Aktualny artykuł o optymalizacjach

Zaczęty przez Bober, 01 Sierpień 2008, 15:46

Bober

Aktualny artykuł o optymalizacjach znajduje się tu.

Wszyscy zarejestrowani na stronie mogą go aktualizować, więc jak ktoś znajdzie jakieś nowe optymalizacje lub coś się zmieni proszę się nie krępować i edytować.

Poprawiłem link - Kempler

lakixxl

#1
witam  :) zaraz sprawdze czy nadal pracuje na aktulanym sofcie ;)

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ksysju

Hi

Można by coś dopisać, że warto dokończyć co się ma, zrobić gdzieś kopie.  Bo projekt może się zresetować i zaczyna nowe próbki.

--
ksysju
ksysju

lukmarq

szukam optymalizacji do einsteina na sse. Probowałem wgrac optymalke z tąd http://einstein.phys.uwm.edu/power_apps.php
Niestety wyskakują mi najrózniejsze błędy a za bardzo nie wiem o co w nich chodzi: Moze mi ktoś pomóc ?

2009-02-05 10:02:11|Einstein@Home|URL: http://einstein.phys.uwm.edu/; Computer ID: 1655364; location: home; project prefs: default
2009-02-05 10:02:11||No general preferences found - using BOINC defaults
2009-02-05 10:02:11||Reading preferences override file
2009-02-05 10:02:11||Preferences limit memory usage when active to 383.24MB
2009-02-05 10:02:11||Preferences limit memory usage when idle to 689.84MB
2009-02-05 10:02:11||Preferences limit disk usage to 0.76GB
2009-02-05 10:02:12||Contacting account manager at http://bam.boincstats.com/


2009-02-05 10:02:12|Einstein@Home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 10080 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-02-05 10:02:13||Account manager error: can't resolve hostname
2009-02-05 10:02:17|Einstein@Home|Scheduler request failed: Couldn't resolve host name
2009-02-05 10:34:13|Einstein@Home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 10080 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-02-05 10:34:23|Einstein@Home|Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-02-05 10:34:23|Einstein@Home|Message from server: To get more Einstein@Home work, finish current work, stop BOINC, remove app_info.xml file, and restart.
2009-02-05 10:34:23|Einstein@Home|Message from server: No work sent


gielo

Mam to samo, pisze aby usunąć app_info ale jak usuniesz to wtedy działa bez optymalki i nie wiem czy to tak ma być czy są jakieś błęðy w tym pliku app_info czy tez może optymalka nie jest zgodna z najnowszą aplikacją boinc z jakiej korzystam i trzeba czekać na nową. Jeżeli ktoś wie cos w tym temacie to bardzo prosze o info.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



buninek

Piszesz zbyt enigmatycznie. Nie podajesz o jaki system chodzi, Mac OS X, WIN 98 czy Linux x86_64.
Po wcześniejszych postach wnioskuję, że mowa o linux 64-bit.

Jeśli prawidłowo stosowałeś się do zaleceń podanych tu http://einstein.phys.uwm.edu/app_test.php
to problem może wynikać stąd, iż aplikacja jest pod architekturę i686. Żeby porawnie działała w systemie 64-bit potrzebne są podstawowe biblioteki 32-bit  - lib32-glibc i lib32-gcc-libs.

Przed chwilą sprawdziłem te aplikacje. Wszystko działa prawidłowo, tzn. pobiera nowe WU i je przelicza.
Mój system to linux 64.

gielo

Tak chodzi o linuksa a dokładnie sidux 64 bit (Debian SID + Dodatki) Ta biblioteka o której piszesz pod debianem jest wogle niedostępna pod ta nazwą ale przypuszczam że znajduje się w innym pakiecie i jest ona uruchomiona jako że programy pod wine mi działaja a to potrzebuje bibliotek lib32 do uruchamiania programów windowsowych.

Mam zainstalowane wszystkie dostępne z repozytorium pakiety lib32.

EINSTEIN pod cuda działa tylko nie pobiera właśnie tych próbek dla 686. W sumie to średnio mi na nich zależy, wże że pod cuda działa a na cpu liczą się inne projekty więc jest oki. Pytałem wcześniej jako że nie chciało mi żadnych próbek pobrać, ale już pobiera te na gpu więc oki.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



buninek

Daj znać jak przebiega liczenie einsteina na CUDA w porównaniu do cpu. Jako że jest to nowość, a nikt wcześniej nie informował o efektach liczenia na grafie w tym projekcie.

gielo

Włąśnie liczy mi jedną próbkę w części na cpu a w części na gpu  ::) 1cpus + 1 NVIDIA GPU taki widnieje komunikat przy próbce.

Karta to NVIDIA 9400GT + Proc amd 64 4000+ podkręcony do 2730mgz na rdzeń. Czas liczenia próbki jak pokazuje 7h. Jak zapunktuje to powiem ile za próbkę na tym sprzęcie można z einsteina wyciągnąć
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



buninek

Pewnie ta optymalka pod cpu nie współpracuje poprawnie z aplikacją pod grafę. Może stąd te problemy z pobieraniem zadań na cpu.

gielo

Wiesz tu właśnie jest dziawna rzecz. Optymalki sa pod 686 czyli 32 bit system, mój jest 64 bit. Jednak cpu +GPU liczy co mnie zastanawia i albo to jakoś pod 64bit zoptymalizowali albo jest błąd w 32 bit optymalkach. Biblioteki lib32 posiadam więc na chłopski rozum nie powinno wywalać błędów dla próbek tylko na cpu. To jest jak pamiętam beta jakaś więc stąd może te problemy ?
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



33oliver

Ciężko jest się przebić przez temat optymalizacji laikowi w dziedzinie oprogramowania..

z CPU-Z wynika, że instrukcje obsługiwane przez mój procesor to:

MMX, SSE (1,2,3,3S,4.1) EM64T, VT-x
System to: WIN X P 32

skąd należy pobrać optymalizacje i gdzie i jak ja wgrać?
liczę to co widać w sygnaturce.

apohawk

W tych projektach to chyba sobie odpuść. Ja nie mam żadnej optymalki, a patrz jak mi dobrze idzie ;)
No good deed goes unpunished.