Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

Nuriel

Próbowałem z czystej chciwości zwiększyć ilość pobieranych prbek do 25 (max). Nie polecam. Chyba, że ktoś ma mocniejszy sprzęt od mojego lapka. Przy piętnastu mulił. Przy 25 to był już koszmar. Praktycznie przestawał reagować już kilka minut po resecie.

Na dziesięciu naraz (plus 2 z WCG) śmiga aż miło. Chapnąłem dzisiaj 2k kredytów.

Nuriel

Cytat2009-09-30 19:21:57   FreeHAL@home   Sending scheduler request: To fetch work.
2009-09-30 19:21:57   FreeHAL@home   Requesting new tasks
2009-09-30 19:22:02   FreeHAL@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-09-30 19:22:02   FreeHAL@home   Message from server: (Project has no jobs available)

No i skończyło się rumakowanie.

Jutro z rańca wyjeżdżam na parę dni, nie wiem, jak to będzie z internetem :(. Czy ktoś się orientuje, czy można pobrać próbki z FreeHALa na zapas?

KrzychuP

nie można (legalnie) ;)

TJM

Nielegalnie też nie, w projektach non cpu intensive wszystkie ściągnięte zadania odpalają się na raz, więc bez jakiejś poważnej modyfikacji klienta nie da rady.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Cytat: TJM w 01 Październik 2009, 15:21
więc bez jakiejś poważnej modyfikacji klienta nie da rady.

Właśnie o tym myślałem, jako o nielegalnej metodzie   P-)

Nuriel

Cytat: TJM w 01 Październik 2009, 15:21
non cpu intensive
|-? XD

Jak się odpali 25 próbek naraz, to już nie jest taki non cpu intensive  XD

Oki, wróciłem, można dalej mielić.

X X X

Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby do jednego kompa szło 25 wu, a do innych np. tylko 3?

TJM

Z tego co wiem nie da rady.
Zawsze można ustawić 3 i na szybszej maszynie dorzucić wirtualny OS, to już masz odpalone 6. To jest oficjalnie dozwolone w FH. Są jeszcze inne, nieoficjalne sposoby ale niestety regulamin projektu tego zabrania.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X


Borsook

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 07 Październik 2009, 17:00
Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby do jednego kompa szło 25 wu, a do innych np. tylko 3?

Z tego co czytałem na forum projektu to admin/zarządca/twórca (jak zwał tak zwał) Tobias myśli na tym aby wprowadzić takie udogodnienie ale narazie ma ważniejsze sprawy do zrobienia.

A projekt faktycznie proca niewiele zużywa ale na początku przeliczania każda jednostka zabiera 30MB ramu co przy 25 daje 750 mniej. Do tego system, programy w tle, inne projekty i przy 1gb można zapomnieć o pracy.

Troll81

ja mam 4gb i też potrafi przymulić :D

Niekumaty Burak

Mam 3 gb i liczyłem 25 próbek. Próbki pozostałych projektów przestały się przeliczać, z dopiskiem - brak dostępnej pamięci ram. Zmniejszyłem do 20 próbek i teraz jest dobrze.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TJM

Pamięć to jeszcze najmniejszy problem, ale zadania na początku wykonują jakieś operacje na plikach, jak 25 na raz zacznie to robić potrafi przymulić cały system na dobrą chwilę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Nuriel

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 07 Październik 2009, 17:00
Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby do jednego kompa szło 25 wu, a do innych np. tylko 3?

Już można

Cytat: Tobias SchulzDifferent workunit preferences for home/school/work
October 9, 2009
You can set different workunit preferences for home/school/work computers now. -- Best Regards, Tobias Schulz

X X X

Tobias chyba w myślach mi czyta.  XD

Troll81

Albo czyta nasze forum.

X X X

To chyba bardziej prawdopodobne. Zwłaszcza w odniesieniu do tego wątku.

Tobias :parrrty:

tito

Niezła ta zmiana, lecz nie wiem, czy zauważyliście. Ilość WU została domyślnie zresetowana do 1. Dodatkowo po uaktualnieniu do żądanej ilości WU TRZEBA każdemu pojedynczemu kompowi przypisać lokację - inaczej komp będzie pobierać i przeliczać tylko 1 WU.
http://web.freehal.org/node/537

Troll81


Nuriel

Zanim się wszyscy zorientują, będzie można trochę podgonić :). Ja się nie załapałem na "10k bonus", więc uparcie prę do przodu po 10 na raz. Więcej, jak już pisałem, biedny lapek nie wyrobi :(

rzyrant

Otwarlem dzis strone FreeHal'a i pierwsze co zobaczylem to duza reklama chyba dostawcy internetu. Administrator widze orze jak moze. Musi byc mu ciezko to wszystko utrzymac skoro lapie sie reklam.

TJM

Kiepska spostrzegawczość, ta wielka wyskakująca reklama jest tam od zawsze, tylko trochę się zmienia jej wygląd %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Mnie od zawsze nie wyskakiwała, ale teraz przebiła się przez FF. :wth:

emik

Mimo ustawionego większego limitu i ustawionej lokacji komputera nie chce mi przeliczać więcej niż jednej wu na raz


TJM

No cóż, to właśnie FreeHAL. Pozostaje liczyć na to, że samo się naprawi lub dłubać na oślep w ustawieniach aż coś ruszy.
Czasami po kilku przeliczonych WU w końcu zacznie samo ściągać więcej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sstratoss

U mnie wszystko jest ok, wczoraj się zapisałem do projektu ustawiłem lokalizacje na "home" i wstepnie limit na 10 WU. Jak na razie wszystko ok, sciaga 10 WU i przelicza wszystkie jednoczesnie, szkoda tylko ze nie ma checkpointow :(


:

Niekumaty Burak

Cytat: sstratoss w 14 Luty 2010, 12:17
U mnie wszystko jest ok, ...
Do czasu, ja też dostawałem przez kilka dni tylko jedną próbkę, potem ustawione 20. Aktualnie mam tylko 8 próbek. Nic nie "dłubałem", tylko cierpliwość.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

sstratoss

człowiek tu chetny do liczenia a tu... Message from server: Project has no jobs avivable  >:( ale to pewnie norma


:

Troll81

Taki urok projektu.... ustaw se pastucha :D i niech freehala co 600 sekund ru@#a

Krystian_Lap

No prosze przed chwila zalozylem konto i juz jestem User of the day http://freehal.net/freehal_at_home/

A to wszystko dzieki newsletterowi zapomnialem o projektach non CPU ze istnieja :) jedna jednostke zassalo i cos tam sie liczy ;) magia sie dzieje :D

Szopler

W preferencjach projektu możesz zmienić ilość "liczonych" na raz WU od 1 do 25... Dobrać sobie musisz do ilości RAM'u, żeby nie przymulało kompa. No i dysku to trochę zużywa ;).

Krystian_Lap

poszlo 10 na raz wszystko liczy zobaczymy jak to bedzie smigac na moim archaicznym lapku ;)

sstratoss

u mnie przy 25 wu pobiera 11-12MB RAMu od sztuki i 600MB na dysku...także większość obecnych kompów bez problemu to przemieli


:

tmphaha

Te 11-12 MB pobiera przez większość czasu ... ale niestety ma też moment że skacze do 64MB na sztukę i jak się takich parę trafi na raz to bywa ciężko  :(. Mi się zdarza, że przez to chwilowo przestaje liczyć inne projekty z komunikatem o braku dostępnej pamięci RAM, ale przyznać się muszę, że tłukę 25 jednostek na 2GB RAM i pod Windows 7  ;)

Troll81

ja polecam 4gb :D

lolek

Ja też chyba znów się z tym pobawię. 4 GB RAMu  :D

TJM

Na linuksie fajnie mi się te zadania liczą (w końcu działająca aplikacja) - ani nie zabierają CPU, ani pamięci - w ogóle ich w topie nie widać nigdy, po prostu wiszą sobie koło 1h i łykają się następne %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tmphaha

A ja wyglądają u was czasy "przeliczenia" wu i jak punktują? Mi zajmują 1:35-1:50 (kiepsko to wygląda przy godzince przedmówcy), nowe wu pobierają się dopiero jak ostatnia z przerobionych się odeśle. Za każdą wu 15 credit.

Troll81

a ile na raz przetwarzasz??

sstratoss

no ja też mam tylko 2GB ramu i win7 x64...i jeszcze nigdy mi nie pobrało 64MB na WU u mnie z czasami podobnie 1.20h-1.40h na Phenom II 2 jajka 3.1GHz


: