Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

apohawk

O, to teraz nicnierobienie będzie jeszcze czas procka zabierało ?  XD
No good deed goes unpunished.

PMG

Też mi sypnęło błędem. Nie ma co - projekt na fest.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

BYle do miliona i off :D

Gargul

#763
Cytat2010-06-06 10:38:02   FreeHAL@home   Message from server: Sorry! You selected 'non cpu intensive', but I have no workunits matching your requirements at the moment.
2010-06-06 10:38:02   FreeHAL@home   Message from server: You will get a 'cpu intensive' workunit.

No ja mu chyba zaraz krzywdę zrobię.

Mało tego, nie da się wymusić w preferencjach nie wysyłania 'cpu intensive'. Bye,bye. Było miło.  :deadman:

Tomasz R. Gwiazda

z tego co ja widze w opcjach to jest wybor albo albo

Gargul

I mam ustawione wszędzie 'non cpu intensive'. Efekt: post wyżej.

toms83

Teoretycznie wybór jest, ale nie zależnie od wybranej opcji, wysyła próbki CI. Na jednym kompie niby próbka CI a "liczy" się po staremu ( prawie 2 godziny ) a pod koniec błąd i punkcików nie ma. Na innym kompie, od razu jest błąd.

Oby nie trzeba było czekać na ustabilizowanie się tych nowych zmian tak długo, jak na początku projektu.

apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

Jak dla mnie to tego już za wiele....

Cyfron

ponad 40 k próbek do rozdrapania  :attack:

tito

dzięki za info - ale mi ten projekt zaczyna wisieć.   >:(

Cyfron

no właśnie mi chyba ciut też (chociaż nawet za dobrze nie zacząłem), bo pobrało mi próbkę CPUintensive ... ???

toms83

A mi dalej wyskakuje błąd po kilku sekundach liczenia.  :wth:

emik

identycznie u mnie


tito

Walę to i się odłączam.

dziubas

Cytat: toms83 w 11 Czerwiec 2010, 21:32
A mi dalej wyskakuje błąd po kilku sekundach liczenia.  :wth:

I tak lepiej niż u mnie, dolicza do końca i dopiero wtedy pada na pysk.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Peciak

ja też program olewam - tylko halowców mi szkoda  :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

ja postaram się dobić do 1kk (bo niewiele mi zostało) i sram na pana T

Niekumaty Burak

2010-06-11 23:09:45   FreeHAL@home   Message from server: Since June you can select whether you want to get 'cpu intensive' or 'non cpu intensive' work at FreeHAL.
2010-06-11 23:09:45   FreeHAL@home   Message from server: 'non cpu intensive' means: 15 credits for 4 hours, 0.1% to 0.5% CPU,
2010-06-11 23:09:45   FreeHAL@home   Message from server: 'cpu intensive' means: 15 credits for about 1 hour or less, 80% to 100% CPU,
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

toms83

Spróbujcie teraz, coś się ruszyło i nagle liczy mi na wszystkich kompach. Oczywiście próbki NCI, bo CI się nie opłaca, lepiej moc procka spożytkować na coś ważnego.  ;)

tmphaha

To jakby ktoś nie zauważył ;)
Cytat2010-06-12 00:20:25   FreeHAL@home   Message from server: Since June you can select whether you want to get 'cpu intensive' or 'non cpu intensive' work at FreeHAL.
2010-06-12 00:20:25   FreeHAL@home   Message from server: 'non cpu intensive' means: 15 credits for 4 hours, 0.1% to 0.5% CPU,
2010-06-12 00:20:25   FreeHAL@home   Message from server: 'cpu intensive' means: 15 credits for about 1 hour or less, 80% to 100% CPU,

Troll81


tmphaha

#782
Z mrocznego cyklu ... czym zaskoczy Cię FreeHAL  :D

i procenty rosną  XD

Edit:
Koniec radości :
Cytat2010-06-14 22:22:58   FreeHAL@home   Message from server: Sorry! You selected 'non cpu intensive', but I have no workunits matching your requirements at the moment.
2010-06-14 22:22:58   FreeHAL@home   Message from server: You will get a 'cpu intensive' workunit.

Wszyscy którzy liczą 'non cpu intensive' UWAŻAĆ - Tobias postanowił przejechać się po waszych prockach bez waszej zgody  >:(

//Poprawione

Pigu

co jest swoistym szczytem bezczelności - wykonywanie na mim kompie czegokolwiek bez mojej zgody pachnie kryminałem  >:(

Gargul

Stronę wcześniej.

Cytat: Gargul w 06 Czerwiec 2010, 11:49
Cytat2010-06-06 10:38:02   FreeHAL@home   Message from server: Sorry! You selected 'non cpu intensive', but I have no workunits matching your requirements at the moment.
2010-06-06 10:38:02   FreeHAL@home   Message from server: You will get a 'cpu intensive' workunit.

No ja mu chyba zaraz krzywdę zrobię.

Mało tego, nie da się wymusić w preferencjach nie wysyłania 'cpu intensive'. Bye,bye. Było miło.  :deadman:

Ja już nie liczę.

Tomasz R. Gwiazda

ten projekt jest trupem, a admin projektu nie odezwal sie na forum od ponad 20dni chyba.

Troll81

Willy? to Tobias jest adminem FreeHALa

Willy jest adminem Boincstats

Cyfron

ktoś może mi powiedzieć, jak sprawdzić, czy to co mi liczy z FreeHal'a to jest CPU intensive czy nie?

tito

Najlepiej w task managerze.

Cyfron

w jaki sposób? bo np WUProp ma w statusie, ze jest 0,01%CPU a FreeHall nie ma nic, po prostu liczy razem z Rosetta, w nazwie niby ma "nci" ale już nie wiem, czy ufać temu, patrząc na to co tutaj piszecie..

tmphaha

nci - są bez proca (tzn kilka sekund na próbkę zjadają) i tu nie ma obaw. Problem jest w tym, że mimo, iż na stronie projektu ma się zaznaczone że chce się próbki nci, to z projektu możesz dostać info które jest parę postów wyżej i nagle się okazuje, że liczysz próbki cpu ...

tito

No i dlatego odpalasz windowsowski task manager i sprawdzasz użycie proca przez poszczególne wątki. Przy próbce freehalu powinieneś mieć 0-4%.

Cyfron

no tak - najprostsze rozwiązanie najlepsze :)
Dzięki :)

toms83

Niby się coś ruszyło. Nawet info na stronie głównej się pojawiło.

Troll81


KrzychuP

mam włączone nonCPU i jak na razie chodzi poprawnie, tzn. nie zjada mocy procka

goofyx

A u mnie twierdzi że nie może dać mi nowych próbek nonCpu bo ich nie ma :(
Przeliczyłem chyba 2 w sumie i koniec.

tmphaha

Czekać, może będą  ;)

toms83

Kaszana i tyle. Mi próbki CI przelicza w 4/5 minut, niby 50 pkt. ale faktycznie dostaję mniej. Połączenie z serwerem co 30 minut ( ręcznie zrobi się aktualizację to odpycha dodatkowo o jeszcze kilka minut ). No i ciągle nie ma próbek, czy to Ci czy NCI. Jak tak dalej pójdzie, to do 1kk dociągnę i kopa dam.  >:(

goofyx

Dobrze w WCG nie brakuje próbek :D