Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Jednostki SIMAP - będzie praca

Zaczęty przez stasieks, 28 Lipiec 2008, 20:23

apohawk

Spróbuję dwurdzeniowca przez wieczór doprowadzić do porządku, aby zdążyć na poranną grabież.  :attack:
No good deed goes unpunished.

apohawk

No good deed goes unpunished.

Peciak

Czy ktoś może mnie w kilku słowach oświecić (tylko bez złośliwości proszę) o co chodzi w tym całym szale na te WU z tego projektu. Bo raczej nie o punkty?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Trzeba na nie polować, średnio raz w miesiącu, ale jak szybko się rozejdą, to różnie bywa. Przez to jest ciekawiej, nie jak SETI albo rosetta, "jak zwykle jest praca" ;)
W tym miesiącu chcę dobić do 25k.
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Gdy będzie dużo jednostek, mam nadzieję dobić do 50000.  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Walcz, jednostek jest sporo.

Punktowo wychodzi tak:
na quadzie phenomie @3GHz: 36.9656 na godzinę na rdzeń
na dwu rdzeniowym athlonie @2,5GHz:  26.6993 na godzinę na rdzeń
wychodzi mi prawie 2x lepiej niż rosetta, a to wciąż pożyteczna chemia, inna, ale pożyteczna ;)

Poza tym, trzeba mieć trochę rozrywki, a comiesięczne polowanie na SIMAPa tym właśnie dla mnie jest. Ale się nie martw, pewnie jak dobiję do 100k czy 500k to mi entuzjazm przejdzie  XD A w międzyczasie, szabrować!  :attack:
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Dają próbki, zasysać  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

#87
Próbuję, ale dopiero dwie dostałem. Jednakże komputery są już gotowe, przeliczają resztki rosetty pobrane do zapełnienia czasu po PG i schłodzenia procesorów (Athlon spadł o 10C).

EDIT
Jeśli próbek ma być zaledwie 250k, to chyba nie uda mi się sztuka dobicia do 100k w tym miesiącu, musiałoby być próbek tyle co ostatnio, a ostatnio miało być 1,2M...  :(
No good deed goes unpunished.

emik



dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Z początku tak właśnie jest, jak się wszyscy rzucą na projekt. Mi zanim zapełniło bufor (a jest limit 30 "in progress" na rdzeń), to zdążyłem pierwsze próbki przeliczyć  XD
No good deed goes unpunished.

dziubas

no to nie wyrobiłem normy, łapałem na 3 pecety, dostałem 49, 33 i 0 próbek. ktoś mi wyżarł mój przydział %)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

tmphaha

Cytat: dziubas w 01 Czerwiec 2010, 20:54
no to nie wyrobiłem normy, łapałem na 3 pecety, dostałem 49, 33 i 0 próbek. ktoś mi wyżarł mój przydział %)

Jak tylko masz taką możliwość to zaktualizuj projekt, bufor na 10 dni - no i zależy jaki zapas jeszcze innych próbek posiadasz.

dziubas

bufor miałem wolny już od rana, ustawiony na 5 dni (nie chciałem być pazerny  ;) )
może jeszcze coś doślą
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

#94
Jak co niemal miesiąc najpierw ustawiłem bufor na więcej dni, a dopiero potem zorientowałem się, aby zatrzymać pobieranie zadań Collatz  :fright: Jeden request, 141 próbek Collatza na GPU  %)

@dziubas:
Jak pisałem (w którymś wątku), SIMAP jak już zaczął, to generuje zadania cały czas.
Potem spowalnia generowanie nowych próbek jak ma ok. 50k jednostek gotowych do wysłania i tak aż się wyczerpią zadania w seriach.
No good deed goes unpunished.

dziubas

no! złapałem i na trzecią sierotkę!
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

dziubas

jakbym dostał 140 WU Collatza to mógłby sobie od razu w łeb strzelić, moja 8600M liczy 1WU 8.5 godziny. Przypomina mi to stary dowcip rysunkowy: wisielec dyndający obok komputera, a na ekranie napis "dostałeś dziś 10GB poczty"
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

sstratoss

mi też się w końcu udało coś zassać...oby jeszcze tak pare razy ;D


:

simonic

komplecik 60 sztuk uzbierany  ;D Pewnie na jutro nie zostanie nawet pół WU ...


tmphaha

Cytat: simonic w 01 Czerwiec 2010, 22:04
komplecik 60 sztuk uzbierany  ;D Pewnie na jutro nie zostanie nawet pół WU ...

Najlepiej wstrzymać wszystkie inne projekty CPU i aktualnie liczyć tylko SIMAP, w miejsce policzonych może się uda jeszcze coś dociągnąć  ;)

apohawk

Pewnie, że się uda, szybko się liczą.

@dziubas:
U mnie liczy jedno WU collatza liczy się ok. 16-17 minut. Ok. 40h i się tego pozbędę.
No good deed goes unpunished.

tmphaha

Wygląda, że to już ostatnie chwile na załapanie wu w tym miesiącu - stan wu unsent spadł do 38k (ostatnio cały czas blisko 50k)

Jeśli ktoś chętny - atakować  :attack:

Troll81


apohawk

Atakujem ? Już dawno po próbkach. Teraz tylko doliczyć, co zostało i hajże na PM (z objazdem przez parę próbek magnetismu ;D)
No good deed goes unpunished.

apohawk

CytatThe calculation of new simap workunits containing new sequences from public databases imported in June 2010 (simap app) and their domains (hmmer app) will start in the evening (UTC) of July 1st.
Jutro wieczorem szturmujemy  :attack:
No good deed goes unpunished.

Troll81


Niekumaty Burak

Będzie tylko 170,000 próbek. By dobrze zaciągnąć się potrzebny 10-dniowy filtr.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

dziubas

sieci udoskonalone (14 nowych rdzeni) i zastawione, byle tylko coś wpadło  ;)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Niekumaty Burak

Wpadnie, tylko na początku jest problem z wejściem na serwer, na bramce jest wściekły tłok. Po pobraniu pierwszej próbki następne idą gładko, limit 30 na rdzeń.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Ruszyło, a ja siedzę w robocie i nie mogę rozpocząć liczenia. Czas iść do domu  %)
No good deed goes unpunished.

apohawk

No good deed goes unpunished.

dziubas

niestety, ale może to uratuje 5 miejsce w wyścigu, Rechenkraft.net dyszy nam za plecami.

Cytat: apohawk w 03 Lipiec 2010, 09:24
Koniec próbek  :(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

toms83


apohawk

Mam 2,5k w pending + jeszcze próbki w buforach, jakieś 5-7k jeszcze zdobędę. dziubas, dzierżysz 8. miejsce indywidualnie  :respect:
No good deed goes unpunished.

dziubas

#114
faktycznie  :parrrty:
mógłbym się chwalić, że wyciągnąłem wnioski z poprzedniego wyścigu, ale ...  to efekt dodatkowych 2 xeonów E5530

zostało mi już tylko 2.8k w kolejce +bufory, wkrótce się skończy to rumakowanie  :(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

dziubas

dorzucają nowe jednostki!
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Właśnie zauważyłem, ale krótkie te serie próbek, więc poganiać poganiacze!
CytatSimilarities of new sequences from metagenomes, part 1/10
Będzie tego 10 serii chyba. Pierwsza z dziesięciu miała niecałe 50k WU.
No good deed goes unpunished.

dziubas

#117
druga seria ma ponad 100k, może jednak uda mi sie wykonać plan 100k w SIMAP ;D
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Przy takiej ilości próbek, to do 200k spokojnie dopłyniesz.  8)
No good deed goes unpunished.

dziubas

no nie tak spokojnie, coś się klima nie wyrabia, musiałem na razie trochę zwolnić.  :(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *