FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

TJM

#280
Udało mi się wjechać do Top10, ale pewnie długo się tam nie utrzymam, bo w nowej wersji aplikacji pliki stderr.txt znów puchną nawet do 300-400MB, już mi przed chwilą padł przez to BOINC w związku z brakiem miejsca na client_state  :(

Wkurzyłem się i chciałem napisać o tym na ichniejszym forum, ale forum dziś przybrało wygląd totalnie kaszaniasty i nic z tego nie wyszło, napisałem więc PM do kolesia z uid = 1 zakładając że jest to ktoś ze staffu (widziałem też jego imię i nazwisko przewijające się często przez forum).




EDIT: no i na chwilę obecną strasznie ciulasto to wygląda, aplikacje 0.22 liczą się ponad godzinę a wielkość pliku stderr.txt jest po prostu kosmiczna, przed chwilą jedna aplikacja zapchała mi całego flashdiska, przez co manager oczywiście się sypnął...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

co jest z tym dupiatym halem? od 6ciu dni punkta nie dostałem a cały czas się liczy >:(

TJM

Ja się na razie katapultowałem, bo aplikacja 0.22 od czasu do czasu potrafi zechlać cały RAM i na dodatek jeszcze więcej danych ściąga z wiki niż poprzednie.

Wczoraj przeliczyłem dla testu dwa zadania, jedno poszło gładko i coś podejrzanie szybko (8 minut za 8 kredytów), drugie wzięło 1,9GB RAMu i wisiało tak póki tego nie zauważyłem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

ja już chcę tylko dociągnąć ten przeklęty projekt do 10k i zapomnieć :(

AiDec

Wcale nie taki przeklety - jedzie ladnie na non_cpu_intensive i mamy w nim szoste miejsce :). A mielibysmy wyzsze gdybyscie (oczywiscie nie pije do TJM ;) ) przestali narzekac i zaczeli liczyc :P. Bo jak nie, to spadniemy ponizej 10 :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

zresetowałem projekt a on mi w zamian wywalił managera i permanentnie wywalał ponownie aż procesy wykiliłem i wyłączyłem hala >:( poczekam z 2 dni i zobaczę ponownie

TJM

Ja nie odpalam ponownie FreeHALa póki nie wyeliminują tego problemu z logami, przy obecnej sytuacji musiałbym co chwilę zaglądać i sprawdzać czy czasami przez tę ich aplikację nie brakło miejsca na dysku.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Panowie, FreeHAL to pikus. Magnetism@home - 380MB RAM`u na jedna WU. Jak zwykle, mialem zaznaczona opcje zostawiania w pamieci `napoczetych` WU. RAM`u mi braklo normalnie nawet na GPUGrid`a :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

To właśnie magnetism jest cińki przy FreeHALu. Niechby sobie aplikacja brała nawet gigabajt RAMu, ale bez niespodzianek typu raz mogę uruchomić 100 zadań na raz, a za chwile jedno zje 2GB RAM (max wielkość RAM dla procesu w win32), po czym za 5 minut inne zapcha całą partycję logami, przez co sypnie się manager i stracę wszystkie zadania które siedziały w kolejkach...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

hmm koleś wymyślił widać lepszego wała od nas? http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=freehal&id=119

TJM

Hm... musiało się coś zmienić w aplikacji, bo jeszcze parę dni temu RAC 500 starczał na pierwszą dziesiątkę, a teraz nawet w top20 z takim się nikt nie zmieści. Może wersja 0.23 jest jakoś ulepszona, jutro zobaczę co się zmieniło. Chyba że całe top20 to cheaterzy. Z tego co zauważyłem, wystarczy wpisać w hosts 127.0.0.1 rr.knams.wikipedia.org  oraz 127.0.0.1 de.wikipedia.org i postawić lokalny serw http na porcie 80 serwujący puste strony żeby nieźle czesać punkty  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

#291
Hm jest jakaś wersja 0.24 która nic nie ściąga z netu ani nie tworzy mega wielkich plików podczas pracy. Na razie podchapałem tylko jedno zadanie, ale jak zobaczę jakieś większe ilości i oraz działający sprawnie validator/punktację, możliwe że wbiję znów na kilku klientach %-)

EDIT: hm wygląda to tak, że znów zmienili coś w aplikacji - zasysa 200-500kB z każdym WU, nie tworzy już tych kichowatych plików stderr.txt ale za to tym razem uruchamiają się równolegle z wu cmd.exe i każdy wciąga około 1% procesora, kolejny 1%/WU przypada na jakiś proces systemowy, przy czym przy większej ilości WU te procenty wyglądają gorzej, przy łącznie 30 zadaniach nie zostaje nic czasu procesora dla innych projektów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cos bardzo zmienili w aplikacji. Po pierwsze jeden z moich kompow (i to o dziwo ten prawie ze najwolniejszy - AMD X2) trzy dni temu zrobil na FreeHALu ponad 600 pkt. w jeden dzien! Na nastepny dzien Kosmos dorwal ponad 1700 pkt, a wczoraj 600 pkt. FreeHAL caly czas chodzi na noncpu i co wazne, nie zauwazylem znaczacego spadku w punktacji pozostalych projektow (ze niby FreeHAL zaczalby zabierac wiecej CPU...).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Nie zauważyłeś pewnie dlatego, że zadania są bardzo krótkie (~30-45s CPU time), ale jak działają wpierniczają normalnie cały rdzeń.
Punktacja za to bardzo dobra, 8 kredytów za max 45s czasu CPU %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

U mnie jest inaczej, choc nie wiem dlaczego. Zadanie bierze max, ale to max pol rdzenia (srednio 15-20%). Zajmuje srednio 200s i placi 8pkt. To jest 160 pkt/h. Niezle ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

U mnie zadanie ściąga się, liczy na 100% rdzenia przez 30-45s po czym zostaje odesłane do serwera i dostaję 8 punktów. Trzepałbym na tym niezły RAC, gdyby nie to, że co chwilę brakuje nowych zadań - przeliczy mi się parę i przerwa parogodzinna.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

hm.... może warto powrócić do freehala?  ::)

AiDec

Chyba warto, znow ostatnio:

- na AMDX2 500 pkt.
- na laptopie 400 pkt.
- a Kosmos ponad 1000 pkt.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

eclipse99

Ja wczoraj po dłuższej przerwie ściągnąłem kilka próbek, każda zapunktowała po 8, CPU czasem bierze na początku a czasem w środku, na pasku postępu raz widziałem 107%, tylko rzeczywiście są przerwy w dostawach.

sesef

Może mi ktoś powiedzieć jak z FreeHal-a zdjąć <non_cpu_intensive/>.

Po zamknięciu BOINC-a i usunięciu tej linijki z client_state.xml i client_state_prev.xml to i tak pod ponownym odpaleniu klienta <non_cpu_intensive/> wraca na swoje miejsce :(

AiDec

#300
Po zamknieciu klienta najpierw sprawdz procesy :). Moze sie okazac ze proces trwa i nie zmodyfikujesz pliku. Na jednym kompie ciagle tak mialem. Najlepiej wywal BOINCA z autostartu, restartnij kompa, zmodyfikuj plik i odpal kompa.

Moze sie tez okazac ze obecnie FreeHAL przy kazdej aktualizacji projektu sprawdza client_state na obecnosc tej linijki. Nie sprawdzalem tego ostatnio, ale moglbym sie spodziewac takiego bledu po stronie tfurcuf projektu.


Btw, nigdy nic nie modyfikowalem w client_state_prev.xml i NIGDY nie musialem tego robic. Niech inni tez sie wypowiedza, ale IMHO modyfikujac ten plik tylko niepotrzebnie tracisz czas.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#301
Naprawde wszystkich zachecam do FreeHAL`a. Projekt obecnie fantastycznie punktuje. Owszem, jest deczko problematyczny. Ale tylko deczko. A poza tym, ktory projekt nie jest? W kazdym cos jest do zrobienia, albo optymalki do zapinania, albo wprowadzaja nowe app co sie knoca, albo serwery padaja, albo nie ma WU... Kazdy projekt ma jakies problemy.

Mamy siodma pozycje na swiecie. To jest naprawde dobra, wysoka pozycja i zarazem bardzo dobra pozycja wyjsciowa do powalczenia o wiecej. Nie musimy sie meczyc od jakiegos czterdziestego miejsca i walczyc z tysiacami innych uzytkownikow o lepsze miejsce. We FreeHALu nie ma wielu userow. Projekt dziala na non_cpu. Wystarczy go zapiac i zapomniec. Tutaj nie trzeba pilnowac junitow... Jakby kilkudziesieciu z Was zapielo ten nie przeszkadzajacy Wam i nie wymagajacy `opieki` projekt, to mielibysmy pierwsze miejsce.

Goraco Was wszystkich zachecam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

A jak z obciążeniem komputera (np. pamięć)??

Podłączony jestem, ale dawno nic nie puszczałem, bo mam żal do FreeHal'a za wyciachanie mi ponad 200pkt zdobytych legalnie przed tymi punktowymi machlojami, które doprowadziły do zresetowania punktacji. >:(

TJM

Pamięciowo różnie bywa, normalnie zasysa po 20-30MB na zadanie, ale od czasu do czasu zdarza się seria zadań które potrafią łyknąć w impulsie 1,5GB  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


KrzychuP

hmmm, może spróbuję, jak przeliczę albo wywalę GPUgrida

AiDec

Slyszalem (od TJM :) ), ze potrafi zabrac sporo RAMu. Ja niestety ani raz tego nie zauwazylem. A poza tym przy obecnych cenach pamieci... ;)


Btw, tez macie takie ceny w Polsce?: OCZ DDR2 2x2048MB Gold GX XTC 800MHz - 185 PLN



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Cena pamięci nie ma tu nic do rzeczy, ani tym bardziej jej ilość w kompie - po prostu jak trafisz na zwalone zadanie FreeHALa zeżre ci 1,5-2GB po czym się wysypie, często pociągając za sobą całego managera. Takie zadania zazwyczaj trafiają się na początku każdej serii, kiedy zmieniają aplikację. W tych nowszych 0.25 jeszcze chyba takiego nie trafiłem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#308
Ja nigdy nie trafilem tak problematycznego junita. Ale to akurat moze byc kwestia moich dosc specyficznych konfiguracji hardware`owo-software`owych (zwlaszcza soft). Albo po prostu zasada ze `glupi ma zawsze szczescie` ;) :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

To może być po prostu rezultat różnic w konfiguracji, bo np. w wersji 0.23 potrafiłem taki błąd wywołać na życzenie - wystarczyło że podczas pracy aplikacji przełączyłem bramę w ustawieniach sieci z 10.0.0.1 na 10.0.0.11 (to tak naprawdę ten sam komp, tylko dwie sieciówki), po takiej akcji zadanko FreeHALa niby przez chwilę liczyło się normalnie, ale po paru minutach zaczynało puchnąć w oczach aż do limitu 2GB na 32bitowym OSie, po czym następował crash.
W 0.24 nawet nie musiałem się wysilać, co n-te zadanie samo puchło, na szczęście szczytowe użycie RAMu trwało max kilkanaście sekund i czasami dało się tego nawet nie zauważyć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

geconboinc

a mozecie mnie wytlumaczyc czemu ssie mi 3 wu i na 2 od razu wyskakuje blad a trzecia lliczy sie i liczy i dochodzi do 107 procent i tez sie wysypuje ale miele i stoi w miejscu... i o co tu chodzi

   

TJM

Standard w tym projekcie, na razie dużo bugów nowych bo w ciągu 24h numer wersji aplikacji podskoczył o 12 oczek.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Taaa i w ciagu 24h nie przeliczylem ani jednej probki bo wywalilo mi wszystkie piecset WU :P. Chyba maja spore problemy ;). Cale szczescie ze wywala po 1-2 sek, wiec sie proc nie marnuje :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Już od paru wersji (0.36?) nie wywala, przelicza się elegancko ale na stronie same validator errory.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

U mnie to samo, jedna próbka zatrzymała się na 120%, przeliczyłem kilkadziesiąt i na razie wyłączyłem pobieranie nowych.
Pomysł z powalczeniem w tym projekcie jak najbardziej słuszny.

sesef

12342 4662  25 Jan 2009 16:00:56 UTC  25 Jan 2009 16:07:47 UTC  Over  Success  Done  411.00  1.7707  0.0000

To ja już lepsze korzyści mam z liczenia AP20

TJM

Parę razy już tak mieli i zazwyczaj kredyty pojawiały się po jakimś czasie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

Te próbki, które zostają na 120%, blokują pobieranie następnych, trzeba je ręcznie wstrzymywać czy jest jakiś inny sposób?

AiDec

Nie ma - trzeba recznie anulowac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Chyba wystarczy poczekać i same pójdą dalej, w każdym razie u mnie na 6 klientach przemieliło się ponad 5k WU i żadnych problemów z zacinaniem się na stałe nie widziałem.
Gorzej z tym, że poszło to chyba na marne, ponieważ strona pamięta tylko WU z ostatniej godziny, więc o przyznaniu punktów z opóźnieniem można raczej zapomnieć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.