Błędy !!!! :/

Zaczęty przez lakixxl, 30 Lipiec 2008, 15:50

lakixxl

witam !

Unhandled Exception Detected...

- Unhandled Exception Record -
Reason: Access Violation (0xc0000005) at address 0x0040EC07 read attempt to address 0xFFFFFFFF

Engaging BOINC Windows Runtime Debugger...

taki komunikat wyskakuje mi co jakis czas ... nieraz jest to seria straconych jednostek !
co to oznacza i skad się bierze ??
Uzywam optymalki na SSE3 i siedze tylko w SETI!
wkurzające jest to bo czesto wyskakuje przy koncu WU i trace na tym sporo czasu i credytu

dzieki za odpowiedz!

[PBT] Horpah

to wskazuje na problem sprzętowy
albo masz za bardzo podkręcony komputer bądź uszkodzoną pamięć (przetestuj) może być za słabe chłodzenie szczególnie w te gorące dni.

lakixxl

hmm to chyba jednak bedzie wina OC ...
przypuszczałem ze to o to chodzi ale nie chciałem sugerowac odpowiedzi!
cieszylem sie ze szybciej liczy ale jednak cos za cos!
w sumie z Celerona M440 1,86GHz zrobiłem 2,66GHz i to jeszcze w laptopie :]

jak masz cos na oku testującego wydajnosc kompa to podaj linka, a jezeli nie to nie szukaj specjalnie dla mnie sam cos poszperam !
pozdro i dzieki za info

bartsob5

przetestuj orthosem czy bledow nie robi... grzeje proca bardziej od boinca :P

lakixxl

kurde ale sie zmarszczylem ... ustawilem proca na 2,7GHz i pierwszy blad juz po 1min i 8 sek ..... :/
nie zdarzylem wejsc na forum zeby to opisac a tu nagle niebieski ekran i zwiecha na maxa :/

kurde ale mu krzywde robie !
normalnie to licze na 2,645 - 2,655 GHz
puszcze test przy tych ustawieniach

dzieki za tego orthosa

bartsob5

no generalnie entuzjasci jadą nim po 8 godzin, ale ja uznaje, że jak nie ma błędu w ciągu 10 minut to jest okej..

lakixxl

zrobilem kilka tych róznych testow po 5 - 15 min i na tych nizszych czestotliwosciach wydaje sie byc ok !

kurde pajac ze mnie bo chcialem wyciagnac jak najwiecej a te kilkanascie - kilkadziesiac MHz wiecej to raptem szybciej o 1,5 min jak sobie policzylem ...  a ile jednostek stracilem ...

thx

Troll81

Ludzką rzeczą błądzić :D boincową poprawiać :D

[PBT] Horpah

Cytat: bartsob5 w 31 Lipiec 2008, 01:31
no generalnie entuzjasci jadą nim po 8 godzin, ale ja uznaje, że jak nie ma błędu w ciągu 10 minut to jest okej..
ja za optymalną uznaję 1 godzinę pracy orthosa

lakixxl

starac sie nie bladzic ani mylic ... w mojej robocie blad i prokurator na karku od razu :]

Troll81

a co masz za robotę??

Machloj

może sygnaturka podpowie :)

Troll81

Ty jesteś ten od brania łapówek i usmiercania pacjętów :D ??

Can-D

Jak ostro przesadzisz z oc to orthos się wykrzaczy w pół godziny,więc nieraz trzeba pokatować pare godzin aby być pewny stabilności , oczywiście testujemy na  piorytecie 10.

lakixxl

kOLEGO Troll :] nie biore, nie brałem i nie zamierzam brac !!! chce aby ten cały smieszny system naszej "słuzby zdrowia" działał na tyle wydajnie zeby mozna bylo spokojnie pracowac !
poza tym za mlody jestem zeby ktokolwiek chcial mi cos dac :P

jakby co to zapraszam na SOR do WSS Gdansk jak ktos z Trojmiasta :p

lakixxl

mi sie wykrzaczył juz po kilku minutach !
ale nie ma sie co dziwic jak moj Celeron o prawie 900MHz sie przekracił !

no teraz pracuje na mniejszych obratach  :P

Troll81

Ja po prostu cytowałem ministra zero :D moja matka jest lekarzem a ojciec był chirurgiem, więc znam problemy naszej służby zdrowia aż nadto :(

lakixxl

i dobrze zrobiłes ze nie poszedles za namowa rodzicow na studia medyczne :P

ja natomiast nie mam nikogo z lekarzy w rodzinie i nie mial mnie kto przestrzec :P

dobra skonczmy ten watek bo to temat w stylu "zaplacilismy a Dr i tak nie zoperował" na jakims forum jestem.chory.pl :P

Mchl

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 13:18
poza tym za mlody jestem zeby ktokolwiek chcial mi cos dac :P

Taa... Nawet się nie zorientujesz jak dostaniesz. Pacjent wredna bestia i potrafi kasę podrzucić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

Cytat: Mchl w 31 Lipiec 2008, 15:09
Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 13:18
poza tym za mlody jestem zeby ktokolwiek chcial mi cos dac :P

Taa... Nawet się nie zorientujesz jak dostaniesz. Pacjent wredna bestia i potrafi kasę podrzucić.

hehe :] za mało mam expa i skilla zeby mnie ktos zauwazył jak narazie!

bartsob5

900MHz? a dawales moze wiecej 'papu'? jak to mowi moj kolega... jesli temperatura na to pozwala to sprobuj dac wieksze napiecie na rdzeniu... a jesli nie, to zjezdzaj z taktowaniem w dol...

lakixxl

pewnie ze bym mu dal wiecej pradu gdybym tylko mogl :[

to jest laptop tu jest wszystko poblokowane w biosie
jedyne co moge zrobic w biosie to zidentyfikowac procka

wiec wszystkie operacje OC robie bezposrednio pod Winda
ClockGen i zmieniam FSB płyty głownej!
szukalem i przerobilem kupe roznych programow to albo nie obsluguja mojego chipsetu albo nie obsluguje danego procka, a jak juz cos obsluguje to sie okazuje ze procek jest Locked i nic nie mozna ruszyc ani mnoznika ani napiecia...

wiec skoro z 133MHz x 14 dał się nakręcic na 190MHz x 14 bez papu to jest niezly wynik :P

Troll81

fakt, niezły bo prawie o 50%

lakixxl

szkoda tylko ze zaczalem sie OC tak pozno interesowac , a moze balem sie grzebac w lapku!
zreszta i tak na 4mce przed koncem gwarancji sam w chacie procka wymienilem wiec teraz to juz tak troche mniej ni na tym kompie zalezy, no ale szkoda zeby mial sie spalic  ;D