Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

CPID

Zaczęty przez AL, 21 Sierpień 2008, 16:24

AL

CPID - czyli identyfikator międzyprojektowy. Czy wie ktoś może czy i ewentualnie gdzie jest on zapisywany ( w jakim pliku ) w mgr BOINC? Mam problem z rozsynchronizowanymi kontami i chciałbym podmienić nowy cpid na swój stary i dopiero potem wymusić aktualizację starym. Podczas mojego wyjazdu rozsynchronizowały mi się konta totalnie, dodam tylko, że we wszystkich ten sam mail, nick i hasło oraz wszystkie projekty mam na jednym z hostów i to właśnie jak podejrzewam on nabruźdźił - ni stąd ni z owoąd skombinował z jakiegoś projektu nowy cpid i podczas aktualizacji porozssyłał go po innych projektach powodując totalną desynchronizację. Troszkę tu poczytałem  i zainteresowało mnie to:
CytatWhen a scheduling server replies to an RPC, it includes the account's CPID, its email address, and its creation time. These are stored in the client state file.
When the BOINC client makes an RPC request to a scheduling server, it scans the accounts with the same email address, finds the one with the oldest creation time, and sends the CPID stored with that account.
If the scheduling server receives a CPID different from the one in its database, it updates the database with the new CPID.

Szukałem tego w "client state" ale nie znalazłem. Myślę, że tak ważna informacj chyba jest gdzieś zapisan w mgr BOINC - tylko gdzie?

Bober

#1
Jest zapisana i właśnie w client_state ale w postaci zhashowanej. Możesz jednak przekleić hash starego CPID. Wyszukaj <cross_project_id> i podmień we wpisach wszystkich projektów.

AiDec

Mialem to samo jakies 2 tyg. temu. Odczekalem tydzien i wszystkie projekty same sie zeszly - NIC nie robilem. Moze po prostu zaczekaj?

Ach, wazne jest zeby w rozsynchronizowanych projektach cos czasem liczyc - wtedy nastepuje synchronizacja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Timaxi

Cytat: AiDec w 21 Sierpień 2008, 18:28
Ach, wazne jest zeby w rozsynchronizowanych projektach cos czasem liczyc - wtedy nastepuje synchronizacja.
U mnie wystarczyło zaktualizować projekty w Boinc Manager i po kilku dniach projekty same się połączyły.


AL

Cytat: Bober w 21 Sierpień 2008, 17:00
Jest zapisana i właśnie w client_state ale w postaci zhashowanej. Możesz jednak przekleić hash starego CPID. Wyszukaj <cross_project_id> i podmień we wpisach wszystkich projektów.

Zrobiłem tak we wszystkich plikach zaczynających się na client_state. Wyłączyłem całkiem mgr BOINC i dokonałem zmian w plikach, potem je zapisałem i odpaliłem ponownie mgr BOINC. Po pewnym czasie otwarłem ponownie plik client_state i okazało się, że w większości projektów podmieniło mi stary cpid na nowy ;-(
W BAM widziałem opcję "odnów CPID:" - niestety tam mam ten nowy zły CPID i nie ma możliwości by go w BAM podmienić.
Pozostaje mi jeszcze poeksperymentować z moim najstarszym projektem - według informacji z pierwszego posta wszystkie odwołania z nowych projektów odnośnie CPID - mają go przydzielane właśnie z tego pierwszego najstarszego projeku.