Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

Troll81

Ale Nvidia ma udostępnić interfejs CUDA dla kart innych producentów (w tym ATI) i ati z tego skorzysta bo ich interfejs jest mało popularny. Do tego CUDA będą wspierane przez inżynierów intela. Już ktoś zadecydował że stanie się to standardem i tyle. Na ATI na razie chodzi tylko folding@home który nie należy do platformy BOINC. Jak ATI w końcu przyjmie CUDA to tylko dla kart z serii 2 3 i 4. I wtedy będzie się można podpiąć pod GPU grid.

Tak na boku to folding wykorzystuje GPU i jakieś 15% jednego jajka :D

AiDec

A czy sa szanse ze F@H wskoczy kiedys pod BOINC`a? Chodzi mi o to ze moglbym zaczac liczyc teraz F@H, biorac pod uwage ze punkciki mi sie kiedys do BOINC`a dolicza.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Folding jest projektem uniwerku kunkurującego z berkley :( i z tego co wyczytałem na forum to nie planują przyłączenia się do BOINC. Ponoć były na ten temat kiedyś dyskusje i oficjalnie z powodów technicznych się nie da. Tak że pozostaje czekać na CUDA na Ati albo liczyć folding dla zasady :D

AiDec

Moglbym liczyc F@H dla zasady. Oczywiscie. Tyle ze odbyloby sie to kosztem BOINC`a, a zatem rowniez statow teamu - a tego nie chce. IMHO glupio postepuja nie chcac sie przylaczyc do BOINC`a. To tak jakbym ja dla wlasnego widzimisie nie chcial sie przylaczyc do BOINC@Poland. Glupie to jest i straca na tym. Mam dziwne wrazenie ze oni sa norkami...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

No więc i moja maszynka podała wyniki:


TaskID   UnitId      CPU Time   Punkty
50287    38366     78,166.12     3,232.06

Tak więc całkiem nieźle, jak na Athlona64 4200+ i ~22h liczenia...

Tylko czemu nawet odświeżanie strony pada...

Aha, karta dla przypomnienia 9600GT


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

No to Ci RAC podskoczy ;D. Gratulacje.

Jako ciekawostke zapodam, ze na 280GTX nie mam zadnych problemow z odswiezaniem. Niezaleznie czy robie jedno, czy dwa WU na raz. Fakt ze grafy sa wykorzystywane do Grida jest ledwie zauwazalny.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Czy ta karta się nada - http://www.allegro.pl/item417863965_dell_pcie_nvidia_quadro_280_64mb_dell_gwa_fv_sklep.html ;) ?

Mori

Eeej, czemu to jest za 19 zł? Ktoś się walnął przy wpisywaniu ceny?

Pigu

kupmy kilka dla następnych skb@p

Troll81

:D bo to nie jest TA 280 :D od kiedy to na tegorocznych grafikach 64MB ramu??

Mori

A tak w ogóle to u siostry na jej A64 3200+ jest X700 (albo X800) -- takie też się liczą (jak ATi będzie wspierane, oczywiście) ?

Troll81

Nic o tym nie wiem, Na pewno serie 2 3 i 4 maja dostać CUDA i te same pracują na folding

AiDec

Nowe informacje:

Pod XP da sie odpalic trzy grafy jednoczesnie! Niestety bez obslugi jakiegokolwiek SLI (zwyklego, czy tez Triple SLi). Mozna dzieki temu pod zwyklym XP zapiac 3 Gridy na raz. Ale zeby np. pograc w trybie SLi na 2 kartach, to trzecia nalezy FIZYCZNIE wypiac z PCI. Nie da sie zapiac SLi jesli sa wlozone trzy grafy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Możecie polecić jakąś dobrą kartę do liczenia Boinca ale na AGP'a?

Troll81

i rachunki a prąd :D do tego niektórzy lubią swoje PS3 :D

Troll81

Jeśli BOINC to tylko nvidia :D bo ati jeszcze nie. Znajdź kartę na AGP i chulaj, ale chyba tylko 7600 czy 7800 znajdziesz. Nie wiem czy "ósemki" były robione na AGP

mindc

Cytat: AiDec w 05 Wrzesień 2008, 08:01
PS. Kto pomoze? jurdziol, krzyszp - dawac mi tutaj ;). Kto jeszcze ma Nvidie 8400 badz lepsza?

ja zapuściłem PS3GRID, ale zawsze, po pewnym czasie mam errory w WU
nie wiem gdzie tkwi problem :(



Troll81

w wiatraczku na graficznej?? w przyleganiu do tejże radiatorka?? a może kęciłeś grafikę??

Machloj

kurcze...kicha lekka. włączyłem na lapku (GF 8600M GT) gpugrida i nie dość, że tnie mi się cały system to jeszcze deadline wydaje mi się za krótki - ale obaczymy :) najwyżej stracę kilkanaście godzin liczenia...

krzyszp

Cytat: AiDec w 05 Wrzesień 2008, 08:01
PS. Kto pomoze? jurdziol, krzyszp - dawac mi tutaj ;)

Ja już walczę, GPUGRID ma u mnie drugie miejsce (po Enigmie).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

Cytat: mindc w 05 Wrzesień 2008, 11:28
Cytat: AiDec w 05 Wrzesień 2008, 08:01
PS. Kto pomoze? jurdziol, krzyszp - dawac mi tutaj ;). Kto jeszcze ma Nvidie 8400 badz lepsza?

ja zapuściłem PS3GRID, ale zawsze, po pewnym czasie mam errory w WU
nie wiem gdzie tkwi problem :(




W uzywaniu. Doslownie. W uzywaniu tej grafy jak liczy - opisalem to na moim przykladzie. Niech liczy jak nie korzystasz z kompa, ale jak chcesz skorzystac, to najpierw wsztrzymaj - niech liczy co innego. I WAZNE: zalecam wstrzymywanie Grida pred restartem/wylaczeniem kompa. Dwa razy projekt nie wylaczyl mi sie poprawnie, komp restartnal i wywalilo errora. Natomiast jak najpierw wstrzymam, pozniej restartuje, to wszystko jest ok i WU sie nie wysypuja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maxim

Zobaczylem jak dziala, jest wszystko ok ale niestety dopoki nie bedzie jakiegos ciekawego projektu wykorzystujacego GPU nie zamierzam sie przesiadac pomimo punktow.

Pozdrawiam

AiDec

#62
@Machloj: probuj i probuj az do skutku. Bo warto :)

@Maxim: to Cie przegonie :P




EDIT:

PS. Jak nie bedziesz liczyl, to nie bedzie projektow. Co bylo pierwsze? SETI. A jakie dzieki temu urozmaicenie masz teraz... - czy to Cie przekonuje? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maxim

Tak czy inaczej to zrobisz :P Dla mnie nie punkty sa najwazniejsze, to tylko dodatek.

mindc

#64
masz rację, WU wysypały mi się po restarcie kompa, będę uważał :)

do moderatora:
:)
można nas przenieść do GPUGrid?



Machloj

niestety zrezygnowałem - mam termin do 09.09, a postęp szedł ok, 0.5% na 20min...co po przeliczeniu daje +- 70h liczenia w 4 dni...na laptopie nie mam żadnych szans na skończenie jej. co innego desktop...jak wszystko pójdzie dobrze to w przyszłym tygodniu sprawię sobie kartę i wtedy będę się bawił :)

maxim

Cytat
EDIT:

PS. Jak nie bedziesz liczyl, to nie bedzie projektow. Co bylo pierwsze? SETI. A jakie dzieki temu urozmaicenie masz teraz... - czy to Cie przekonuje? :)

Hehe przekonales mnie. zapuszcze testowo na weekend na jednym kompie.

Pigu

inne projekty pozazdroszczą mocy gpu  ;D

AiDec

I wtedy pojawi sie wiecej projektow na gpu, czyli urozmaicenie na ktore czeka maxim :). Ale musi w tym celu liczyc ;)  ;D



Cytat: Machloj w 05 Wrzesień 2008, 14:34
niestety zrezygnowałem - mam termin do 09.09, a postęp szedł ok, 0.5% na 20min...co po przeliczeniu daje +- 70h liczenia w 4 dni...na laptopie nie mam żadnych szans na skończenie jej. co innego desktop...jak wszystko pójdzie dobrze to w przyszłym tygodniu sprawię sobie kartę i wtedy będę się bawił :)

Dostala Ci sie kiepska probka. Wez inna, kiedys trafi Ci sie dluzszy deadline.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#69
Wchodze sobie dzisiaj z samego rana na BOINCstats i widze ze zaciekla walka tutaj trwa :). Co tutaj sie dzieje, Panowie... To niesamowite... Konkurencja dopiero co zaliczona do olimpijskich, a juz mamy tylu zawodnikow.

Walka o drugie miejsce pomiedzy pbt-maxim i krzyszp (ten pierwszy duzo moze, ale Mu sie nie chce, za to ten drugi chce choc mozliwosci chwilowo mniejsze...), oraz nie mniej emocjonujaca batalia miedzy mindc, Pigu i jurdziolem o zaszczytne czwarte miejsce - kazdy z zawodnikow cisnie ile moze. Kazdy ma po jednej (slownie: JEDNEJ) przeliczonej WU. Kazdy z zawodnikow daje z siebie wszystko... Ale chyba wygra Pigu dzieki stosowaniu niedozwolonych srodkow dopingujacych czyli chlodzenia laptopa przez dmuchanie druga strona odkurzacza...

Przypomnijmy tylko (tym ktorzy dopiero teraz do nas dolaczyli i nie obserwuja walki bykow od poczatku), ze Pigu juz byl na pozycji czwartej, ale niestety stracil ja na rzecz mindc z powodow alfabetycznych...




To tak na wesolo na dziendobry ;D. Milego dnia wszystkim :)

PS. Mam nadzieje nikogo nie obrazilem za bardzo? :P


EDIT: Po 30 minutach drugie miejsce obejmuje maxim (chyba Mu sie w koncu zachcialo :P ). Na miejscu czwartym mindc przed Pigu (czyli jednak to mindc ma lepszy odkurzacz :P ).

EDIT 2: Dzieki tej zacieklej walce nasz zespol zdobywa kolejne punkty na arenie miedzynarodowej i awansuje w ciagu 24h o 16 (szesnascie) pozycji. Aktualnie zajmujemy w PS3Grid miejsce 50 (czyli wciaz jestesmy na pozycji `100_lat_za_murzynami`), jednak w ciagu kolejnych 24h planujemy awansowac na pozycje 48 :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Mianuję cie oficjalnym komentatorem naszej drużyny :D proponuję dać AiDec-owi fuchę pisania takich relacji do naszego newslettera :D

mindc

Popieram, bardzo przyjemnie się to czyta...  :D


Pigu

szfakinszit w nocy godzinę przed końcem wbił się ralph na hi-priorytecie, przetrzymał grida poza deadline i 40h liczenia poszło w dupę, mam ochotę komuś urwać mosznę

można wyłączyć w managerze priorytety? strasznie mnie to irytuje - jak zmienię projektowi przydziały, to pokrzywdzony projekt znajduje sobie inną metodę by się odkuć >:(

Troll81

Musisz przejść z autopilota na sterowanie ręczne

AiDec

Cytat: Troll81 w 08 Wrzesień 2008, 10:11
Mianuję cie oficjalnym komentatorem naszej drużyny :D proponuję dać AiDec-owi fuchę pisania takich relacji do naszego newslettera :D

To byl tylko taki jednorazowy przyplyw geniuszu. Drugiego takiego mozna sie spodziewac dopiero pod koniec mojego zywota (o ile w ogole) ;). Na codzien  jestem zdecydowanie mniej elokwentny :P.



Cytat: Pigu w 09 Wrzesień 2008, 07:03
szfakinszit w nocy godzinę przed końcem wbił się ralph na hi-priorytecie, przetrzymał grida poza deadline i 40h liczenia poszło w dupę, mam ochotę komuś urwać mosznę

można wyłączyć w managerze priorytety? strasznie mnie to irytuje - jak zmienię projektowi przydziały, to pokrzywdzony projekt znajduje sobie inną metodę by się odkuć >:(

Pigu, wlasnie dlatego tak walcze o podlaczenie 6.3.10 do BAM`a. Twoj problem jest jednym z glownych powodow moich dzialan. I IMHO tylko przez BAM`a moge to rozwiazac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kempler

Dobre AiDec hehe

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Liczymy na przypływ twego geniuszu co miesiąc

AiDec

Znalezione:


Performance of 3D Graphic @ PS3GRID
Hi!
This is performance guide of nVidia graphic cards on PS3GRID:
1. GeForce 280GTX: 25000 sec/WU
2. GeForce 260GTX: 28000 sec/WU
3. GeForce 9800GTX+: 44000 sec/WU
4. GeForce 9800GTX: 47000 sec/WU
5. GeForce 8800GTS512: 50000 sec/WU
6. GeForce 8800GT: 58000 sec/WU
7. GeForce 9600GT: 70000 sec/WU
8. GeForce 8800GS: 74000 sec/WU
This is estimated time (+/-2000 seconds ) of what you should expected from this cards when they operate at normal values. This data was taken from statistic of users who crunch. Although this comparison is not 100% correct due to different CPU, and RAM clocks, but this give some lights on GeForce performance.


Podalem uznajac ze moze to kogos zainteresowac.





Od siebie dodam ile wyciagam w roznych konfiguracjach:

Jesli tylko 1x 280 to 10.700 RAC

Jesli uzywam 2x 280 to:
RAC pierwszej karty 10.700
RAC drugiej karty 10.300

Jesli uzywam 3x 280 to:
RAC pierwszej karty 10.700
RAC drugiej karty 10.300
RAC trzeciej karty 9.900



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

o! gtx260 taki wydajny jest? no to postanowione :D na gtx 280 szkoda mi było kasy :P

którą kartę wybrać z powiedzmy pierwszej czwórki: ?

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_16805_0_0_0_0_0_0_0_0

czy to już wsio ryba?

Troll81

To już wiemy skąd taki RAC w twojej sygnaturce

A może warto poczekać aż troszke staniej.ą te gtx260??