FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

tmphaha

Cytat: toms83 w 21 Czerwiec 2010, 11:47
Kaszana i tyle. Mi próbki CI przelicza w 4/5 minut, niby 50 pkt. ale faktycznie dostaję mniej. Połączenie z serwerem co 30 minut ( ręcznie zrobi się aktualizację to odpycha dodatkowo o jeszcze kilka minut ). No i ciągle nie ma próbek, czy to Ci czy NCI. Jak tak dalej pójdzie, to do 1kk dociągnę i kopa dam.  >:(

Teraz już wiadomo, wszystko jest ok. Dostajesz zaznaczone. Poznać możesz po nazwie. Jak ma nci to jest właściwa.
Na punkty też nie ma co narzekać w sumie nadal darmowe  ;)

toms83

W sumie tak, tylko drażni mnie, że ciągle brakuje próbek ( ostatnie 2/3 dni ). Jak zaznaczę nci to się kończą, przełączam na ci to też się zaraz kończą.  %) Coś pecha mam, a pkt. faktycznie darmowe i wraz z wuprop mogą sobie działać jednocześnie.

tmphaha

W ci to bym się nawet nie pchał, no chyba, że walczysz o coś? Np. miejsce w Cup Rank?

toms83

Przestawiłem na NCI i dałem sobie spokój, tzn. jak nie będzie próbek albo coś, to nie będę już zmieniał na CI. Niech sobie skrobie punkciki, zawsze coś tam się uzbiera.  :)

TJM

2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: Since June you can select whether you want to get 'cpu intensive' or 'non cpu intensive' work at FreeHAL.
2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: 'non cpu intensive' means: 4 hours, 0.1% to 0.5% CPU,
2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: 'cpu intensive' means: about 1 hour or less, 80% to 100% CPU,

Nie wiem o co chodzi, ale zostaję przy noncpu %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

goofyx

Cytat: TJM w 07 Lipiec 2010, 09:39
2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: Since June you can select whether you want to get 'cpu intensive' or 'non cpu intensive' work at FreeHAL.
2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: 'non cpu intensive' means: 4 hours, 0.1% to 0.5% CPU,
2010-07-07 08:18:25   FreeHAL@home   Message from server: 'cpu intensive' means: about 1 hour or less, 80% to 100% CPU,

Nie wiem o co chodzi, ale zostaję przy noncpu %)

W skrócie chodzi o to, że:
1. Licząc Non-cpu liczysz WU w 4 godziny
2. Licząc na Cpu liczysz WU do godziny
i za jedną WU masz tyle samo pkt.
To oznacza, że licząc tylko non-cpu masz ok.4 razy mniej pkt niż jakbyś liczył na cpu.
Ja licze FreeHala przy okazji jako non-cpu także luzik <- i jeszcze pkt za to wpadają :D

Troll81

Tobias to niech ssie bąka....

Tomasz R. Gwiazda

zaluje tylko ze te wszystkie zmiany nastapily przed tym niz udalo mi sie zalapac na 1 miejsce, teraz osiagniecie tego celu bardzo sie oddalilo
szkoda CPU na ten projekt, wiec tylko dziubanie noncpu pozostaje

goofyx

Ja dzióbię na 12 maszynach.

Troll81

Postaw wirtualki albo uzyj HALowców.....

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Lipiec 2010, 10:46
Postaw wirtualki albo uzyj HALowców.....
Nad wirtualnymi myślałem <- ale nie chce mnie się w to bawić :(
15 VM na raz strasznie muli system i wydajność CPU spada :(

HALowców? Optymalka?

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Sierpień 2009, 11:09
dlatego ja mam ustawionego pastucha na 600 ping :D
Tak czytam i czytam.
O co chodzi z tymi pastuchami i halowcami <- bo nie mogę doczytać.

Peciak

Cytat: goofyx w 07 Lipiec 2010, 12:15

Tak czytam i czytam.
O co chodzi z tymi pastuchami i halowcami <- bo nie mogę doczytać.
Kiedyś Aidec napisał fajną rzecz aby umieć obslugiwać halowce to trzeba to kilka razy przeczytać, zakuć, potem znowu przeczytać i tak kilka razy aż się w głowie rozjaśni jak to może działać - zastosuj sie do tej metody i znajdziesz wiele odpowiedzi a przede wszystkim bedziesz gotowy do zadawania konkretnych pytań

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

HALowce to zmodyfikowane klienty BOINC. Jedyna modyfikacja polega na możliwości wystąpienia wielu instancji klienta na jednym systemie operacyjnym. Jest to mniej zasobożerne niż wirtualki. Ale powoduje wycieki żółci u Admina pewnego projektu..... Dlatego trzeba do tematu podejśc z głową....

A pastuch to zwykły plik BAT który wymusza update projektu co 600 sekund :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Lipiec 2010, 13:42
HALowce to zmodyfikowane klienty BOINC. Jedyna modyfikacja polega na możliwości wystąpienia wielu instancji klienta na jednym systemie operacyjnym. Jest to mniej zasobożerne niż wirtualki. Ale powoduje wycieki żółci u Admina pewnego projektu..... Dlatego trzeba do tematu podejśc z głową....

A pastuch to zwykły plik BAT który wymusza update projektu co 600 sekund :D
aha, ok.
warto się bawić w coś takiego? <- w sensie halowców.
A jak zrobić takiego BAT'a? <- jest to gdzieś na forum?

Troll81

Podesle ci swojego jak wróce do domu. Chyba że ktos inny to zrobi.

toms83

Cytat: goofyx w 07 Lipiec 2010, 13:47
aha, ok.
warto się bawić w coś takiego? <- w sensie halowców.
A jak zrobić takiego BAT'a? <- jest to gdzieś na forum?

Robisz pliczek np. fh.bat i wpisujesz:

c:
cd "c:\Program Files\Boinc"
"c:\Program Files\Boinc\boinccmd.exe" --project http://www.freehal.net/freehal_at_home/ update


Ścieżki tylko sobie sprawdź.

goofyx

Cytat: toms83 w 07 Lipiec 2010, 14:18
Cytat: goofyx w 07 Lipiec 2010, 13:47
aha, ok.
warto się bawić w coś takiego? <- w sensie halowców.
A jak zrobić takiego BAT'a? <- jest to gdzieś na forum?

Robisz pliczek np. fh.bat i wpisujesz:

c:
cd "c:\Program Files\Boinc"
"c:\Program Files\Boinc\boinccmd.exe" --project http://www.freehal.net/freehal_at_home/ update


Ścieżki tylko sobie sprawdź.
Polukam, thx.
Ścieżki mam zdecydowanie inne.

Cyfron

hmm... a czy w ten sposób można jakoś wymusić pytanie o próbki?
Bo to tylko robi
Cytat
FreeHAL@home   update requested by user
FreeHAL@home   Sending scheduler request: Requested by user.
FreeHAL@home   Not reporting or requesting tasks
pomimo tego, że mam tylko jedną próbkę (którą liczy) i żadnej nie mam w buforze, a ustawione pobieranie próbek na 10 dni

toms83

Nie idzie we FH nabrać próbek na zapas. Liczysz tylko jedną i po jej zakończeniu dostajesz nową, nigdy kilka na raz. Już nie.

mindc

ale dziwny ten FreeHAL, czegoś takiego nie widziałem... mój skrypt pobierający dane do statystyk... dostał... 1000 kredytów  |-?
http://www.freehal.net/freehal_at_home/show_host_detail.php?hostid=2055


apohawk

Ciekawy ten Twój host   ;D
No good deed goes unpunished.

emik

Cytat
Hello FreeHAL member,

FreeHAL is financed by donations, but as opposed to other BOINC projects, there is no big organization or sponsor behind FreeHAL.

Every month we need 140 euros for our project servers. This month we got 60 euros, which is not enough to pay our bills.

