Nowa wersja (6.2.14) ??

Zaczęty przez lakixxl, 31 Lipiec 2008, 08:51

lakixxl

taki komunikacik dzisiaj rano przy aktualizacji projektu mi sie ukazał:

2008-07-31 08:34:29||A new version of BOINC (6.2.14) is available for your computer
2008-07-31 08:34:29||Visit http://boinc.berkeley.edu/download.php to get it.

instalowac ?? jakies optymalki sa dostepne do tej wersji czy moze sa juz wbudowane ?
Jak ktos ma wiecej info na temat nowej wersji BOINCA managera to PROSZE

thx

Troll81

to się tyczy boinc managera a nie aplikacji przeliczających. Optymalki są skierowane pod konkretne projekty i są to aplikacja niezależne od boinc managera. Jedyne co robi boinc manager to przydzielanie zasobów aplikacjom liczącym i schedulowanie workunitów.

buninek

Prawie się zgadza tylko boinc manager wykonuje również benchmark,
który  w projektach gdzie claimed credit = granted credit może mieć znaczenie.
Sam sobie również kompilowałem ze źródeł. Rezultat nie powalający, ale zawsze cóś.

lakixxl

rozumiem, czyli to raczej specjalnie nie przyspieszy mi maszyny tylko jakies ladniejszy "wystruj"  :P

moge instalowac nakladke czy na nowo odzielnie ? czy poczekac az mi sie wszystkie sciagniete WU przetworza i wtedy robic nakladke ?

Troll81

Ja po prostu zatrzymywałem managera, instalowałem nową wersję i startowałem ponownie. Jednostki przeliczają się z pomocą aplikacji projektu i nie interesuje ich czy wogóle masz boinc managera. Teoretycznie możesz boinca nie włączać tylko samą aplikację liczącą :D

kacperek70

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 08:51
instalowac ??
Jak ktos ma wiecej info na temat nowej wersji BOINCA managera to PROSZE
thx

No nie wiem...
Po pierwsze - po instalacji usunął mi usługę BOINC.
Po drugie - jeśli nie miałeś dotąd oddzielnego katalogu z danymi, to najpierw trzeba trochę pokopiować i pokombinować.
Po trzecie - nie zalecana instalacja na kontrolerach domeny - ale to akurat najmniej ważne.

lakixxl

lepiej pozostane przy starym ... ładnie sie wszytsko liczy bez zadnych problemow ! optymalki działaja jak nalezy tylko szybszy procek do szczescia potrzebny :] THX

Mchl

No ale 6 powinna mieć mniej problemów z Vistą... tak przynajmniej ją reklamowali ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

ja i tak wierny XP jestem ... teraz jakis SP3 wgralem i mi wystarczy!
do niedawna to jeszcze win98 mialem tak sie do niego przywiązalem :P

Mchl

No a ja przymuszony siłą do Visty chyba spróbuję nowego... Ale jak mi się wszystkie jednostki przeliczą. :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

czemu przymuszony ? ze wzgledu na to ze 64bitowy ?

Mchl

Ze względu na to, że Dell sprzedaje tylko z Vistą.
No ale wyłączyłem Aero i tak naprawdę nie jest źle. A UAC nie jest taki zły. Pod linuksem też jest sudo :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

nie chciałes przeistalowac ? przeciez by Ci chyba nie zabrali gwarancji ??

moja kobieta ostatnio kupiła fujitsu z Vista, chciała to jej przeinstalowalem ..
fakt ze sie troche nameczyłem bo trzebabylo jakies specjalne stery zespolic z instalką XP programem nLite ale poszlo :]

Bober

Cytat: kacperek70 w 31 Lipiec 2008, 15:19
Po drugie - jeśli nie miałeś dotąd oddzielnego katalogu z danymi, to najpierw trzeba trochę
pokopiować i pokombinować.
Ja zainstalowałem nic wcześniej nie robiąc. Próbek nie straciłem. BOINC sam wszystko przesunął.

lakixxl

no to bedzie trzeba spróbowac THX

Mchl

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 18:49
nie chciałes przeistalowac ? przeciez by Ci chyba nie zabrali gwarancji ??

A licencja skund?
Lapek służbowy, więc system musi być licencjonowany.

A poza tym jest taki fajny bajer, że jak już namotam w systemie do reszty, to mogę w niecałe dziesięc minut przywrócić go do stanu 'fabrycznego'. (Te 10 minut, to nie licząc archiwizacji danych :P)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

tak myslalem ze to jakis sprzet sluzbowy !
racja do domowego uzytku to se moge nawet dosa 3.11 zainstalowac i jeszcze pirackiego :P

ale patrzac tak trzezwo to troche wkurzajace przypinanie na sile konkretnego systemu oprecyjnego do danego sprzetu!
wracajac do lapku mojej kobity co pisalem wczesniej to nawet nie dali plyty z systemem oryginalym tylko zainstalowany byl oryginalnie vista .. jak czlowiek wyrzuci bo mu sie akurat nie podoba to juz potem nie ma odwrotu!
ja kupilem swojego bez systemu  ::)

Troll81

a nie masz ty przypadkiem ukrytej partycji do przywracania systemu?? niektórzy producenci tak robią.

lakixxl

tez mi to smiedzi ukryta partycja !
podczas mojej ostatniej walki przy zamianie visty w XP znalazłem właśnie taka partycje, miała około 12Gb
niestety nawet niezdarzyłem obejrzec zawartości jak wszytskie usunałem i został "surowy" dysk :]

emik

ja w moim HP zadzwoniłem do Centrum Obsługi powiedziałem, że nie mogę odzyskać systemu z ukrytej partycji ( a mogłem ;D ), podałem numer seryjny lapka i za tydzień dostarczyli mi do domu jedna płytkę z oryginalnym systemem a drugą ze sterownikami


bartsob5

Cytat: emik w 31 Lipiec 2008, 23:42
ja w moim HP zadzwoniłem do Centrum Obsługi powiedziałem, że nie mogę odzyskać systemu z ukrytej partycji ( a mogłem ;D ), podałem numer seryjny lapka i za tydzień dostarczyli mi do domu jedna płytkę z oryginalnym systemem a drugą ze sterownikami

o! musze to wyprobowac!

Troll81

#21
w ja właśnie zainstalowałem nową wersję. Trzeba było ręcznie przerzucić dwa katalogi ale wsio hula

no i nareszcie zrobili multiselekta w poszczególnych tabach. bo ręczne przebieganie próbek było męczace

Mchl

Cytat: Troll81 w 31 Lipiec 2008, 23:18
a nie masz ty przypadkiem ukrytej partycji do przywracania systemu?? niektórzy producenci tak robią.

Mam, mam. A żeby było śmieszniej, siedzi na niej XP. :D
Ale płytki też dali. Ogólnie bardzo dużo dodatków przyszło z lapkiem. Nawet drukowana, ponad dwustustronnicowa istrukcja obsługi.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kacperek70

Cytat: Troll81 w 01 Sierpień 2008, 01:36
Trzeba było ręcznie przerzucić dwa katalogi ale wsio hula

Które katalogi przerzucałeś i jaką miałeś wcześniejszą wersję?

emik

instalator sam poprzerzucał odpowiednie katalogi


kacperek70

Cytat: emik w 05 Sierpień 2008, 16:54
instalator sam poprzerzucał odpowiednie katalogi

A jeśli nie poprzerzucał...

Troll81

to sam przerzuć :D cięzkie nie są, myszką uniesiesz ;D

PanStaszek

Jakaś ciekawostka z tym 6.2.14 bo wczoraj był "Recommended version" a dziś jest "Development version ". Do łask na BOINCU wróciła wersja 5.10.45 .
hmmmm......


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

no to siem chyba zdeczke wkur.... znaczy się że pracuję na niedorobionym produkcie??

PanStaszek

Znaczy się Panowie z BOINC mieli "przedwczesny wytrysk"  wersji.  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

KrzychuP

Pytanie nasuwa się następujące. Czy da się wrócić bezawaryjnie do starej wersji? I jak to do <piip> <piip> zrobić?

PanStaszek

Ja śmigam testowo na 6.2.14,   6.2.15 i   6.3.6  na różnych maszynach i nic złego sie nie dzieje w żadnej z wersji, nie panikuj  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

ja już będę śmigał na tym co mam, ale zdeczke się wkurzyłem.

bartsob5

Cytat: KrzychuP w 07 Sierpień 2008, 08:51
Pytanie nasuwa się następujące. Czy da się wrócić bezawaryjnie do starej wersji? I jak to do <piip> <piip> zrobić?

ja tam nowych wersji nie testuje, caly czas na starych poczciwych .... hm... jaki to byl numer?

w kazdym razie, nigdy nie mialem wiekszych klopotow z upgradem lub downgradem instalacji..

Troll81

nowa wersja ma jeden plus :D multiselect w oknie aplikacji. Nareszcie mogę wstrzymać kilka zadań jednocześnie :D

KrzychuP

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2008, 10:02
nowa wersja ma jeden plus :D multiselect w oknie aplikacji. Nareszcie mogę wstrzymać kilka zadań jednocześnie :D
Mnie też tego baaardzo brakowało. Już nie muszę pojedynczo klikać, żeby wstrzymać/wznowić (i etc.) ileś projektów.  :D Hurrra!  ;D

lukaszde

Chciałbym wspomniec, ze najaktualniejsza stabilna wersja to 6.2.16
Do pobrania tutaj: http://boinc.berkeley.edu/download.php

Troll81

zassam jutro bo dziś juz mi się nie chce

lukaszde

Rekomendowana wersja to znowu 5.10.45

AiDec

Nie dziwie sie - z szostka mialem problemy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka