Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

GPUGrid

Zaczęty przez Troll81, 12 Sierpień 2008, 23:31

Troll81

da tycj co maja PS3 albo karty Nvidii

http://www.gpugrid.net/

AiDec

Niedlugo sie tym zajme :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ja nadal szukam czegoś dla mojego nowiutkiego ATI

syrian

Cytat: Troll81 w 13 Sierpień 2008, 09:36
ja nadal szukam czegoś dla mojego nowiutkiego ATI
Witaj

Dla ATI jest ale nie pod platformę BOINC :(

mam na dzieje ze to nie przestępstwo jak podam link  :) http://folding.stanford.edu/

Troll81

przestępstwem nie jest a FAH ma ponoć dołączyć aplikację liczącą do boinca :D właśnie dlatego szukam projektu który już z boincem jest związany i wykorzystuje ATI. Szkoda by się kawałek krzemu marnował w moim komppie :D najchętniej to zatryudniłbym jeszcze DSP na muzycznej do liczenia.

jurdziol

Wlasnie zauzylem, ze pojawila sie wersja dla Windows 32bit !

http://www.gpugrid.net/ - wymagany jest boinc 6.3.10, do pobrania na stronie. Wlasnie odpalilem jedno zadanie.
Pozdrawiam

RAD-Poland

super  8)
spokojnego i bezproblemowego liczenia  :)  w końcu zobaczymy pierwsze punkty

liczę na relację z przebiegu liczenia  ;)
- jaki czas obliczeń, temperatury GPU, itp

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

wchodzi to na boincstats?

RAD-Poland

TAK

PS3GRID to ten sam projekt co GPUGRID
początkowo był tylko dla PS3 teraz również dla kart NVIDIA

http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=ps3grid&st=0

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

hohoho, jak to działa, czym się zajmuje, jak punktuje? czy bierze proca, czy można równolegle liczyć 4xseti? dalej panowie - rozpaśmy nasz rac

RAD-Poland

czekamy na relację jurdziol'a  ;)


gdzieś czytałem  ;)

Cytat: RAD-Polandaby uruchomić potrzebny jest ..... ManagerBoinc pobrany z ich strony i dobra karta ok 100 Stream Processors lub więcej
...
ok 200pkt/h

to było na karcie EVGA 9800 GTX SC niecałe 10h za 19xx pkt (dokładnie nie pamiętam)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

ja również zaraz zaczynam testować tę zabawkę hehe już zassane, jak skończę robotę w pootwieranych oknach zaczynam tesssty

Machloj

czekam Pigu na odpowiedzi na Twoje własne pytania :) chyba wiem już co kupię sobie za becikowe: dobrą kartę graficzną (jeśli będzie 200pkt/h) :D

Pigu

na ten moment powiem, że na tym ich managerze 6.3.10 idzie pracować, nic się nie sypie, brak problemów, niestety po najechaniu na ikonkę tray w żółtej chmurce nie pojawiają się już nazwy liczonych próbek, tylko lakoniczny komunikat, że liczą się 4 wu. Dodatkowo oczywiście narobiło się trochę bajzlu w związku z rozdzieleniem katalogu z boinc od katalogu z danymi projektów

do gpugrida jeszcze się nie podłączyłem, na czas snu nie chciałem by się wykrzaczyło, a z rana padła ich strona  ::) czekam aż wstanie i testy ruszą dalej, mam w tej chwili do dyspozycji 8600 GT palita (acz może zmodernizuję tę zabawkę w obliczu kuszących mnie punktów)

Machloj

ja wczoraj przeglądałem ichniejsze forum - gpugrid zabiera jedno jajo CPU na obsłużenie karty graficznej, ale jakiś koleś robił symulacje dla karty albo GF8800 albo GF9800GTX (nie pamiętam dokkładnie) + Q6600 i wyszło mu +5000 pkt dziennie więcej

ja już szukam jakiejś cichej karty 9800GTX :) może ktoś mi poleci jakąś dobrą i cichą?

Troll81

NIedługo CUDA będą działać na kartach ATI a to oznacza że oprócz foldinga będzie się można podpiąć bod GPUGrid.

Pigu

odpaliłem i  jestem na najlepszej drodze by zdobyć pierwsze punkty w tym projekcie dla teamu  ;D

ze wstępnych obserwacji - liczy się 1 wu (tyle zassałem profilaktycznie więc nie wiem, czy idzie na 1x gpu liczyć ich więcej) zabrała poza grafiką 1 jajko, upośledziło to znacznie komfort korzystania z kompa (powolne odświeżanie się ekranu nawet teraz jak piszę, temp poszła z 52 na 73 (na szczęście jest cicho, może mogę znieść trochę temp kosztem dBa) próbka zapowiada się na dłuuugą, nie wiem, czy oddanie 1 jaka na gpugrid się skalkuluje (nie wspominając o grzaniu grafiki) - muszę sprawdzić jak to punktuje

mam 8600GT sonic Palita

maro86

Też mam tą kartę i pod Ubuntu 8.04 mi nie działa.
Co jest nie tak?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Pigu

najnowsze stery i ściągnięty z ich strony pre-release manager?

Machloj

hmm...na karcie 8600 liczysz? hmm...taką mam na laptopie :D poczekam na Twoje wyniki i wtedy może też zapuszczę :)

Troll81

nie ryzykowałbym tego na lapkowej grafie... A z gpugrid to nie jest tak że on nie zajmuje całego jajka ttylko jego część?? w foldingu zabiera mi jakieś 20% z jajeczka.

Machloj

na forum było napisane, że zabiera całe jajo...

Pigu

zabiera całe jajo i muli kompa, dodatkowo proces explorer.exe podczas pracy grida lubi podejść na 6-8%

za to z kalkulacji (jeżeli próbka zapunktuje jak inne które oglądałem) spodziewam się z tego jednego jajka i gpu 8600 85pkt/h i do tego pozostałe jajca (zakładając, że niezmulone)

zobaczymy, jak czasy się dalej wyszacują - wu jest dłuuuga (na oko między 40 a 50h) no i jak ostatecznie zapunktuje

krzyszp

Puściłem dwie jednostki na mojej 9600GT, jak przyjdzie ich kolej, to zobaczymy co to daje...

Manager 6.3.8, przewidywany czas próbek 7 godzin 37 minut na Athlonie 4200...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

#24
Dolaczylem wreszcie. Aczkolwiek pierwsze spotkanie z GPUGRID wielce, wielce niezachecajace :/. Generalnie sux i tyle. Spartaczona robota, a ja nie cierpie, niecierpie niedorobek :/. I nie cierpie gdy marnuje czas, zwlaszcza z powodu niedorobek, doprowadza mnie to do szalu (e.g. Vista).


Postawilem nowiutki, czysciutki system. Wymagane stery. Najwazniejsze aktualizacje i... I jedziemy. Zainstalowalem wymaganego BM 6.3.10 (stery do grafy oczywiscie poprawne). Mimo wielu prob, restartow itp. (od wczorajszego wieczora do dzisiejszego rana) nie udalo mi sie podlaczyc do BAM`a. Niby pisze ze sie podlaczyl, ale g**** z tego wychodzi. Podlaczylem sie recznie do Yoyo (przeciez nie odpuszcze). Podlaczylem sie tez do GPUGRID korzystajac z linka ze strony projektu. BM na dziendobry mi walnal ze korzystam z niepoprawnego linka i mam korzystac z innego. To co, na oficjalnej stronie projektu dali zly link? No jaja sobie panowie robia...

Przed wyjsciem do pracy zapialem 3xYoyo i Grida na lewe jajko. Nie dalo rady odpalic dwoch Gridow mimo ze mam 2x280 GTX :/. Wracam z pracy - nic nie przeliczone, bo jak sie okazuje dostala mi sie jakas dluzsza WU na Gridzie. Mialem jakies 85% po powrocie z pracy. Odpalilem przegladarke, sciagnalem CPU-Z, CoreTemp, rozpakowalem, odpalilem i wchodze na BM. A tu klops. To co zrobilem w ciagu ostatnich 3 min wystarczylo aby wysypac probke z Grida :/. 8h liczenia poszlo w pi... no w piach w kazdym razie :/.

Teraz zobaczymy czy cokolwiek za to dostane. Mam duza nadzieje. Bo jak nie to sie naprawde wkurze... :/

Mam nadzieje ze pod Vista majac zapiete 3x280 bede mogl zapiac 3 Gridy na raz, albo ze przynajmniej beda sie liczyc 3x szybciej, bo nie chcialbym zeby mi sie 2x 1500 pln marnowalo... :P

I mam nadzieje ze kiedys uda mi sie podlaczyc do BAM`a, bo nie chce mi sie recznie zapinac wszystkich projektow.

A co do samego Grida, to wyglada na to ze bede musial zapinac toto przed snem. Wtedy jak sie bedzie liczylo cala noc + czas kiedy jestem w pracy, to sie jedna WU powinna przeliczyc. A po powrocie z pracy wstrzymac Grida az do nocy.




EDIT: I wszystko wskazuje na to ze (na chwile obecna) niewazne czy mam 1x280 czy 2x280 i tak liczy jedna karta. Poprobuje roznych opcji w pozniejszym czasie. Anyway z wyliczen wynika ze da sie wyciagnac ok. 10.000 pkt na dobe na jednej takiej karcie.

EDIT2: Pigu pisze ze da sie zapiac 2 Gridy na 2 karty jak sie wylaczy SLi - sprobujemy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

AiDecek przekonany przez gg ;) wiecie, że z g280 jest 10k/doba?

AiDec

#26
Potwierdzam. Po wylaczeniu SLi 2 Gridy zapiete. I wyglada na to ze bedzie blisko 10k dziennie za kazda karte.

Wniosek 1: nie kupowac szybszych kompow, tylko karty :)

Wniosek 2: Nie zbierac na SKB@P3, tylko na dwiescieosiemdziesiatki dla SKB@P 1 i 2 ;D. 1x 280 to koszt mniej wiecej rowny jednemu SKB@P. A SKB@P nie wyciagnie na rzecz teamu 10k dziennie :). Poza tym rozszerzajac mozliwosci SKB@P poprzez grafy nie potrzebujemy wiecej miejsca :).

Wniosek 3: KAZDEMU kto moze zalecam korzystanie z Grida. Chyba nic tak nie punktuje jak ten wynalazek.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

tyle, że wybór projektów ograniczony na ten moment :D

ale wiedzcie, że duet AiPig dalej dla was testuje tę nową zabawkę, będą kolejne relacje i raporcik końcowy

jurdziol

U mnie czas obliczen ok. 14h i 3230 punktow (athlon64 x2 2,4Ghz + GF8800)
Pozdrawiam

RAD-Poland

super  8)
czyli 230 pkt/h (30 dla CPU i 200 dla GPU) - no to pierwsze punkty mamy, gratulacje jurdziol

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

to ja poczekam na CUDA na ATI :D zobaczymy ile wtedy wyciągnie Poza tym SKB@P mają służyć nie tylko do liczenie GPUGrid ale np do brania udziału w wyścigach YOYO i żeby tam nasz team też błyszczał :D

Pigu

wstępne szacunki
8600 - 40h
8800 - 14h
280 - 8h

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2008, 17:39
to ja poczekam na CUDA na ATI :D zobaczymy ile wtedy wyciągnie Poza tym SKB@P mają służyć nie tylko do liczenie GPUGrid ale np do brania udziału w wyścigach YOYO i żeby tam nasz team też błyszczał :D

A nie można zrobić podziału 3xCPU liczą co innego a 1xCPU + GPU liczą co innego ? Już wcześniej wspominałem o dołożeniu porządnych kart graficznych ale jak zwykle nikt mnie nie słucha ;D

maro86

Na boincstats jakoś nie mogę namierzyć naszej drużyny...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

RAD-Poland

jeszcze, gdyż ostatnia aktualizacja projektu GPUGrid na boincstata była 20 godzin temu (2008-09-02 22:15:02 GMT)
wtedy nie mieliśmy jeszcze punktów  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

no to teraz trzeba się rozejrzeć za kartami które mają najwyższy stosunek wydajności gpugrid do ceny

Mori


AiDec

#37
Cytat: Mori w 03 Wrzesień 2008, 21:15
Ale po aktualizacji to powinniśmy być my, nie?

Juz jestesmy.




No dobra, pierwsze efekty sa. Dwie pierwsze WU przeliczone. Za kazda z nich dostalem po 3.232 pkt.

Pierwsza WU - czas przelicz. 7h15m - czyli 446 pkt/h - czyli 10.700 pkt/dobe ;D
Druga WU - czas przelicz. 7h40m - czyli 422 pkt/h - czyli 10.128 pkt/dobe :)

Zapinajcie chlopaki te swoje NVIDIE, zapinajcie... :)




EDIT: Sprobuje niedlugo znalezc czas i wpiac trzecia karte. Moze uda sie zapiac na raz 3 WU na XP-ku Mimo ze XP nie obsluguje Triple SLi. Zobaczymy czy z trzema kartami w ogole wystartuje...

EDIT 2: Trollu, czy dokonales juz jakichs cudow z podlaczaniem ATI do BOINC`a? Bo u mnie sie marnuje np. taka ssliczna dwurdzeniowa X1800XTX... Przedstaw tak w zarysie jak to na chwile obecna wyglada z ATI, bo chyba Ty wiesz najwiecej w tym temacie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

jurdziol

Roznice w czasie obliczenien pomiedzy sprawdzonymi kartami (8600,8800 i 280) pokrywaja sie z wydajnoscia kart w grach.

Ot taka dygresja  ;)
Pozdrawiam

syrian

#39
niema co sie sugerować wydajnością kart po czasach liczenia 1 WU - mogą być rożnej długości - same katy niby z tym samym czipem a nie sa sobie rowne (duze znacznie ma taktowanie czipa jak i pamięci jaka jest na karcie)

Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2008, 21:13
no to teraz trzeba się rozejrzeć za kartami które mają najwyższy stosunek wydajności gpugrid do ceny
tu http://www.forum.zwijaj.pl/viewtopic.php?f=1&t=255 znajdziesz odpowiedz

tabelka ATI jest deko nie aktualne - po wprowadzeniu przez ati nowych sterownikow wydajność na kartach seri 3xxx i 4xxx wzrosła 25%- 30%

Cytat: Troll81 w 03 Wrzesień 2008, 17:39
to ja poczekam na CUDA na ATI :D zobaczymy ile wtedy wyciągnie Poza tym SKB@P mają służyć nie tylko do liczenie GPUGrid ale np do brania udziału w wyścigach YOYO i żeby tam nasz team też błyszczał :D
ATI mialo swoje "CUDA" wcześniej od Nvidi  :)
teraz tylko pytanie czy GPUGrid umożliwi korzystanie z kart ATI