Fundacja Nauki Polskiej i komputerowe modelowanie białek

Zaczęty przez IThorne, 25 Lipiec 2008, 21:19

IThorne

Dziś w radiu w Programie I miedzy 20, a 21 nadawany był program o sławnych naukowcach.

Gościem programu był profesor maciej Żylicz z Fundacji Nauki Polskiej. Wspomniał on cos o laboratorium w Lublinie, które zajmuje się komputerowym modelowaniem białek (czy cos w tym rodzaju, niestety wysłuchałem tylko ostatnich minut programu).

Czy ktoś wie więcej o tym laboratorium i czy do tego modelowania nie mozna użyc BOINCa jak w przypadku projektów Rosetta czy POEM?



Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

w polsce szkoły wolą budować własne superkomputery niż wykorzystywać boinca :D my bogaty naród jesteśmy... stać nas

GRID

Niebawem nasza fundacja nauki polskiej będzie promować superkomputery GRID oraz rozwój badań  naukowych opartych o przetwarzanie rozproszone.

Troll81

Warto by do nich zastukać i przedstawić się :D

Cyfron

Cytat: GRID w 04 Czerwiec 2011, 18:24
Niebawem nasza fundacja nauki polskiej będzie promować superkomputery GRID oraz rozwój badań  naukowych opartych o przetwarzanie rozproszone.

W sensie, że nawiązujemy z nimi współpracę?

GRID



GRID

Ja odgrzałem wiele wątków. Nie oszukujmy się - przybyłem wam na pomoc. :) Fundacja ruszy niebawem i będzie wspierać, pomagać i tworzyć. Najważniejsze że fundacja będzie składać się z różnych osób - piekarzy, murarzy, informatyków i  wszelkich osób które dzięki temu będą mogły wspierać naukę i Polskę.