Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

AiDec

Ukazaly sie stery nVidia WHQL 186.18. Nie polecam! Wciaz zalecam 181.22.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

patyczak

Coś nie mogę odesłać przeliczonej próbki. Sądząc po komunikacie w kliencie, skończyło się miejsce na dysku serwera projektu  :o
Skeczu z papugą nie będzie



AiDec

Buahahaha - ot caly komentarz  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

UWAGA:

Zmiana w zalecanych sterownikach - obecnie zalecam 190.38, ktore co prawda sa sterownikami beta, jednak calkowicie stabilnymi i fantastycznie udanymi (jak malo kiedy XP).

190.38 dodatkowo wprowadzaja obsluge OpenGL 3.1 i co dla nas najwazniejsze CUDA 2.3.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

cuda 2.3 ma jakis wplyw na szybkosc obliczen ?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Cytat: AiDec w 21 Lipiec 2009, 00:08
UWAGA:

Zmiana w zalecanych sterownikach - obecnie zalecam 190.38, ktore co prawda sa sterownikami beta, jednak calkowicie stabilnymi i fantastycznie udanymi (jak malo kiedy XP).

190.38 dodatkowo wprowadzaja obsluge OpenGL 3.1 i co dla nas najwazniejsze CUDA 2.3.

Jeszcze jedna uwaga dla GPUGridowcow, 190.38 wprowadza pewna zadana przez co wazniejszych liczydlowych GPUGrid`a zmiane - na tych sterach juz NIE TRZEBA wylaczac SLi, aby kilka graf liczylo kilka WU :). Nareszcie requesty uzyszkodnikow spotkaly sie z akceptacja :).



Pzy okazji poprosze osoby ktore licza pod zVista lub W7 na wiecej niz jednej grafie o kontakt ze mna na PM - chcialbym cos przetestowac i potrzebuje pomocy, bo sam obecnie nie moge.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#447
Mialem racje co do tych driverow 190.38 beta. W normalnych okolicznosciach Nvidia w ciagu tygodnia - dwoch wprowadza poprawki, usuwa bugi i wypuszcza nowsza wersje, juz nie beta. Tym razem tak sie nie stalo. Tym razem te stery... po prostu przestaly byc beta :). Nvidia usunela dopisek beta i sprzedaje je jako poprawne :). Owszem, przyznaje ze stery zawieraja pare glupich bugow (jak zawsze), ale to naprawde same drobiazgi. Polecam.



Zmodyfikowano w poradniku:


BOINC GPU - Porownanie kart graficznych w GFLOPS`ach

Ponizsze naleza do grupy Compute Capability 1.1:

Nie uzywac do GPUGrid - nie zmieszcza sie w deadline!
GeForce 8400 GS PCI 256MB, est. 4GFLOPS
GeForce 8400 GS PCIe 256MB, est. 5GFLOPS
GeForce 8500 GT 512MB, est. 5GFLOPS
Quadro NVS 290 256MB, est. 5GFLOPS
GeForce 8600M GS 256MB, est. 5GFLOPS
GeForce 8600M GS 512MB, est. 6GFLOPS
Geforce 8500 GT, 512MB PCIe, 6GFLOPS

Nie zalecane do GPUGrid, chyba ze pracuja 24/7
GeForce 9600M GT 512MB, est. 14GFLOPS
GeForce 8600 GT 256MB, est. 14GFLOPS
GeForce 8600 GT 512MB, est. 15GFLOPS
GeForce 9500 GT 512MB, est. 15GFLOPS
GeForce 8600 GTS 256MB, est. 18GFLOPS

Entry Performance cards for GPUGrid
GeForce 9600 GT 512MB, est. 34GFLOPS
GeForce 9600 GT 512MB, est. 37GFLOPS
GeForce 8800 GTS, 640MB, est. 41GFLOPS [CC 1.0]
Geforce 9600 GSO, 768MB (DDR2) 46GFLOPS
Geforce 9600 GSO, 384MB (DDR3) 48GFLOPS

