Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

KrzychuP

Cytat: AiDec w 05 Listopad 2008, 08:58
Resetu to bym na razie nie robil. A jak Ci zresetuje ustawienia i zacznie liczyc dlugosc WU dla Ciebie od poczatku? :P.
A tak btw, dostales pkt. za ta przeliczona probke?

Qrka, o tym nie pomyślałem, |-?
ale już za późno   :(

Za tamtą nie dostałem.

Troll81

Dajcie znac jak będą mieli aplikacją dla ATI

Szopler

Cytat: AiDec w 05 Listopad 2008, 01:21
Cytat: Szopler w 04 Listopad 2008, 22:42
EDIT2:To jednak stery 178.08 działa / 178.24 nie działa.

Juz bys mnie zabil ze to nie stery, a to jednak stery :) - jakos tak wlasnie kolo sterow mi smierdzialo, a wech w kompach mam dobry ;D


Btw, jaka masz grafe?

GeForce 8600GT 256MB ;) - 14,38% po 3h55min
Stery 178.24 nie chciały mi się instalatorem wrzucić, więc wpychałem je na siłę przez manadżer urządzeń / aktualizuj sterownik. Natomiast 178.08 (pokazane zresztą w filmiku na stronie gpugrida) zainstalowały się normalnie...

stasieks

#203
Pytanie do znawcow projektu:

Mam komputer z GeForce 9500GT 1024ddr2. Wszedzie piszecie ze jest malo czasu na oddanie WU, policzy cos ta karta czy nie bawic sie w instalowanie ???

Jakies kompendium albo wskazowki byscie mogli spisac - strasznie sie rozrosl watek, nie wiem juz jakie stery i wersje managera instalowac :( .


Szopler

Postępuj jak w filmiku instruktażowym na stronie projektu :). Musi się udać ;)
Deadline mam do 9.11. Jak komp będzie chodził 24h/d to zdąży.

stasieks

#205
Cytat: Szopler w 05 Listopad 2008, 13:35
Postępuj jak w filmiku instruktażowym na stronie projektu :). Musi się udać ;)
Deadline mam do 9.11. Jak komp będzie chodził 24h/d to zdąży.

No i OK. Niestety nie pobiera jednostek do liczenia. To normalne dla tego projektu ? Platforma Windows 32bit.


Edit: AHA !!! No CUDA devices found.
Tak mi napisal manager. Czemu ??

Postepowalem zgodnie z filmikiem, mam zainstalowane sterowniki, Boinc w sugerowanej wersji :(

AiDec

#206
Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 12:24
Pytanie do znawcow projektu:

Mam komputer z GeForce 9500GT 1024ddr2. Wszedzie piszecie ze jest malo czasu na oddanie WU, policzy cos ta karta czy nie bawic sie w instalowanie ???

Ile shaderow ma Twoja karta? Ale znawca ze mnie zaden :P


Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 12:24
Jakies kompendium albo wskazowki byscie mogli spisac - strasznie sie rozrosl watek, nie wiem juz jakie stery i wersje managera instalowac :( .

Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 18:43
Edit: AHA !!! No CUDA devices found.
Tak mi napisal manager. Czemu ??

1. Stery polecam 178.24 (ja jade na takich na wszystkich kompach), a jesli nie dzialaja to 178.08

2. BM 6.3.21, a jakby byly problemy to 6.3.19, ewentualnie nawet 6.3.14.

3. Podlaczac sie do projektu nie przez BM, tylko przez DOLACZANIE DO PROJEKTU wpisujac adres http://www.gpugrid.net


A co do kompendium, to chcialbym miec dosc czasu na to... Juz od tygodnia nie gralem w Crysisa, a Ty mi o kompendium :(  :P :P :P  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stasieks

Cytat: AiDec w 06 Listopad 2008, 00:53
Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 12:24
Pytanie do znawcow projektu:

Mam komputer z GeForce 9500GT 1024ddr2. Wszedzie piszecie ze jest malo czasu na oddanie WU, policzy cos ta karta czy nie bawic sie w instalowanie ???

Ile shaderow ma Twoja karta? Ale znawca ze mnie zaden :P


Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 12:24


Cytat: stasieks80_PL w 05 Listopad 2008, 18:43
Edit: AHA !!! No CUDA devices found.
Tak mi napisal manager. Czemu ??

1. Stery polecam 178.24 (ja jade na takich na wszystkich kompach), a jesli nie dzialaja to 178.08

2. BM 6.3.21, a jakby byly problemy to 6.3.19, ewentualnie nawet 6.3.14.

3. Podlaczac sie do projektu nie przez BM, tylko przez DOLACZANIE DO PROJEKTU wpisujac adres http://www.gpugrid.net


A co do kompendium, to chcialbym miec dosc czasu na to... Juz od tygodnia nie gralem w Crysisa, a Ty mi o kompendium :(  :P :P :P  XD

Jakies kompendium albo wskazowki byscie mogli spisac - strasznie sie rozrosl watek, nie wiem juz jakie stery i wersje managera instalowac :( .

ahha  :attack: DZIALA !!!

  :arrr: bede lupal punkty :) (oby ;) )

Troll81

MOże sam napiszesz?? :D

taziff

Witajcie. Dopiero wczoraj zaczelem przygode z BOINC.

Z racji tego ze mam karte NVIDI a mianowicie model 9600GT postanowilem przylaczyc sie do projektu GPUGRID, ale nie wiem czy moja karta wyrobi przed czasem. Czytalem wczesniejsze posty i dowiedzialem sie ze programisci mieli wprowadzic krotsze probki. Czy jest juz to dostepne ??

Liczylem jedna probke ale wywalilo mi error... Teraz licze druga. Licze ponad 2h i mam 12% ale czas ktory pozostal stoi prawie w miejscu... Sam juz nie wiem czy oplaca sie liczyc...

Szopler

#210
Mam 8600GT w lapku - http://www.ps3grid.net/results.php?userid=8287 - 47,5h, ściągnęło mi dwa unity, ale zdążyło przeliczyć tylko jeden. Drugi anulowałem.

AiDec

#211
Cytat: taziff w 11 Listopad 2008, 22:02
Witajcie. Dopiero wczoraj zaczelem przygode z BOINC.

Z racji tego ze mam karte NVIDI a mianowicie model 9600GT postanowilem przylaczyc sie do projektu GPUGRID, ale nie wiem czy moja karta wyrobi przed czasem. Czytalem wczesniejsze posty i dowiedzialem sie ze programisci mieli wprowadzic krotsze probki. Czy jest juz to dostepne ??

Liczylem jedna probke ale wywalilo mi error... Teraz licze druga. Licze ponad 2h i mam 12% ale czas ktory pozostal stoi prawie w miejscu... Sam juz nie wiem czy oplaca sie liczyc...


1. `Karta 9600GT` to za malo informacji zeby Ci odpowiedziec. Zawsze podawaj jak najbardziej szczegolowe informacje: Ile shaderow? Jakie czestotliwosci rdzenia i shaderow? Ile i jakiej pamieci? Jaka magistrala?

To tak jakbys zapytal czy procesor dwurdzeniowy jest wystarczajacy do pracy w photoshopie. Tylko ze to moze byc dwurdzeniowy Atom 1.6MHz nie wart funta klakow, albo Intel Core 2 Duo Extreme 2.93MHz :).

2. Krotszych na razie nie widzialem, jednak IMHO Twoja karta zdazy bez problemu przed deadline. Proponowalbym Ci tak czy inaczej sprobowac i przeliczyc kilka WU, a sam sie przekonasz czy dasz rade :). Praktyka zawsze najlepsza :).

3. Wywalilo Ci errora? Pamietaj ze GPUGrid korzysta z karty grafiki. Czyli Ty w tym momencie nie mozesz z niej korzystac. Chcesz korzystac z kompa? - Wstrzymaj najpierw przeliczanie GPUGrid`a.

4. Jesli czas stoi w miejscu przez dluzej niz 3h (a Ty nie korzystales z komputera), to skasuj ta probke i bierz nastepna. Najwyrazniej cos poszlo zle z ta jedna i szkoda Twojego czasu. Jest natomiast sprawa normalna ze probka sie nie przelicza, jesli Ty korzystasz z kompa :). Btw 2h i 12% to nie jest zly czas.



Witamy w BOINC@Poland, w GPUGrid`zie i zyczymy powodzenia w przeliczaniu :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Powitać nową duszyczkę :D dopisz się w wątku o wizytówkach.

Machloj

Cytat: taziff w 11 Listopad 2008, 22:02
Witajcie. Dopiero wczoraj zaczelem przygode z BOINC.

witamy na pokładzie!  :)

Cytat: AiDec w 11 Listopad 2008, 22:50
3. Wywalilo Ci errora? Pamietaj ze GPUGrid korzysta z karty grafiki. Czyli Ty w tym momencie nie mozesz z niej korzystac. Chcesz korzystac z kompa? - Wstrzymaj najpierw przeliczanie GPUGrid`a.

ad3. z miesiąc temu może i wywalało błędy podczas jednoczesnego używania kompa i liczenia próbek, ale od aplikacji 6.48 takich rzeczy nie uświadczyłem - stopuje gpugriga tylko jak oglądam filmik, albo jak gram w pesa, ale nie dlatego, że wali errorami, tylko trochę się tnie...football manager i gpugrid już na przykład się nie kłócą  ;D

AiDec

Cytat: Machloj w 11 Listopad 2008, 23:44
ad3. z miesiąc temu może i wywalało błędy podczas jednoczesnego używania kompa i liczenia próbek, ale od aplikacji 6.48 takich rzeczy nie uświadczyłem - stopuje gpugriga tylko jak oglądam filmik, albo jak gram w pesa, ale nie dlatego, że wali errorami, tylko trochę się tnie...football manager i gpugrid już na przykład się nie kłócą  ;D

Pamietaj, kazdy ma inna konfiguracje. Tobie errora nie wywali, a taziffowi tak. Nie macie tej samej grafy, mobo, proca, pamieci... Bledy opisane przez Ciebie wciaz sa i jeszcze dlugo beda. Nie skonczyly sie hi hi ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taziff

No i dwie kolejne probki wywalily errora :/ Error wywala mi sie jak wlacze od nowa kompa... tylko ze ja go nie wylaczam tylko wlaczam stan wstrzymania... Moze temu. Eh juz chyba z 10h zmarnowane. Dodam ze mam 6.3.21 wersje. Moze czas zmienic na 6.2.19

Pozdro

AiDec

Cytat: taziff w 12 Listopad 2008, 07:58
No i dwie kolejne probki wywalily errora :/ Error wywala mi sie jak wlacze od nowa kompa... tylko ze ja go nie wylaczam tylko wlaczam stan wstrzymania... Moze temu. Eh juz chyba z 10h zmarnowane. Dodam ze mam 6.3.21 wersje. Moze czas zmienic na 6.2.19

Pozdro

1. Nie. Wersje 6.3.x obsluguja GPUGrid. 6.2.x nie obsluguja.
2. Przed wstrzymaniem systemu, najpierw recznie wstrzymaj wykonywanie GPUGrida. Sadze ze to pomoze.
3. Podaj mi z jakich sterownikow korzystasz. Jesli nie jestes w stanie sprawdzic, to sciagnij i zainstaluj 178.24 (zakladam ze masz Win XP).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taziff

Sęk w tym, że przed wstrzymaniem komputera zatrzymalem GPUGRID. Sterowniki to: 177.83. Przy okazji podam dane techniczne karty: Procesory strumieniowe: 64
Zegar rdzenia: 725MHz
Zegar pamięci: 999MHZ (częstotliwość danych: 1998MHz)
Interfejs pamięci: 256 bit
Pamięć: 512 MB

Ściągnełem juz najnowsze sterowniki do karty więc zaraz je zainstaluje.

AiDec

Pamietaj ze poprzednie wersje sterownikow (ponizej 178.08) mialy bardzo duzo bug`ow zwiazanych z technologia CUDA...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Najnowsze sterowniki też mogą mieć problem. zainstaluj 178.24

taziff

#220
Cytat: Troll81 w 12 Listopad 2008, 09:06
Najnowsze sterowniki też mogą mieć problem. zainstaluj 178.24

178.24 sa najnowsze :)

EDIT:

Teraz jeszcze zauwarzylem że próbki mi sie restartuja... To znaczyl, że robią się od początku ??

Machloj

może masz ustawione, żeby boinc przeliczał się tylko wtedy gdy komputer nie jest w użyciu? (zaawansowane->preferencje lokalne->Użycie procesora-> kiedy komputer jest w użyciu musi być zaznaczone)

taziff

Opcja ta jest włączona. Próbki restartuja sie po wlaczeniu/restarcie komputera.

Szopler

Jak Ci nie pójdzie na 178.24 to zainstaluj 178.08, ale z tej - http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html strony ;).

Machloj

Cytat: taziff w 12 Listopad 2008, 09:56
Opcja ta jest włączona. Próbki restartuja sie po wlaczeniu/restarcie komputera.
Restarting task w normalnych warunkach wznawia liczenie próbki od ostatniego checkpointu - jeśli robi tak tylko raz zaraz po włączeniu/restarcie kompa to wszystko jest w porządku

taziff

Nie wiem co jest ale nie dostaje nowych próbek. U was też tak sie dzieje ??

AiDec

Nie mam z tym zadnych problemow. Ale pamietaj ze kazdy serwer moze czasami na troche pasc :).

Tak czy inaczej zapytam, jakie msa zkomunikaty po nawiazaniu polaczenia z serwerem. Wywolaj aktualizacje projektu i wklej tutaj co Ci serwer odpisze w zakladce `Wiadomosci`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taziff

#227
11/12/08 22:43:07|GPUGRID|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 26971 seconds of work, reporting 0 completed tasks
11/12/08 22:43:12|GPUGRID|Scheduler request completed: got 0 new tasks
11/12/08 22:43:12|GPUGRID|Message from server: No work sent
11/12/08 22:43:12|GPUGRID|Message from server: (reached daily quota of 6 results)
11/12/08 22:43:14|GPUGRID|Started download of logops3grid.png
11/12/08 22:43:14|GPUGRID|Started download of project_1.png
11/12/08 22:43:15|GPUGRID|Finished download of logops3grid.png
11/12/08 22:43:15|GPUGRID|Started download of project_2.png
11/12/08 22:43:16|GPUGRID|Finished download of project_1.png
11/12/08 22:43:16|GPUGRID|Started download of project_3.png
11/12/08 22:43:17|GPUGRID|Finished download of project_2.png
11/12/08 22:43:17|GPUGRID|Finished download of project_3.png


a to za drugim razem

11/12/08 22:44:37|GPUGRID|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 26976 seconds of work, reporting 0 completed tasks
11/12/08 22:44:42|GPUGRID|Scheduler request completed: got 0 new tasks
11/12/08 22:44:42|GPUGRID|Message from server: No work sent
11/12/08 22:44:42|GPUGRID|Message from server: (reached daily quota of 6 results)

EDIT:   dodam ze w statusie projektu pisze: "Ponowna próba połączenia za:"

Machloj

to jest zabezpieczenie przed zbyt częstymi errorami na jednym kompie - jutro będziesz mógł ponownie pobierać próbki. jak będziesz odsyłał poprawnie przeliczone WU to zwiększą Ci dzienny przydział. z tego co pamiętam aby to obejść trza było odłączyć się od projektu i podłączyć ponownie, ale to AiDec będzie wiedział dokładniej :)

AiDec

11/12/08 22:44:42|GPUGRID|Message from server: (reached daily quota of 6 results)

reached daily quota of 6 results - wykorzystales juz swoj dzienny limit 6-ciu jednostek.


Czyli. Poniewaz wiele probek ktore sciagnales zostalo skopanych, serwer ograniczyl ilosc WU ktore mozesz sciagnac. Serwer mowi Ci: `zrob cos z tym chlopie, to damy Ci wiecej` :). Jest to zabezpieczenie przed bledami. Czasami pod Twoja nieobecnosc komp moze sie np. wykrzaczyc i bedzie w kolko pobieral i wykrzaczal setki probek - moj komp kiedys w ciagu minuty wykrzaczyl 12 WU :P. Ile zatem moglbym wykrzaczyc przez 10h kiedy bylem w pracy? :). Jak dzieje sie cos takiego, to serwer naklada na Ciebie ograniczenie, do czasu az wszystko naprawisz, zeby nie obciazac niepotrzebnie serwera i nie generowac zbednego ruchu na laczach (Twoim laczu tez :) ).

Po przeliczeniu (poprawnym) 1-3 probek serwer przywroci Ci normalny limit 12WU/dzien.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Uwaga: Win XP x64 jest bardziej wydajny jesli chodzi o liczenie typowych projektow i benchmarki tez wychodza o ok. 25-35% lepiej. Natomiast o wiele gorzej wychodzi w GPUGridzie. Przy przejsciu (na probe) na x64 otrzymalem spadek wydajnosci ok. 40%. Czyli jesli ktos ma Q6600 + 8600 GTX, to lepiej niech siedzi na x64. Ale jesli ktos ma Q6600 + 2x 260GTX, to juz bardziej sie oplaca XP32. Trwaja prace nad tym problemem.

Uwaga 2: Tak na szybko, bo mam bardzo malo czasu (wyjasnie pozniej). Osoby ktore licza GPUGrid nie powinny liczyc FreeHAL`a!



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taziff

#231
O co chodzi??? Ja mam C2D E7200 + Geforce 9600 GT ?? Co mam zerobic zeby było dobrze ??

Edit: Pomyłka XD mam 9600GT

Pigu

yyy CUDA nie jest czasem obsługiwany od 8xxx?

AiDec

Tak, od 8xxx.

Co do FreeHAL`a. W pewnych sytuacjach FreeHAL moze odwolywac sie do tej samej pamieci, ktora jest juz uzyta przez GPUGrid. Powoduje to automatyczne wykrzaczenie sie probki. Dlatego jest zalecane nieliczenie FreeHAL`a na kompie na ktorym sie liczy GPUGrid.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#234
Cytat: AiDec w 15 Listopad 2008, 16:40
Uwaga: Win XP x64 jest bardziej wydajny jesli chodzi o liczenie typowych projektow i benchmarki tez wychodza o ok. 25-35% lepiej. Natomiast o wiele gorzej wychodzi w GPUGridzie. Przy przejsciu (na probe) na x64 otrzymalem spadek wydajnosci ok. 40%. Czyli jesli ktos ma Q6600 + 8600 GTX, to lepiej niech siedzi na x64. Ale jesli ktos ma Q6600 + 2x 260GTX, to juz bardziej sie oplaca XP32. Trwaja prace nad tym problemem.

Uwaga 2: Tak na szybko, bo mam bardzo malo czasu (wyjasnie pozniej). Osoby ktore licza GPUGrid nie powinny liczyc FreeHAL`a!

Hmmm ;)
Podkusiłeś mnie i jutro spróbuję zainstalować na lapku XP 64-bit zamiast 32-bit. Tylko najpierw zrzucę dysk na DVD-RW...

PS. Jak jest z wydajnością BOINC'a Vista 64 vs XP 64 ??

AiDec

#235
Moge jedynie przypuszczac ze x64 bedzie deko szybszy od Visty.


A tak w ramach podkuszania do x64 to podam przyklad:

Q6600 2.93 GHz

XP SP3 PL
2861 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
6569 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

XP x64 SP3
2801 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8717 integer MIPS (Dhrystone) per CPU



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Jak myślicie - dostanę punkty jak odeślę WU 20h po deadline ;)... Nie chciało mi się po 80% stopować i liczy dalej... Serwer wysłał już WU nowemu userowi... ale ja i tak skończę wcześniej.

TJM

Ja tu widzę dwie możliwości, albo nawet 3:

1) serwer z wyłączonym send result abort - ty dostaniesz punkty, drugi user przeliczy i obejdzie się smakiem

2) serwer z włączonym send result abort - ty dostaniesz punkty, u drugiego usera przy pierwszym kontakcie z serwerem zadanie zostanie anulowane, ale tylko jeśli zdąży się skomunikować zanim zacznie, w przeciwnym razie patrz punkt 1

3) 'edytowany' serwer - punkty dostanie drugi user a ty albo nic, albo jakieś okrojone albo normalnie - jest taki patch na validatora który zmienia zachowanie z punktów 1) i 2) na bardziej sprzyjające użytkownikowi który dostał zadanie jako drugi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#238
Nie wiem czy sledzicie zmiany w teamie, czy wiecie jak wielu nowych czlonkow nam ostatnio przybylo (naprawde wielu !!! - nic tylko sie cieszyc ;D). Wieksza czesc to `płotki` (nie obrazajac nikogo oczywiscie :) ), ale zdarzaja sie tez zawodnicy wagi ciezkiej  :arrr:. Dla przykladu kilka dni temu przybyl nam zawodnik jmail, ktory swoim przybyciem zdetronizowal naszego dotychczasowego teamowego lidera SHA-1 - kcbigfoot`a (kamracie, zepnij sie, skoncz grac na tym kompie i odbij swoja pozycje  ;D). Zas piec dni temu dolaczyl kolejny `ostry` zawodnik, liczacy jak na razie (ze wzgledu na swoje zainteresowania/studia) tylko w GPUGrid - kamil.rocki. Witam serdecznie rywala do krolewskiego stolka  :parrrty:. Pisze `rywala`, bo z tego co widze to mialby pewne szanse zagrozic mojej pozycji (dwie 280-ki, jedna 260-ka) :).



Coz, nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc rywalowi powodzenia - wiadomo ze nic tak nie motywuje jak dobra rywalizacja  :attack:.



A my, GPUGridowcy, jako team, juz jutro awansujemy na dwudzieste miejsce, przeganiajac przy okazji `The Knights Who Say Ni!` - gratulacje z tej okazji juz dzisiaj :).


PS. Kolejny awans - na dziewietnasta pozycje - tez nastapi niebawem, bo grafy sie od dzisiaj deczko zluzuja (skonczylem Crysis Warhead :P).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

eh... świat jest piękny :D czas zapolować na 1 pozycję