Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

krzaki nagrywareczki

Zaczęty przez Pigu, 05 Sierpień 2008, 00:44

Pigu

Po przesiadce z kijowego litona na pionierka 215 nastąpiła pewna niemiła niespodzianka - otóż okazało się, że litek jak to litek nagrał kilka płytek sam dla siebie i pionier nie bardzo to widzi, a tak konkretnie, to widzi, odtwarza, kopiuje pliki z napisami, ale próba kopiowania avi (350mb) kończy się krzakiem crc. Naturalnie płyty zaraz po nagraniu były wszechstronnie sprawdzone pod kątem sprawności i wszystko było ok. Czy wiecie kamraci jak jednak dobrać się do tych danych?

AiDec

#1
Sprobuj na tymze pionierku skopiowac ponownie. Plikow jako takich (samych sobie) nie odczyta, ale kopiowanie niejednokrotnie przechodzi. A wtedy juz plyte odczytasz :). Mozesz tez zrobic obraz dysku i sprobowac odczytac pod Alcoholem albo Daemon Toolsem.

Jest jeszcze jeden sposob - byl gdzies kiedys taki programik polski (poszukaj na necie, o ile dobrze pamietam to nazywal sie `Łabsterowy kopiowacz CD`), ktory odczytywal prawie wszystko. Po prostu w sytuacji kiedy nie mogl odczytac jakiegos sektora to atakowal go ponownie i ponownie i ponownie - ilosc prob mozna bylo ustawic na jakies 999999999 :).

Btw, to jest czesto spotykana wada. Zalecane nagrywanie z polowa maksymalnej predkosci i z symulacja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Odżałuj 60 zeta i kup nowy napęd. Dwa że płytki się szybko utleniają ostatnio. TDK wypalony 2 tygodnie temu już jest nie do odczytu i nie jest to u mnie wina napędu tylko tego ze na powierzchni piszącej płytki zrobiła się "sama z siebie" plama. Ewidentnie wykrzaczyła płytka. I tak mam z niejedną płytą. Dlatego przerzucam się na dyski twarde. wczoraj kupiłem 640GB za 220PLN co daje koszt 35gr/GB (zaledwie 2 razy więcej od płyty DVD a komforet nieporównywalny.