Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

RAD-Poland

#80
nie wiem w czym problem - u mnie ściąga po 10 wu na raz


<project>
    <master_url>http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/</master_url>
    <project_name>FreeHAL@home</project_name>
    :
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    :


opcję non_cpu_intensive  dopisujesz w client_state.xml w opcjach konkretnego projektu
w HAL maksymalna ilość wu ustawiona jest na 10 więc niema niebezpieczeństwa że zabraknie pamięci



EDIT: stosując dodatkowo metodę TJM z podwójnym podłączeniem się do projektu można liczyć 20 wu jednocześnie nie blokując rdzeni dla innych projektów

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

U mnie za cholerę nie da rady nawet 10 WU na raz, komp zaczyna mulić tak, że prawie nie da się z niego korzystać. Projekt normalnie ściąga tylko jeden (i całe szczęście). Jednak jak podłączę się drugi raz zasysa 10...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

jak zrobić by pobrał 10?

RAD-Poland

u mnie 1 wu HAL'a zabiera początkowo 30MB RAM'u - do 60MB pod koniec przeliczania próbki

jedynie trochę sieć dostaje i są drobne problemy(przyciachy) z komunikacją z komputerami kontrolowanymi przez VNC

w dalszym ciągu kuleje system punktacji dostaję od 0,1 do 5 pkt/wu za podobny "czas przeliczania" = od pobrania do odesłania wyniku

Cytat: Pigu w 08 Listopad 2008, 21:44
jak zrobić by pobrał 10?
nic nie robiłem - może to że mam wysoko ustawiony bufor 9 dni

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

#84
A możliwe, zaraz spróbuję - ja mam 0.1
Nawiasem mówiąc powinni w punktacji jakoś uwzględnić pobieranie danych, bo z tego co widzę jedno takie zadanko czasami przesyła podczas pracy kilkadziesiąt MB.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

 >:(
i nic - mam hala na kilku maszynkach i na żadnej nie ssie więcej niż 1wu na raz

AiDec

#86
Cytat: RAD-Poland w 08 Listopad 2008, 20:57
nie wiem w czym problem - u mnie ściąga po 10 wu na raz


<project>
    <master_url>http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/</master_url>
    <project_name>FreeHAL@home</project_name>
    :
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    :


opcję non_cpu_intensive  dopisujesz w client_state.xml w opcjach konkretnego projektu
w HAL maksymalna ilość wu ustawiona jest na 10 więc niema niebezpieczeństwa że zabraknie pamięci



EDIT: stosując dodatkowo metodę TJM z podwójnym podłączeniem się do projektu można liczyć 20 wu jednocześnie nie blokując rdzeni dla innych projektów


Kurde jakos mi to nie dziala...

A te dwukropki `:` to sa potrzebne?


Btw, kazdorazowe uruchomienie BOINC`a wprowadza pewne zmiany. Po uruchomieniu nie znajduje juz:

<project>
    <master_url>http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/</master_url>
    <project_name>FreeHAL@home</project_name>
    :
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    :

lecz tylko:

<project>
    <master_url>http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/</master_url>
    <project_name>FreeHAL@home</project_name>
   
a na koncu info o projekcie...:

    <send_time_stats_log>0</send_time_stats_log>
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    <attached_via_acct_mgr/>
    <ams_resource_share>100.000000</ams_resource_share>



Czy to dobrze ze on tak robi?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Zmieniać się musi. Sposób dość niewygodny, bo przed każdym uruchomieniem managera trzeba zmieniać nazwę tego 'drugiego' projektu, inaczej serwer anuluje zadania.
U mnie też zawsze ściąga po jednym zadaniu i nic nie mogę na to poradzić. Chciałbym mieć tak ze 2-3 na raz, a tu lipa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#88
Nic. Sciaga jedna, albo wcale. :(

U mnie nawet i 50 moglbym zapuscic... A tak, Pigowy tylek nad moja glowa caly czas...  :attack:



EDIT: Jaaaasneee. moge sobie kombinowac....  >:( >:( >:(

upload/download server   h1419842   Disabled

Znow jacys pseudoprogramisci sie dobiora do tego :/. Znowu bedzie: `napisz to i to i zobaczymy jak to zadziala...`

Eh zycie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#89
CytatA te dwukropki `:` to sa potrzebne?

nie - te dwukropki oznaczają tylko, że jest więcej parametrów

1) znajdujesz miejsce w pliku client_state.xml gdzie są zapisane parametry/opcje dla projektu HAL
<project>
    <master_url>http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/</master_url>
    <project_name>FreeHAL@home</project_name>


2) dopisujesz linię z parametrem w dowolnym miejscu byle przed <code_sign_key>
    ja dopisuję pomiędzy innymi parametrami
Cytat<sched_rpc_pending>0</sched_rpc_pending>
    <send_time_stats_log>0</send_time_stats_log>
    <send_job_log>0</send_job_log>
    <non_cpu_intensive/>
    <dont_request_more_work/>


EDIT: AiDec dobrze, że nie wysypał się Tobie cały Boinc Manager tylko uzupełnił co jest niezbędne
niestety przetestowane na dość starych Menager'ach 5.10.10  5.10.45 oraz 6.1.0 (innych obecnie nie stosuję)

EDIT2: co do ilości ściąganych wu nie mam pomysłu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

#90
Może właśnie odpowiedź leży w wersji managera ? Na 5.10.x pod linuksem próbuje mi na dzieńdobry zassać 10 wu, na 6.3.19 pod windows zawsze tylko 1. Chyba, że podłączę się tym trickiem drugi raz, wtedy też ściąga 10 i w sumie mam 11.

EDIT: Przy WU FreeHALa zaczęły mi wyskakiwać błędy 16 bitowego podsystemu MS-DOS, też tak macie ?


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler


AiDec

Tak, wszyscy tak maja. Chyba blad nowej app, czyli czekamy na nastepna, poprawiona. Anyway Piga wyscigalem ze stolka :). Mimo uzycia 6.2.19 :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#93
Ściąga mi się nowa aplikacja, może już poprawili.
EDIT: Działa elegancko.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler


Pigu

hehe moja wu jest dłuuuuuuuuuuuga  XD XD XD to nie jest fotomontaż

Troll81

pytanie czy oprócz freeHALa (w którym utopiłem 125k) jakies inne projekty sensownie jest liczyć na non_cpu_intensive ???

AiDec

Cytat: Troll81 w 09 Listopad 2008, 19:16
pytanie czy oprócz freeHALa (w którym utopiłem 125k) jakies inne projekty sensownie jest liczyć na non_cpu_intensive ???

Ja jeszcze sie z takim nie spotkalem.




Co do FreeHAL`a: zachecam WSZYSTKICH do wziecia udzialu w tym projekcie. Obciazenie CPU jest znikome (projekt wykorzystuje jedynie pamiec, zatem nie przeszkodzi Wam w liczeniu Waszych normalnych projektow), czyli sa to punkty za free :). Wczoraj, zaraz po zresetowaniu statystyk BOINC@Poland zajmowal 6-te miejsce. W tej chwili mamy 5-te. Co oznacza ze w tym projekcie mamy szanse nawiazac walke ze scisla swiatowa czolowka! Zatem goraco zachecam do wziecia udzialu :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

biorę biorę :D choć mi punkty uciupali :(

stasieks

Cytat: AiDec w 10 Listopad 2008, 10:01


Co do FreeHAL`a: zachecam WSZYSTKICH do wziecia udzialu w tym projekcie.

No to dopisalem, choc jestem przeciwnikiem liczenia projektow dla punktow :) Ale dla teamu wszystko  :parrrty:

AiDec

#100
Cytat: stasieks80_PL w 10 Listopad 2008, 11:11
No to dopisalem, choc jestem przeciwnikiem liczenia projektow dla punktow :) Ale dla teamu wszystko  :parrrty:

No wlasnie o to chodzi Stasiek - dla teamu :).





Btw, wygralem, wygralem, wygralem  XD. Rozgryzlem to :). Jestem robokrolem  :arrr:.







Pytanie jest tylko takie, czy mam opisac procedure jawnie, tutaj na 4um, czy tylko na PW dla wybranych...? Pytam, bo to lekki cheat`cik ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Żaden cheat, tylko działanie dla dobra drużyny i projektu  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#102
Cytat: TJM w 10 Listopad 2008, 11:40
Żaden cheat, tylko działanie dla dobra drużyny i projektu  XD

No tez tak to sobie tlumacze :). Uprzedzam tylko ze to nie jest automat - trzeba korzystac z tego `recznie`. Licze na to ze teraz TJM wykmini odpowiednie zmiany jakie nalezy wprowadzic w client_state, aby to zautomatyzowac :).




Wstep:


Opis procedury jest dla uzytkownikow zaawansowanych - innym nie polecam ze wzgl. na mozliwosc zbytniego obciazenia podsystemu pamieci i `zapodania` sobie pieknego BSOD`a :)

Podziekowania:

Dziekuje TJM za podsuniecie tropu i Pigusiowi za rywalizacje  :arrr:

Opis:

1. Wylaczyc BM. Calkowicie (sprawdzic procesy).
2. Usunac z projektu FreeHAL <non_cpu_intensive/> w client_state.
3. Uruchomic BM.
4. Update FreeHAL`a - zaciagnie kilkadziesiat WU.
5. Wstrzymac wszystkie WU FreeHAL`a. Ale wstrzymac jednostki - nie caly projekt!
6. Wylaczyc BM (oczywiscie znow sprawdzic procesy - moze sie okazac ze trzeba zrestartowac kompa zeby killnac wszystkie procesy).
7. Dopisac ponownie <non_cpu_intensive/>.
8. Wlaczyc BM.
9. Wznowic taka ilosc WU FreeHAL`a jaka wytrzyma Wasz podsystem pamieci i liczyc punkciki :).

UWAGA: Zapinac kolejne WU (wznawiac) po kolei - nie wznowic od razu 10-ciu WU. Wznowienie na raz zbyt wielu WU zablokuje Wasze pamieci. Najpierw sprawdzcie ile WU na raz Wasza pamiec przerobi!


W ramach przykladu na moim lapie:

3GB DDR2 667MHz
2GB bardzo szybkiego SWAP`a (3x HDD 7200 rpm w/ RAID 0)

moge odpalic do 20 WU i wciaz swobodnie pracowac na kompie - powyzej 20 WU komp mocno przymula. Aczkolwiek wlaczenie w jednej chwili (na raz) 20 WU powoduje brak mozliwosci pracy na kompie przez pierwsza minute (ladowanie danych do pamieci). Pozniej juz sobie FreeHAL liczy i w niczym nie przeszkadza. Dlatego ja sobie zaciagam na raz 100 WU i odblokowuje w miare potrzeby po 10 z nich :). Zeby dociagnac kolejne WU, nalezy miec wszystkie dotychczasowe odeslane (przeliczone, badz przerwane).

Rano mialem 500 pkt, teraz mam 2.300 pkt :). - Nas nie dogoniat  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Poczekam na jakiś sposób na automatyzację :D bo tak modzić to mi sie nie chce.

stasieks

2008-11-10 12:09:07|FreeHAL@home|Message from server: No work sent
2008-11-10 12:09:07|FreeHAL@home|Message from server: (reached daily quota of 2 results)

AiDec

Cytat: stasieks80_PL w 10 Listopad 2008, 12:10
2008-11-10 12:09:07|FreeHAL@home|Message from server: No work sent
2008-11-10 12:09:07|FreeHAL@home|Message from server: (reached daily quota of 2 results)


Widocznie miales duzo odeslanych z errorami i Ci automatycznie zmniejszyli dzienny limit.


Cytat: Troll81 w 10 Listopad 2008, 12:09
Poczekam na jakiś sposób na automatyzację :D bo tak modzić to mi sie nie chce.

Moze sie nie chce, ale warto :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#106
W sumie patent niezły, zaraz będę tak kombinował. Oprócz pamięci trzeba wziaść też pod uwagę łącze, bo jak ktoś ma coś mniejszego od 1-2MBit i odpali z 20 WU to mogą pojawić się problemy - zadania mniej lub bardziej intensywnie zasysają coś z netu podczas pracy, z tego co lukałem w iptrafie średnie obciążenie netu wacha się między 5-30 kilobitów na WU, maksymalne sięga ponad 100.
Z automatyzacją kiepsko, ale można by napisać jakiś skrypt sprawdzający poprzez interfejs BOINCa ile zadań FreeHALa się liczy i uruchamiać nowe w razie potrzeby. To jest na pewno wykonalne, nie wiem tylko jaki stopień trudności i ile trzeba by się nad tym nakombinować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: TJM w 10 Listopad 2008, 12:16
W sumie patent niezły, zaraz będę tak kombinował. Oprócz pamięci trzeba wziaść też pod uwagę łącze, bo jak ktoś ma coś mniejszego od 1-2MBit i odpali z 20 WU to mogą pojawić się problemy - zadania mniej lub bardziej intensywnie zasysają coś z netu podczas pracy, z tego co lukałem w iptrafie średnie obciążenie netu wacha się między 5-30 kilobitów na WU, maksymalne sięga ponad 100.
Z automatyzacją kiepsko, ale można by napisać jakiś skrypt sprawdzający poprzez interfejs BOINCa ile zadań FreeHALa się liczy i uruchamiać nowe w razie potrzeby. To jest na pewno wykonalne, nie wiem tylko jaki stopień trudności i ile trzeba by się nad tym nakombinować.


No wybacz, ale na 20 Mbit nie zauwazylem zwiekszonego transferu :P. A co do samej metody, to IMHO ma jedna zalete - kazdy moze sobie `uwolnic` tyle WU ile jego system wyciagnie. Nie ma ograniczenia co do WU/CPU czy tym podobne ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Cytat: AiDec w 10 Listopad 2008, 11:54
W ramach przykladu na moim lapie:

3GB DDR2 667MHz
2GB bardzo szybkiego SWAP`a (3x HDD 7200 rpm w/ RAID 0)

moge odpalic do 20 WU i wciaz swobodnie pracowac na kompie - powyzej 20 WU komp mocno przymula.


W ramach eksperymentu, na tym samym lapie ale na prawie czystym systemie (drugi OS uzywany tylko do gier) odpalilem na raz 45 WU i gram w Warcrafta  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#109
AiDec widzę, że jesteś gotowy do liczenia innego projektu, który bardzo dobrze spisuje się w trybie <non_cpu_intensive/>

adres projektu http://boinc.almeregrid.nl/index.php

tutaj trochę pisałem o konfiguracji, wymaganiach i problemach (ale wszystkie już opanowałeś)
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1872.msg40000.html#msg40000

dodam, że jest doliczany do ogólnej punktacji na boincstats.com
http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=almeregrid&st=0&ti=89



   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

#110
Cytat: RAD-Poland w 10 Listopad 2008, 13:02
dodam, że jest doliczany do ogólnej punktacji na boincstats.com

No dobra, przekonales mnie  XD


Cytat: RAD-Poland w 10 Listopad 2008, 13:02
AiDec widzę, że jesteś gotowy do liczenia innego projektu, który bardzo dobrze spisuje się w trybie <non_cpu_intensive/>

adres projektu http://boinc.almeregrid.nl/index.php

tutaj trochę pisałem o konfiguracji, wymaganiach i problemach (ale wszystkie już opanowałeś)
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1872.msg40000.html#msg40000

No faktycznie projekt dla mnie - mam dosc pamieci, dosc lacza, a i z nadmiarem WU sobie poradze :). Zastanawiam sie tylko dlaczego nasi maja tam tak malo punktow - czyzby projekt AZ tak slabo punktowal???



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

btw, skoro ten projekt znacznie obciąża dysk, może warto by go liczyć na managerze zainstalowanym na RAMdisku ? Odpalić dwa managery to żaden problem, gorzej ze zrobieniem RAMdiska, ostatnim razem tworzyłem coś takiego pod Win98 %-)
Oczywista wada to utrata danych w razie zwisu czy nawet restartu, ale jeśli aplikacja operuje na dużych ilościach małych plików, to wzrost prędkości powinien to zrekompensować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#112
AlmereGrid normalnie blokuje rdzeń, a zużywa kilka % - co dla większości jest zniechęcające
dość duże próbki do ściągnięcia
dość nowy projekt (wcześniej był tylko testowy, który nie liczy się do statystyk)
punktacja zależna od benchmarka MB (dobrze się spisują MB - Crunch3ra) - EDIT: maxa wyciągałem 35 pkt/h jeden rdzeń na VM - projekt jest tylko dla windowsa

CytatOdpalić dwa managery to żaden problem...
pod jednym os'em bez użycia VM ?
jeśli tak to poproszę o instruktarz

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

Czyli jednak są inne projekty kyóre mogą spokojnie pracować jako non_cpu_intensive ?? MOże by założyć odpowiedni wątek grupujący takie projekty?? To mogłoby znacząco podbić RAC teamu

TJM

5.10.x i 6.x spokojnie u mnie hulały swego czasu równolegle, bawiłem się tak w czasie kiedy jeszcze nie było oficjalnych wersji 6.x a testowałem czy ruszy na nich mój projekt. Z tego co pamiętam, wystarczyło zmienić nazwę boinc.exe od 5.10 na coś innego i odpalać go ręcznie (bez managera) już po odpaleniu 6.x; 6.x mógł wtedy działać normalnie, ale nad 5.x jedyna dostępna kontrola to było ctrl-c żeby go zatrzymać.
W razie trudności zawsze można zobaczyć co im przeszkadza, poprawić źródło i skompilować własnego managera - nie sądzę, żeby było to zbyt trudne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

Cytat: Troll81 w 10 Listopad 2008, 14:17
Czyli jednak są inne projekty kyóre mogą spokojnie pracować jako non_cpu_intensive ?? MOże by założyć odpowiedni wątek grupujący takie projekty?? To mogłoby znacząco podbić RAC teamu

masz czasem Trolliku dobre pomysły (czasem, ale jednak)

mi dalej hal ssie tylko 1 wu  :(

przyłączam się więc do idei Trollisława - proponuję założyć wątek/dział gdzie w formie idiot-friendly tutoriala objaśnione byłyby projekty które działają w ten pożądany przez nas sposób

AiDec

#116
Cytat: Pigu w 10 Listopad 2008, 14:47
przyłączam się więc do idei Trollisława - proponuję założyć wątek/dział gdzie w formie idiot-friendly tutoriala objaśnione byłyby projekty które działają w ten pożądany przez nas sposób

Czasami mozna napisac idiot-friendly tutorial. Tylko ze niektore zabawy (jak z FreeHAL`em) bywaja niebezpieczne. Czy zatem dasz dziecku do reki bron?


Cytat: TJM w 10 Listopad 2008, 14:01
btw, skoro ten projekt znacznie obciąża dysk, może warto by go liczyć na managerze zainstalowanym na RAMdisku ? Odpalić dwa managery to żaden problem, gorzej ze zrobieniem RAMdiska, ostatnim razem tworzyłem coś takiego pod Win98 %-)
Oczywista wada to utrata danych w razie zwisu czy nawet restartu, ale jeśli aplikacja operuje na dużych ilościach małych plików, to wzrost prędkości powinien to zrekompensować.

RAM-dysk, swietny pomysl na taka okolicznosc :) - tylko duzo RAM`u bedziesz potrzebowal. Ja zamierzam zobaczyc jak sie sprawia i-RAM`y i 3xHDD w RAID 0 :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Dzięki o wielki i wspaniały pigulcu za twe uznanie :)


TJM

Ewentualnie zamiast RAMdisku mógłby dobry być również jakiś flashdrive, generalnie chodzi o to żeby skrócić czas dostępu do danych. Chyba spróbuję na karcie SD podłączonej przez interfejs IDE.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Na interfejsie IDE to chyba tylko compactflash chodzi i nie wiem jak z wydajnością tego ustrojstwa.