Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

mindc

jakaś zmiana w punktacji? bo mi statsy szaleją  ;D


Cyfron

widziałem kolejną zmianę w ustawieniach projektu - teraz można wybrać czy ma być próbka na rdzeń rzeczywisty, czy HT :)

Tomasz R. Gwiazda

ciekawe co wg tworcy maja te zmiany dac, pozory ze cos sie dzieje?

Troll81

jedno słowo.... Tobias.

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Listopad 2010, 21:36
ciekawe co wg tworcy maja te zmiany dac, pozory ze cos sie dzieje?
Chyba tak <- ja nawet nie zauważyłem przyrostu punktów :(
a zamiast 1wu liczę 8wu <- więc różnica powinna być widoczna <- niby więcej WU daje na raz do liczenia, ale chyba mniej punktów za to dostajemy.

Cyfron

ja tam zauważyłem wzrost :)

goofyx

Cytat: Cyfron w 10 Listopad 2010, 09:24
ja tam zauważyłem wzrost :)
ja jeszcze nie ;(

eclipse99

Projekt będzie zawieszony przez pół roku.

CytatDecember 05, 2010
FreeHAL will stop sending Workunits to your Computers for the next 6 Months.

I'm currently in the High School and will do my Graduation in Spring 2011. Thus I won't have much time to spend with the FreeHAL@home Project.

So FreeHAL will probably have just a few or no Workunits at all for your Computers during the next 6 Months. Of cause the Project servers, the Settings, Credits, the Forums and all that stuff will stay online and will always be available to you.

Starting in June 2011 the FreeHAL Project will continue. I was hoping that this Decision could have been avoided but as I won't be available to solve issues the next Months, i think in that way I can avoid problems and issues to rise and remain unsolved.

See here:
http://www.freehal.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=242&p=1528#p1528

-- Best Regards, Tobias Schulz

apohawk

No good deed goes unpunished.

aborek

Panowie (i Panie)
FreeHAL znowu aktywny  :)

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

3mln pkt brak mi do checkpointa, ale przy tym niezyciowym 1ncpu na raz to nigdy tego chyba nie osiagne

Tomasz R. Gwiazda

ktos testowal wszystkie ustawienia ?
jakie sa roznice w WU CPU, NCPU w czasie liczenia/pkt ?



goofyx

co się znów dzieje z FH?
Rano mi zaskoczył teraz mi wywala <- że pobieranie nie powiodło się pomimo że 2 minuty ściąga kolejne <- i widać że się ściągają.

Tomasz R. Gwiazda

jesli chodzi o ten projekt to pasuje do niego to:

TEORIA jest wtedy kiedy wszystko wiemy a nic nie działa..
PRAKTYKA jest wtedy kiedy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego
u nas w firmie łączymy teorię z praktyką
NIC NIE DZIAŁA I NIKT NIE WIE DLACZEGO..

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Czerwiec 2011, 19:27
jesli chodzi o ten projekt to pasuje do niego to:

TEORIA jest wtedy kiedy wszystko wiemy a nic nie działa..
PRAKTYKA jest wtedy kiedy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego
u nas w firmie łączymy teorię z praktyką
NIC NIE DZIAŁA I NIKT NIE WIE D
LACZEGO..
:respect: :boing: XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD XD

Tomasz R. Gwiazda

hmm a wracajac do twojego pytania, to jaki typ jednostek masz wybrany i jakie ustawienia na stronie projektu ?
ja mam Non-CPU

Nie zauwazylem tego problemu u siebie, co nie znaczy ze sie nie pojawi. A moze to czasowe problemy



zauwazylem cos dziwnego a moze i nie , na 2xQuad Xeon (16core) mniej pkt na dobe niz i7 930 i i7 950

a poza tym, projekt nie umie sprzatac po skonczonej pracy

2011-06-07 19:53:27   FreeHAL@home   [error] Couldn't delete file projects/www.freehal.net_freehal_at_home/fh_nci_0_91.zip

Cyfron

czy ten projekt, niewykorzystujący intensywnie procesora, przypadkiem ostatnio nie podniósł punktacji za próbki?
Czyżby więcej punktów wpadało "za darmo"?

