Jak przeliczac seti na kompie bez netu

Zaczęty przez khorinis, 26 Grudzień 2005, 05:44

KrzychuP

Więc mam jeszcze nadzieję :)

Juras23

Jak już w innym wątku opisałem udało mi siępotwierdzić to że wczesniejsza instalacja "czystego BOINC'a" na "beznetowcu" nie jest konieczna. ( Uruchomiłem BOINC'a przez zamapowaney dysk na zupełnie innym beznetowcu. Ważne tylko by mieć klienta działajacego na danym procesorze lub stosować uniwersalnego.

SkyWalker

No czytam sobie czytam i powiem Ci Juras, że Ty to masz determinację w sobie niepospolitą, że tyle się potrafisz nakombinować.
Takich ludzi jak Ty BOINC potrzebuje, przydałoby się, żebyś jakiegoś ebooka napisał, jak sprawnie BOINCa zapuścić na kompach w sieci, żeby szef się nawet nie zorientował :D
Jak nie ebooka, to przynajmniej jakiś tutorial, jak krok po kroku to zmontować, bo powiem Ci szczerze z tym brakiem możliwości ściągania większej ilości jednostek to wielki jest obecnie problem i dotknie mnie już całekiem niedługo. :| A BOINC z samego ClimatePrediction nie żyje.
Trzeba mi więcej jednostek przynajmniej z SETI, bo Kosmici latają tu i tam, nadają na wszystkich możliwych częstotliwościach, a mój komp jeszcze w polu i ani widu ani słychu UFOludka na wykresach :D

^^

P.S.
Przypomniałem sobie, jak na uczelni cichaczem SETI kiedyś chodziło na kilku kompach w pracowni. Ciekawe jak i kto? :D
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley

krzyszp

Ten tutorial to faktycznie by się przydał.
Myślę, że zarówno Mchl jak i ja, chętnie byśmy go na stronach umieścili.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Juras23

Dajcie mi troszę czasu np do końca marca, nie chcę działać pochopnie i muszę przetestować BoincView jeszcze.. już mam w głowie taki plan jak ten artykuł czy tutorial ma wyglądać. Kwestia realizacji. A na razie mam na głowie dyplomową, świezo rodzonego syna i pracę z mnóstwem kompków do zaboincowania :)

Mchl

Dopiero teraz sie potomkiem chwalisz?
Jaki ma procesor? :wink:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Procek styczeń 2006 jednak ma bardzo głośny brzęczyk i jest tworem niemożliwie absorbujący mój procek...po za tym spadły na łebmi czasy dostępów do innych mediów..nic tylko sama radość :)

SkyWalker

Można też sobie osobno na dwóch(lub więcej) kompach bez net`a zainstalować klientów BOINC`a i później na nośnik jakiś (PenDrive, płytka CD itp.) zgrać 2 foldery(folder BOINC) z klientami i przesiąść się na kompa z netem.
Przegrać zawartość na kompa z netem, odpalić sobie boincmgr.exe z foldera BOINC i zgrywać jednostki z serwerów projektowych, następnie zamknąć, odpalić z kolejnego foldera(klienta) boincmgr.exe znowu i to samo.
Na koniec przegrać na jakiś nośnik te same foldery z nowymi jednostakami do liczenia.
Potem przesiadka na kompy bez neta, usunąć stare foldery z klientami i zastąpić nowymi.
Odpalić klientów i liczą się jednostki na moich dwóch kompach bez neta.

Póki co działa.
;)

P.S.
Nie polecam tylko climateprediction.net, ponieważ folder tego projektu urósł mi już chyba do 500MB.
Nie wnikam :p
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley