Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

AiDec

Cytat: sesef w 09 Styczeń 2009, 17:07
Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2009, 16:59
hm.... a jakby zakupić taką płyte z 4 gniazdami PCIex x16 i wetknąć w toto 4 295. nie chodziło by toto w SLI ale czy można by na takim potforku liczyć gpuGrid?

1200 W jesteś pewny że to instalacja w domu wytrzyma? do tego jeszcze procek itp to pewnie z 1400-1500W się uzbiera do tego koszty prądu i samych kart. Po za tym takie karty nie będą przypadkiem chodzić jako x8/x8/x8/x8?

1200W malo. Jak jeszcze do tego (zapewne) zamierzasz krecic procka i miec wszystko stabilne, to bez 1700W bym nie podchodzil. A co do PCIe, to dla GPUGrida nie ma znaczenia czy gniazda beda chodzic x16, x8, czy x4. Nawet x1 by wystarczylo.

A co do poboru pradu, obciazenia sieci energetycznej w domu itp. To jak u mnie chodza cztery kompy o `srednim` poborze pradu i odpale Kosmosa, to bezpiecznik 50A pada  ;D. Trzeba najpierw wylaczyc jakiegos innego kompa, wlaczyc Kosmosa i jak sie juz rozchula, to wtedy mozna wlaczyc z powrotem wylaczonego :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 10 Styczeń 2009, 17:50A co do poboru pradu, obciazenia sieci energetycznej w domu itp. To jak u mnie chodza cztery kompy o `srednim` poborze pradu i odpale Kosmosa, to bezpiecznik 50A pada  ;D. Trzeba najpierw wylaczyc jakiegos innego kompa, wlaczyc Kosmosa i jak sie juz rozchula, to wtedy mozna wlaczyc z powrotem wylaczonego :P

Co ty takiego masz w tym kosmosie? 5x Raptor?, że jest taki problem z rozruchem kompa. Pewnie w ogóle kosmosa nie wyłączasz żeby nie robić problemów z prądem w domu.

TJM

Zły bezpiecznik, tam gdzie są kompy i inne urządzenia z dużą pojemnością na wejściu zasilania powinny być bezpieczniki zwłoczne, inaczej impuls przy ładowaniu po włączeniu je wywala. Ewentualnie dorób sobie do zasilacza soft start, bardzo łatwo to zrobić.

Ja mam podobny ale trochę na innej zasadzie problem z BOINCowym serwem - 9 HDD = ogromne problemy z włączeniem, chyba nie ma zasilacza który solo wszystko uciągnie przy starcie, więc podczas odpalania muszę trzymać wciśnięty reset póki wszystkie dyski się nie rozpędzą.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

to jeszcze nic :D u nas w serwerowni bezpiecznik pada prz zaączaniu szfey rackowej :D muszę go trzymać to wtedy go nie wypnie :D

Akira

to mi przypomina jedną przygodę znajomego podczas lotu ;) W samolotach bezpieczniki są wysuwane, gdy wywala wysuwa się na jakieś 3-5 cm. To wypadł taki jeden od oświetlenia bodajże. Kolega 30 km do lotniska. Wsadza go znowu wywala. To do lotniska trzymał go kolanem ;) I doleciał oczywiście szczęślwiei  ;D

Troll81

To czym on leciał???

Akira

Cessna 150 ;)  Możliwe, że widzisz ją nad Wrocławiem ;) SP-GDA, taka czerwono biała. Za dwa miesiące będę nią latał ^^

Troll81

Pozazdrościć :( ja chciałem latac na myśliwcach.... ale moja wada skutecznie mnie dyskwalifikuje No i drogie straszliwie takie hobby.

Pigu

a wątek nazywa się GPUGrid... >:(

Akira

Cytat: Pigu w 12 Styczeń 2009, 23:25
a wątek nazywa się GPUGrid... >:(
A twój nick to Pigu, i co z tego ;) Relax and take it easy men  :parrrty:

KrzychuP

Że się tak powtórzę:

Cytat: KrzychuP w 05 Styczeń 2009, 10:06
Macie jakieś nowe informacje na temat zróżnicowania długości próbek?

Może by się koledzy na ten temat wypowiedzieli, zamiast brnąć w offtopa  :P

ksysju

Hi

Z własnych obserwacji, wiem, że liczę takie wu na ok 30 min i takie na ok 4h.

--
ksysju
ksysju

KrzychuP

a na jakiej karcie??

ksysju

Hi

GTX260

--
ksysju
ksysju

KrzychuP

No to nie podskoczę jak na razie

A szkoda...

Szopler

#335
Najnowsze stery NVIDII zainstalowane, najnowszy BOINC 6.6.0 też. Może teraz nie będzie mi wysypywać próbek po przeliczeniu 27%.

PS. Da się jakoś przeskoczyć "daily quota of 2 results"? Szczególnie, że to były wysypane WU.

AiDec

Nie da sie. Po 24h przywroci Ci automatycznie normalna quote 15.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Najnowsze wiesci od administratora projektu:

We will keep increasing the number of different WUs (...)

Tak wiec polujcie chlopaki na male junity :). GL.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Popoluje się... narazie 25% i 14h... Oby się nie wysypała :).

Troll81

Dalej mi wysypuje workunity. A seti Beta przestał się sypać i nawet cośtam przeliczył.

KrzychuP

Ja dziś jedną na próbę wziąłem. Teoretycznie powinna zdążyć się przeliczyć (w tym tempie co idzie do tej pory) przy 24/7
Jak się zacznie ślimaczyć w końcówce, to będzie to co zwykle  :(
Nie pozostanie mi nic innego tylko czekać, aż zrobią preferencje długości próbek takie jak Rosettcie.

Troll81

i jak przestanie sypać błędami :(

Szopler

#342
67% after 32,5h

Jeżeli ktoś ma 8600GT Mobile i wysypują mi się próbki - proponuję zainstalować najnowsze stery od 8600GT (zwykłej - wersja 180.60). U mnie właśnie kończy przeliczać pierwszą od dawna próbeczkę. Nie sypnęło się do tej pory to (mam nadzieję) się już nie sypnie.

AiDec

Cytuje jako ciekawostke z 4um GPUGrid. Zaznaczam, ze prywatnie nie zgadzam sie z CALOSCIA wypowiedzi ralpha, niemniej uznalem ze warto tego posta wrzucic tutaj, jako DOKLADNIE ciekawostke. Moze kogos zainteresuje:

CytatI have experimented with Windows XP Pro X64, Ubuntu 8.10 x64 and Suse 11.1 x64 and the best combination with Gpugrid and cuda is Suse 11.1 by a factor of 2 times.
I have an AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ [Family 15 Model 67 Stepping 2] with 4 gigs of memory and an EVGA GTX 260 video card. Gpugrid and Boinc would fail with computation errors under Ubuntu 8.1 x64. It would run well under Windows XP Pro X64 but any attempt to overclock the video card would either freeze the system or cause computation errors. Still XP Pro x64 would still crank out a Gpugrid result in 10 to 14 hours.
Suse 11.1 x64 running Nvclock 0.8 beta will turn out the same Gpugrid result in 5 to 6 hours with no computation errors.
Here is what I did:
1) Install Suse 11.1 x64 with Gnome desktop.
2) Add the Nvidia repository to the via
Yast
Sofware Repositories
The Nvidia repository url is:
http://download.nvidia.com/opensuse/11.1/
Install the lastest Nvidia driver via Yast rather than use the Nvidia installation script. The Yast version is 180.22.
YOU DO NOT NEED TO INSTALL THE CUDA SDK SOFTWARE FROM NVIDIA.
Cuda support is provided with the driver.
3) Use Yast - Sofware Management to install nvclock-gtk with the graphical interface.
4) Start the Nvclock-gtk program. Turn the fan speed up to maximum. I set the GPU clock to maximum and did not alter the memory clock setting. I set the settings manually when I start up but you can do an automatic setting via a command line in cron.
5) Download and install the x64 Boinc client and manager version 6.4.5 from Seti@home. There is an rpm version but I have not tried it.
6) Use the Boinc manager to connect to www.gpugrid.net and set up an account.
Start computing with Gpugrid and other Boinc projects
Have fun.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Suse 11.1 powiadasz... mam takie na CD-R... Może jutro wrzucę na próbę na wirtualkę :).