Average Performance Cards for GPUGrid
GeForce 8800 GT 512MB, est. 60GFLOPS
GeForce 8800 GTX 768MB, est. 62GFLOPS [CC 1.0]
GeForce 9800 GT 1024MB, est. 60GFLOPS

Good Performance Cards for GPUGrid
GeForce 8800 GTS 512MB, est. 77GFLOPS
GeForce 9800 GTX 512MB, est. 77GFLOPS
GeForce 9800 GTX+ 512MB, est. 84GFLOPS
GeForce GTX 250 1024MB, est. 84GFLOPS

Compute Capability 1.3 [wiekszosc]:

High End Performance Cards for GPUGrid
GeForce GTX 260 896MB (192sp), est. 85GFLOPS (120)
Tesla C1060 1024MB, est. 93GFLOPS (131)
GeForce GTX 260 896MB, est. 100GFLOPS (141)
GeForce GTX 275 896MB, est. 123GFLOPS (173)
GeForce GTX 285 1024MB, est. 127GFLOPS (179)
GeForce GTX 280 1024MB, est. 130GFLOPS (183)
GeForce 9800 GX2 512MB, est. 138GFLOPS [CC 1.1]
GeForce GTX 295 896MB, est. 212GFLOPS (299)

CC=Compute Capability

Cyfry w nawiasach oznaczaja efektywnosc w GFLOPS, po uwzglednieniu 41% zwiekszonej efektywnosci wynikajacej z zastosowania zaawansowanych zestawow instrukcji CC 1.3, zaimplementowanych w GT200/GT200b (wykorzystywanych oczywiscie przez GPUGrid).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

GeForce 8500 GT 512MB, est. 5GFLOPS
Geforce 8500 GT, 512MB PCIe, 6GFLOPS ??? to ta u góry jest na AGP????

swoją drogą widać jak GPUgrid dobiera sobie ludziów do projektu. ci ze słabymi kartami won..... A wystarczyłoby wydłużyć deadline....

AiDec

Tak, AGP.

Nie dobiera. W tym projekcie bardzo wazne jest jak najszybsze odsylanie WU. Na podstawie wynikow dotychczasowych WU sa generowane kolejne WU. Poniewaz jest to tak bardzo wazne, wszystkie WU przeliczone i odeslane w czasie krotszym niz dwa dni sa premiowane dodatkowymi tysiacami punktow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

bez szans jak dla mnie na razie.... moja 8600GT leży w serwisie. A z 8500 nawet nie mam co podskakiwać...

AiDec

Szanse masz. Ja bym dal rade.

Powiem Ci Trollu tak: Linux64+OC o 15-25% (te grafy ladnie sie kreca), nie blokowanie calego proca aby pozostawic deczko luzu dla GPUGrida (nie dlawic GPUGrida calkowitym obciazeniem proca) i deadline Twoj :).

W ramach przykladu: standardowo 280GTX liczy trzy jednostki GPUGrida dziennie. Moje licza cztery i to na XP32. Jak sie nie da, jak sie da :).



Ale kto, jak kto, ale Ty Trollu powinienes pisac takie teksty w odpowiednim watku :P. Jaki Ty przyklad dajesz :P. Wstyd normalnie XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#452
tyle że mój główny komp służy mi również do pracy.. więc na 8 godzin dziennie grafa musi odpocząć bo się pracować nie da (tnie niemiłosiernie)

ksysju

Witam

Macie problemy z zassaniem próbek ?
np:

|GPUGRID|[error] File 86-KASHIF_HIVPR_dim_ba1-19-myfile.enc has wrong size: expected 872, got 0

Karta mi się od wczoraj marnuje, serwery niby OK, projekt resetowałem.
ksysju

AiDec

U mnie bez problemow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Voice1980

Cytat: ksysju w 27 Lipiec 2009, 07:03
Macie problemy z zassaniem próbek ?
np:

|GPUGRID|[error] File 86-KASHIF_HIVPR_dim_ba1-19-myfile.enc has wrong size: expected 872, got 0

