Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

AiDec

#240
Cytat: AiDec w 15 Listopad 2008, 16:40
Uwaga: Win XP x64 jest bardziej wydajny jesli chodzi o liczenie typowych projektow i benchmarki tez wychodza o ok. 25-35% lepiej. Natomiast o wiele gorzej wychodzi w GPUGridzie. Przy przejsciu (na probe) na x64 otrzymalem spadek wydajnosci ok. 40%.

Problem ten zostal juz rozwiazany. Czas przeliczania WU GPUGrid`a w XP32 jak i w x64 jest taki sam. Tak wiec juz nic nie stoi na przeszkodzie by przejsc na x64 :). Zachecam :).


Pamietajcie, ze dla osob ktore siedza w temacie Linuxa, zalecane jest odpalanie GPUGrid`a na Linuchu. Czas przeliczania WU jest taki sam, ale CPU usage spada z ok. 25-35% do 1-2% :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

się właśnie zastanawiam czy na nowym kompie instalowac linucha czy vistę.

AiDec

Cytat: Troll81 w 23 Listopad 2008, 08:32
się właśnie zastanawiam czy na nowym kompie instalowac linucha czy vistę.

No chyba zartujesz ze masz z tym dylemat  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

Cytat: AiDec w 22 Listopad 2008, 01:58
Nie wiem czy sledzicie zmiany w teamie, czy wiecie jak wielu nowych czlonkow nam ostatnio przybylo (naprawde wielu !!! - nic tylko sie cieszyc ;D). .............

zaczytałem się  :book: w te CUDA tutaj i AiDec`a porady i postanowiłem wykorzystać moja skromną 9600gt

sterowniki 178_28 i BM 6.3.21 i .... ruszyło nawet sprawnie bez komplikacji  XD...czekam na mój pierwszy wynik

liczymy dalej ^^

Troll81

Wiesz AiDec ten komp ma również słuzyć na co dzień stąd dylematy... na linuxa zbyt wiele gier nie powstało a zabawy z uruchamianiem windowych programów na linusiu to chyba nie dla mnie

Pigu

ja właśnie wgrywam na wirtualną maszynę linucha, potem wgram na tego linucha wirtualną maszynę, postawię na niej windowsa i będę ćwiczył przed ostateczną przeprowadzką  :attack:

AiDec

#246
Cytat: Troll81 w 23 Listopad 2008, 18:54
Wiesz AiDec ten komp ma również słuzyć na co dzień stąd dylematy... na linuxa zbyt wiele gier nie powstało a zabawy z uruchamianiem windowych programów na linusiu to chyba nie dla mnie

Aaa, taki dylemat to rozumiem. W takiej sytuacji zalecalbym Ci postawienie dwoch systemow. XP32 + Linux. Na codzien masz user friendly XP, a na noc robisz restart i Linux smiga z junitami :). Ale zdecydowanie, chocby nie wiadomo co nie polecam Visty. Panowie i Panie. Oficjalnie (i wcale sie tego nie wstydze) kazdego kto ma oryginalna Viste a nie ma oryginalnego XP, zachecam do pirackiego XP zamiast oryginalnej Visty. A Mikroshitowi z jego poronionymi pomyslami wciskania gowna na sile wszystkim co sie nie znaja - c*** w dupe i kij w nery.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Ostro ale słusznie :ph34r:

Troll81

no właśnie myślałem o linusiu głównie. a xp ewentualnie an wirtualce. No chyba że ktoś mi wytrzaśnie polskiego XP 64 z SP2 (bo 3 już wiele nowego nie wnosi).

AiDec

#249
Cytat: Troll81 w 23 Listopad 2008, 22:47
no właśnie myślałem o linusiu głównie. a xp ewentualnie an wirtualce. No chyba że ktoś mi wytrzaśnie polskiego XP 64 z SP2 (bo 3 już wiele nowego nie wnosi).

x64 nie istnieje w polskiej wersji jezykowej.



UWAGA: nie instalowac sterownikow 180.48 (chyba ze na wlasne ryzyko). Czesto dzialaja niepoprawnie z GPUGrid`em.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

czy jest jakiś benchmark wydajności GPU, tak aby zauważyć czy warto podkręcić kartę do zwiększenia szybkości obliczeń?

mam 7h i 45%

dałem lekkie OC karty bo boje się wykrzaczyć próbkę / engine 650 na 760mhz i shadery 1625 na 1800 mhz, czy pamięć tez warto podnieść?/

tylko właśnie nie wiem jak sprawdzić czy wzrosła wydajność i o ile?

Szopler

#251
Cytat: AiDec w 23 Listopad 2008, 22:56
Cytat: Troll81 w 23 Listopad 2008, 22:47
no właśnie myślałem o linusiu głównie. a xp ewentualnie an wirtualce. No chyba że ktoś mi wytrzaśnie polskiego XP 64 z SP2 (bo 3 już wiele nowego nie wnosi).

x64 nie istnieje w polskiej wersji jezykowej.

UWAGA: nie instalowac sterownikow 180.48 (chyba ze na wlasne ryzyko). Czesto dzialaja niepoprawnie z GPUGrid`em.

ale jest patch spolszczający XP który podobno działa na XP x64 tak samo dobrze :). Dzisiaj (jak tylko dociągnę Enigmę do 25k) spróbuję zainstalować x64 na lapie i spolszczyć. Jak się uda to dam znać...

Troll81

chętnie się zapoznam :D z wynikami

AiDec

#253
Cytat: ERni w 24 Listopad 2008, 17:56
czy jest jakiś benchmark wydajności GPU, tak aby zauważyć czy warto podkręcić kartę do zwiększenia szybkości obliczeń?

mam 7h i 45%

dałem lekkie OC karty bo boje się wykrzaczyć próbkę / engine 650 na 760mhz i shadery 1625 na 1800 mhz, czy pamięć tez warto podnieść?/

tylko właśnie nie wiem jak sprawdzić czy wzrosła wydajność i o ile?

1. 650 na 760 to wcale nie lekko :)

2. Pamieci tez warto. Zwlaszcza jesli nie masz zbyt wiele tej pamieci (stosunek szybkosci karty, do ilosci/szybkosci pamieci) - mam nadzieje ze qmasz o co mi biega.

3. Co do benchmarka, to nie ma. Ale jest cos w zamian. Rzuc okiem na jakas przeliczona przez siebie probke. W ramach podawania wyniku, masz tam tez informacje:

# Clock rate:
i
# Time per step:

np. moja WU przed OC:
# Clock rate: 1296000 kilohertz
# Time per step:    25.288 ms

i po OC:
# Clock rate: 1458000 kilohertz
# Time per step:    23.435 ms

I tego sie mozesz 3mac jako benchmarka. Generalnie chodzi o to zeby uzyskac jak najmniejszy Time per step :). Dzieki temu wynikowi mozesz sprawdzac jakie sa (badz nie ma) efekty OC. Ja jak sprawdzam, to biore pod uwage srednia z 5 ostatnich probek i najnizsza wartosc z ostatnich 5 WU.




Pamietaj, zeby na czas zmiany zegara wstrzymac GPUGrida, bo inaczej ma duze szanse sie wykrzaczyc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#254
Informacje ogolne co do GPUGrida:

1. Wskazany jest (jesli mozliwe) restart kompa co 5-10 WU w celu wyczyszczenia zapychajacej sie pamieci kart graficznych, w przeciwnym razie mozna zaliczyc `Cuda error in file 'deviceQuery.cu' in line 59 : out of memory` i oczywiscie gwarantowane wykrzaczenie sie probki, plus wykrzaczenie wszystkich pozostalych, plus zmniejszenie daily WU/quota  XD. Trwaja prace nad tym problemem - porada obowiazuje do odwolania.

