Witam wszystkich

Zaczęty przez kevin_pl, 22 Grudzień 2005, 22:19

kevin_pl

Witam,
20 grudnia dolaczylem do Waszego zespolu,
licze projekt Seti@home.
Pozdrawiam wszystkich :)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

---------- 03:13 23.12.2005 ----------

Ja rowniez witam! Chociaz mozna mnie nazwac jeszcze swiezakiem :] (licze od niecalego miesiaca). I mam pytanie. Skad dowiedzilaes sie o naszym zespole? Moznaby bylo zrobic taka drobna ankiete podobna do tych jakie czesto stosuja fimy, aby dowiedziec sie ktory sposob promocji jest najlepszy. Ja osobiscie dowiedzilalem sie wpisujac w googlach jakies haslo zwiazane z jednym z projetow i jednym z pierwszych rezultatow bylo nasze, wtedy jeszcze "wasze", forum. Pozniewaz znalazlem tam odpowiedzi na kilka problematycznych dla mnie pytan postanowilem sie przlaczyc (i zlikwidowalem moj dwuosobowy zespol :D). Wesolych!!

---------- 03:19 ----------

Prof. Miodek by sie chyba przekrecil jakby zobaczyl mojego posta :] Sorry za kilka bledow ortograficzych.

matti_tm

Cytat: "gaciu"Prof. Miodek by sie chyba przekrecil jakby zobaczyl mojego posta :] Sorry za kilka bledow ortograficzych.

A widzisz... Ojciec Założyciel zadbał o wszystkich mających z tym problemy i na dole, pod polem, w którym piszesz treść posta, jest przycisk Pisownia. :) Działa bardzo skutecznie!
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

hm... no coz... skad ja sie dowiedzialem o teamie? znalazlem kiedys stara strone ojca zalozyciela (ta gdzie shoutbox byl osobnym oknem) bylo tam (i ciagle jest) kilka waznych info na temat projektow, a takze mozna sie bylo o wszystko zapytac... i tak juz zostalem:)

Mchl

Tak z ciekawości. Czy na starej stronie zostąło coś,czego nie przniosłem na nową? Zdaje i się, że o niczym nie zapomniałem, ale mogę się mylić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

z tego co pamietam, wszystko jest:) a ostatnimi dniami nawet przybylo;)

kevin_pl

Znalazlem was przypadkiem. Szukalem forum o Seti i Boinc.
A Wasza byla chyba 1-a w google. Juz kiedys myslalem zeby sie zapisac do jakiegos zespolu (w grupie razniej) ale nie bylo okazji.
I tak jakos wyszlo.
A poza tym macie strone na poziomie a nie jak inne zespoly.

Wszystkim zycze Wesolych i pogodnych Swiat oraz lepszych "maszynek" do liczenia projektow.

8)

MadMan

Cytat: "kevin_pl"
A poza tym macie strone na poziomie a nie jak inne zespoly.
No, z tym zgadzam się w 100%. Właśnie ciekawa strona i wieloprojektowość skłoniły mnie do przyłączenia się do tego właśnie zespołu.

Śladem poprzednika, ja też życzę wszystkim zdrowych, pogodnych świąt i dwurdzeniowych procków podatnych na podkręcanie, coby jak najwięcej mogły policzyć :-)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

hm... "przypadkiem jak szukalem dorum o boinc i seti" zawsze miewasz takie przypadki???:D ciekawe co znajdujesz bez przypadku;) hehe

Juras23

Jako, że jestem na tym forum świeżynka....nie mylić ze śnieżynka...jakoś nie mogę się odnaleźć w prostym temacie. Mianowicie klikam i klikam i nie ma tu nigdzie linka do takiego fajnego spisu userów i ich liczby punktów oraz aktualnego miejsca w rankingu grupy. Nie chodzi mi tu o BOINCstats.com tylko o listę, którą prawdopodobnie widziałem na naszej stronie. No chyba, że mi coś na oczodoły padło i było to "somwhere"...  Szczegół, który pamietam to obok nick'a po lewej symbol określający czy się idzie w górę czy się spada..wczoraj miałem tam świecący na paskudny zielony: "nowy".

Dobra zakręciłem....może ktoś skuma o co mi chodzi.....późno jest to ja może w kimono już wskocze....

Mchl

Jeszcze tego na stronie nie mamy. Widziałeś tylko BOINCstats. Być może trafiłeś tam przez kliknięcie zestawienia na stronie głównej.

A jak nie, to inny serwis ze statystykami...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

---------- 11:07 31.12.2005 ----------

dobra jak to znajdę to dam linka na forum...tx

---------- 01:37 03.01.2006 ----------

jak by ktoś był zainteresowany o czym właściwie pisałem to znalazłem tego linka:

http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=cpdn&st=0&to=100&or=&ti=893

---------- 01:42 ----------

ale nadal nie mogę zrobić takiej statystyki dla wszystkich projektów, a nie tylko dla CR

PrzPrz

Cytat: "Juras23"ale nadal nie mogę zrobić takiej statystyki dla wszystkich projektów, a nie tylko dla CR
Hmmm, jedyne, co udało mi się znaleźć:
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_stats.php?pr=bo&st=0&to=100&teamid=9063
Niestety, strzałek tam nie ma... :(

W porównaniu ze wskazaną przez Ciebie tabelą z projektu CPDN można łatwo stwierdzić
brak trzech pierwszych rubryk (ostatni miesiąc, ostatni tydzień i ostatni dzień). 8O

Może kiedyś się pojawią... :?:

Mchl

Ano nie ma ich dlatego, że w tym zestawieniu uwzględnianie są wszystkie punkty użytkowników, a nie tylko te zdobyte z danym zespole. Stąd też pozycja na liście nie odpowiada pozycji w zespole. A dzieje się tak dlatego, że dosyć trudno wyciągnąć dane o punktach zdobytych w danym zespole ze statystyk eksportowanych przez projekty.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

---------- 21:34 03.01.2006 ----------

No ale w projekcie CPDN się da to zrobić....więc powinno się też dać dla danego Team-u zrobić takie zestawienie, które sumuje wszystkie projekty w jednej liście zawierającej tylko członków danego Team-u.

No ale może za dużo wymagam.

A czy dla innych projektów są takie staty ze strzałkami dla członków danego Team'u??

---------- 21:36 ----------

chyba za dużo razy wpisałem "danego Team-u" hehe... kurde trzeba zacząć chodzić wcześniej spać...tak o 0:30 będzie dobrze :)

matti_tm

Powiem tak: wszystko się da :)

Na głównej stronie BOINCa (czyli tutaj) jest opis w jaki sposób zrobić stronę ze statystykami. RPC, nieco XMLa w dowolnym języku tworzącym dynamiczne strony (PHP, ASP, JSP) i można hulać! :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

ale zawsze trzeba patrzec, na wytrzymalosc serwerow... w boinc jest zarejestrowane (i ma pkt) jakies 455 000 uzytkownikow, z czego, jakby sie zsumowalo uzytkonikow ze wszystkich projektow to wyszloby 600 000... do tego, boincstats.com uklada wszystkich w kolejnosci, dodaje obok nich, tak ulubione przez nas strzaleczki, pozniej zlicza przyrost pkt teamow, oblicza dla wszystkich uzytkownikow, teamow, krajow i hostow tzw. wyprzedzenie, srednia ilosc pkt, do tego dochodza szczegolowe statystyki, kazdy user ma swoje prywatne wykresy... utrzymywanie naszych ulubionych banerkow ( i ich aktualizacja)... a do tego w ciagu dnia, w jednej chwili strone odwiedza 20-50 uzytkownikow, a w chwili oczekiwanej aktualizacji liczba ta podchodzi pod setke... serwery boincstats ledwo sobie z tym radza... a ty chcesz jeszcze dodatkowe listy i 'strzaleczki':D

PrzPrz

Cytat: "Juras23"(...)A czy dla innych projektów są takie staty ze strzałkami dla członków danego Team'u??

