Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Baza danych miejscowości

Zaczęty przez krzyszp, 14 Lipiec 2008, 22:20

krzyszp

Orientuje się ktoś, gdzie można by zassać bazę danych ze spisem wszystkich miejscowości w kraju? (najlepiej z kodami pocztowymi).

Obecnie czekam na odpowiedź z GUS, ale jak znam życie, to nic z tego nie wyjdzie... :(

Wiem, że Hoga sprzedaje, ale ceny to mają...

Porównanie: lista wszystkich miejscowości w UK~160USD
Podobna baza w Hoga.pl ~10'000pln...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Miałem gdzieś coś podobnego, czyli bazę kodów pocztowych. Nie ma tam wszystkich miejscowości.
Jakbyś był zainteresowany, to rzucę okiem, czy jeszcze się zachowała... Chociaż miałaby już z 5 lat więc niekoniecznie jest w 100% aktualna.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

może to pomoże: http://www.poczta-polska.pl/kody.php

Mchl

I po jednym wyciągać? Masz zdrowie Pigu :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

No właśnie.

Zaskoczyła mnie sprawa z dostępnością w Polsce takich danych...

Od GUSu udało mi się wyciągnąć spis miejscowości :-)
Mam też linka do spisu ulic, niestety, bez podziału na miejscowości :-(

Niestety, dane są w XML'u i jeszcze nie wiem, jak je wyciągnąć do zjadliwej dla MySQL'a formy...

Ale jakoś dam radę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

#5
Proponuję:

http://www.php.net/simplexml
http://www.php.net/mysqli

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

na poczcie za 10pln można dostać książkę kodów pocztowych na CD w postaci gotowej bazy danych. A jak się nie da to poytam w mojej poprzedniej pracy :D Wdrażałem system informatyczny dla poczty polskiej :D i na pewno jest cała baza kodów pocztowych u nas w systemie :D

Mchl

Nie wiem tylko, gzdie krzyszp znajdzie najbliższy urząd Poczty Polskiej... chyba w Świnoujściu...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

#9
Cytat: Mchl w 18 Lipiec 2008, 17:02
Proponuję:

http://www.php.net/simplexml
http://www.php.net/mysqli
Dzięki :-) czegoś takiego szukałem (pierwszy link prowadzi do strony błedu..., ale znalazłem odpowiedni zasób).

Takie programy z Poczty Polskiej lubią mieć bazę zaszytą wewnątrz programu - nie do ugryzienia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

juz ci załatwiam te baze danych :D

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Cytat: krzyszp w 19 Lipiec 2008, 15:33
Dzięki :-) czegoś takiego szukałem (pierwszy link prowadzi do strony błedu..., ale znalazłem odpowiedni zasób).

Dziwne. Poprawiłem urle na uniwersalne.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

podaj mi maila to ci podeślę w pliku accessa :D chyba że chcesz żeby ci to konwertnąć na jakieś CSV albo cuś. Pisz do mnie na priv :D

marcinl

Witam,
Czy również mógłbym prosić o baze danych miejscowości ;), może być w pliku accessa, ważne, żeby można było łatwo przekonwertować ją / pobrać z niej dane do innego formatu.
Jest mi na gwałt potrzebna, z góry dzięki ;)
marcin-las@o2.pl

Troll81

ja najwcześniej wieczorem podeślę. albo ścigaj krzyśka na PW

krzyszp

Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2008, 12:13
albo ścigaj krzyśka na PW

Kurcze, ja też jestem w pracy do wieczora. Chyba, że w archiwum poczty znajdę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

konik_prz

Witam wszytskich bo jestem tu nowy, mogę prosic o podesłanie tej bazy, a jeszcze lepiej namiarów na GUS (kontakt do właściwej osoby aby coś takiego uzyskać)

z góry dzięki mój mail rwi2070@o2.pl
pozdr.

Mchl

Najwyraźniej dzięki temu wątkowi forum idzie do góry w googlach :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

To zablokuj googlowi możliwość indeksowania tego wątku :D

Pigu

niii dlaczego? jak ktoś wyszuka ten wątek to może się innymi zainteresuje  ;D

może by odpalić b@p serv z torrentami lub gołymi babami? ;) reklama dźwignią wiadomo...  :P

krzyszp

Cytat: Pigu w 23 Sierpień 2008, 14:56
niii dlaczego? jak ktoś wyszuka ten wątek to może się innymi zainteresuje  ;D
Kurcze,
poprzednią edycją BOINC-Ubuntu niewiele osób się zainteresowałeo... a teraz:
Serwer w domu padł...
Maili, że nie nadążam odpisywać :-)

Chyba trzeba jakąś poważniejszą dystrybucję zrobić...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

#22
spoko spoko. Naganiam koleżankę do zrobienia nam slicznego logo

W związku z wysokim zainteresowaniem bazą danych miejscowości, i faktem że po wpisaniu tegoż hasła w googla ta strona ląduje na 6 pozycji, informuję że nie prowadzę wysyłki tejże bazy. Jesli ktoś z forumowiczów ją jeszcze posiada to niech wrzuci to na jakiegoś rapidshare albo coś w tym stylu i poda tu linka. Jesli się nie da to informuję że bazę takową można zakupić lub zassać z emule lub innych sieci P2P. Naprawdę męczące jest gdy dostaję co i rusz maila z prośbą o wysłanie bazy. Co ja jestem? Darmowa firma usługowa.