Jednostki SIMAP - będzie praca

Zaczęty przez stasieks, 28 Lipiec 2008, 20:23

Aegis Maelstrom

Spokojnie, statystyki serwera mówią, że wciąż są jednostki - 270 000 (unikalnych?) to niby niewiele - gdzie to widzisz RAD? - ale o ile pamiętam jak na SIMAP to i tak sporo.

Sądząc po statusie demona, rozsyłanie dopiero się zaczęło. Na razie idą SIMAPy, potem będzie HMMER.

Znając życie najpierw zaopatrzą się hurtownicy i ale potem jeszcze będzie można trochę zaciągnąć.
Trzeba tylko często się o pytać. SIMAP odpowiada skokami - raz mówi, że nic nie ma, a potem rzucają na rynek kolejną partię.

RAD-Poland

#41
ilość udostępnionych w tym momencie wu, results= 2 x wu (aktualizacja co 5min)
Daemon status na stronie głównej
http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/server_status.php

co będzie wysyłane i w jakiej kolejności oraz ilość
Batchmonitor
http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/batchmonitor.php
tym razem standard najpierw SIMAP potem HMMER (ale już dwa razy zrobili mnie na szaro i rozesłali odwrotnie)
ostatnimi czasy bywało po pół miliona i więcej wu, w tym miesiącu ogłosili 275k wu, ale będzie nieco mniej ~250k

generalnie liczę tylko HMMER'y ok 400wu/miesiąc (dlaczego: SIMAP 21pkt/h natomiast HMMER 35pkt/h na 64 bitowej aplikacji AMDX2 3800+ 2,0@2,4)
w tym rozdaniu będzie ich tylko 9718 sztuk trzeba będzie się idealnie wstrzelić z pobieraniem

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Niekumaty Burak

Dają, zasysać, bo jak zwykle tylko przez kilka dni.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

KrzychuP


Niekumaty Burak

Jeszcze są próbki. Kto nie uczestniczy w The Harvest Festival Challenge, SETI Gauntlet 2009 i PM proszę zasysać. Kto nie przyłączył się jeszcze do projektu, ostatnia chwila by policzyć coś w tym miesiącu.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

To są tacy, którzy nie uczestniczą w żadnym z właśnie toczonych wyścigów? :wth:
Skandal!  :attack:

Szopler

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale leciały ładnie HMMERki tyle, że serwer im zdechł. Złapałem z 50 WU %)

Niekumaty Burak

Serwer działa pobrałem 60 próbek, więcej nie daje.
2009-11-01 12:38:43   boincsimap   Message from server: (reached limit of 60 tasks in progress)
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Niekumaty Burak

W tym miesiącu serwery projektu działają wyjątkowo dobrze. Jeszcze są próbki do pobrania, dużo, jak nigdy dotąd.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Aegis Maelstrom

Dokładnie. Tzn. z serwerami to oni problemów nie mieli - tylko że liczba próbek zawsze była dość limitowana.

W tym miesiącu jest ich znacznie więcej niż zwykle, wiec można sobie ich pochapać.

Niestety, u mnie traci na tym PM (Spinhenge), ale wynagrodzę mu to w przyszłym miesiącu. Przynajmniej efekt promocyjny będzie zachowany. A teraz do boju!  :attack:

Troll81

u mnie podobnie jak z LHC :D PM idzie w odstawkę gry tymczasowe projekty mają próbki :D

Niekumaty Burak

Cytat: Aegis Maelstrom w 12 Listopad 2009, 10:54... Tzn. z serwerami to oni problemów nie mieli ...

Były kilkugodzinne przerwy w odsyłaniu i pobieraniu próbek, ale w buforze zawsze było ich kilkanaście, więc nie było problemu. W tym miesiącu ich serwery pracują jak żyleta.
Na czas The Giving Thanks Challenge z ciężkim sercem wstrzymam liczenie simap.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Niekumaty Burak

Po raz pierwszy od roku simap daje próbki przez cały miesiąc, a nie przez kilka(naście) dni jak było dotychczas. Ciekawe czy tak będzie w następnych miesiącach.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Niekumaty Burak

Odpoczynek do 7 stycznia. PrimeGrid skorzysta na tym.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

no wlasnie, skonczylo sie rumakowanie :)
Ja mam pracy chyba jeszcze na 2 dni, ale to juz opary.
Myslalem ze na jeszcze troszke starczy tej pracy no i ze grudniowa bedzie od razu dostepna.

Ciekawe co z robota cancelowana i nie zwrocona w czasie, czy bedzie jeszcze wysylana

apohawk

Dostałem raptem jedną próbkę, a jak przeliczyłem i chciałem więcej to już nie było... Dziwny ten projekt, nie to nie :P
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

dziwny o tyle ze czasem wypada wejsc na strone projektu i zobaczyc jego status. Obecnie sie probki skonczyly i jest o tym info na stronie projektu

apohawk

Boinc z założenia jest dla ludzi leniwych. Podłączasz pod projekt i zapominasz o istnieniu tego czegoś, co liczy coś na CPU z priorytetem idle. "Zaglądanie na stronę projektu" ? Są pewne granice ;)

Disclaimer:
Żeby mi tu zaraz flamy nie latały, to podkreślam, że żartować sobie raczę  ;D
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Projekt obudził się, zasysać. 
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

wszystko zgodnie z planem, 7.01 mialy byc nowe zadania.
Obecnie jest okolo 60tys WU ale chyba jeszcze generuja je.

Ja mam na kilku hostach ciekawostke bo mi nie chca sciagnac nic, mowia ze serwer nie ma jednostek :) Resetowanie projektu nie pomoga.
A inne nawet bez interwencji same sciagnely

Troll81

odłącz się i ponownie podłącz do projektu..

apohawk

Dzięki za info. 60 mi zasiorbało. Ciekawe czy teraz zdążę je przeliczyć przed deadlinem  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler

PM ucierpi, ale cóż robić ;)

apohawk

E tam, cierpi. Enigmy to mi akurat nie żal  ;D
No good deed goes unpunished.

apohawk

WU miały być "rano", ale dopiero teraz się załapałem. 60 nowiutkich wu do przeliczenia, więc PM ucierpi  XD
Łapać, póki są!
No good deed goes unpunished.

emik

dzięki za info - już zassysam


Tomasz R. Gwiazda

fajnie, pociagne troszke :)

Szkoda ze nie ma stalego doplywu WU bo tak to ciezko mi wybic sie na 1 miejsce w tym projekcie w Polsce:)

Niekumaty Burak

Jak co miesiąc zassałem. A PM, no cóż.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Na serwerze wciąż są WU do pobrania (ok. 47k). Ci z aspiracjami do 1. miejsca w Polsce łapać, póki są! ;D
PM ma pecha.
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Jednostki skończyły się. Następne około 1 marca. Zaznaczyć w kalendarzykach, niekoniecznie małżeńskich.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

#70
Wedle http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/batchmonitor.php, to jeszcze nie ma połowy trzeciej części batcha, więc jest jeszcze nadzieja, że wygenerują jeszcze zadania... chyba.
No good deed goes unpunished.

apohawk

Jutro wieczorem mają być nowe WU.  ;D

CytatNew Workunits: the calculation of similarities and features of new sequences, that were imported from protein databases into SIMAP until the end of February, will start in the evening (UTC) of March 1.
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Pewnie przez tych wyścigowców cięzko coś dostać. Na razie zaledwie 26 dostałem.
No good deed goes unpunished.

lolek

I już pierwszą serię WU rozebrali

apohawk

#75
W tym batchu ma być 55449, a poszło dopiero ok. 20k, jeszcze się generują. Ja już mam swój przydział 120, teraz tylko przeliczam i poluję na więcej  ;D

[EDIT]
Jeszcze się załapałem na 2 WU, których brakowało mi do limitu.
No good deed goes unpunished.

apohawk

Robota cały czas się generuje, a ok. 3k czeka na rozgrabienie, do roboty!  :attack:
No good deed goes unpunished.

lolek

grabić, gwałcić, mordować, a wszystko w imię nauki  %)

apohawk

Uwaga, przygotować się do abordażu  :attack: Jutro "rano" ma być kolejna seria.  :attack:

CytatNew Workunits in the morning (UTC) of March 31
New Workunits: the calculation of similarities and features of approx. 1,200,000 new sequences, that were imported from protein databases and metagenomes into SIMAP until the end of March, will start in the morning (UTC) of March 31. 30 Mar 2010 5:53:38 UTC
No good deed goes unpunished.

Szopler