Oto linki do "strzałkowych" statystyk dla naszego teamu (BOINC@Poland) w poszczególnych projektach:

BURP - B.U.R.P. Big and Ugly Rendering Project
CPDN - ClimatePrediction.Net
Einstein - Einstein@Home
LHC Alpha - LHC@home alpha
LHC - LHC@Home
Pirates - Pirates@Home
Predictor - Predictor@Home
PrimeGrid - PrimeGrid
Rosetta - Rosetta@home
SETI - SETI@Home
SIMAP - SIMAP@home
SZDG - SZTAKI Desktop Grid
uFluids - uFluids@Home
Xtrem - XtremLab

Niestety, nie udało mi się znaleźć linku do naszej statystyki w projekcie WCG - The World Community Grid.
Jest to o tyle dziwne, że w tym projekcie nasz team istnieje już od 11/02/2005 (vide: link).  8O

bartsob5

jest to spowodowane tym, ze WCG na BOINCu nie czyta teamow (istnieja tylko na ich platformie) stad wszyscy liczacy WCG w polu zespol na boincmgru widza puste miejsce, choc sa zapisani...

CzarnyZajaczek

A ja o BOINC@Poland przeczytałem na forum Mandrivy
http://forum.mandriva.pl/viewtopic.php?t=1396
bez tego pewnie nigdy bym się nie przyłączył do obliczeń rozproszonych
a mój biedny komputerek by się nudził całymi dniami, bo nie chce mi się go wyłączać...
omasz Dąbski "CzarnyZajaczek"
http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

gaciu

Witamy w drużynie. Obyś został długo i liczył dużo.

Któż to taki 0cool?

m2marek

Witamy - niech moc będzie z Tobą :wink: . Południowo-wschodnia Polska jest uboga w naszych członków. CzarnyZajączku ty jesteś ze wschodu, ale trochę zagęścisz tamten obszar kraju.

Mchl

Jak się policzy, że ja i Gave pochodzimy z Lublina, to już się gęściej robi na wschodzie ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

pijama

nie będę zakładał nowego tematu ;]
witam wszystkich i pozdrawiam :)
szyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie

KrzychuP

Witaj! Rozgość się i czuj się jak u siebie w domu ;)

krzyku

Witamy, witamy !!
  

krzyszp

Cytat: "CzarnyZajaczek"http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

Może by Cię zainteresowało PPB i jakaś forma współpracy?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

CzarnyZajaczek

Cytat: "krzyszp"
Cytat: "CzarnyZajaczek"http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

Może by Cię zainteresowało PPB i jakaś forma współpracy?

Prowadzimy teraz (na razie w przybliżeniu co miesiąc) serię wykładów, więc być może jednym z tematów będzie właśnie przetwarzanie rozproszone. Ale nie mogę obiecać że to będzie niedługo, ponieważ mam w tej chwili trochę roboty, ale może uda się już na koniec sierpnia.

Co do współpracy, to bardzo chętnie choć w tej chwili nie mam żadnej wizji jak taka współpraca mogłaby wyglądać. Ale polecam zapisanie się na naszą listę dyskusyjną (informacja jest na stronie), na liście w szerszym gronie możemy to omówić i myślę że na pewno w jakiś sposób moglibyśmy współpracować.
omasz Dąbski "CzarnyZajaczek"
http://www.swiri.pl - Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu

Remwar

Witam zebranych :)

Jak tu trafiłem? Z wikipedii na "Polski Projekt BOINC" - założyłem konto w climateprediction.net i liczę dla tego projektu. W FAQ "Polski Projekt BOINC" przeczytałem o "BOINC@Poland', więc znalazłem team na climateprediction.net i kliknąłem na 'join'. Potem zarejestrowałem się na forum i jestem. Czy zrobiłem już wszystko? Jestem już w "teamie"? 8)

Pozdrowienia
Remek

Mchl

No bardziej być z teamie to już się chyba nie da ;) Teraz możesz zacząć budować swoją pozycję :D

Witaj :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Witamy.
Jeśli chodzi o climateprediction.net, to należy jeszcze utrzymywać "zdrowy" klimat ;)
można zapoznać się z innymi projektami i rozważyć współudział w liczeniu.

Remwar

Przejrzałem, zdaje się, wątek o dzieleniu liczenia. Dla mnie to byłby dobry pomysł, bo mój komputer demonem szybkości nie jest - P4 1,7 GHz, 256 MB (RIMM). Ponieważ ten "klimat" będzie liczył jeszcze przez wiele dni, jest sens dodawać kolejny projekt? Czy nie będą wtedy strasznie oba się ślimaczyć?

bartsob5

a ile ci godzin do konca zostalo? deadline ma poltora roku, liczenie na dobrym kompie trwa ok 90 dni... wiec ja osobiscie nie widze przeszkod:P

Remwar

5748 :wink:

A 5748 / 24= 239,5 dnia przy ciągle włączonym kompie (i BOINC). Albo źle interpretuję te dane, albo nie mam co się brać za kolejny projekt. W "Zaraportowanie wyniku przed" mam 2008-03-08.

bartsob5

hmmm... no to rzeczywiscie dobrze to nie wyglada... lepiej poczekaj az do czegos nowego sie podlaczysz;)

kret

mhm, ja równiez witam Wszystkich :)

i miałbym od razu pytanie, ponieważ dopisałem się do Waszego zespołu w projektach Seti i Rosetta, ale nie wiedzieć czemu nie ma mnie w statystykach ;) zarówno w moich
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=421a6c0312090e1881da20bfd9bb2ded
jak i zespołu ;) i zastanawiam się czy jest to wina że BoincStats potrzebuje czasu na uaktualnienie danych, czy może coś nie tak zrobiłem ;p no ale nie wiem czy od wczoraj by aktualizował te dane :) i czy muszę się zapisywać do zespołu dla każdego projektu czy można zrobić to tak raz a dobrze? :)

i ostatnie już pytanie, to sprawa tego fajnego, małego bannerka Boinc@Poland..czy można go również dodac sobie do podpisu? w sensie nie tylko tu, ale i w innych miejscach?

pozdrawiam i gratuluję sukcesów w liczeniu :) z chęcią dołożę kilka swoich ciężko wypoconych creditsów :)

bartsob5

raczej jest to wina aktualizacji na boincstats, jesli w twoim menadzerze widac, ze jestes zapisany do teamu, to wszystko powinno byc w najlepszym porzadku.

malego bannerka? jak smiesz!  :D  wolno tylko duze ;) :P :) :lol:  8)  :wink:

kret

buhahaha :> dużego powiadasz? :P czyli rozumiem że moge sobie gdzieś go sobie wrzucić i potem linkowac gdzie mi się spodoba, tak? :) super :)

co do BoincStats, to dziwnie to się wszystko tam aktualizuje :P na stronie ze statystykami szczegółowymi mam punkty dla projektów, tylko jakieś stare ;) a jak wejdę w statystyki dla projektu? prawidłowe :P ehh..poczekamy zobaczymy, pozostaje mi tylko liczyć że się poprawi ;]

bartsob5

punkty na boincstats aktualizuja sie zawsze wtedy, gdy projekty eksportuja nowe statystyki, zawsze jest to mniej wiecej raz dziennie. statystyki sumaryczne sa podliczane raz dziennie (juz nie jestem w stanie powiedziec o ktorej ale zawsze to bylo gdzies w okolicach 18-20)