Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

Machloj

Cytat: AiDec w 01 Marzec 2009, 13:56
Machloj, to jak wygrana w totolotka ;) - ja bym sie cieszyl i zrobil pamiatkowego screenshota :).
czy to znaczy, że dostanę miliony dodatkowych punktów?  XD

screenshota zrobiłem od razu  :P ale nie wiem czy jest się z czego cieszyć - te dwie próbki liczą mi się już ładnych kilkanaście godzin - już co prawda ponad 90% jest ale nie wiem jak to to mi zapunktuje  ;)

AiDec

Cytat: Voice1980 w 01 Marzec 2009, 14:32
Mam taki sam komunikat jak Pigu. To oznacza, że ten projekt jest na jakiś określony sprzęt, inny niż mam?

Nie, to znaczy ze chwilowo np. nie ma jednostek, albo chwilowo serwer nie dziala - to wszystko.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

ok - albo mam wyjątkowe szczęście, albo nie wiem co się dzieje - po odesłaniu próbek zaczęło mi liczyć - uwaga - 3 próbki - jedna z aplikacją 6.62, a dwie pozostałe z 0.00 - zakillować to?

AiDec

Ja bym zrestartowal caly projekt. A najpierw kompa ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taktu

Kilka pytań odnośnie liczenia na gpu:

1. Czy przenosiny na odpowiedniego BOINC'a są bezbolesne? czy też trzeba czarować z plikami / projektami które są realizowane?
2. Czy można ustawić dla gpu % mocy do śmigania?


lolek

O ile mi wiadomo to nie można ustalić procentu wykorzystania gpu. Nie wiem jak teraz ale jeszcze miesiąc temu gpugrid cioł nawet przeglądarkę (tragedia). Po za tym jaką masz grafę,  bo jeśli coś słabego to żby wyrobić się w terminie będziesz musiał liczyć 24/24h. Jeśli się coś zmieniło to mnie poprawcie.

Co do zmiany wersji boinc to nie powinno być przez to problemów.

taktu

Posiadam GF8600 GTS, i tak właściwie zastanawiam się nad powrotem do opcji 24/24 obecnie ~12/24 a do tego WCG które mizernie punktuje.. Dlatego pomyślałem o GG żeby dać teamowi trochę więcej  :parrrty: . Skoro problemów nie ma to lecę sprawdzić czas przeliczania


Troll81

na 8600 to może być trochę przycinające

lolek

Jeśli chodzi ci tylko o rac to licz seti, bo grid może ci dać ekstremalne doznania pod tą grafą  :)

taktu

Właśnie nie do końca chodzi wyłącznie o RAC ;) póki co pracować na odpalonym GpuGrid nie można, przycina niby tylko obraz ale bez obrazu jest do d.. :) Czasy są ok - 4h i 8h.

1. Czy na lepszej karcie nie ma przycinek w GG?
2. GPU na SETI przycina?


lolek

Seti nie przycina wogóle, pod tym względem jest dużo lepjej napisaną aplikacją.

taktu

Wielkie dzięki za pomoc! Jeszcze jedno pytanko, dobrze widzę i w GpuGrid nie można wybrać konkretnego projektu? Liczymy co dostaniemy?


lolek

#372
grid nie jest podzielony na podprojekty, tak samo z resztą jak więkrzość projektów. WCG należy pod tym względęm do nielicznych ( można powiedzieć że projekty typu wcg są platformami dla podprojektów)

EDIT

Na 8500 gt oc seti daje jakieś 30 p/h, a 8600 jest 2 razy wydainieisze więc teoretycznie set powinien ci dać 60 p/h jakieś 1400 punktów dziennie

taktu

Jeżeli uda się wszystko odpalić to polecę na gg i seti ale wcześniej pojawiły się problemy...

Otóż odpaliłem projekt bez sterowników CUDA, a z najnowszymi sterami Nvidii. Gdy już dowiedziałem się że trzeba specjalne stery, zainstalowałem je i co się okazuje po odpaleniu projektu wszystkie czasy pozostałe do ukończenia zwiększają się |-? czy to normalnie? Na CUDA ponownie zainstalowałem nowe stery ale problem pozostał. Restart projektu nie pomógł, co gorsza teraz także WCG skacze kilka sekund w górę po czym kilkanaście w dół..

any idea?


lolek

Ostrzegałem że żeby zdążyć zaraportować te jednostki to będziesz musiał liczyć 24 na dobę. Jednostki grida to co najmniei naście godzin na twoim gpu.  Przewidywana długość przeliczenia jednostki powinna być w miarę poprawna po odesłaniu kilku przeliczonych. W menedżerze podawana jest tylko czas wykożystania cpu.

Nigdy nie liczyłem WCG ale na niektórych projektach to normalne np. POEM. To jest chyba powiązane z paskiem postępu ale pewny nie jestem.

AiDec

Cytat: taktu w 20 Marzec 2009, 19:11
1. Czy na lepszej karcie nie ma przycinek w GG?

Na lepszych nie ma zadnych przycinek. Na 280GTX mozna nawet grac w dowolna gre.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Ale kolega dysponuje

CytatPosiadam GF8600 GTS, i tak właściwie zastanawiam się nad powrotem do opcji 24/24 obecnie ~12/24 a do tego WCG które mizernie punktuje.. Dlatego pomyślałem o GG żeby dać teamowi trochę więcej  Parrrty! . Skoro problemów nie ma to lecę sprawdzić czas przeliczania

A na tym może przycinać :(

Szopler

Najnowszy manager ma opcję wyłączania liczenia na GPU podczas aktywnosci usera. Ja majac 8600GT korzystam z tego z radoscia ;).

Troll81

masz na mysli 6.4.7??

emik

nowszy, ale w fazie testowej jest 6.6.17 - ja z niego korzystam i nie mam problemów


Voice1980

Cytat: Szopler w 21 Marzec 2009, 10:14
Najnowszy manager ma opcję wyłączania liczenia na GPU podczas aktywnosci usera. Ja majac 8600GT korzystam z tego z radoscia ;).

Korzystam już z tej wersji ale nie widzę takiej opcji...trzeba zrobić jakiś dodatkowy plik konfiguracyjny?

emik

Zaawansowane -> Ustawienia lokalne -> Użycie procesora -> Use GPU while computer is in use


taktu

dzięki wszystkim za odpowiedzi, beta chodzi bardzo ładnie  :arrr:


Szopler


Pigu

niech zgadnę - nie działa to z radkami i milką?

KrzychuP

Czy ktoś się orientuje, czy wprowadzono w GPUgrid'zie dłuższy deadline, albo krótsze jednostki?

lolek

Jednostka którą zassałem 30 marca miała deadline na 4 kwietnia. Długość jednostek chyba bez zmian

AiDec

Nie slyszalem zeby cokolwiek nowego sie urodzilo. Zauwazylem jedynie ze od kilku dni GPUGrid placi o wiele lepiej niz dawniej (tak z 50% lepiej), ale to weszlo w zycie jakos po cichu, bo nigdzie o tym nie slyszalem/czytalem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lolek

chyba zamiast w cpu zajnwestuję w gpu

taktu

#389
2 Apr 2009 2:11:13 UTC - 7 Apr 2009 2:11:13 UTC

na GF8600 liczy się około 60h, za ostatnią próbkę dostałem 4,611.96

edit: troszkę przesadziłem 40-45 po weryfikacji


Tomasz R. Gwiazda

takie pytanie mam odnosnie tego projektu

na stronie projektu moje informacje:

GPUGRID member since   2 Apr 2009
Total credit   12,383
Recent average credit   1,109.73

a wyniki nie pojawiaja sie w Boinc Stats.

Mail taki sam we wszystkich projektach, projekt dodawany przez strone Boinc stats

taktu

ja też troche czekałem, ale w końcu sie pojawiły



AiDec

Zbliza sie czas zakupu nowych graf. I jest klopot: czy isc w ATI czy w Nvidie. 4870x2 czy 295GTX.

GPUGrid daje ok. 35k dziennie na 295GTX. Te 35k jest co wazne stabilne i calkowicie bezobslugowe (czyt. bezproblemowe), ot wlaczyc i zapomniec. Po miesiacu sprawdzic ile pkt przybylo :). Nie wiem ile daje dziennie 4870x2 (moze ktos w temacie napisze?), ale wiem ze jest mocno problematyczne, a do tego Milky to Milky - zawsze cos wymysla (obetna punkty abo co...).

Potrzebuje informacji na temat GPU computing w najblizszej przyszlosci BOINC`a. Wiem ze WCG bedzie wchodzic w GPU, ale w ATI czy Nvidie? A inne projekty? Jesli ktos cos wie, to prosze niech napisze i pomoze mi w wyborze.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

#394
70x2 robi jakieś 170k w milce po ustawieniu wszystkiego również raczej problemów nie ma. Minusem jest to, że tylko da rade puścić 2x 4870x2 no i przy wyższych temperaturach może być nie ciekawie. (czytaj jednak trochę głośne te referenty są)

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem na chwilę obecną jak ma się 4x PCIex jest zakup 4x 4890 można niżej zejść z pamięciami co da większe oszczędności prądu oraz będzie wydajniej niż 2x 4870x2 no i będzie chłodniej :)

AiDec

Ok. Przeanalizowalem wszystkie za i przeciw :). Kazde rozwiazanie ma swoje zalety i wady. 4890 ma podwojna precyzje, 295 ma bardziej dopracowane sterowniki (ATi zawsze nawala w tym temacie :/ ). Co ciekawe, co prawda ATI grzeje sie mniej, ale wiatraki chodza w cholere glosniej :P. Generalnie wiecej `ZA` widzialem dla Nvidii - jednak maja lepsze karty. Ale czego sie nie robi dla BOINC`a ;). Padlo na ATI i na Sesefowy wybor :) (dzieki, podsunales dobry pomysl :) ). Skoro ATI, to nie GPUGrid, zatem dalsze info w tym temacie poprowadze w nowym watku.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszde

Zeby nie zasmiecac forum, zerknijcie na takie cudo do CUDA http://www.youtube.com/watch?v=KjOW5iW7dJQ

Troll81

ciekawe jakie płaci rachunki za prąd??  |-?

AiDec

Pewnie zblizone do moich :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

czy tylko u mnie GPU Grid dzis lezy ? ani strona ani pobieranie probek nie bangla   >:(