Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Jak to jest ?

Zaczęty przez maxim, 17 Lipiec 2008, 14:58

maxim

Witam,

Posiadam okolo 20 komputerkow ktore licza. Zaczalem sie zastanawiac na optymalizacjami. Powiedzcie czy naprawde warto ? Licze glownie rosetke w tym momencie ale mysle rowniez o einsteinie.

Pozdrawiam

Timaxi

Optymalizacje naprawdę warto instalować. W Einsteinie czas przeliczania jednostki skrócił się prawie o 5h, a mam tylko PIV 2,8  w Enigmie jest to różnica około 10 minut (przy 40 minutowych próbkach). Z tego co się orientuje to najpopularniejsze optymalki są do Seti, Enigmy,Einsteina.


maxim

Orientujesz sie gdzie znajde optymalizacje pod Einsteina ?

Timaxi

Optymalka jest tu http://einstein.phys.uwm.edu/app_test.php#windows pod nazwą einstein_S5R3_4.46_windows_intelx86.zip  nie wiem jak sprawa wygląda dla procesorów AMD bo ta jest chyba tylko pod Intela.


lakixxl

warto instalowac !
ja licze tylko SETI i tylko na 2 laptopach
ale od razu było widac różnice ... nawet podczas obserwacji BOINC managera!
jak mi klikało srednio 0,008% / sek to teraz w zaleznosci od WU kilki 0,012 - 0,018%
nie che sklamac ale w moim przypadku to lekko przyspieszyło o jakies 50%

KrzychuP

O optymalizacjach możesz poczytać na pewno na naszej stronce. (ale po zmianach nie jestem w stanie podać Ci linka)

Mchl

Wystarczy wpisać "optymalizacje" w okienko wyszukiwarki.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

no tak, najprostsze rozwiązania okazują się jak zawsze najlepsze  ;)

lakixxl

Cytat: maxim w 17 Lipiec 2008, 14:58
Witam,

Posiadam okolo 20 komputerkow ktore licza. Zaczalem sie zastanawiac na optymalizacjami. Powiedzcie czy naprawde warto ? Licze glownie rosetke w tym momencie ale mysle rowniez o einsteinie.

Pozdrawiam

pamietaj ze w tych kompach masz rózne systemy operacyjne i rozne procesory ! wiec do kazdego kompa optymalka powinna byc dobrana indywidualnie! zreszta wszystkie info znajdziesz na forum ! nic trudnego ... jak instalowac i gdzie wszytsko masz napisane !
pozdro

Pigu

do einsteina jest uniwersalna