Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

Troll81

Poresetujem i obaczym. A jak u nich z punktacją?? bo już ponad 125k nachapałem

AiDec

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2008, 10:26
Poresetujem i obaczym. A jak u nich z punktacją?? bo już ponad 125k nachapałem

Teraz juz tak latwo nie bedzie :). Skonczyly sie dobre czasy. Ja tez swoje pierwsze 16k zrobilem w 2 godziny :). Nie wiem jak teraz wyglada sposob punktacji i przez najblizsze godziny nie bede wiedzial - ide spac, a pozniej na 14h do pracy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

po resecie projektu zaczęło ściągać ale strasznie dużo swapuje i kompa mi przez to zamula

TJM

Ja ponownie z tego zrezygnowałem, jedne zadania działały normalnie, inne sypały się wciągając całego proca i przy okazji pamięć. 2h mielenia przy swapowaniu non stop za 20+ kredytów to trochę nie dla mnie.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#44
U mnie FreeHAL chodzi doskonale na kazdym z szesciu kompow. Proce rozne - wolne i szybkie, AMD i kordulo i klady. Po OC i nie po OC. Pamieci od 1GB do 8GB, od DDR400MHZ do DDR3 2000MHz. Dyski wolne i szybkie, w jednym kompie maly HDD 5400 rpm, w drugim 4 HDD 10.000 rpm w RAID 0...

ZERO problemow gdziekolwiek.


EDIT: Byc moze wazna informacja: na KAZDYM kompie SWAP mam ustawiony 384-512MB. Na wiekszosci kompow SWAP jest na partycji systemowej (tylko na dwoch kompach mam SWAP na wydzielonej partycji).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

poza tym, że o wu ciężkawo XD

TJM

Ja mam swapu 8GB na osobnym dysku. Niektóre workunity freehala zasysają mi po prostu masakryczne ilości RAMu, jeden z tych które obserwowałem w porywach sięgał 1,8GB. Jak dla mnie pachnie to jakimiś memory leakami, bo nie sądzę żeby takie użycie pamięci było zamierzone. Poczekam parę dni i zobaczę jeszcze raz, może coś się zmieni.
Na linuksie nadal download errory i zaden reset ani reattach nie pomaga.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: TJM w 04 Listopad 2008, 10:05
Jak odpalić więcej niż jeden ?

Kiedys sie dalo - blad projektu. Teraz juz sie nie da, bo ponoc poprawili (mnie sie juz nie udalo powtorzyc tego numeru ;) ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

teraz bedzie chodzil jeden WU freeHALa na raz :D po zakończeniu jednego momentalnie zaciągamy drugi. Ograniczyli zużycie pamięci i swapowanie. Ogólnie od dzis rana chodzi mi grzecznie obaczym za kilka dni jak ze stabilnością. Tylko przestali tak dobrze karmić jak kiedyś  :attack:

AiDec

Ograniczenie pamieci dalej Im nie wychodzi.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no u mnie aktualnie outlook więcej w pamięci zajmuje niż freehal. Może masz jakiś stary WU??

TJM

Ok próbuję jeszcze raz, jak zobaczę znów użycie 1GB++ RAMu na workunit to się zdenerwuję %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Ale pierwej resetnij projekt :D

TJM

#53
Resetować nie musiałem, bo wczoraj w przypływie ciśnienia poszedł detach.
Teraz jest całkiem ok, WU wciągają w porywach 100-150MB RAMu, przez większość czasu poniżej 10MB. Chociaż trafiłem jeden z tych starych ale jakoś się komp przemęczył i przełknął go.
Na linuksie zadania ściągają się w grupach po 3, ale nie wiem czy działają 3 na raz bo jak na razie żadne jeszcze mi się poprawnie nie ściągnęło.
EDIT: I chyba się nie ściągnie, bo z tego co widzę linuksowa aplikacja ściąga Windowsowe exeki  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

okres niemowlęcy :D

TJM

No teraz FreeHAL może być. 1k punktów od rana a nawet nie odczuwa się że coś uruchomione  ;D Kombinuję jakby tu odpalać po 2-3 WU na raz ale coś mi nie wychodzi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#56
nie wiem od czego to zależy,ale

po założeniu w nowym Managerze Boinc konta ściągnął 10 wu i wszystkie próbował policzyć jednocześnie
pamięci starczyło na 5 wu (Windows 512MB na VM)  po 1h restart MB i policzył drugą piątkę
i za nic nie robienie 1070 pkt w 2h (100-130 pkt/wu), no prawie nic 500MB dany przez sieć przepchał

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Normalne... Te typy tak maja :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

dep spid też tak działał ale go unieczynnili :(

TJM

Z DepSpida w życiu byś tyle nie wyciągnął co z FreeHALa, ja tam miałem podpięte kompy specjalnie zbudowane pod ten projekt i liczące po 10-20 zadań na raz, a skończyłem udział w projekcie z dorobkiem 3k+ punktów. Wszystko dlatego, że głównodowodzący trochę przesadzał z limitami transferu danych - nie chciał żeby spidery obciążyły jakiś serwer, więc dane pobierane były bardzo wolno i przez 99% czasu aplikacja po prostu idlowała. Gdybym ja tym zarządzał rozwiązałbym sprawę inaczej, limit częstotliwości pobierania stron byłby na serwer a nie globalny i spider cały czas by coś zasysał 8-)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

freehal też już tak dobrze nie karmi jak przed tygodniem :D

ka_ga

jak to nie punktuje dobrze? ja wczoraj zarobiłem 19k  :o :o :o punktów przeliczając tylko 1 próbkę na raz na starym Pentiumie 3

RAD-Poland

czytaliście to ?

Cytat:
[color=red][BOINCstats] Willy[/color]
Forum moderator
Administrator
Developer
To be serious, I'm thinking about removing Freehal from the combined statistics. The granted credit stands in no relation ship with the delivered effort. It makes the combined statistics unrealistic, unfair and meaningless. I compare this to (not) using drugs/hormones in sports which I think nobody thinks is fair.

I tried to talk about this with Tobias, but different from when he wanted BOINCstats to show Freehal credit, he doesn't respond now.

już widzę jak Troll rzuca *fochami*
łatwo przyszło, łatwo poszło  ;)

no dobra może nie będzie tak źle Tobias negocjuje
CytatHello Willy, BOINCstats users,
You do not need to remove FreeHAL from (combined) statictics.....

czekamy co będzie dalej

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

przyszło poszło rzucać fochami nie zamierzam. Free hala zacząłem liczyć z innych względów. A że mnie dobrze karmi :D to tym lepiej dla mnie.

TJM

Kurde teraz punkty coś oklapły, przez noc dostałem jeszcze kilka stówek a dziś od rana całe 30, za tyle to nie opłaca się tych długich workunitów ściągać :-/
Btw, zrobili projekt znowu na cpu-intensive ale to akurat łatwo poprawić %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

malpi

lol wszystkie punkty wyzerowali  ;)



kempler

I dobrze. Niech coś z tym zrobią.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

#67
moje punkty się trzymają :D na razie

już nie :( 10 punktów mi zostało.

cóż

pozostaje ciułać. spadnę teraz trochę w klasyfikacji.

AiDec

#68
Latwo przyszlo - latwo poszlo... Za to moze szybciej zdobede pierwsze miejsce w teamie w tym projekcie :) (no co, zawsze trzeba sobie znajdywac jakies pocieszenie -trzeba patrzec na dobre strony :) ).



ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE... :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

XD zostało mi stare dobre 100.47 punkta  XD
5000 poszło w powietrze...

Troll81

ty mi mów jeszcze :( u mnie poszło 125k do piachu

emik



TJM

Mi z 2k spadło na 2, to jeszcze nie tak tagicznie  :D Czyżby teraz był 1 punkt za WU?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

mi z 18,5k na 13 ;D

po dzisiejszych przetasowaniach nr 1. w tym projekcie został Pigu (i pewnie nie będzie focha XD )


AiDec

Czy ktos wie kiedy Boincstats zaktualizuje dane? Sprawdzalem przed chwila na stronce projektu i mam 160 pkt. - ciekawi mnie ile maja inni.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka


AiDec

Dzieki :). Wnosze ze Pigu nie porzadzi zbyt dlugo :). Czas na nowego krola  :attack:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#77
Znalazłem sposób żeby liczyć na raz dwa WU FreeHALa
trzeba podłączyć się do projektu dwa razy, raz do

http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/

i drugi raz

http://www.boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/

będzie wyskakiwać komunikat o nieprawidłowym URLu ale to nic 8-)

Trza se tylko dopisać flagę non cpu intensive ręcznie, bo inaczej działa jak normalny projekt, co w tym wypadku jest bez sensu.

EDIT: musiałem jednak zmienić nazwę projektu w pliku client_state, bo mi serwer anulował zadania. Jednak efekt jest nieco przesadzony i muszę wykminić, co zrobić żeby tylko 1-2 zadania dodatkowe na raz uruchamiać:





W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

jeszcze raz szefie krok po kroku jak osiągnąć takie fajne 11wu na raz :attack:

malpi

czy można bardziej łopatologicznie (jakie flagi??, gdzie co i jak)