Boinc Manager a obciążenie systemu.

Zaczęty przez buninek, 18 Lipiec 2008, 14:49

buninek

Ciekawi mnie jak wygląda to pod windowsem

Pod linuksem (u mnie) średnio ~1,4%. Zniechęcony tym stanem przerzuciłem się na klienta konsolowego.
Teraz obciążenie generuje jedynie demon boinc śr. 0,1%.

Korzyść płynie nie tylko z mniejszego obciążeia, ale wbrew pozorom z wygody zarządzania. Chociażby dziś musiałem anulować ok 500WU, aby uczestniczyć w race PrimeGrid. Całość operacji to ok 20s. Jeśli przyszłoby mi usuwać poprzez Managera zajełoby to chyba z 10 minut (nie ma możliwości grupowego anulowania).

Mchl

U mnie na Vista poniżej 1%. Poza tym BOINC jako usługa, więc manager ładuje się na żądanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

U mnie na XP manager nieustannie 0%.

TJM

W ten sposób nie ma co porównywać, bo obciążenie rośnie lekko razem z liczbą podłączonych projektów i dość szybko przy wzroście liczby czekających i przeliczających się zadań. Na moim starym kompie przy 200-300 czekających zadaniach manager potrafił wciągać 50% procesora.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

u mnie 0,1% a mam chyba z 50 projektów :D zadań nawet nie chce mi sie liczyć.