jesli to odpali tak jak myslisz, to mozesz oczekiwac albo wysypywania sie WU, albo znacznego spadku wydajnosci w liczeniu.


Cytat: Pigu w 21 Wrzesień 2008, 22:35
nie mieszałbym, słyszałem, że obciążanie gpu np grami cieńko wpływa na ukańczalność wu grida

Potwierdzam.




Ale z takimi pytaniami to zapraszam tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1865.0.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

ha! wpisuję się czem prędzej bo podobno świńskimi metodami będą szturmowali na moje zasłużone pierwsze miejsce :D
tak więc:

ramsey@home ---> na pierwszym miejscu ---> Machloj The Great!

Pigu

#22
drżyj, do zobaczenia jutro :ph34r:

Troll81

gratz :D żeby tak jeszcze pierwsze na świecie :D

Macieju

Twardo trzymam się pierwszego w sztaki :)

Pozdrawiam
Macieju

Pigu

Projekt Ramsey zakończony, osiągnąłem nie tylko pierwsze miejsce w teamie ale zarazem w Polsce, no dalej, śmiało nie krępujcie się oddać kamratowi pokłonu hehe

KrzychuP

 :parrrty:
Najwyżej wypiję za Twoje zdrowie tegorocznej naleweczki jeżynowej, jak ją dziś mi się uda przefiltrować.  :D

Machloj

Cytat: Machloj w 09 Październik 2008, 23:21
ha! wpisuję się czem prędzej bo podobno świńskimi metodami będą szturmowali na moje zasłużone pierwsze miejsce :D
tak więc:

ramsey@home ---> na pierwszym miejscu ---> Machloj The Great!

a mogło być tak pięknie :)

Troll81

ja tam wkuszam WU z freeHAL'a :D ślicznie punktują XD

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 27 Październik 2008, 10:51
ja tam wkuszam WU z freeHAL'a :D ślicznie punktują XD
czyżby?
za 2 godziny liczenia 0,5 pkt!!!
na przykład

Pigu

Cytat: KrzychuP w 27 Październik 2008, 11:00
Cytat: Troll81 w 27 Październik 2008, 10:51
ja tam wkuszam WU z freeHAL'a :D ślicznie punktują XD
czyżby?
za 2 godziny liczenia 0,5 pkt!!!
na przykład

tyle, że pkt za wu nijak się ma do pkt na koncie usera :-\

KrzychuP

qrka, to skąd mam wiedzieć za ile mi punktuje!!???? ???

Pigu

obserwować total - inaczej się nie da, ale generalnie szału nie ma (poza sporadycznymi wypadkami) a ryzyko spekulacyjne i ryzyko korekty na bazie danych istnieje

Troll81

taaaa. a na razie zbieram kredytki :D Jak przeczyszczą to moja strata. Wiele nie umoczę :D a jak nie przeczyszczą to spory zysk :D

Szopler

Ja tą metodą zamierzam dociągnąć do 25k (tradycyjnie) ;).

Troll81


krzyszp

Potwierdzam, dziwne punkty...
Wczoraj 50k dostałem (na jednej maszynie tylko liczyłem, ok. 10% czasu procka)... |-?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ja już w okolicach 75k :D ślicznie punktuje :D oby tak dalej

Pigu

oby korekty nie było :ph34r: też zacząłem hala obwąchiwać


punkciki, punkciki...

Troll81