Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

Troll81

to ja poczekam na stable :D do tego czasu może zmienię chłodzenie na grafie albo i smaą grafę :D

AiDec

#281
Najnowsza oficjalna wersja BM dla GPUGrid: 6.4.5
Wersja BM zalecana przez opiekuna projektu: 6.4.2
Wersja BM zalecana przeze mnie: 6.5.0
Oboje absolutnie odradzamy 6.4.1, 6.4.3, 6.4.4 (ja dodatkowo odradzam 6.4.5)

Stery do Win zalecane przez opiekuna projektu i mnie: dla Win 178.24, dla Lin64 177.82

OS zalecany przeze mnie do GPUGrid: XP32 i restart kompa raz na 2 dni.
(ew. XP x64 albo Lin x64, ale konieczny restart kompa raz na dzien, a na chwile obecna i to nie gwarantuje stabilnosci projektu czy tez pobierania probek).


Powyzsze informacje zamieszczam w zwiazku z bardzo duzymi problemami z projektem, wyniklymi z powodu wprowadzania WU o roznej dlugosci.




Gdyby ktos mial klopot z pobieraniem WU dla GPU to stosowac sie do ponizszych zalecen (a jesli ponizsze info nie pomoze, to pisac w tym watku):

1. Zmienic `Resource share` dla GPUGrid na 1000 (w dowolny sposob - np. przez boincstats account).
2. Zresetowac projekt.
3. Po resecie (po np. 3-5 min w zaleznosci od szybkosci lacza) zatrzymac wszystkie projekty. Nie zatrzymywac pobierania, tylko zatrzymac PROJEKTY - czyli przetwarzanie WU :).
4. Zamknac BM
5. Otworzyc w notatniku plik client_state.xml
6. Ustawic/wyedytowac ponizsze wartosci dla projektu GPUGrid:
<duration_correction_factor>1.000000</duration_correction_factor>
<nrpc_failures>0</nrpc_failures>
<master_fetch_failures>0</master_fetch_failures>
7. Zapisac zmiany i odpalic BM.
8. Wznowic GPUGrid (tylko!).
9. Aktualizacja GPUGrid.
10. (BASIC - ktos to jeszcze pamieta? ;) ): IF dziala THEN exit; GOTO 1

GL



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

za dużo pałowania jak dla mnie. Poczekam aż się ustabilizuje :(

AiDec

Cytat: Troll81 w 20 Grudzień 2008, 09:28
za dużo pałowania jak dla mnie. Poczekam aż się ustabilizuje :(

Wiem ze duzo. Niestety inaczej sie nie da - opiekunowie projektu i developerzy BM pracuja nad tym pelna para. Plus kilkanascie innych osob. Nielatwo Im wprowadzic ta funkcjonalnosc. Cos, co wydawalo sie banalnie proste okazalo sie baaardzo klopotliwe. Ale to tylko po to, zeby osoby ze slabszymi grafami mogly w pelni uczestniczyc w zyciu publicznym. Yyyy, znaczy w zyciu projektu ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Nie tak dawno temu moja grafa była szczytem marzeń :(

Pigu

Cytat: Troll81 w 20 Grudzień 2008, 09:39
Nie tak dawno temu moja grafa była szczytem marzeń :(

8600 nigdy nie była - 600 to seria "średnia" - niższe to prawie karty, 800 to projekt "szczytowy"

KrzychuP

Dzięki Aidec, za przewodnik.
Na pewno skorzystam jak wrócę po urlopie (jeśli nie będzie chciało normalnie ruszyć), bo na Seti się trochę zawiodłem (słaba punktacja, trudności z przydzielaniem mocy CPU i te dziwne problemy z odsyłaniem), choć duuużo mniej przycinało grafikę niż GPUgrid.

Chciałbym się tylko upewnić czy dobrze zrozumiałem:
Cytat3. Po resecie (po np. 3-5 min w zaleznosci od szybkosci lacza) zatrzymac wszystkie projekty.
Masz na myśli wstrzymanie przeliczania, czy pobierania nowych zadań?
Cytat7. Zapisac zmiany i odpalic BM.
8. Wznowic BM.
Trochę nie kumam punktu 7 i 8 - odpalić BM i wznowić BM?? Ale co wznowić, jak w następnym punkcie mam wznowić tylko GPUgrida?

AiDec

#287
Juz poprawilem. Faktycznie napisalem troszke niejasno i dwa razy to samo, ale innymi slowami  XD. Przepraszam - spieszylem sie do pracy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP


mindc

Dzięki AiDec za trzymanie ręki na pulsie w sprawach GPUGrid...  ;D

Wyjaśniło się moje zdziwienie gdy zobaczyłem...

