Przejmowanie drużyn czyli kolejny skandal w świecie BOINC

Zaczęty przez Bober, 11 Lipiec 2008, 13:41

Bober

http://boinc.berkeley.edu/dev/forum_thread.php?id=2860

Nasz południowy sąsiad z sukcesem pobawił się dobrze nam znaną opcją "initiate team transfer" i zabrał punkty w Rosecie dość aktywnej drużynie Teddies. Ci zorientowali się po kilku miesiącach i narobili szumu i drużynę odzyskali.

Wniosek: trzeba spam przeglądać, jak się jest founderem. A osoby, które przejmowały drużyny mogą niedługo zostać okrzyknięte złodziejami i bany się posypią  :P

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Ja powoli rozdzielam konto na którym liczę, od konta "zespołowego". Już to możecie zobaczyć w kilku największych projektach (i kilku mniejszych) ;) Mam nadzieję, że w ten sposób łatwiej uda się wyłapywać takie próby. No i mniejsza szansa na wycieknięcie hasła.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

stasieks

Cytat: Mchl w 11 Lipiec 2008, 14:22
Ja powoli rozdzielam konto na którym liczę, od konta "zespołowego".

A mozna jasniej ?? Nie zrozumialem co sie dzieje i w jakim celu to sie robi.

Mchl

Do tej pory w większości projektów drużyna była zarejestrowana na moje konto. Znaczy to, że:
1. Powiadomienia o próbie przejęcia zespołu przychodzą na mój zespołowy mail, który jest zasypywany spamem, więc łatwo je przeoczyć.
2. Ktoś, kto zdobyłby hasło do mojego konta, miałby nieograniczony dostęp do zarządzania zespołem we wszystkich projektach. Jako że korzystam z BAM, to hasło we wszystkich projektach mam to samo. Osobne konto do zarządzania zespołem może mieć inne hasło w każdym projekcie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

syrian

nie bede smiecil w poprzednim temacie wiec zapytam sie tu

mam rozumieć ze ktoś kto zdobędzie hasło do konta może przelać pkt na dowolne inne ??
jeśli tak to bardzo nie podoba mi sie to :(

AiDec

Niestety tak wlasnie to wyglada. Ale na szczescie nie jest bardzo zle, bo z kolei mozna sie `odwolac`. A gdyby cos takiego mialo miejsce, to BOINC@Poland jest teamem na tyle znaczacym, ze BOINC bez problemu przywrocilby nam wszystko. Wiec nie boj zaby :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Nie "przelać".

Ktoś kto zdobędzie dostęp do konta opiekuna zespołu, może w pierwszej kolejności przekazać uprawnienia na inne konto, a w drugiej kolejności zmienić nazwę i inne dane zespołu na swoje.
(Nota bene, w ten sam sposób dokonaliśmy fuzji zespołów w SETI i Einsteinie).
Odzyskanie zespołu po takiej akcji zależy od dobrej woli administratorów projektów, w których taka sytacja się przydarzyła.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

ktoregos razu zastanawialem sie dlaczego na niektrych kontach w BOINC world stats sa ujemne pukty o liczone w dziesiatkach milionow! wynika to walsnie z takich akcji ??

Mchl

Niewykluczone, aczkolwiek możliwe jest też po prostu rozsychronizowanie się kont użytkownika.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org