Zarządzanie procesami systemowymi

Zaczęty przez franciszek, 01 Styczeń 2006, 14:57

franciszek

Poszukjue jakiegos softu który by to porafił - zna ktoś cos takiego ?
Po to aby np: ustawić że gdy liczy seti to wykozystuje 40% procesora , na Clime 40% a 20% pozostaje wolne.

bartsob5

hm... takiego czegos chyba nie ma... zreszta to by bylo malo wydajne... -znacznie spowolnilo by  sie liczenie (najlepiej i najszybciej liczy jak proces ma 85-99% uzycia procesora, jak jest nizej, to osobiscie ja nie widze, zeby cos sie przesuwalo) a jesli chodzi o 20% wolnego to jest cos o nazwie, o ile pamietam threadmaster czy cos takiego... mozna pobrac z kataegorii download add-ons ze strony seti, ale uwaga przy uzywaniu, bo mozna sobie skopac rejestr

franciszek

to mi nie pomogłeś

Cytat: "bartsob5"jak jest nizej, to osobiscie ja nie widze, zeby cos sie przesuwalo)

tu nie masz racji - to jest czysta matematyka jak procesor pracuje na 50% swojej mocy to dana próbke przeliczy 2 razy dłużej inaczej byc nie moze

bartsob5

no wlasnie dlatego nic mi sie nie przesuwalo:P

matti_tm

Cytat: "franciszek"Poszukjue jakiegos softu który by to porafił - zna ktoś cos takiego ?
Po to aby np: ustawić że gdy liczy seti to wykozystuje 40% procesora , na Clime 40% a 20% pozostaje wolne.

Jeśli masz jeden procesor bez HT, to tak czy inaczej liczy Ci zawsze jeden projekt. Jeśli liczy Ci seti, to CPDN nie jest liczony. Najefektywniej jest, jeśli procesor jest zajęty w 100%, a jednoczenie nie pracuje w nim zbyt dużo procesów (przełączanie zajmuje kupę zasobów, a im więcej zasobów tym więcej przełączania niezależnie od priorytetów). Kwestią jest tylko czy chcesz, żeby projekty hamowały Ci komputer, czy nie. Jeśli dla np. seti ustawisz wysoki priorytet, to na kompie nie da się pracować :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl