Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Czy jest na sali programista?

Zaczęty przez matti_tm, 28 Grudzień 2005, 21:06

matti_tm

Nawiązując do wątku o przeliczaniu bez netu: czy nasze forum odwiedzają zdolni programiści C(++) z "ikrą"?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

wyslij to na newsa, bo tu moze ten ktos nie zajrzec... chcialem podobnego temata walnac na forum seti, ale niestety maja cotygodniowy outage...

Mchl

Nie outage, tylko przerwe konserwacyjną... lepiej brzmi ;D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Ojcze Założycielu, co Ty na to, żebyśmy może rozpoczęli jakiś projekcik?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Ja osobiście marnie sobie jeszcze radzę w C++
Moje największe osiągnięcie, to jak narazie sterowanie silnikiem krokowym. 8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

No, to i tak solidnie... Ja w C rozwiązywałem tylko "akademickie" problemy nt. tablic i wskaźników ;)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Po prostu dorwałem dobrą książkę o obsłudze RS232 przez WinAPI. Reszta to też tablice, nawet bez wskaźników... Z grubsza rozumiem, jak mój program działa, ale z pamięci go nie odtworzę.

Swoją drogą, możnaby ściągnąć kod źródłowy BOINC i pooglądać...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no wlasnie... poogladac, i nic wiecej... no moze tak jak w tym kawale o studentach prawa: -ty! zrozumiales cos? -nieee -no to wkuwamy!!!

ja swego czasu umialem w delphi kalkulator zrobic:D ale tak z perspektywy czas, to on slaby byl...;)

matti_tm

Wiesz, Delphi to mój chleb powszedni. Moje największe osiągnięcie, to system fakturujący i ewidencjonujący do sprzedaży recept lekarskich. Ale C to już troszkę inna historia...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

dobra, i tak czuje sie przy was malutki.... :?

Mchl

Właśnie sobie przypomniałem, że do końca semestru mam jeszcze projekt w Javie zrobić... A nie wiem nawet, czym i czy w ogóle to sie kompiluje czy coś...  :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

---------- 22:03 28.12.2005 ----------

Mnie tez Java zalega :/ A wracajac do tematu: co mielibysmy robic w C?? Masz jakis pomysl??

---------- 22:06 ----------

No dobra juz przeczytalem poczatek!! To by byl konkretny projekt.

matti_tm

Właściwie należałoby przejżeć kod BoincManagera, wydzielić z niego kod uruchamiający obliczenia, przenieść go do oddzielnego projektu i zastąpić kodem budującym "paczkę". W tym oddzielnym projekcie dopisać kod wypakowujący paczkę.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

na naszym forum wyglada to niezwykle latow, jednak wypusciwszy podobny post na forum seti otrzymalem nastepujaca odpowiedz

Cytat: "Pooh Bear 27"This has been discussed several times. There are several issues here. Validaty, expirey dates, and general accounting.

Validating that a machine really did the work, and someone isn't cheating is harder in this instance. If someone wanted to make a farm of machines that just crunched more or less the same result, faking out the WU information, etc. would be a lot harder to catch (this happened in Classic, and is partially why this new system is in place).

Also stated on another thread about this subject is proving benchmarks. This can be cheated a lot easier when moving WUs machine to machine. The amount of data that would have to move back and forth would get humoungous with validaties in place. Then I still would think it would be easier to cheat.

Expirey dates could be missed a lot easier. If you are not diligent enough to move things back and forth every few days (which to me would get majorly boring after a couple of weeks), many results would expire.

Accounting for the WUs would be messed up. The information passed back and forth on benchmarks etc. are done only so often. How is the project supposed to know how to validate it speed wise, etc. when it can not keep track of the machine speed, etc. It would mean a major rewrite to try and keep this accounting in tact.

With the Internet as accessible as it is, it's not hard getting all machines to at least be able to send/receive the information from the projects. Using Proxies, personal networking, routers, etc. you can easily have all machines talking. You can block as much information as you want from the outside, if done correctly.

I really do not think this is a feasible solution anymore.


napisal to Pooh Bear 27. jesli chce ktos cos dodac od siebie do tego tematu, tu jest link

krzyszp

Tylko dlaczego C w ogóle??
Wiem, że jest szybki (kod wynikowy oczywiście), ale nie widzę konieczności zastosowania tego konkretnie języka.

Oczywiście jestem za, tylko jaki to ma być projekt?
Co ma przeliczać?

Myślę, że najpierw prościej by było stworzyć samą aplikację liczącą, a dopiero potem przystosować ją do Boinc.

Trochę chaotycznie, ale przegapiłem początek dyskusji i się trochę zgubiłem :?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

my tu debatujemy na temat ulepszenia samego BOINCa tak, aby umozliwic liczenie kompom nie podlaczonym do neta... a twoja wypowiedz wyglada, jakbys pomylil tematy:|

krzyszp

aaa, to przepraszam  :twisted:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

Trzeba będzie poważnie pomyśleć nad rangą Naczelnego Mieszacza  :lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "bartsob5"na naszym forum wyglada to niezwykle latow, jednak wypusciwszy podobny post na forum seti otrzymalem nastepujaca odpowiedz
(...)

No widzisz... Trzeba tylko poczekać, aż znajdzie się ktoś, kto nie wie, że to jest niemożliwe i napisze odpowiedni soft :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

no tak... jak ktos kiedys napisal:
CytatDobre programy dziela sie na te, ktorych nikt nie wymyslil i na te, ktorych nikt nie napisal ;)

matti_tm

Cytat: "Mchl"Właśnie sobie przypomniałem, że do końca semestru mam jeszcze projekt w Javie zrobić... A nie wiem nawet, czym i czy w ogóle to sie kompiluje czy coś...  :D

Potrzebujesz jeszcze informacji/pomocy przy Javie?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Na pewno będzie potrzebne Java SDK ze strony Suna. Do tego szef kuchni poleca program zwany JCreator. Ma swoją bezpłatną wersję LE (czy coś). Jest do pobrania po wyszukaniu w Googlach. Jest to świetny edytor z podpowiedziami, tagami, kolorowaniem składni, debugowaniem (wykonywnie krok po kroku!). Wszystko to bez używania wiersza poleceń. Polecam! :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Dzieki. Na pewno sprawdzę ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

Nie wiem co na to matti, ale ja tez troche smarowalem e GEL-u. Calkiem ciekawy prgram. Zwijanie klas i takie tam.

matti_tm

Cytat: "gaciu"Nie wiem co na to matti...

A cóż ja mogę na to? Nie mam monopolu na dobrze narzędzia :)

Mchl: masz do napisania coś konkretnego?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Pod względem algorytmu nic trudnego. Rozkład liczb calkowitych na czynniki pierwsze. Bardziej chodzi o to, żeby się z Jawą oswoić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Jeśli wyrazisz chęć, to wyślę Ci kilka króciutkich programików do obejrzenia.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Na razie potrenuję sobie sam. Nie takie algorytmy się w L.O. pisało ;)
(to dziwne, że na uczelni technicznej, mam mniej zajęć z algorytmizacji niż w L.O., nie mówiąc już o poziomie...)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Nie chodzi mi o algorytmikę, tylko o składnię języka ;)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


gaciu

Roznica miedzy uczelnia a L.O wlasnie polega na tym ze nikt nie bedzie cie do niczego zmuszal i w zasadzie sam pownienes sie wszystkiego uczyc :/ Podejrzewam ze jak podskoczysz do wykladowcow z pytaniami to ci odpowiedza.

Mchl

Pytanie tylko czy ja ich odpowiedzi zrozumiem...
Facet z ktorym mam wykład z Javy porozumiewa się jakimś dziwnym językiem i często się zapętla. ;)
Na szczęście wyciągnąłem od niego materiały do wykładu, przykładowe listingi z zajęć i co tam jeszcze miał, więc z tym jestem do przodu ;)
Z drugiej strony koleś jest podobno geniuszem, jeśli chodzi o teorię sterowania. Potrafi przemnożyć w pamięci trzy macierze 3x3 szybciej, niż ja zdąże je wklepać do kalkulatora programowalnego. Ciekawie to wygląda... :roll:
Tak czy inaczej, jak będę potrzebował pomocy, to napewno się odezwę ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

Jesli chodzi o Jave to u mnie tez katastrofa. Koles potrafi wszystko zrobic (chyba) ale pomoc mi nie moze. Jak mam jakies pytanie dlaczego mi program nie bardzo dziala to on od razu zabiera sie za pisanie programu od poczatku :/ Jak macie jakies dobre materialy do nauki javy to dajcie linka albo wyslijcie mailem. Wyjezdzam na weekend wiec nocami powinienem miec troche czasu popisac :]

matti_tm

Powiem tak: każdy nieco inaczej chłonie wiedzę o programowaniu. Ja na przykład zazwyczaj potrzebuję jakiegoś przykładu i duuuuuuu(...)uużo testów. W ten sposób nauczyłem się Delphi i PHP w stopniu wystarczającym do zajęcia się nimi zawodowo.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Gave

Cytat: "matti_tm"(...)Ja na przykład zazwyczaj potrzebuję jakiegoś przykładu i duuuuuuu(...)uużo testów.

Ja mam podobnie. Przez liceum i dotychczasowe 4,5 roku na uczelni nie miałem problemow z programowaniem - nie jest problemem okiełznanie algorytmów a poznawanie składni różnych języków to przykłady, analogie i wiele prób.  :wink:
W poprzednim semestrze zapoznałem się z Javą i mi się tak spodobało, że teraz piszę w JBuilderze programik przetwarzający obrazy medyczne na magisterkę.  :wink:
Póki co sobie radzę, ale widzę, że w razie czego będę mógł szukać u Was pomocy.  :lol:

matti_tm

Cytat: "Gave"
W poprzednim semestrze zapoznałem się z Javą i mi się tak spodobało, że teraz piszę w JBuilderze programik przetwarzający obrazy medyczne na magisterkę.  :wink:

No widzisz... A ja jakoś nie mogę się do javy przekonać... Inżynierkę pisałem z Delphi, magisterkę z PHP...


PS. Jak się przetwarza obrazy medyczne na magisterkę? ;D
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Gave

W mojej pracy chodzi o segmentację struktur mózgowych na podstawie danych z rezonansu magnetycznego. Czyli ma być ładowanie danych - trójwymiarowego wolumenu - zapisanych w pewnym standardzie, prezentowanie ich w kilku trybach (bez 3D ale za to 1 warstwa, wiele warstw, czy też przekroje w trzech osiach) no i oczywiście znalezienie wokseli spełniających jakieś kryterium (czyli właśnie segmentacja; dokładna identyfikacja np. jakiegoś guza).
I w tym wszystkim program ma być szybszy i dokładniejszy od lekarzy, którzy póki co ręcznie wskazują te struktury.  :wink:

A Java dlatego, że był to jedyny fajny temat, jedyny z programowaniem, a resztę miał narzuconą. Choć nie powiem żebym miał jakiś (inny) ulubiony język a poza tym java jest teraz 'jazzy'.  :lol:

gaciu

... ja zawsze bede mial watpliwosci do czegos co zrzera zasoby niczym potwor...

matti_tm

Cytat: "gaciu"... ja zawsze bede mial watpliwosci do czegos co zrzera zasoby niczym potwor...

"Emulatory" zawsze zżerały zasoby :)

Gave: powiem tak: dość ambitne :). Aczkolwiek na magisterkę jest w sam raz. Kiedyś na ćwiczenia z GIS musiałem wczytać, obrobić i wyświetlić plik SHP - nazwaliśmy to z kolegami rzeźbieniem w g... Problemów była kupa, a polegały choćby na tym, że część danych miało format big-endian, a część little-endian - w jednym pliku!

Na szczęście można było wybrać sobie swój ulubiony język, więc przysiadłem się do projektu i napisałem go porządnie przy okazji trenując klasy w Delphi.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl