FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

kempler

Nowy niemiecki projekt zajmujący się sztuczną inteligencją a dokładniej symulatorem rozmowy w celu zdobywania wiedzy (uczenia się).

URL:http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/

Twórca: Tobias Schulz

Aktualnie brak jednostek.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

#1


Troll81


KrzychuP


Troll81

Ściągnęło wam choć jedno WU?? bo u mnie stoi na jakiś 20% i usiłuje wznowić ściaganie od jakiś 2 dni :(

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/server_status.php

upload/download server   h1380050   Disabled

Guess what...

KrzychuP


emik

Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2008, 09:59
Ściągnęło wam choć jedno WU?? bo u mnie stoi na jakiś 20% i usiłuje wznowić ściaganie od jakiś 2 dni :(

u mnie się zatrzymało na 21,08 %


Troll81

czyli to samo co u mnie. Chyba im się coś spier@#$%. Anulowałem pobieranie

emik

udało mi się przeliczyć 2 próbki, chociaż przeliczyć to w ich wypadku jest śmieszne - liczyły się 0,11 i 0,06 sek ;D


KrzychuP

ja właśnie przeliczyłem 5 sztuk
norrrmalnie porażka
Emik, piszesz że liczyły się 0,cośtam sekundy, a tak na prawdę to tyle czasu procesora zajęła aplikacja główna projektu, która odpala proces "pearl.exe", który zajmuje de facto od kilkunastu sekund do kilku minut, a tego opis w spisie próbek nie uwzględnia.
Do tego pearl.exe odpala się kilkanaście razy w ciągu przeliczania jednej próbki i, przynajmniej u mnie, wyskakuje okno w trybie DOS'owym na wierzch przed inne, co jest naprawdę frustrujące, jak się próbuję na robocie skupić, a ten mi się wpycha na pierwszy plan.

emik

ja tylko obaczyłem ile liczyły się na stronce projektu bo w czasie ich przeliczania nie było mnie przed kompem więc nic nie wiem o wyskakujących oknach


AL

Pasek postępu u mnie nie działa, od razu po rozpoczęciu liczenia wskakuje na 100%. Wu przelicza się od kilku sekund do kilku godzin. Zdarzają się błędy przy naliczaniu punktów za przeliczone Wu - generalnie na korzyść. Mi w przypadku kilku wu obliczyło czas przeliczania i stosowną za to ilość punktów na poziomie kilkudziesięciu godzin, podczas gdy wu fizycznie przeliczyło się w kilkadziesiąt sekund. Tak przynajmniej było przedwczoraj - bo wygląda na to, że obecnie już się chyba uporali z tym i wszystko jest w normie.

KrzychuP

Może spróbuję jeden WU przeliczyć, choć pierwsze były fatalne, dużo czasu zeszło a policzył mi tylko kilka sekund.
A do tego coś strona u nich nie działa.

Troll81


RAD-Poland

ostatnio jak liczyłem (kilka dni) to 15 min 100% CPU i 30 min 0% CPU = 45 blokody CPU
(nie wiem jak jest teraz, ale liczę ten projekt tylko na Virtualnej Maszynie, szkoda by moc się marnowała)

system punktacji z kosmosu 1-100 pkt (czasami liczony był czas od pobrania do odesłania wu, innym 1 pkt na sztywno)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Ktoś wie jak wygląda obecnie liczenie w tym projekcie? Jak duże próbki i za ile pkt?

Pigu

cosik wczoraj liczyłem - próbka się liczy i liczy i liczy, i nakarmiła mnie - 10pkt :ph34r:

Bober

Pytam bo się podłączył do nas ktoś ciekawy w tym projekcie. Tzn. dostaje b. dużo punktów  ;D

Mori

Twórcy poprosili o tłumaczenie... Tak na szybko, przed snem, wrzuciłem to: http://wiki.en.freehal.org/wiki/index.php5?title=PL/FreeHAL -- jeśli ktoś chce coś dodać, poprawić albo co - nie krępować się.

Troll81

nie wiem co oni porobili z WU ale aktualnie mieli u mnie 14 WU z freehala i 2 WU z milky. A procek to pentiasiek z jednym jajem i HT. czyli góra dwa zadania powienien obrabiać.

Pigu

u mnie nie radzi sobie z pobieraniem wu |-? są w kolejce i nic

Szopler


TJM

Gorzej z tym, że mi np. pobrało po czym zadania wisiały niby skończone ale dalej cośtam robiły, po paru godzinach padł manager bo skończyło się miejsce na partycji - jakiś exek potworzył logi o wielkości kilkudziesięciu GB i to jeszcze poza katalogiem projektu...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

Ja nie mam żadnych problemów, pobiera, liczy, odsyła...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

buninek

Cytat: TJM w 03 Listopad 2008, 22:50
Gorzej z tym, że mi np. pobrało po czym zadania wisiały niby skończone ale dalej cośtam robiły, po paru godzinach padł manager bo skończyło się miejsce na partycji - jakiś exek potworzył logi o wielkości kilkudziesięciu GB i to jeszcze poza katalogiem projektu...

próbuje przejąć kontrolę na twoim kompem ;D

Troll81

u mnie też wywał z logami na jednym kompie a drugi nie może pobrać

2008-11-03 23:11:46|FreeHAL@home|Started download of ConvertDatabases-v2.bat
2008-11-03 23:11:48|FreeHAL@home|Temporarily failed download of ConvertDatabases-v2.bat: HTTP error
2008-11-03 23:11:48|FreeHAL@home|Backing off 58 min 25 sec on download of ConvertDatabases-v2.bat

i tak w koło macieju

TJM

U mnie na drugim kompie z kolei inne download errory: bad checksum i to po kolei dla wszystkich plików :D
Te wielkie logi tworzyły mi się chyba bezpośrednio w katalogu projects, czyli o jedno 'piętro' wyżej niż powinny. Zobaczcie czy też wam się nie robią, bo jak zapełni dysk to chooy szczeli pliki client_state i będzie zonk.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

ja daje freehalowi na wstrzymanie do czasu aż sie uspokoi.

KrzychuP

U mnie przez kilka dni pojawiała się informacja, że "pobieranie plików nie powiodło się"
Po zresetowaniu projektu pobrał 2 unity, które przed chwilą skończyły się przeliczać.
Teoretycznie liczył bez użycia procesora (2x HAL + 2x Malaria), ale jak się włączył HAL, to uruchomił mi się proces "ekrn.exe" (skanowanie w czasie rzeczywistym NOD'a), który zabrał prawie całość mocy procesorów.
Chyba dociągnę FreeHALa do min. 1k i dostanie bana.

AiDec

Wszelkie problemy z FreeHAL`em zostaly ponoc usuniete. Jedyne problemy jakie teraz moga sie pojawic, to chwilowe braki WU - wyniakajace z faktu ze tysiace osob bylo bez WU i teraz wszyscy chca sciagac :) (a junity dla HAL`a sa duze...).

W przypadku jakichkolwiek problemow nalezy przeprowadzic reset projektu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#32
Btw, FreeHAL praktycznie nie zajmuje proca, a jedynie pamiec. Zatem zalecane jest zapiecie FreeHAL`a na kazdym mozliwym kompie :). Nie obciaza proca, czyli nie przeszkadza w przeliczaniu pozostalych WU z innych projektow :).

Dopuszczalne jest nawet to:

XD XD XD

Cytat: KrzychuP w 04 Listopad 2008, 09:11
Chyba dociągnę FreeHALa do min. 1k i dostanie bana.

Przeczytaj to co powyzej napisalem i zmien zdanie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Ja to wszystko rozumiem AiDec, ale jak już napisałem wraz z FreeHALem uruchamia mi się skanowanie antywirusowe w czasie rzeczywistym (pewnie sprawdza to co HAL tworzy) i zamula procesor, więc pozostałe projekty nie przeliczają się z taką wydajnością, jakby mogły.

TJM

Wniosek prosty, odinstaluj antywirusa - to zuo %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#35
W wyniku proby (prawie ze samobojczej :P ) odpalilem ponad 30 junitow Hala, zanim BM wstrzymal pozostale projekty. Komunikat: `oczekiwanie na pamiec`  XD  (bylo 1GB RAM`u).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#36
Jak odpalić więcej niż jeden ?
Widzę, że jednego błędu nie naprawili - migające co jakiś czas okno konsoli.
Oraz pytanie z innej beczki - ile trwa 'przeliczanie' tego ? Wczoraj zanim padł mi manager od tych grubych plików, jeden WU siedział chyba z 12h i ani śladu końca.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Cytat: TJM w 04 Listopad 2008, 10:05
Jak odpalić więcej niż jeden ?
Widzę, że jednego błędu nie naprawili - migające co jakiś czas okno konsoli.
Też je zauważyłem, choć był to ułamek sekundy.
Cytat: TJM w 04 Listopad 2008, 09:55
Wniosek prosty, odinstaluj antywirusa - to zuo %-)
Nie mogę to komp w pracy  ;D

TJM

A nie da rady cichaczem wyłączyć skanowania plików w folderze 'data' BOINCa ? :->

I jak jest  z czasem przeliczania ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Tak na szybko:

1. Mrugac mruga i bedzie mrugac. Moze kiedys przestanie.

2. WU sa bardzo roznej dlugosci. Na moich kompach byly to 3600 sek, 36000 sek, 57000sek.


To tak na szybko i generalnie :).


Ale jest cos bardzo pozytywnego. W 90% przypadkow BM pobiera jedna WU, przelicza i zaraz po skonczeniu przeliczania odsyla, kontaktuje sie z serwem i prosi o nastepna. I tak w kolko.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka