FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

TJM

Czasem nie ma się co sugerować, ta aplikacja nic praktycznie nie oblicza i czeka sobie tyle ile akurat uzna za stosowne. Linuksowa na początku dość szybko pędzi, zwalnia dopiero koło 50%.
Niestety u mnie projekt nie wysyła nigdy więcej niż 1 zadanie, więc kokosów nie zbiję choćbym  nie wiem jak chciał.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tmphaha

#601
Cytat: Troll81 w 08 Marzec 2010, 19:38
a ile na raz przetwarzasz??
Ile się da  ::) - 25
Cytat: TJM w 08 Marzec 2010, 20:09
Niestety u mnie projekt nie wysyła nigdy więcej niż 1 zadanie, więc kokosów nie zbiję choćbym  nie wiem jak chciał.
To faktycznie lipa  :(
Cytat: sstratoss w 08 Marzec 2010, 19:46
no ja też mam tylko 2GB ramu i win7 x64...i jeszcze nigdy mi nie pobrało 64MB na WU u mnie z czasami podobnie 1.20h-1.40h na Phenom II 2 jajka 3.1GHz
To faktycznie dziwne. U mnie wygląda to tak. Pobiera się 25 wu i się odpalają. jakieś 5-6 min zanim pierwsza ruszy z procentami, i wtedy właśnie zaczynają robić "zamach" na RAM ;) na szczęście nie wszystkie na raz, z reguły max 5 wu jednocześnie. Nie trwa to długo dla pojedyńczej wu ale zanim wszystkie się przetoczą to troszkę zajmuje.

Raptor77

TJM sprawdź w ustawieniach - domyślnie jest 1 ale wszystkie moje hosty ciągną po 25 próbek.

Zastanawia mnie jedno - skoro można max 25 próbek na raz liczyć, każda po max 2h, 12pkt za próbke daje to 3600-4000 pkt na dzień na hosta to jakim cudem te z czołówki http://freehal.net/freehal_at_home/top_hosts.php mają rac po 8000 ?? jeżeli nawet liczy FH w 1.5h to max co powinien mieć to 4800
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

lolek

Widocznie nie tylko my mamy Halowce

Troll81

Albo postawili se wirtualki....

Raptor77

Cytat: Troll81 w 10 Marzec 2010, 21:35
Albo postawili se wirtualki....
wirtualki są wykrywane jako inne kompy więc odpada
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

zclonowany komp ?

Troll81

jak klon to nawet SID będzie miał taki sam.... albo uwalony RTC na płycie :D

RAD-Poland

drugi host na liście to składak z 20 managerów (merge hosts) z przed 11 miesięcy ;)
zrobiłem to połączenie w celu wkurzenia Tobias'a po tym jak mnie obraził do żywego
później coś tam pisał mi na emaile ale nie miałem ochoty mu odpowiadać
nie były to "Halowce" pod Linuksem standardowo można było uruchamiać wielokrotnie ogólnie dostępne kompilacje na różnych portach
(ale to już było -> http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/freehalhome/msg62420/#msg62420)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

syrian

to ze z zakladki nie mozna wybrac wiecej niz 25, to nie znaczy ze nie da sie "ręcznie" wysłać komendy 50   :D

TJM

EDIT: Nie ten temat %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

JaRa

Mam takie pytanie:
Ile czasu liczy się wam FreeHAL (na Q6600)?

Ja standardowo liczę 10 przez ok 1h50m, wczoraj zapuściłem 25 i liczył mi 3h40  :(



Raptor77

Cytat: JaRa w 11 Marzec 2010, 08:56
Mam takie pytanie:
Ile czasu liczy się wam FreeHAL (na Q6600)?