AiDec

Jedyne co mnie w tym tekscie zaintrygowalo, to to:

Start the Nvclock-gtk program. Turn the fan speed up to maximum. I set the GPU clock to maximum and did not alter the memory clock setting. I set the settings manually when I start up but you can do an automatic setting via a command line in cron.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

A co w tym dziwnego?? Pamięć zazwyczaj kiepsko sie OCuje. A jakie jest maximum dla GPU w tym programie "Nvclock-gtk"?? Jesli 10% powyżej stockowego to jest to jak najbardziej poprawna wypowiedź.

Troll81

Dziś próbka mi się wysypała z następującym komentarzem

2009-01-23 03:55:36|GPUGRID|Restarting task cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0 using acemd version 655
2009-01-23 03:55:38|GPUGRID|Computation for task cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0 finished
2009-01-23 03:55:38|GPUGRID|Output file cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0_1 for task cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0 absent
2009-01-23 03:55:38|GPUGRID|Output file cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0_2 for task cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0 absent
2009-01-23 03:55:38|GPUGRID|Output file cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0_3 for task cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0 absent
2009-01-23 03:55:40|GPUGRID|Started upload of cJ16813-GPUTEST6-13-20-acemd_0_0

no i co z tym fantem zrobić?????

Szopler

1) Sprawdzić czy folder BOINC'a i podfoldery nie zrobiły się czasem ReadOnly
2) Wgrać najnowsze stery CUDA
3) Wgrać najnowszego BOINC'a
4) Czekać na CUD :ph34r:

Troll81

tylko gdzie te pliki rezydują???????

Szopler

CUDA ciągną mi jedno jajko :(. W Menadźerze napis 0.04 CPU, a w taskach 50% cpu... help

AiDec

CUDA zawsze ciagna kawalek jajka. I nie 0.04% tylko kilkanascie procent. I zabieraja tym wiecej procka im wolniejszy on jest. Jesli masz wolny procesor, to moga zabrac 50%.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#352
2.5Ghz na jajo i ta cholera wcina mi całe

ksysju

Hi

Ale to tylko w Windows ??, bo pod linuksem tego nie widzę.   
ksysju

AiDec

Cytat: ksysju w 25 Styczeń 2009, 13:23
Hi

Ale to tylko w Windows ??, bo pod linuksem tego nie widzę.   

1. Ta sytuacja ma miejsce tylko pod Win.
2. Info w tej sprawie:

Cytat
As said in this thread the Windows low cpu version will come in a few days.
For Linux there should be no changes at all.

gdf



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat2009-02-28 15:18:20|GPUGRID|Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-02-28 15:18:20|GPUGRID|Message from server: No work sent
2009-02-28 15:18:20|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics on Cell processor is not available for your type of computer.
2009-02-28 15:18:20|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics is not available for your type of computer.
2009-02-28 15:18:20|GPUGRID|Message from server: Full-atom molecular dynamics for Cell processor is not available for your type of computer.


Machloj

dziwna sprawa - liczą mi się dwa WU na jednym GPU (gtx260)! jedna aplikacja to standardowa 6.62, a druga z numerem 0.00...wtf?

AiDec

#357
Machloj, to jak wygrana w totolotka ;) - ja bym sie cieszyl i zrobil pamiatkowego screenshota :).



A Pigowi zostalo wytlumaczone co jest grane :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Voice1980

Mam taki sam komunikat jak Pigu. To oznacza, że ten projekt jest na jakiś określony sprzęt, inny niż mam?

Szopler

#359
W tej chwili jednostki są tylko na PlayStation...