Cytat
175913    131611     22 Dec 2008 20:41:37 UTC     23 Dec 2008 8:24:03 UTC     Over     Success     Done     747.63     1,887.97     1,887.97



AiDec

#290
Cytat: mindc w 23 Grudzień 2008, 10:30
Dzięki AiDec za trzymanie ręki na pulsie w sprawach GPUGrid...  ;D

Robie co moge :)


Korzystajac z okazji, chcialbym rzucic troche historii `naszego` GPUGrid w pigulce. Nie w Pigulce, tylkow pigułce (przez `ł`) :P  XD


Cytat: maxim w 05 Wrzesień 2008, 14:22
Zobaczylem jak dziala, jest wszystko ok ale niestety dopoki nie bedzie jakiegos ciekawego projektu wykorzystujacego GPU nie zamierzam sie przesiadac pomimo punktow.

Cytat: AiDec w 05 Wrzesień 2008, 14:26Jak nie bedziesz liczyl, to nie bedzie projektow. Co bylo pierwsze? SETI. A jakie dzieki temu urozmaicenie masz teraz... - czy to Cie przekonuje? :)

Cytat: maxim w 05 Wrzesień 2008, 14:46
Hehe przekonales mnie. zapuszcze testowo na weekend na jednym kompie.

Cytat: Pigu w 05 Wrzesień 2008, 17:04
inne projekty pozazdroszczą mocy gpu  ;D

Cytat: AiDec w 05 Wrzesień 2008, 17:23
I wtedy pojawi sie wiecej projektow na gpu, czyli urozmaicenie na ktore czeka maxim :). Ale musi w tym celu liczyc ;)  ;D

Cytat: AiDec w 08 Wrzesień 2008, 07:59
EDIT 2: Dzieki tej zacieklej walce nasz zespol zdobywa kolejne punkty na arenie miedzynarodowej i awansuje w ciagu 24h o 16 (szesnascie) pozycji. Aktualnie zajmujemy w PS3Grid miejsce 50 (czyli wciaz jestesmy na pozycji `100_lat_za_murzynami`), jednak w ciagu kolejnych 24h planujemy awansowac na pozycje 48 :).

Nasza aktualna pozycja to 20. Lada moment bedzie to 19 :). A projektow jak grzybow po deszczu :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Fakt :D Już chyab z 5 projektów oficjalnie zaanonsowało prace nad aplikacją pod GPU

Lattice
WCG
Seti beta

i coś jeszcze było

Pigu

no i zwykły seti

ksysju

Hi

Czy dziś teraz jakieś jednostki dla gpu są dostępne ?, Bo GPUGird pisze, że nie ma, seti leży
i nie mam jak przetestować karty.

--
ksysju
ksysju

AiDec

Tak, w GPUGrid sa dostepne. Jest jedynie problem z dostepem do nich. Innymi slowy klikaj `Zaktualizuj projekt` az do skutku. Czasem lapie po 5-ciu probach, a czasem po 50-ciu. Jednostki sa, a komunikat ze ich nie ma nie jest prawda! Jest to blad oprogramowania serwera projektu, z ktorym to bledem walcza developerzy BOINC`a.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

ksysju

#295
Hi

Dzięki, już  klikam. System ma jakieś znaczenie? linux 64 lub XP 64, teraz próbuje z linuksa.

O, i coś się udało, zassało aplikacje i 1 wu. Liczy mi 5 wu, czyli 4 na core 1 na gpu, działa  ;D

--
ksysju
ksysju

AiDec

Nie, OS nie ma znaczenia. WU na wszystkie OS`y jest pod dostatkiem, tylko ze wzgledu na bledy serwer nie chce czasami przydzielac - trzeba po prostu klikac az do skutku.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#297
Ciekawi mnie czemu BURP albo BRATS nie wykorzstują kart graficznych? Przecież one są stworzone do używania GPU :D

i każdą nowopobraną próbke mi teraz wywala :( pierwsza chociaż usiłował liczyć przez kilka minut, a potem wysypał, nowe wysypuje od razu :(

Pigu

Cytat: Troll81 w 04 Styczeń 2009, 21:44
Ciekawi mnie czemu BURP albo BRATS nie wykorzstują kart graficznych? Przecież one są stworzone do używania GPU :D

przykro mi, że cię rozczaruje - renderów dokonuje się na cpu

KrzychuP

Macie jakieś nowe informacje na temat zróżnicowania długości próbek?