Karta mi się od wczoraj marnuje, serwery niby OK, projekt resetowałem.

ksysju miałem podobny problem .... doba w plecy. Dopiero jak skasowałem ściągane przez managera pliki projektu to pobrał nową próbkę i wszystko ruszyło. Jakaś felerna próbka.. Nie wiem czy samo resetowanie pomoże.

ksysju

Witam

Skasowanie próbki pomogło. Zassało nowe i już liczy.   Dzięki.

ksysju

ksysju

Hi

Pip pip :(, na odmiane wywala mi error na każdym wu, na dzien dobry.
i cos takiego:
wto, 28 lip 2009, 21:12:26   GPUGRID   Message from server: (reached daily quota of 12 tasks)
od kiedy quota takie wysokie ?

coś chyba mieszają, ciut za ostro.
ksysju

TRZECIAK

Cytat: ksysju w 28 Lipiec 2009, 21:18
Hi

Pip pip :(, na odmiane wywala mi error na każdym wu, na dzien dobry.
i cos takiego:
wto, 28 lip 2009, 21:12:26   GPUGRID   Message from server: (reached daily quota of 12 tasks)
od kiedy quota takie wysokie ?

coś chyba mieszają, ciut za ostro.


Wszystko jest ok.
Jak obliczenia są wporządku to od dawna było 12WU na GPU.
Teraz przez błędy nie pozwoli ci pobrać kolejnej próbki chyba aż do 00:00, albo przez kilka h ale dokładnie nie pamiętam.
Mi kiedyś wywaliło kilkanaście próbek, bo się okazało że karta się z lekka spociła (wiatrak się przymulił) potem czekałem chyba kilka h żeby coś pobrać.


ksysju

Hi

27.07  poprawiali drivery dla systemów win i linux.
Jak ktoś ma starsze niż obecnie rekomendowane , to działać nie będzie.

ksysju

AiDec

Drobne informacje:

Daily quota wynosi od ponad pol roku 16WU (nie bede sie chwalil ze ja to wywalczylem XP). Jesli macie mniej niz 16, to zapewne w wyniku bledow w przeliczaniu WU. Kazda blednie przeliczona WU zmniejsza daily quota, az do 4WU/day. Z kolei kazda poprawnie przeliczona, bedzie zwiekszac ten limit az do 16WU.

Daily quota na poziomie 16WU wbrew pozorom ma sens (nic nie mieszaja) - moje 3x 280GTX sa w stanie zrobic jednego dnia 15WU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

ksysju

Hi

Dzięki za rozjaśnienie, myślałem , że to na "sztywo" jest.

Inna sprawa,że teraz mi na 2 kompach krzyczy o dq 3 szt wu  i muszę czekać do wieczora jak nie rana, by sprawdzić czy po zmianie sterów ruszy czy nie.

ksysju

Troll81

cierpliwości :D BOINC to sport dla cierpliwych. wyniki i tak będą widoczne dopiero po jakimś czasie :D a po paru latach to hohoho. będziesz rządził..  :attack:

satanetv

Coś ta nowa aplikacja nie przypadła do gustu mojej GTX260. Najpierw error 0x3 (brak CUDA 2.2) a teraz error 0x1. hmm

AiDec

U mnie z kolei (280GTX) bez zadnych klopotow i to na standardowo podkreconych o 16% dwoch grafach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Z tego co zerknąłem na forum projektu to problem jest tylko z GTX260. Do końca miesiąca ma się pojawić CUDA2.3 z fix-em tego problemu

Tomasz R. Gwiazda

moj 260 lazi bez problemu


satanetv

Może problem leży tylko w systemach 64 bitowych.  :( Zaraz jeszcze poczytam co można z tym zrobić.

Pigu

AiDeczku - na notku lizcył mi grida, a teraz pobiera i wali błąd - i to taki windowsowy :fright:

satanetv

Jeżeli wywala błąd windowsowy to znaczy ze stery nie obsługują CUDA2.2. Trzeba zainstalować min stery 185.85.

AiDec

Jezeli klopot ze sterami, to czytajcie `Poradnik`. Nie bez powodu powstal. Jest aktualizowany w miare mozliwosci na biezaco, zwlaszcza w temacie GPUGrid.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

tzn działał i przestał - zmieniła się app i wymaga nowszych sterów?

satanetv

Aplikacja 6.67 używa CUDA2.2 a te są dopiero od 185.85. Niestety GTX260 z win64 nie działa z żadnymi sterami. Na forum GPUGRID jest poruszony ten wątek.

TRZECIAK

Cytat: satanetv w 11 Sierpień 2009, 23:50
Aplikacja 6.67 używa CUDA2.2 a te są dopiero od 185.85. Niestety GTX260 z win64 nie działa z żadnymi sterami. Na forum GPUGRID jest poruszony ten wątek.

Niestety muszę się z tym niezgodzić.
Liczę na GTX260 na Viście64 na sterach 190.38 i niemam problemów. (2 dni temu wywalało mi błędy ale z winy za dużego OC)

http://www.gpugrid.net/hosts_user.php?userid=11605


satanetv

To może problem dotyczy tylko XP64. Zmieniłem system na 64 bitowy 10 sierpnia i wtedy wszystko się zaczęło.

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=35815

Wcześniej miałem stery 182.50 i pracowały poprawnie z app 6.67.

Trochę posiedziałem na forum projektu. Problem dotyczy chyba tylko XP64 i GTX260.

AiDec

Cytat: Pigu w 11 Sierpień 2009, 23:46
tzn działał i przestał - zmieniła się app i wymaga nowszych sterów?

Tak.


Cytat: satanetv w 11 Sierpień 2009, 23:50
Niestety GTX260 z win64 nie działa z żadnymi sterami.

Nieprawda.


Cytat: TRZECIAK w 12 Sierpień 2009, 00:10
Niestety muszę się z tym niezgodzić.
Liczę na GTX260 na Viście64 na sterach 190.38 i niemam problemów.

Prawda.


Cytat: satanetv w 12 Sierpień 2009, 00:18
To może problem dotyczy tylko XP64. Zmieniłem system na 64 bitowy 10 sierpnia i wtedy wszystko się zaczęło.

Czesciowa prawda. Kwestia jest co masz zainstalowane w systemie. Nikt jeszcze dokladnie nie rozgryzl co dokladnie 260GTX wymaga od systemu, aby dzialac w 100% poprawnie (domysly sa ze to jakis update albo redistribute). W kazdym razie Ci ktorzy sa naprawde specami od XPx64 (a nie dopiero zaczynaja ta przygode) nie maja zadnych problemow (ale Oni maja wlasnie poinstalowane wszystko co powinno byc w systemie - update`y, SP, odpowiednie stery, redistributy itp.).

Potwierdzam jednak ze ten konkretny problem ma miejsce tylko pod XPx64. Ale (co wynika z wlasnego doswiadczenia) biore rowniez pod uwage, ze 95% osob uzywajacych XPx64 nie umie z niego korzystac, a zatem problemy moga wynikac z braku doswiadczenia/wiedzy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

#476
Zainstalowałem już wszystko co możliwe. Wszystkie sterowniki od 182.50 w górę. I nadal nic. Jak znajdę rozwiązanie to dam znać.

EDIT
Dobra na razie jedzie i 20% WU przeliczył. Oby tak dalej.

No i się wywaliło przy 21%
Incorrect function. (0x1) - exit code 1 (0x1)

Brak mi koncepcji już przy X P 64. Jutro stawiam win7 x64

satanetv

Kolejna próbka też się wysypała przy 21% odpuszczam sobie i liczę Collatz

Tomasz R. Gwiazda

ciekawe, ja w swoim kompie co licze GPU Grida to nie zmienialem nic od 2miesiecy (stery, klient) i jak liczyl tak liczy bezproblemowo

satanetv

Jakbym ja nie zmieniał to też by liczyło, ale mi się zachciało X P 64 bitowego :D