Jednostki SIMAP - będzie praca

Zaczęty przez stasieks, 28 Lipiec 2008, 20:23

simonic

CytatThe current workunits calculate the similarities and domains of approx. 170,000 new sequences from public databases and approx. 5 million new environmental sequences imported in June 2010.

postarał się SIMAP w tym miesiącu  ;D 5 milionów WU tak szybko się nie rozejdą wiec Może wystarczy pracy na cały miesiac?


Troll81

Żeby zawsze się tak starali....

PMG

Jak by się zawsze tak starali to byłby to zwykły projekt jak każdy. A tak ludzie się przyzwyczaili że na poczatku miesiąca można SIMAPa liczyć to sie każdy nastawia.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

simonic

Od 1 lipca śmigam na pełnym gazie w SIMAPie, porzuciłem nawet na dłużej mój flagowy Docking i Climate prediction (BTW szkoda że akurat w tym miesiącu to jest PM, gdy SIMAP się postarał  :( )
Właśnie zauważyłem że dopiero udostępnili serie WU 5/10, wiec do konca miesiaca nie uda sie Nam pewnie wyrobc wszystkiego...


tmphaha

Gdyby była pewność, że rzucą znów tyle jednostek, że starczy na miesiąc, pewnie nie jedna osoba oddała by swój głos na SIIMAP w PM :)

dziubas

Ponieważ nasze miejsce w turnieju wydaje się być i z dołu i z góry (szkoda) niezagrożone a ja osiągnąłem swój cel (300k) , przełączam parenaście rdzeni na dość zaniedbany przeze mnie POEM, za ~24h powinny skończyć jednostki z bufora. Trochę jajek zostawiam w projekcie - może uda mi się zrobić 300k w ramach jednego rzutu próbek.
:respect:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

simonic

Jak zauważyłem zwiększył się też czas przeliczania 1 WU, wczesniej bylo to ok 40 minut a teraz u mnie trwa to ok 1.10 h. Czyżby projekt 'znormalniał" na dobre? :) Jednostki cały czas dostepne i dłuższy czas liczenia. Może nie bedzie trzeba "polowac" na WU na poczatku kazdego miesiaca.

A 1 sierpnia planowane są nowe próbki, ciekawe więc czy te 5 milionów z lipca zdąży się przemielić ...


apohawk

Pewnie nie zdążą i w sierpniu będą się mielić. Sądzę, że we wrześniu projekt powróci do swojego comiesięcznego cyklu. Ale to tylko zgadywanie.
No good deed goes unpunished.

apohawk

Już się kończyła ostatnia (z 10) część serii metagenomów, a tu pojawiają się nowe serie zadań:
Cytat10081502     Similarities of new sequences from metagenomes, part 1/3     BOINCSIMAP simap application     3,750,210     0.0 %     0       119698
8)
No good deed goes unpunished.

dziubas

już myślałem, że to jednak będzie koniec, cieszyłem się że zdążyłem pozapychac bufory na full,  a tu bęc - 3 h przerwy i znowu metagenomy. za łatwo teraz można byle co zsekwencjonować, a ty licz to potem człowieku  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Za dwa dni dobijesz do 0.5M a ja do 400k i to przed wyścigiem PG, więc może nie powinniśmy narzekać   XD
:parrrty:
No good deed goes unpunished.

lolek

A ja myślałem że to koniec i zaciągnąłem WU z WCG

apohawk

No good deed goes unpunished.

Puma

Dzisiaj zaczyna się jakiś wyścig?

lolek

Cytat: apohawk w 18 Sierpień 2010, 17:58
WCG nie zając...

Skasowałem wszystkie poza tymi rozpoczętymi

dziubas

ale liczę i liczę, czy upał czy słota, a końca wciąż nie widać  ;)
niepotrzebnie zabrałem pare jajek poemowi
coś czuje, że simap zdąża w kierunku normalnego, do bólu przewidywalnego projektu, już nie będzie tej adrenaliny  :(
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

#136
Puma, dzisiaj nie. Najbliższy wyścig w SIMAPie na początku września.
SIMAP September scramble
No good deed goes unpunished.

Puma


lolek

Trafiają się próbki z błędami. Liczą się 3x dłużej a na końcu się zapętlają i po kilku minutach wywalają.

simonic

#139
Faktycznie znów jakieś błędy wywala. Już 3 taki  próbki na 3h trafilem, ktore w koncu sie wysypaly. A teraz wlasnie odsyla sie probka o wielkosci 193 MB!! to rekord chyba jakiś. Ciekawe czy tak jak ostatnio beda recznie dodawane dodatkowe punkty za takie próbki...

Edit
Za każde zadanie zakończone błędem będzie 75 punktów


lolek

A za próbki ekstra duże do odesłania są tak jak ostatnio dodatkowe punkty. Jak próbka waży kilkadzesiąt MB to to bywa wkurzające, ładnie neta potrafi zamulać. Ps. Pojawiła się kolejna seria zadań

simonic

Czy u was też ponownie zwiększyła się długość przeliczania próbek? W sierpniu było to ok 1 - 1.20h teraz to juz ponad 2h! Teraz nie wiem czy to wina mojego kompa czy faktycznie WU dłuższe sa teraz...


dziubas

rzeczywiscie, są troche dłuższe
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

simonic

#143
Dodali już ostatnią serie próbek przed przerwą... Pozostało ok 500 000 sztuk  :attack:


Próbek juz nie ma pozostalo tylko polowanie na zwroty... Zakonczyl sie maraton pracy na ponad 3 miesiace non stop :(


simonic

Niestety najbliższe próbki są planowane dopiero na 7 stycznia 2011 :( Z powodu problemów technicznych w ostatnim czasie przenosza projekt na Uniwersytet do Wiednia... Ale praca ma byc znow na okolo 2 miesiace non stop :)


apohawk

No good deed goes unpunished.

-

O ile dobrze widzę : unsent   49,579

apohawk

#147
Dobrze widzisz, a do tego wyścig SIMAP September scramble w toku.
No good deed goes unpunished.

[B@P] MSW

zasysać, zasysać ........  XD

apohawk

#149
No good deed goes unpunished.

dziubas

się dzieje, ale z poczatku jak krew z nosa, tam gdzie po prostu zrobiłem aktualizację projektu poszło ok, tam gdzie odłaczyłem i przyłączyłem na nowy adres musiałem ponad godzinę czekać na aplikacje i jednostki
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Właśnie przełączyłem się na nowego urla i poszło bez problemów.
No good deed goes unpunished.

dziubas

ruszyło po 21, wcześniej nawet master file'a nie chciał ściągnąć, za to na tych pecetach gdzie nie czyściłem projektu, próbki miałem już godzinę wcześniej.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

Czy wiadomo kiedy BAM! zaktualizuje url'a?

apohawk

Nie wiem, nie korzystam z BAMa. Na razie dodałem newsa o nowym urlu. Daj znać jak to będzie w BAM działać, to się kolejnego newsa napisze  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Szopler

BAM! zaktualizował adres. Kto nie miał ustawione w BAM! "Nie pobieraj zadań" ten po synchronizacji z boincstats dostał WU ;).

apohawk

No good deed goes unpunished.

lolek

No i całe szczęście - projekt znów zyska tą "inność"  :D

dziubas

będę dłużej na topie  :boing:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

simonic

Wydali nowe próbki. Jednostek wystarczy na około 27 dni ... Czyli maraton trwa dalej...