BAM SUCKS !!

Zaczęty przez jarod_e, 22 Sierpień 2008, 10:06

jarod_e

Mam problem z menadżerami boinc na prawie każdej maszynie. Na stronie boincstats bam ustawiam przydział zasobów dla każdego z projektów i jest ok. Sprawdziłem również na stronach konfiguracyjnych wszystkich przyłączonych projektów i tam też jest tak jak ustawiłem w bam.
Wygląda to tak że jak włączę boinca to wszystko jest ok, pobiera co trzeba, ustawia zasoby tak jak mam w bam. Ale na drugi dzien wszystko jest rozjechane, projekty przeliczone i odesłane ale nie pobiera nowych w efekcie liczy sie tylko jeden ostatni albo nic. Problem ten mam na prawie wszystkich maszynkach. Wszędzie mam boinc mgr w wersji 6.2.18.
Jak to ustawić albo co jeszcze sprawdzić  ??? Pomóżcie !!!

Mchl

To bardzo dziwne. Nigdy nie miałem tego typu problemów z BAM.
W jaki sposób przyłączasz komputery do BAM?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jarod_e

tak jak w instrukcji na stronie. Podaję link do bam potem konto i haslo ... i już.

AiDec

Sprawdz w BAM`ie ustawienia konfiguracyjne, ale nie ogolne, tylko kazdego kompa z osobna.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Cytat: AiDec w 22 Sierpień 2008, 11:15
Sprawdz w BAM`ie ustawienia konfiguracyjne, ale nie ogolne, tylko kazdego kompa z osobna.
Też bym poszedł tym tropem.

jarod_e

No i mieliście racje ... to co tu było ustawione to masakra  >:(

Poprawiłem wpisy, zrobiłem "synchronizuj z bam" w boincu i działa jak trzeba  :D
Dzięki ... Beczka RUMU dla WAS  ;D  ;D  ;D  ;D

3Rni

ja dzis tez miałem jazde z BAM :(  /pewno cos nie docztałem/
miałem na wszytkich kompach menadzera 5.10.45 i do tej pory grało wsio
dzis wrzuciłem na jednego kompa 6.2.18 i ładnie liczył sobie
dałem synchro m.in w zwiazku z RACE Prime Grid i zapytał mnie o adres i login/pass
a pozniej zresetował wszystkie projekty i skasowal wszytkie probki, :(
a w BAMie mam teraz 2 kompy te same tylko z innymi menadzerami ???

emik

ja w BAMie mam problem z WCG - jak daję znajdź konto to wyskakuje info nieprawidłowe hasło (a mam ustawione identyczne we wszystkich projektach), jeśli dodam ręcznie do menadżera ten projekt, to podczas synchronizacji zostaje on usunięty


3Rni

juz widze ze ten komp nie komunikowal sie z BAM od 1 sierpnia
a na poczatku sierpnia robiłem zmiane sprzetu /plyta, procek, OS/ i stad pewno ten problem...


PanStaszek

ehh, BAM ogólnie coś szwankuje ostatnio, aktualnie nie widzę żadnego mojego kompa na liście, więc jeśli się to nie naprawi do 2:22 do dupa zbita a nie the Dog Days of Summer Challenge.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

#10
Cos Wam doradze. BAM niekoniecznie jest zly. Pamietajcie ze BAM jest bardzo skomplikowany. I niejednokrotnie wykonanie jakichs czynnosci chocby w `nie_calkiem_poprawnej` kolejnosci moze zachwiac rownowage... Z BAM`em trezba delikatnie, przemyslec dzialania, sprawdzic wszystko dwa razy przed nacisnieciem ENTER. Przypuszczam ze wiekszosc Waszych klopotow bierze sie z wykonywania czynnosci nie_do_konca zgodnie z zalozeniami projektu (a pisze to po przeczytaniu opisow Waszych klopotow). A czasami wystarczy wykonac to samo, tylko w innej kolejnosci, badz deczko innym sposobem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

Nie zgodzę się z kolegą, nie uważam żeby bam był skomplikowanym tworem, no chyba że sie jest "blondynką". Raczej ciężko coś spartolić jeśli potrafi się czytać ze zrozumieniem.
A dalej podtrzymuję że to z bam-em jest ostatnio problem a nie z jego użyszkodnikami, chyba że takie błędy:

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/boincstats/site/bam/resources.php on line 84
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/boincstats/site/bam/resources.php:84) in /home/boincstats/site/bam/resources.php on line 147


to moja wina  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Mchl

Cytat: pa_well w 22 Sierpień 2008, 22:25
A dalej podtrzymuję że to z bam-em jest ostatnio problem a nie z jego użyszkodnikami, chyba że takie błędy:

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/boincstats/site/bam/resources.php on line 84
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/boincstats/site/bam/resources.php:84) in /home/boincstats/site/bam/resources.php on line 147


to moja wina  :)

Jak masz takie atrakcje to z całą pewnością zgłąszaj na BAMowym forum. Nie zostanie naprawione, jak nie zostanie zgłoszone ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org