Grzes

Nie wiem jak było poprzednio (bo liczę od wczoraj) ale za próbki ~4h dostaję 71-102pkt (przedział z 6 ukończonych które jeszcze widzę w tabeli na tę chwilę). Co w konsekwencji da mi jakieś 3.6kpkt dziennie gratis  :arrr:

krzyszp

Cytat: Grzes w 04 Sierpień 2011, 06:12
Nie wiem jak było poprzednio (bo liczę od wczoraj) ale za próbki ~4h dostaję 71-102pkt (przedział z 6 ukończonych które jeszcze widzę w tabeli na tę chwilę). Co w konsekwencji da mi jakieś 3.6kpkt dziennie gratis  :arrr:
No tak, już inaczej chętnych nie znajdzie :/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lolek

Zastanawiam się czy są jakieś regulacje co do punktacji projektów, bo to już jest przegięcie  :(

Tomasz R. Gwiazda

o czym mowicie ?
przeciez ten projekt tak od poczatku dzialal

Troll81

FreeHAL is financed by donations, but as opposed to other BOINC projects, there is no big organization or sponsor behind FreeHAL.

Every month we need 90 euros for our project servers. I'm going to university in October and it's really difficult for me because I can't afford this on my own.

This is why I have to ask all of you for support. You can see a more detailed list of expenses on our project website:

http://www.freehal.net/funds/

If you would like to help us, you can do this a the following link. You can donate via Paypal, European/German Bank Transfer or Bitcoins.

http://www.freehal.net/funds/?p=do

Best Regards,
Tobias Schulz


no proszę. Tobias akceptuje płatności w bitcoinach..... niech spada na bambus....

migawron

#863
2011-10-17 21:02:58 | FreeHAL@home | Server can't open log file (../log_hetzner-2/scheduler.log) >:(


taki komunikat dostałem po odesłaniu przeliczonej jednostki i próbie pobrania następnej...

eny ajdijas?

aha, na serwery teoretycznie działają bez zarzutu...



Tarcza

Nie wiem, u mnie też FreeHAL krzaczy tak samo - odesłał próbkę, ale nie chce ściągnąć nowej, teoretycznie serwery "running", tylko coś mi tu nie chce zaskoczyć...
I to dziwne z tymi punktami - u mnie liczy już kilka dni i nie dostaję tak dużo za próbkę... Nie pamiętam dokładnie ile, sprawdzałem, ale mam łącznie na HALu 1578 kredycików, czyli pewnie jakieś 300-400 na dobę...

emik

na forum FreeHAL'a problem został już zgłoszony, lecz Tobias jeszcze się nie wypowiedział


Tomasz R. Gwiazda

czeka na wasze wplaty :D

migawron

no i znowu się wykrzaczyło, tym razem nie da się odesłać jednostek, stronka projektu też nie działa...



aborek

Niestety, musisz się przyzwyczaić, zwłaszcza w tym projekcie.

Troll81

ja dobiłem do miliona i dałem se luz, niech tobias szuka innych frajerów....

toms83

Ten projekt "działa" tragicznie. Masa problemów komunikacyjnych, wiecznie coś leży, jak nie pobierani to odsyłanie albo w ogóle nie ma kontaktu z serwem. A jeszcze jak Tobias pójdzie do tej szkoły czy co tam planuje, to nie widzę tego projektu już.  %)

migawron

Cytat: Troll81 w 20 Październik 2011, 23:04
ja dobiłem do miliona i dałem se luz, niech tobias szuka innych frajerów....

Ja akurat liczę tylko nci coby atom w netbooku nie był zupełnie bezużyteczny, więc punktów to z tego nie ma. Ale nie w punktach tu rzecz...



toms83

Uważaj na hdd bo mieli ostro. Czasami wydaje mi się, że projekt testuje żywotność dysków twardych.  :attack:

migawron

Cytat: toms83 w 20 Październik 2011, 23:49
Uważaj na hdd bo mieli ostro. Czasami wydaje mi się, że projekt testuje żywotność dysków twardych.  :attack:


a jest na to jakiś sposób? Może zmiana częstotliwości zapisu na dysku? Albo cuś...



toms83

Wrzuć na ramdysk.

Martin Fox

Czy wy też tak macie kamraci, że co druga pobrana próbka ma błąd sumy kontrolnej? Czy to tylko u mnie jakiś lokalny problem?

Cyfron

to samo na wszystkich maszynach

Troll81

Ja juz nie licze tego projektu....

pawg

obawiam się że to ten projekt lub rozetta rozwalił mi sterownik proca...  :dunno:



AL

Tobiasowi policja skasowała kompy - więc projekt poleży przez dłuższy czas raczej.