2. Wprowadzono nowe probki testowe o roznych dlugosciach. Probki prawdopodobnie beda zawieraly zmodyfikowana aplikacje i dodatkowo beda sprawdzaly jaka grafa dysponuje komputer. Prywatnie zalecalbym Wam kasowanie tych probek, chyba ze macie ochote zostac krolikami doswiadczalnymi :P - wtedy wskazana jedynie dobra znajomosc zagadnien GPUGrida, jezyka angielskiego i kontakt z developerem projektu :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Cytat: AiDec w 25 Listopad 2008, 03:12
chyba ze macie ochote zostac krolikami doswiadczalnymi :P - wtedy wskazana jedynie dobra znajomosc zagadnien GPUGrida, jezyka angielskiego i kontakt z developerem projektu :D.

Czy ja się kwalifikuję? ;)

3Rni

#256
Cytat: AiDec w 25 Listopad 2008, 03:01

1. 650 na 760 to wcale nie lekko :)

dobiłem do 800mhz i skonczyla mi sie skala .... WU liczy  :P

szadery dałem na 2025 mhz i po wznowieniu liczenia error  :-[ musiałem zadowolic sie 1940 mhz

Cytat: AiDec w 25 Listopad 2008, 03:01

2. Pamieci tez warto. Zwlaszcza jesli nie masz zbyt wiele tej pamieci (stosunek szybkosci karty, do ilosci/szybkosci pamieci) - mam nadzieje ze qmasz o co mi biega.
nawet po odwiedzeniu najbliższej Żabki nie kumam  :no:
w moim sofcie firmowym do karty mam tylko opcje zwiększania MHz pamięci /standard = 1800 mhz a max to 2300 mhz aktualnie jade na 2.148mhz
mam nadzieje ze nie złapie krzaka :D

a co możecie poradzić w kwestii ostawień preferencji GPUGRID:

Resource share: 100 czy 200 czy ile?

piszą tam: "Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.    "

czy chodzi o 2 gpu czy o 2 projekty czyli np. gpugrid i np. malarie i co tu najlepiej ostawić?

albo tu: Max frames/sec: 100 - tu można zmienić i da to jakis efekt?

Troll81

niedługo dobije do braci gpugridowej z moim 8600GT :D dziś zakupiony.

Szopler

No to szykuj się na liczenie 24h/d, ew z przerwą do 12h bo inaczej nie wyrobi w deadline :)

TJM

I to właśnie lipa - zrobiliby sporo krótsze WU (albo dużo dłuższy deadline), to bym i ja odpalił + jeszcze dokupił ze dwie karty 8xxx i zapodał do kompa z linuksem, niechby sobie pomału liczyły.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#260
Cytat: Szopler w 25 Listopad 2008, 23:38
No to szykuj się na liczenie 24h/d, ew z przerwą do 12h bo inaczej nie wyrobi w deadline :)
Cytat: TJM w 26 Listopad 2008, 00:10
I to właśnie lipa - zrobiliby sporo krótsze WU (albo dużo dłuższy deadline), to bym i ja odpalił + jeszcze dokupił ze dwie karty 8xxx i zapodał do kompa z linuksem, niechby sobie pomału liczyły.

No wlasnie nad tym pracuja. Nad tym zeby serwer `przyznawal` roznej dlugosci WU, na zasadzie `kazdemu wedle potrzeb` :). To jest to co pisalem wczesniej.


Cytat: ERni w 25 Listopad 2008, 17:41
Cytat: AiDec w 25 Listopad 2008, 03:01
2. Pamieci tez warto. Zwlaszcza jesli nie masz zbyt wiele tej pamieci (stosunek szybkosci karty, do ilosci/szybkosci pamieci) - mam nadzieje ze qmasz o co mi biega.
nawet po odwiedzeniu najbliższej Żabki nie kumam  :no:

No dobra. To teraz po ludzkiemu:

1. Jak masz szybka karte i malo pamieci - krec, bo warto.
2. Jak masz szybka karte i powolna pamiec - krec, bo warto.
3. Jak masz duzo szybkiej pamieci - mozesz krecic, ale niewiele Ci to da.

Ad3. Przyklad: 260GTX Core 216 896MB 448-bit GDDR3 - Pamiec jest na tyle szybka (i jest jej pod dostatkiem), ze po prostu nie trzeba krecic. Uzyskasz np. 1% wzrostu szybkosci, ale jak Ci z tego powodu wykrzaczy jedna probke na 20-30 to stracisz na tym. Wiec nie ma co ruszac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#261
Jak to dobrze mieć lapa z 9-cellową, wysoką baterią - podstawki chłodzącej nie trzeba :). GPUGrid - 70°C na GPUDiode i po około 65°C na CPU.

Fajny sprzęciol prezentują na ps3grid.net:
Motherboard:
MB: MSI K9A2 Platinum / AMD 790 FX 4xPCI-E 16x
CPU: 9950 AMD Phenom X4 2.60Ghz, RAM 4Gb.
GPUs: 4x NVIDIA GTX 280
Power supply: Thermaltake Toughpower 1500W, with 4 PCI-E 8-pin and 4 PCI-E 6 pin power cables.
...
In the future (during 2009) we may be able to use multiple GPUs for one WU which will be rewarded higher.
New GTX290 cards should be coming out soon.

Machloj

pomocy! :)

ostatnio wu grpugrida mi się znacznie wydłużyły...ma ktoś pomysł dlaczego? nic nie zmieniałem a wyniki mam takie:
http://www.gpugrid.net/result.php?resultid=145327
a miałem takie:
http://www.gpugrid.net/result.php?resultid=144970

AiDec

Uzywasz moze ncpus? Obciazasz moze proca w 100%? GPUGrid musi korzystac troche z proca. Jezeli zajmiesz proca w 100%, to grafa bedzie czekac na dane, a wiec i czas liczenia sie wydluzy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

mam ustawione korzystaj z nie więcej niż 75% ogólnej liczby procesorów (na Q6600)

AiDec

#265
Cytat: Machloj w 04 Grudzień 2008, 14:51
mam ustawione korzystaj z nie więcej niż 75% ogólnej liczby procesorów (na Q6600)

Sprawdz jeszcze ustawienia na stronie projektu. Moze tam masz wpisane `uzywaj 50%` mocy proca, albo cos kolo tego... Wiesz o co mi chodzi? To wiesz gdzie szukac :). I napisz jak czesto restartujesz kompa i czy masz zainstalowana Rive albo Ntune.

I tak na przyszlosc, jesli chcesz `porzadnej` pomocy, to napisz z czego korzystasz. To znaczy jaka grafa (np. 280GTX core 600@704 mem 1100@1152), wersja sterownika, wersja Boinc Managera, OS itp, bo to tutaj najczesciej sa bledy. Czym wiecej danych podasz, tym latwiej bedzie Ci pomoc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

w projekcie też jest dobrze ustawione - 100%, restartuje kompa zgodnie z Twoim zaleceniem co dzień, dwa (przeliczało mi po 2-3 próbki dziennie) grafa GTX260 (przez weekend nie mam dostępu więc dokładnie Ci nie powiem, ale nie kręcona), wersja sterownika 177.67, wersja Managera: 6.3.21 (tak sobie przypomniałem, że niedawno zmieniłem z 6.3.19 może to ło to chodzi??), Vista Ultimate 64bit

a czy to możliwe, że trafiły mi się jakieś takie próbki przydługie pod rząd?

AiDec

#267
Mozliwe, ale prawdopodobienstwo jest tak cholernie nieskie, ze nawet nie bralbym tego pod uwage na chwile obecna.

Tak dajac Ci najwieksza szanse powodzenia to:

1. Wroc do 6.3.19 - jesli chodzila dobrze, to nie kombinuj. Jesli chodzila zle, to szukaj 6.4.3 ew. 6.4.2 - ale to dopiero eksperymentalne wersje i nie polecam ich na razie.

