Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze ktos na forum zglasza to dziwne rozmnozenie pkt

stan na teraz 10,458,390.00
Na koncie uzytkownika jak sie sprawdza WU, to ja nie widze nic dziewnego. Znaczy oprocz tego ze nie wyswietlaja sie wu ktore sa Valid

tmphaha

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Maj 2010, 09:44
Na koncie uzytkownika jak sie sprawdza WU, to ja nie widze nic dziwnego. Znaczy oprocz tego ze nie wyswietlaja sie wu ktore sa Valid

To akurat też nic dziwnego  XD Raczej norma.
Z reguły można złapać jakieś próbki w valid, ale trzeba w momencie jak się pierwsze zaczynają odsyłać zaktualizować projekt (teraz mocno odradzam bo czas ponownego łączenia z serwerem >30min) i mamy swoje próbki w unikalnym stanie  ;). Natomiast po pobraniu nowych wu ... stare znikają prawie natychmiast.


Tomasz R. Gwiazda

moze ktos na predce policzy ile musialbym miec hostow zeby taki wynik dzienny miec ? :P

Tomasz R. Gwiazda

 Credits
May 23, 2010
I do not know yet where the latest tons of credit some users got come from. Now I stopped the stats export and I'm going to reset the credits to the values they had some days before.

Anyway, all hosts and users have a per-day limit of 5000 and 50000 credits from now on. This also makes several manipulation techniques in some team forums senseless. We can also make a new voting for this limit if you think it is too high or too low. But there will definitely be a per-user limit.

-- Best Regards, Tobias Schulz


Troche bez sensu, jak mam przescignac kogos w statsach jak jest limit dzienny pkt ? :)
Lipa panie

emik



Troll81


dziubas

wlasnie zobaczylem ze od wczoraj zezarlo mi 7k punktow, caly moj dzienny dorobek   :wth:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Tomasz R. Gwiazda

bedzie glosowanie na temat limitu punktow per user.

ciekawe co wyjdzie, bo jak jest 1000 uzytkownikow z 1 hostem, to dla nich limit 5k per day by wystarczyl, a jest moze z 10 uzytkownikow co maja 50+ hostow i to im zalezy na wiekszym limicie.
Taki limit pkt bylby mi bardzo na reke... ale tylko wtedy gdybym byl na 1 miejscu :) A jeszcze nie jestem.

Jakby co to dam znac kiedy glosowanie i co jest do wyboru.
Moze pomozecie przeglosowac cos :D

emik

możesz na nas liczyć


eclipse99

W najgorszym wypadku dla każdego hosta założysz konto (Tomasz R. Gwiazda 1, Tomasz R. Gwiazda 2 itd.) a w profilu wstawisz opis typu:
"FreeHAL jest jedynym projektem BOINC którego administrator oprócz niesłusznego  oskarżania o nieuczciwość ustanowił limit ilości zdobywanych punktów na dzień ograniczając w ten sposób konkurencję. Nie rezygnuję jednak z uczestnictwa w nim ponieważ nieobojętna jest mi pozycja jaką zajmuje zespół którego jestem członkiem, wobec czego aby w móc w pełni wykorzystać potencjał moich maszyn założyłem osobne konto dla każdej z nich."
:)

Tomasz R. Gwiazda

zawsze mozna zmienic nick w projekcie i zamiast tego napisac co sie mysli o projekcie i adminie :P
ale wtedy moglby wogole konto skasowac :D

Troll81

i tobias oskarży nas o czitowanie poprzez stosowanie fałszywych kont.....

Tomasz R. Gwiazda

heh, ten projekt wzbudza o wiele za duzo emocji niz jest sam wart :)

Edit: dla tych ktorzy nie maja konta na forum projektu (trzeba oddzielnie zalozyc i nie ma nic wspolnego z kontem projektu)
Tu link do forum http://www.freehal.org/forum/index.php

Jesli macie zamiar glosowac w ankiecie to chyba warto wczesniej zalozyc konto, zeby nie bylo ze sie ludzie zarejestrowali tylko zeby zaglosowac :)

tmphaha

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Maj 2010, 15:13
Credits
May 23, 2010
I do not know yet where the latest tons of credit some users got come from. Now I stopped the stats export and I'm going to reset the credits to the values they had some days before.
-- Best Regards, Tobias Schulz

Najlepiej iść na łatwiznę i upierdzielić wszystkim  >:( a przecież większość przeliczyła jednak jakieś wu ... lipa :wth:


toms83

Wiadomo było że znowu będą problemy po tych dziwnych wynikach. Co jak co, ale leci sobie w kulki. Takie ograniczenia całkowicie zabijają rywalizację na najwyższych szczeblach. No nic, trzeba sobie podarować jakieś większe zainteresowanie tym projektem.  :ph34r:

[B@P] MSW

#735
By go kur****a drzwi ścisły.  :wth: Przez te dwa dni jak rzucił Łaskawiec trochę WU zdobyłem 420 pkt + 700 pkt + niewiem ile bo niepodał ale 1000 niebyło! bo tylko 3 razy pobrało! a Surkowany zaje****ł mi z konta prawie 2,5 k punktów. To co ja liczyłem powietrze ? NIC nie zarobiłem a jeszcze więcej straciłem :wth:
Gestapowskie metody admina! :deadman:

Pigu

ot burak - ale za to spadnie zainteresowanie jego projektem - to miło  %)

tmphaha

Ogólnie liczyć trzeba ... dla RACu - innych celów nie pamiętam  XD

P.S.
Łatwo przyszło  :), łatwo poszło  :(

emik

ja dociągam do 100k i daje sobie spokój


apohawk

Dobrze, że nawet nie zacząłem liczyć tego projektu  XD
No good deed goes unpunished.

Pigu

dzisiaj zdaje się normalnie zdrowo zapunktował

tmphaha

Tak punktował normalnie ... do czasu, ale od 13 nie dostałem złamanego wu:
Cytat2010-05-24 23:41:38   FreeHAL@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2010-05-24 23:41:38   FreeHAL@home   Message from server: Server error: feeder not running

toms83

Kurcze, najlepszy projekt pod słońcem nam coś kuleje ostatnio.  %)

KrzychuP

aaa, to już wiem (kilka dni nie zaglądałem na forum i staty), gdzie mi wpi........o kilkaset punktów.
:wth:
ale ja FH będę liczył, choćby mi punkty do zera wykosił  %)

PMG

Krzychu - dlaczego ?

Sam projekt też mnie wkurzył niesamowicie. Ja rozumiem że jak ktoś ma GPU to go cyka czy ma te 3 kilo punktów czy nie. Ale dla mnie to nie jest obojętne jak mi wsiąga 2,5 k.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

tmphaha

No to teraz się trzymajcie i to mocno ....

Cytat
You can't select the workunit limit any more. Now everyone gets a 1 non-cpu-intensive WU with the work of 25 traditional workunits. In June or July you will be able to select between CPU-intensive and non-CPU-intennsive workunits here.

To znalazłem w swoich preferencjach, zbulwersowany, że liczy mi tylko jedną wu  ;)

toms83

Hmm, no to Tobias szaleje coraz mocniej.

Pytanie jaka będzie opłacalność liczenia tych próbek cpu-intensive, bo jazda po jednej wu jako non cpu raczej nie będzie zbyt korzystna.  %)

tmphaha

Cóż pożyjemy zobaczymy. Pozytywem powinna być większa dostępność próbek, co ostatnio nie za bardzo wychodziło. Nie wiem jeszcze jak te próbki punktują - 15? 375?

Troll81

A mnie coraz bardziej się wydje że jego poczynania można przedstawić w artykule "jak nie prowadzić projektu BOINC"

tmphaha

Cytat: Troll81 w 27 Maj 2010, 00:13
A mnie coraz bardziej się wydje że jego poczynania można przedstawić w artykule "jak nie prowadzić projektu BOINC"
XD

Coś nowego:
CytatNew applications
May 30, 2010
I plan to release the new applications (CPU intensive and non intensive) the next weekend (June 6th). There will be no workunits until then. -- Best Regards, Tobias Schulz

Ciekawe co wymyśli tym razem  ;)

KrzychuP

#750
ach ten dreszczyk emocji prosto od mojego uuuuluuuubionego admina  XD

toms83

Zobaczymy jak to będzie punktować po tych zmianach.

[B@P] MSW

wczoraj obliczyłem i odesłałem 3 WU za które niedostałem punktów wcale i chyba już niedostanę bo na liście moich zadań ich już niema! Tylko mnie tak wyrypali na próbkach?  :wth:

Mori

Mnie się próbka wywaliła (i to chyba po dość długim okresie liczenia), po czym dostałem komunikat, że wyczerpałem limit 1 próbki na dzień...

Cytat2010-06-04 22:11:17   FreeHAL@home   Sending scheduler request: Requested by user.
2010-06-04 22:11:17   FreeHAL@home   Reporting 1 completed tasks, requesting new tasks for CPU
2010-06-04 22:11:21   FreeHAL@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2010-06-04 22:11:21   FreeHAL@home   Message from server: No work sent
2010-06-04 22:11:21   FreeHAL@home   Message from server: (reached daily quota of 1 tasks)

[B@P] MSW

jak to 1 WU na dzień jest? Ja dostaje ile chce

Troll81

Pewnie Tobias mu ustawił za "czitowanie"

SzaMoT🍀

Przeliczyłem 1 próbkę po dwóch tygodniach z błędem, ten projekt jest na tyle "lichwiarski", że go będę omijał szerokim łukiem ...

Peciak

JA daje mu szanse do 30 czerwca a potem - na plasterki

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

toms83

Spokojnie panowie, jutro będzie rewolucja w projekcie. Będzie do wyboru, non cpu_intensive lub cpu_intensvie. Czuję że to będzie przełom.  %)

Tomasz R. Gwiazda

przy okazji pewnie cos sie spier......