This is why I have to ask all of you for support. You can see a more detailed list of expenses on our project website:

http://www.freehal.net/funds/

Best Regards,
Tobias Schulz

Das FreeHAL-Projekt
Postfach 22 03
61292 Bad Homburg
Tel. 0178/6125606
E-Mail: info@freehal.org[/quoe]

XD


Tomasz R. Gwiazda

z tego co kojarze to przy okazji hostinguje jakis zespol niemiecki czy cos, to niech oni sie zrzucaja



AiDec

Austriak czy Niemiec... Nvm... 140 euro na hobby nie wyda? Dziwne... Ja w sumie tez jestem zamozna Europa (tak jak i Tobias) i naprawde nie widze problemu uzbierac te 140 euro na hobby.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

dla mnie to tez dziwne :)

niech tacha slonego

eclipse99

CytatImprovements and Ideas
October 21, 2010

On the Freehal website you can choose between four workunit types now:

1) non cpu intensive, one per host
2) non cpu intensive, one per core
3) cpu intensive, one per host
4) cpu intensive, one per core

Tomasz R. Gwiazda

zidiocenia ciag dalszy :)

Cyfron

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Październik 2010, 22:19
zidiocenia ciag dalszy :)

tzn?

W ogóle pobiera komuś więcej tych próbek? Bo mi nadal 1 komp - 1 próbka ..

KrzychuP

ustawienia zmienione

na razie nadal 1 WU
ale poczekam, aż dokończy aktualną i się sam połączy z serwerem

Tomasz R. Gwiazda

dla mnie ten projekt sie skonczyl jak byly kwietniowe/majowe zmiany
25 noncpu wu na raz

mialem nadzieje zrobic 25mln checkpoint a tak to co bede dziubal po 1wu do 2020 roku :)

KrzychuP

tak jak myślałem
po dokończeniu WU pobrał 4 nowe sztuki

ale...

niby NONcpu, a tak mi zmuliło kompa, że je wyp....em w kosmos od ręki
dalej będę sobie dziobał po jednej  ::)

goofyx

Freehal wprowadził możliwość liczenia non-cpu WU/Core <- czyli teoretycznie u mnie 8WU powinien liczyć <- to czemu liczy tylko 6?

Cyfron

może brak pamięci albo coś?

goofyx

Że niby RAM?
Wątpię <- mam włożone 9giga ramu z czego 3,5 giga jest zajęte.

Tomasz R. Gwiazda

odpowiedzia na wiekszosc problemow z tym projektem jest nazwisko jego tworcy :)

Troll81

A nie masz ustawione 75% na stronie projektu??

goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Listopad 2010, 23:22
A nie masz ustawione 75% na stronie projektu??
75% <- zakładając że na liście w boinc manager mam chyba 30 projektów i każdy ma wpisane po 50 <- co wychodzi jakoś 3% na projekt (aktualnie liczę tylko 3) to ciężko ustawić żeby freehal miał 100%.
Zresztą tu też mam popierniczone. Na stronie FreeHal mam ustawione zasoby na 50, na BAM dla frehala mam ustawione też 50, a boinc manager twierdzi od 1,5 miecha że ma 0.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Październik 2010, 11:02
dla mnie ten projekt sie skonczyl jak byly kwietniowe/majowe zmiany
25 noncpu wu na raz

mialem nadzieje zrobic 25mln checkpoint a tak to co bede dziubal po 1wu do 2020 roku :)
Też się cieszyłem co do tego.
Ale po ustawieniu 25WU na raz i daniu zapisz, przenosiło mnie na stronę główną freehala <- jak się okazywało nie zapisał tego stawienia i ciągle było 1WU więc to olałem.

Cytat: KrzychuP w 23 Październik 2010, 12:16
tak jak myślałem
po dokończeniu WU pobrał 4 nowe sztuki

ale...

niby NONcpu, a tak mi zmuliło kompa, że je wyp....em w kosmos od ręki
dalej będę sobie dziobał po jednej  ::)
To u mnie na żadnym kompie nie muli <- a też się tego bałem.

33oliver

FreeHAL wrócił do jednej próbki na kompa a nie na rdzeń?

goofyx

Cytat: 33oliver w 08 Listopad 2010, 07:18
FreeHAL wrócił do jednej próbki na kompa a nie na rdzeń?
Nie zdziwiłbym się <- może stwierdzili, że jednak ich serwery tego nie wytrzyma <- albo pula WU się skończyła.

Cytat: Troll81 w 03 Listopad 2010, 23:22
A nie masz ustawione 75% na stronie projektu??
To była wina serwera <- przedwczoraj przez dzień i nocy Spider1 jechał 8WU na raz.