Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Wikipedia PPB

Zaczęty przez Simek, 01 Styczeń 2006, 02:43

Simek

No więc jak pewnei zauważyliście zrobiłem małą zmianke graficzną na PPB w Wiki :D Wypowiadajcie się, czy się wam teraz bardziej podoba :P

Edit: Ogólnie poprawiłem prócz strony głównej jeszc pare podstron :D
międzyinnymi: http://www.boinc.to.pl/index.php?title=Projekty_Boinc

Tylko mam takie pytanie dlaczego nie wszedzie jest BOINC, tylko Boinc :P A to chyba mam duże znaczenie :D

krzyszp

Zmęczenie materiału - czyli wpisującego :lol:

Dodawałem to, robiąc jednocześnie kilka innych rzeczy na kompie (niech żyje multitasking :lol: ).

Ale dobrze, że zauważyłeś. Na pewno ja lub ktoś inny w wolnej chwili poprawi.

Strona graficzna wygląda zdecydowanie lepiej - dzięki.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matti_tm

Cytat: "krzyszp"(niech żyje multitasking :lol: ).

W dawnych czasach (za panowania Win 3.11) Amigowcy mówili, że Windows ma multitasaking - wtedy mieli dużo racji :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


krzyszp

Mówiąc o multitaskingu miałem na myśli siebie ;)

Wystarczy odpalić WinUAE, żeby zobaczyć jak sobie PC nie radzi z multitaskingiem Amigowym ;-)

Ale to już inny temat.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matti_tm

Cytat: "krzyszp"Mówiąc o multitaskingu miałem na myśli siebie ;)

Oj, nie traktuj mnie jak kretyna, zrozumiałem, że chodzi o Ciebie :lol:  :lol:  :lol:  Tak mi się tylko skojarzyło.

Cytat: "krzyszp"
Wystarczy odpalić WinUAE, żeby zobaczyć jak sobie PC nie radzi z multitaskingiem Amigowym ;-)

Za czasów Amig i Win 3.11 (które było tak naprawdę nakładką na DOS) PC w ogóle sobie nie radził z multitaskingiem, chodź Micro$oft się chwalił, że sobie radzi.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

A tam sobie nie radził. Mnie sie udawało uruchomić jednocześnie pasjansa i worda ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Za to ja na A500 próbowałem kiedyś procesor "zabić" za pomocą systemowego zegarka - po odpaleniu chyba z 200 zegarów znudziła mi się ta zabawa  :lol:

Natomiast przypomniało mi się jedno fajne zdanie z konferencji promującej W95:

"Jak skończy się formatować dyskietka, to pokażę jak wygląda prawdziwy multitasking" czy jakoś tak...  :twisted:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

W95 też pamiętam. Na jakimś pokazie facet mówił, że to super stabilny system i trzeba robić niewiadomoco, żeby się wywrócił. A ja z kumplem spróbowaliśmy odpalić na pokazowym komputerze dwa filmy naraz. Uzyskaliśmy bardzo ładny niebieski ekran. :lol: [/i]

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"A tam sobie nie radził. Mnie sie udawało uruchomić jednocześnie pasjansa i worda ;)

Oj tam... Odpalić się dało, ale cały multitasaking to rezydowanie obu programów w pamięci. Uruchomiony był i tak tylko jeden - ten na pierwszym planie.

Dyskietka w Win95 była słynna :). Prawdopodobnie sterownik chodził w trybie jądra i pożerał całą moc procesora na własne potrzeby. Jako kawałek jądra nie dał się wywłaszczać. :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Simek

Po primo: można by tak zmienic ten standarwoey skin?? Ale nie na taki extremalny tylkona np. cos takiego: :D
http://meta.wikimedia.org/wiki/Gallery_of_user_styles <- Skin Milky :P

Po secondo: może ktos mi pomoże i podopowie jak wywalić/zmienic połozenie, automatycznie tworzacego sie spisu tresci an Wikipedii?? :D

Po trzecie:P: Poprawiłem link do artykuły Polityki i poprawilem kolorki ramki

Po quadro: Dziwne jest to menu zatytułowane navigation, no i nie jest w pełni przetłumaczony "system poratalowy Wikipedii" :D

krzyszp

Wiem o tych problemach, ale ani w pliku spolszczającym, ani w kodzie strony tego nie znalazlem - jesli ktos cos wie na ten temat, niech napisze - w te pedy zmienie...

Co do skórki - może ktoś zrobi własną???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

No to już możecie zobaczy zmiany na stronie Wiki :P Komentować czy się podoba :P Jak nie to mozna wrócic do starej wersji :D Jest to tylko test ;)

No i w koncu udało mi sie usunąć spis treści na stronie główenj :P

krzyszp

No i dobrze, tylko jak by ktoś wiedział, gdzie znajdę ten wpis z menu "Community portal" i na co go zamienić, to byłbym wdzięczny... :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

Nudziło mi się bo nie miałem niczego do tłumaczenia to sie pobawiłem stroną główną PPB :D No i wyszło mi coś podobnego do Wikipedii :D

Mam tez prośbe o umizliwienie mi dodawanie obrazków przez polecenie przeslij plik, bo obrazków z zewnątrz nie mozna wstawiać, a chcę, żeby bylo tam obrazki w stylu tych na Wiki :D

Teraz powiedzcie co sądzicie o nowej wersji :D

bartsob5

ty sie naprawde nudzisz;) cos jest nie taz w ostatnim kwadraciku (prostokacie)-> biala ramka zielonego prostokata zaslania obramowanie calosci...

Simek

---------- 08:58 13.02.2006 ----------

Próbowałem to naprawic, ale bez żadnego skutku :(

---------- 11:10 ----------

W końcu udało mi się naprawić  :D A także w ramach rekompensaty z mój błąd uaktualniłem Liste projektów BOINC

http://www.boinc.to.pl/index.php?title=Projekty_Boinc

---------- 14:03 ----------

Zaktualizowałem dział Boinc :D (specjanie pisze małymi bo taka nazwa jest)
No i właśnie w związku z tym prosił bym o poprawne nazwanie stron:

Boinc -> BOINC
Projekty_Boinc -> Projekty_BOINC
Stowarzyszenie_Polski_Projekt_Boinc -> Stowarzyszenie_Polski_Projekt_BOINC

---------- 14:19 ----------

Kolejno został zaktualizowany dział Strony wspierającje PPB :D

---------- 14:45 ----------

Upiekszylem :
Osoby zaangażowane
Statut stowarzyszenia
Cele stowarzyszenia

krzyszp

No proszę, a ja już myślałem, że praca nad wiki zamarła...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

Chyba już wszytsko dostosowałem do nowej grafiki :P Teraz mam jeszcze jedną prośbę :D Mozna by usunąć jakoś te nagłówki w podstronach z nazwą pliku?? :D

krzyszp

Cytat: "Simek"Mozna by usunąć jakoś te nagłówki w podstronach z nazwą pliku?? :D

???

Właściwie to chętnie, tylko nie bardzo wiem o jakie nagłówki chodzi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek


krzyszp

Obawiam się, że jestem do tego za krótki... :-(


Po za tym, co tam umieścimy, logo?
Myślę, że lepiej niech zostanie, jak jest - ale jeśli wiesz jak z tym sobie poradzić, to mogę Ci nadać uprawnienia (lub podać dane serwera).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Simek

---------- 13:19 14.02.2006 ----------

1. Mógłbym spróbować pozbyć sie tego ;)

2. A teraz ważniejsza rzecz:
Nie wiem czy zauważyliście, ale dodałem kopie newsa z Benchmark.pl o CERn, ale coś mnie tknęło i postanowiłem usuną link narazie i napisac do nich maila, czy możemy opublikowac kopie tego newsa ;) Przy okazji zapytałem sie o to, czy nie mogli by napisać newsa o naszym stowarzyszeniou lub oglnie o BOINC :D No i teraz czekam na ODP :D

---------- 14:22 ----------

ok. dodalem taki maly dzial "oprogramowanie BOINC"
Na razie jest tam mało programów, jeżeli chciecie to dodajcie jakis od siebie :D Ja postaram sie dodać także optymalizacje ;)

---------- 21:40 15.02.2006 ----------

Na Wiki pojawił się nowy dział - nowości ze świata BOINC. Na razie jest on w trakie tworzenia ;) Ze swojeje strony mogę obiecać, że będe go uaktualniał. Zapraszam tez inne osoby dodawania newsów, artykułów i pracy nad naszą Wiki

---------- 22:11 ----------

I jeszcze jedna prośba do was ;)
Wszyscy, którzy są zarejestrowani na eGruopWare proszenie są o rejestracje na Wiki oraz o dopisanie siebie na stronie Osób zaangażowanych w projekt stowarzyszenia