Troll81

tak ale rendery mogą być dokonywane przez GPU :D

Pigu

przekonaj do tego 3d studio

mindc

Cytat: Pigu w 05 Styczeń 2009, 12:03
przekonaj do tego 3d studio

a słyszał o "RTSquare" albo "Gelato"?  ;D



Pigu

nie używałem nigdy tych rendererów, nie wiem jak to pożenić z 3ds

mindc

RTSquare to po prostu plugin, nie mam czasu żeby to próbować odpalać w domku, jak coś z tego wyjdzie, dam znać
o Gelato dowiedziałem się... dzisiaj ;D


Troll81

#305
po założeniu accelero s1 na moją grafę temp spadła do 42c (czyli ok 20c). I to biorąc pod uwagę że nie ma jeszcze wiatraczków założonych :D

Po założeniu starego wiatraczka od zasilacza (12v 0,19A) szum wzrósł ale temp trzyma się w okolicy 37c, co daje dobrą bazę do małego OC. Musze tylko zobaczyć jak temp wzrośnie przy liczeniu bo tą grafę to ponoć o 30% to można bez bólu OCnąć.

Teraz mój komp wydaje odgłos rasowego serwera :D

GPUgrid liczy się już kilka minut, temp procka skoczyła do 43c, Zastanawiam się czy nie ściągnąć tego wyjca. Kurde... Nawet saper swolnił :( oj obciąża grafę GPUgrid.

Szopler

Z przykrością stwierdzam, że mi na 8600M GT próbki lubią się sypać po 8h liczenia... :(

Troll81

pożyjemy obaczymy, na razie wyświetla mi że 84 godziny będę liczył. AiDec czy można toto pauzować czy mi się próbka wysypie?? Bo nie da się na tym normalnie pracować.

KrzychuP

to niestety jest właśnie baaaardzo dyży minus GPUgrida, że na słabszych kartach zamula kompa
ale na szczęście Seti, jest dużo bardziej przyjazne pod tym względem (choć mniej płatne...)

Troll81

a czy da się te próbki pauzować?? czy się wysypią? W nocy niech se muli ile chce.

KrzychuP

ja pauzowałem i żadna się od tego nie wysypała

z innych powodów to owszem...

AiDec

Pauzowac jak najbardziej mozna - nie ma zadnych przeciwwskazan.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hm.... a jakby zakupić taką płyte z 4 gniazdami PCIex x16 i wetknąć w toto 4 295. nie chodziło by toto w SLI ale czy można by na takim potforku liczyć gpuGrid?

sesef

#313
Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2009, 16:59
hm.... a jakby zakupić taką płyte z 4 gniazdami PCIex x16 i wetknąć w toto 4 295. nie chodziło by toto w SLI ale czy można by na takim potforku liczyć gpuGrid?

1200 W jesteś pewny że to instalacja w domu wytrzyma? do tego jeszcze procek itp to pewnie z 1400-1500W się uzbiera do tego koszty prądu i samych kart. Po za tym takie karty nie będą przypadkiem chodzić jako x8/x8/x8/x8?

Troll81

Jak na płycie są 4 złącza x16 to chyba nie. Niektóre płyty mają złącza x8 o długości gniazd x16 ale to inna para kaloszy.

Jak mikrofalę 2kw włączam podczas rozmrażania na pół godziny to instalacja wytrzymuje :D biorąc pod uwagę że mam dwa bezpieczniki 16A to chyba 8 kw wytrzyma.

sesef

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2009, 17:15Jak mikrofalę 2kw włączam podczas rozmrażania na pół godziny to instalacja wytrzymuje :D biorąc pod uwagę że mam dwa bezpieczniki 16A to chyba 8 kw wytrzyma.

To włącz mikrofalę, czajnik, TV, kompa, pralkę, odkurzacz i zobacz czy daje rade bo owszem sama mikrofala wytrzyma, ale żeby nie było tak, że jak idziesz sobie zrobić herbatę to musisz kompa wyłączyć bo już kompa i czajnika to nie wytrzyma. Po za tym to, że masz 2 bezpieczniki to jeszcze nie jest 100% sukcesu bo zawsze może być sama instalacja schrzaniona.

Troll81

wytrzymuje na razie pralkę czajnik i mirofalę oraz 4 moje kompy :D ale fakt że jak załączyłem raz przy tym zestawie mikrofalę to bezpiecznik łupnął :D ale to był ten w korytarzu a jest on słaby. Wkręcę tam gwożdzia :D

krzysztof.p

Co do kosztów prądu, to możesz przejść na taryfę dzień-noc i włączać farmę komputerów tylko na noc. W tedy będziesz płacił grosze za prąd :). Niestety w dzień będzie nieco drożej.

Troll81

Ja i tak za prąd nie płacę :D tylko gospodarz mieszkania :D A ja mam stałą opłatę :D ale też nie mogę z tym prądem przeginać :(

Szopler

#319
Taki tutaj oj-aj ;) o rachunkach... Ja planuję zakup watomierza, podłączę wszystkie swoje (4) kompy i zobaczymy ile to ciągnie... Ale mam porównanie z pracy... Komp z Pentium D 3.0 GHz z HT 1GB Ram + LCD ciągnie pod windowsem w IDLEu ponad 100W (tak około 114 - 130) - Dane z UPS'a.