Ja standardowo liczę 10 przez ok 1h50m, wczoraj zapuściłem 25 i liczył mi 3h40  :(
wszystkie kompy po 25 zadan - od 1h40m do 1h55m
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

chyba cos serwerek zaniemogl :)

Jak to przeze mnie to przepraszam, lol :D

TJM

Ja mam chyba u Tobiasa jakieś szczególne względy, bo mogę sobie ustawiać ile chcę WU a nigdy więcej jak jeden nie dostaję. Założyłem dla próby nowe konto i od razu łyknęło 25.
Wszystkim linuksowcom polecam FreeHALa w chwili obecnej - pracujących 25 zadań w ogóle się nie odczuwa, a punkty lecą.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

Cytat: TJM w 11 Marzec 2010, 09:52
Ja mam chyba u Tobiasa jakieś szczególne względy, bo mogę sobie ustawiać ile chcę WU a nigdy więcej jak jeden nie dostaję.
Ciekawe czym sobie na nie zasłużyłeś...  ;)
A Tobias nie liczy przypadkiem Enigmy?    8)

emik

Cytat: TJM w 11 Marzec 2010, 09:52
Ja mam chyba u Tobiasa jakieś szczególne względy, bo mogę sobie ustawiać ile chcę WU a nigdy więcej jak jeden nie dostaję. Założyłem dla próby nowe konto i od razu łyknęło 25.
Wszystkim linuksowcom polecam FreeHALa w chwili obecnej - pracujących 25 zadań w ogóle się nie odczuwa, a punkty lecą.


ja już parę razy restartowałem konto a i tak dostaję tylko 1 wu


lolek

TJM to masz u Tobiasa takie samo uznanie jak ja. Też jedno WU i nic więcej, dla tego zrezygnowałem z tego projektu. Nie lubię być wykluczany. Mo ze to kara za ciekawe liczenie WU parę miesięcy temu  :shame: Ale WU liczyły się wtedy w 5 min.  ;)

Szopler

Dociągnąłem ten projekt do 200k i podziękowałem... szkoda łącza, dysku, czasu.

Niekumaty Burak

Cytat: emik w 11 Marzec 2010, 20:27
ja już parę razy restartowałem konto a i tak dostaję tylko 1 wu
Ustaw Default computer location na np. home. Może pomoże.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Raptor77

Cytat: 5z0pl3r w 12 Marzec 2010, 09:42
Dociągnąłem ten projekt do 200k i podziękowałem... szkoda łącza, dysku, czasu.
przy wiekszej ilości hostów nawet się opłaca - 4500 dziennie za hosta pracujacego 24/24
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

TJM

Nie rozumiem jak może być szkoda łącza i dysku, ten projekt praktycznie żadnych zasobów nie używa. Łącza tyle co na ściągnięcie WU i odesłanie, a używanie dysku przez FH to jakieś mity - wystarczy włączyć w managerze zadań pokazywanie I/O, przez cały czas trwania jednego zadania 800-1000 operacji I/O na samym początku (pierwsze sekundy) i dalej już cisza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

szkoda sobie d. zawracać takim projektem nawet dla tych punktów ;)

Peciak

projekt może i jest do dupy ale wiąże się z nim coś innego co daje sporo możliwości ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

emik

Cytat: Niekumaty Burak w 12 Marzec 2010, 09:54
Cytat: emik w 11 Marzec 2010, 20:27
ja już parę razy restartowałem konto a i tak dostaję tylko 1 wu
Ustaw Default computer location na np. home. Może pomoże.

już próbowałem wszystkie lokacje a i tak nie pomogło


Voice1980

a próbowałeś stworzyć nową lokalizację? "Add separate preferences for..." może to jest jakiś trop?

Tomasz R. Gwiazda

#626
takie nietypowe pytanie:

Jak sie nazywa konto Tobiasa lub jakiegos admina na FreeHal, chce wyslac im PM (konta Admin nie ma) bo mam pewnego problema.

Mimo ze na stronie projektu mam zaznaczone
Should FreeHAL@home show your computers on its web site?   no

to jak sie wejdzie na moje hosty to 11 z nich nadal pokazuje dzienny urobek w FreeHal. Dzwine ze tylko 11 a nie wszystkie co licza.

W innych projektach ta opcja tez jest zaznaczona i jest wszystko ok.


Ewentualnie moze ktos ma pomysl o co moze chodzic w tym ?


Edit: zmiany te na projektach ustawilem jakies 2tyg temu, wiec to nie jest raczej wina laga :)

sesef

a konto o ID=1 patrzyłeś? Zazwyczaj jest to konto głównego admina o ile się pierwszy zarejestruje :D

Tomasz R. Gwiazda

oki namierzylem go, rzeczywisce id=1

To i w polu do mozna normalnie dac 1 i wiadomosc powinna pojsc.

Tomasz R. Gwiazda

projekt lezy, WU sie nie moga odeslac
Ale najciekawsza rzecz zaobserwoalem na moim domowym sprzecie :))))

Boinc 6.10.32




Jak dla mnie ROTFL

emik

tak jest już od pewnego czasu :)


AL

Przebrnięcie przez wszystkie wątki z tego tematu zajęło mi z przerwami prawie tydzień. Chciałbym co nieco podsumować.

1.Projekt liczy właściwie nie wiadomo co.
2.Z założenia nie obciąża procesora - choć bywały momenty w historii projektu, że obciążał bardzo.
3.Obciążał kiedyś mocno hdd, obecnie nie koniecznie (albo nie odciąża pod linuksem, a pod windą po staremu obciąża)?
4.Członkowie naszego teamu liczą ten projekt głównie ze względu na punkciki.
5.Stosowanie tzw. Halowców od pewnego momentu stało się bezcelowe.

Teraz kilka pytań.

Sam od pewnego czasu liczę ten projekt i zauważyłem, że jakiś czas temu projekt się ustabilizował (choć liczyłem tylko jedną próbkę naraz i stąd mogło się wziąć moje błędne przekonanie). Jeśli jestem w błędzie - proszę mnie z niego wyprowadzić. Teraz zwiększyłem limit wu do 10 i zobaczymy co się stanie. Liczę pod windą (7 64) - czy projekt zużywa obecnie dużo cpu (w szczególności jeśli ustawiamy dużo próbek na raz)? Czy projekt używa dużo ramu (mam 3gb)? Czy projekt nadmiernie zużywa hdd? Jeśli projekt zażyna hdd - to czy jest jakiś sposób by to ograniczyć (tzn. jak przenieść plik temp czy inne jeśli są takie na jakiś inny nośnik np. stary pendrive lub ramdisk)?

Tomasz R. Gwiazda

ja na kompach z Quadami, i7, core2duo licze 25WU naraz

Na Quadach i i7 jest liczony projekt na GPU, WuProj, 4lub8WU jakiegos projektu i 25WU FreeHal
niedogodnosci czy tez problemow z nadmiernym uzyciem RAM, HDD nie zauwazylem - ale i tez nie wnikam zbytnio :)

sstratoss

możesz śmiało dać na 25WU do mielenia...jedno WU zajmuję średnio 11MB RAMu także 25x11=275...a na dysku podczas liczenia 25 zajmuje 600MB


:

Troll81

Ja już zapomniałem że go liczę :D pastuch i boinc starują wraz z systemem

Peciak

Cytat: AL w 14 Kwiecień 2010, 23:22

5.Stosowanie tzw. Halowców od pewnego momentu stało się bezcelowe.

O nie Panie Kolego Halowce to jedna z genialniejszych rzeczy  jakie tu wymyślono. Zastosowań mają mnóstwo i nie tylko do projektów typu HALL

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

To ile zasobów wciąga projekt zależy w dużej mierze od systemu i poinstalowanych dodatków (antywiry, firewalle itp).
Z całym ESSem w tle u mnie jednak FreeHAL mocno przymulał momentami system. Dopiero jak przemogłem wrodzone lenistwo i ustawiłem wyjątek na katalog BOINCa obciążenie spadło z powrotem do akceptowalnych wartości. Jednak teraz używam PC Tools Firewalla który monitoruje też, co robią pliki wykonywalne i tu znów pojawia się lekkie spowolnienie przy 10+ zadaniach, tak więc symbolicznie liczę sobie po 2 na raz. Zawsze to 400 RACu za darmo.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

[B@P] MSW

W tym freehal są checkpointy? Czy jako projekt non-cpu takowych posiadac nie może ?

Niekumaty Burak

FreeHAL checkpointów nie ma. Non-cpu może takowe posiadać, przykład WUProp.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

DynaPing też jest non-cpu.