2. Sprawdz czy zainstalowales wersje 64bit managera, jesli tak (a chodzi zle) to zainstaluj wersje 32-bit managera (bardzo czesto jest to konieczne zeby chodzilo jak nalezy).




Jesli to nie pomoze, to odezwij sie ponownie. Powodow moze byc jeszcze bardzo duzo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

nie wiem co to było, ale zmieniłem managera na 6.4.4 i ludzka prędkość przeliczania wu wróciła...dzięki za pomoc AiDec

Troll81

#269
http://www.purepc.pl/node/956

A może by takie karty zatrudnić do GPUGrid? dałoby radę???

AiDec

#270
Cytat: Machloj w 08 Grudzień 2008, 14:06
nie wiem co to było, ale zmieniłem managera na 6.4.4 i ludzka prędkość przeliczania wu wróciła...dzięki za pomoc AiDec

Ciesze sie ze moglem pomoc. Ale musze cos zaznaczyc. Nigdy, ale to nigdy nikomu nie polecalem wersji 6.4.4 (osobiscie korzystam z 6.3.19). Jesli chcesz uzywac tej wersji, to pamietaj pilnowac konca WU. Wersja 6.4.4 ma dar niepobierania kolejnych WU po skonczeniu dotychczasowych - pobieranie nowych WU dla GPUGrida trzeba w wielu przypadkach (na wielu platformach) recznie wzbudzac. Jesli juz koniecznie chcesz 6.4.x to polecalbym raczej 6.4.2 (o roznych bledach w 6.4.4 czytalem dwudziestokrotnie czesciej niz w przypadku 6.4.2).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

mam managera 6.2.19
stery nvidii 178.24
i podłączyłem się pod gpugrid

dostaję nastepujący komunikat
2008-12-11 00:36:53|GPUGRID|Message from server: No work sent
2008-12-11 00:36:53|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics for Cell processor is not available for your type of computer.
2008-12-11 00:36:53|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics on Cell processor is not available for your type of computer.
2008-12-11 00:36:53|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics is not available for your type of computer.

AiDec

Cytat: Troll81 w 11 Grudzień 2008, 00:38
mam managera 6.2.19

Trollu, 6.3.19 a nie 6.2.19 :). Wersje ponizej 6.3 nie obsluguja GPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a czy to aby nie beta? bo ścięgnąłem najnowyszy zalecany. a testing ma numerek 6.4.5

AiDec

Tu wszystko jest beta :P. Albo alfa :P :P :P.

6.4.5 - jeszcze nic o niej nie slyszalem - nie ryzykowalbym. Nawet nie wiadomo czy dziala :P. Na chwile obecna polecam 6.3.19. Najstabilniejsza jak do tej pory.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

tylko skąd ściągnąć?????

Machloj

http://boincdl.ssl.berkeley.edu/dl/

KrzychuP

Cytat: AiDec w 11 Grudzień 2008, 09:25
6.4.5 - jeszcze nic o niej nie slyszalem - nie ryzykowalbym. Nawet nie wiadomo czy dziala :P
Ta wersja jest zalecana, jeśli chcesz użyć CUDA w SETI, więc jeśli oni ją zalecają, to chyba jest już na tyle stabilna, że można na niej liczyć.
(zaraz będę instalował)

Troll81

hm... znów będę robił za testera?? :D

AiDec

Cytat: KrzychuP w 11 Grudzień 2008, 10:12
(...) więc jeśli oni ją zalecają, to chyba jest już na tyle stabilna, że można na niej liczyć.

Niestety nie. To ze zalecaja nic nie znaczy. 6.4.1 tez zalecali i nie chodzila. 6.4.4 zalecali i nie pobierala WU. Samo zycie. Zalecaja, ale bronia sie wersja beta :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka