Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

FreeHAL@home

Zaczęty przez kempler, 08 Wrzesień 2008, 17:50

buninek

#440
Cytat: eclipse99 w 22 Marzec 2009, 01:17
Ten skrypt BAT też nie wydaje się czymś skomplikowanym, tylko jak go stworzyć? Czy wystarczy wkleić to w wierszu polecenia?
Wystarczy wkleić do notatnika i nadać prawo wykonywalności przez zapisanie go w dowolnym miejscu i
nadanie mu nazwy oraz rozszerzenia *.bat lub *.cmd.
Oczywiście wymagana jest poprawna ścieżka do boinc_cmd.exe.
Programik sleep.exe można zastąpić poleceniem
ping 127.0.0.1 -n 10      <---- gdzie wartość po n to sekundy

Wartość sleep 2000 jest zdecydowanie zbyt duża. Chyba należałoby ją zmienić na zdecydowanie mniejszą.
Tu już trzeba poeksperymentować.

Sprawa odpalenia dodatkowych klientów boincowych była omawiana wielokrotnie w tym wątku. Dokładnie bodajże na 5 podstronie.

eclipse99

:) czuję że niektórzy będą mieli ubaw czytając to ale co tam...

Czyli zmieniam ścieżkę do boinccmd.exe, zmniejszam ilośc sekund np. na 700:

cd c:\program files\boinc\data\boinccmd.exe
sleep 90
:START
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ resume
sleep 5
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ update
sleep 15
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ suspend
sleep 5
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ reset
sleep 5
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ resume
sleep 60
boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ suspend
sleep 700
goto :START
exit

wklejam to wszystko do notatnika i zmieniam rozszerzenie na *.bat.
Teraz - jaką nazwę powinien posiadać taki plik i co dalej z nim zrobić?
Jak się ma do tego kod ping 127.0.0.1 -n 10? Jak go użyć, gdzie, zamiast czego?

A że sprawa odpalenia dodatkowych klientów boincowych była omawiana wielokrotnie wiem, i czytałem wszystko ale jestem lamerem i się gubię przy drugim, no trzecim wersie  :-[

OxyOne

#442
zryty ten projekt

oki sleep pod xp32 chodzi i widze ze cos tam działa.
nie wiem dlaczego hall tylko 2 probki pobiera, raz uzywa procesor nastepnym razem nie tylko czas leci  i proces postepu.
chlopak na sucho jedzie - nie wiem co on liczy chyba moja cierpliwosc. przeciez mozna zassac i w ten sposób liczyc 300WU naraz poczekac te 30min i odesłac.
czasami liczy do 120% ??

sleep u mnie nie dziala na 64bit a pingi na halowym nie pracuja wyskakuje jakis bład autoryzacji -155 albo boinccmd nie jest poleceniem wew czy zew program wykonywalny lub wsadowy

na halowych liczy sie milka - to chodzi
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

1. A mnie interesuje co ten programik ma w ogole robic, bo nie qmam...

2. I po kiego wacka chce resetowac projekt?

boinccmd --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ reset



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: eclipse99 w 22 Marzec 2009, 03:05
cd c:\program files\boinc\data\boinccmd.exe

tutaj powinna być ścieżka do katalogu i najlepiej w "", a nie do pliku

cd "c:\program files\boinc\data\"

buninek

#445
Cytat: NetMonitoring w 22 Marzec 2009, 03:34
sleep u mnie nie dziala na 64bit a pingi na halowym nie pracuja wyskakuje jakis bład autoryzacji -155 albo boinccmd nie jest poleceniem wew czy zew program wykonywalny lub wsadowy
błąd autoryzacji?
Na początek sprawdź czy będzie działało, gdy skrypt będzie w tym samym katalogu co boinc_cmd.exe
Jeśli nie to tak:
boinc_cmd --host 10.0.0.2:31430 --passwd 1b30fd42 ...

Oczywiście adres sieciowy i port taki jakich używasz. Hasło to zawartość z pliku gui_rpc_auth.cfg. Możesz
wpisać tam swoje "super tajne hasło".
Gwoli wyjaśnienia. Ja działania skryptu nie sprawdzałem. Nie wiem czy przy obecnym stanie projektu
zachowuje się "prawidłowo".
Reset projektu wydaje mi się zupełnie niepotrzebny oraz wartości sleep (ping) uważam za zdecydowanie za duże.

Z tym projektem trzeba indywidualnie walczyć, eksperymentować, próbować. O ile chce się mieć ponadprzeciętny rac.
W innym przypadku proponuję liczyć projekt w sposób standardowy bez żadnych kombinacji.

TJM

Samo odpalenie z 5-6 managerów da już RAC koło 1k+ bez dodatkowego kombinowania ze skryptami, roboty niewiele a zawsze są to darmowe punkty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tobias

Project News: "I call on BOINC@Poland to stop cheating by using manipulated BOINC clients or scripts. Furthermore I claim the BOINC code you changed - I don't understand polish, so I hope I just haven't seen a link in your forum. If there's really no link, it is illegal to distribute the executable due to the GNU General Public License. However it is: stop - or bear the consequences."

Szopler

Wzywam BOINC@Poland do zaprzestania oszukiwania za pomocą zmanipulowanych klientów BOINC lub skryptów.
Poza tym twierdzę, że zmieniliście kod (aplikacji) BOINC. Nie rozumiem po polsku, więc mam nadzieję, że po prostu nie widziałem link do swojego forum. Jeśli nie ma linku, to jest to nielegalne rozpowszechnianie kodu wykonywalnego na licencji GNU General Public License. Macie wybór: przestać, albo ponieść konsekwencje.

Troll81

Syf jak się patrzy... ktoś nas podkablował?

emik

wstyd panowie wstyd


buri

i tak jesteśmy na głównej ... szkoda, że troche czarna to reklama. Poczytałem temat i powiem liczba kombinacji mnie zabiła ... może lepiej dać spokój temu projektowi.

buninek

#452
Cytat: emik w 22 Marzec 2009, 16:35
wstyd panowie wstyd
Cóż jest wstydliwego? Przeliczanie większej ilości jednostek?

Używanie skryptu do automatyzacji?
Używanie zmodyfikowanego klienta? W jaki on sposób wpływa na punktację w projekcie?
Moim zdaniem nie ma w tym nic co by łamało "etykę" boincową.

Ciekawe w jaki sposób liczy ten projekt zespół Ukrainy?

TJM

Ja nie jestem przekonany czy zadania aby na pewno się przeliczają poprawnie przy wstrzymywaniu, może do tego koleś sapie, ale nawet jeśli tak jest, to także jego wina, na stronie pisze valid, a jak dla mnie każdy sposób na przeliczenie zadania tak żeby było poprawne jest dobry.

Poza tym nikt nas nie musiał podkablowywać, przecież FreeHALowe managery widać z daleka - przynajmniej windowsowe wersje. Jednak w samych managerach nie ma w sumie nic złego, działają identycznie jak wirtualne maszyny tylko kosztem mniejszej ilości zasobów.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

#454
Hi

Co kolegów z Ukrainy to:

2 os mają pow 100k na mieś

A u nas kilka osób ma pow. 100k  w miesiącu.

--
ksysju
ksysju

buninek

Gdzie przeglądasz statystyki?
Ja widzę dwóch użytkowników: Algon i SAngel, którzy łupią punkty, aż miło.
W tym tygodniu zdobyli ponad 260k.

ksysju

#456
HI

Tak, już widzę. pomyliłem się.
Masz całkowitą racje.

Troszkę poprawiłem. Są równie pomysłowi jak my.

--
ksysju
ksysju

Troll81

Tak czy siak należy się skontaktować z twórcą projektu. Ma rację trochę bo aplikacja jest na licencji GNU i powinniśmy mu udostępnić źródło zmodyfikowanej aplikacji. Menadżery halowe to już zupełnie inna piłka, bo tu idzie o kod nie jego aplikacji, kwestia stosowania skryptów to też nie jest kwestia jego aplikacji. Niech podejmie z nami dyskusje, na temat "dlaczego szybsze liczenie jest złe". Może wstrzymując freehala coś tam się źle odbywa. To nie jest zwykły projekt i może validator przyjmuje próbki ale cos tam z nimi jest nie halo.

TJM

Cytatpowinniśmy mu udostępnić źródło zmodyfikowanej aplikacji

A mamy jakąś ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Ja nic nie słyszałem aby twórca i opiekun projektu gdziekolwiek udostępnił źródła do swojej aplikacji.

Przy restarcie systemu zawsze wstrzymuję przelicznie się wszystkich zadań. Następnie wchodzę z mangera.
Chyba większość tak postępuje. ;D

OxyOne

#460
ale o co chodzi? ten skrypt jest z ich strony!
nie bardzo rozumiem dlaczego sie tak grzeją! u mnie WU liczy 30min i dostaje 6pkt w milce licze ok 15 i mam od 18-27pkt. juz drugi raz słysze ze jakiemus lamerowi cos sie nie podoba. jeden taki admin z gerasim@home zablokował mnie bo mu sie nie podobało ze licze jego liczby pierwsze optymalkami SESEFA! wszystkie były valid!! tylko problem był taki ze tego ruska app liczyło u mnie na notebooku (Turion) ok 15min a optymalka SESEFA heh 200WU naraz w czasie od 1-2 sek.
chyba ze to sciema z liczbami pierwszymi i liczy cos na boku... Teraz ten Freehal który sciemnia ze głowa boli jeszcze sie nie spotkałem aby WU liczyło sie do 130- 140%!! a on to potrafi.
nie zostało mi nic jak tylko nie uczestniczyc w tego typu projektach...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

buninek

#461
Wydaje mi się, że obawia się tylko o generowany transfer na łączu. No i kontratakuje profilaktycznie.
Zdaje sobie sprawę z ogromu luk w projekcie. Obawia się, że nagle wiele osób zacznie wykorzystywać takie możliwości.
Projekt to raczej jego pasja, finansowowany zapewne z własnych środków.

Może jakimś rozwiązaniem byłby limit WU na ip/komputer.

Troll81

Należy sie skontaktować z twórcą projektu i znim podyskutować. O co mu chodzi tak dokładnie. Ale to już robota dla Mchl.

kempler

Nie wnikam jak to wszystko dokładnie działa ale twórca uznał że jest to niedopuszczalne. I dzięki Wam jesteśmy przedstawieni jako drużyna w bardzo negatywnym świetle na stronie głównej FreeHal a co za tym na BOINCStats bo newsy są z RSS, na forum VTU kłótnia, Gerasim kłótnia. Po prostu fantastycznie. Oby tak dalej.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

#464
No tego się właśnie obawiałem. Tylko nie jestem do końca pewny, czy rzeczywiście robiliśmy coś nielegalnego w tym projekcie?

Bo albo zostaliśmy niesłusznie oskarżeni - i trzeba walczyć o sprostowanie, albo się kajać i przepraszać!

Jeżeli ktokolwiek ma zabierać głos w naszej obronie, musi dokładnie wiedzieć, co żeśmy zrobili. Mógłby ktoś wtajemniczony napisać podsumowanie, żeby nie trzeba było czytać całego długiego już wątku?

Mam wrażenie, że ten news jest jakiś histeryczny i oszczerczy. Po pierwsze mógł się z nami skontaktować a nie od razu na stronie głównej błotem obrzucać.

RAD-Poland

#465
o co chodzi bo nie rozumiem

używanie kilku menadzerów nie zmienia sposobu działań aplikacji projektów, a jedynie daje szanse pozyskania większej liczby próbek i jest to dopuszczone przez program
Cytat#! /bin/bash
/home/boinc/boinc64_02/boinc -allow_remote_gui_rpc -gui_rpc_port 31422 --dir /home/boinc/boinc64_02/ &
/home/boinc/boinc64_03/boinc -allow_remote_gui_rpc -gui_rpc_port 31423 --dir /home/boinc/boinc64_03/ &
/home/boinc/boinc64_04/boinc -allow_remote_gui_rpc -gui_rpc_port 31424 --dir /home/boinc/boinc64_04/ &
....
przynajmniej w moim przypadku, nie używam skryptów, ani modyfikowanej aplikacji
uruchomienie 20 BM uruchamia łącznie do 60 - 80 wu FreeHal czasem więcej
prędzej przychylam się do obawy o transfer

EDIT: dla świętego spokoju i do czasu wyjaśnienia problemu wyłączam tymczasowo pobieranie próbek FreeHal'a w równoległych BM
(od lat stosuję to w LHC, Simap, Prime obecnie jeszcze w Milky i nie było problemów)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Najlepiej spytać kolesia co mu nie pasi, co chwilę zagląda tu do tematu  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#467
Cytat: TJM w 24 Marzec 2009, 01:21
Wygląda na to, że wszelkie przerabiane klienty stały się w tym momencie zbędne, bo na stronie można ustawić ile WU na raz ma się przeliczać.
Cytat: TJM w 24 Marzec 2009, 02:21
Widzicie gdzieś to ustawianie ile WU ma równolegle lecieć ? Niby parę godzin temu było, teraz nie mogę znaleźć %-)

jakby kogoś interesowało gdzie ta opcja jest to:
- wchodzimy na swoje konto My Account Edit: Your account
- Profil Zobacz
- i po prawej stronie Account data   View
- NEW! Maximal concurrent work units   Now:20

(ilość należy ustawić do potrzeb i możliwości komputera)  :ph34r:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Daj no jakiś link, bo chociażbym w portki narobił z wysiłku, nie mogę tego nigdzie znależć  :D Próbowałem już nawet w IE + ctrl-F5 całą stronę obmacać i nic  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

@TJM  userid=1087

musisz być zalogowany
http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/show_user.php?userid=1087

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Ok dzięki %-) Za cholerę bym się nie domyślił, że trzeba wejść w show_user - to tak jakby oglądanie siebie zza pleców - 3rd person perspective %-)
Elegancko zmienione, więc automatycznie halowy klient odchodzi do lamusa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Widzę że jest aplikacja 0.41, od razu zauważyłem jakieś zmiany, bo wcześniej mogłem odpalać po 20-40 zadań na raz, a teraz miałem w paczkach po 10 i totalnie zamulały mi system, tak że switch między dwoma oknami trwał 5s...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Przez to całe zamieszanie moje stare klienty FreeHALowe (te 4 ze strony 10 czy którejśtam) mają już ponad 1000 pobrań, wcześniej były tylko pojedyńcze %-) Pewnie wyciekły gdzieś kiedy inne teamy skapnęły się, że mamy coś takiego.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 03 Kwiecień 2009, 11:00
Przez to całe zamieszanie moje stare klienty FreeHALowe (te 4 ze strony 10 czy którejśtam) mają już ponad 1000 pobrań, wcześniej były tylko pojedyńcze %-) Pewnie wyciekły gdzieś kiedy inne teamy skapnęły się, że mamy coś takiego.


no to zakrec kurek no jak tak nie mozna przeprosin nie było, oszczerstwa nad nami wisiały a inne sepy maja teraz z tego korzystac? a dziekuje powiedzieli?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Teraz klienty tego typu i tak są bezużyteczne, przynajmniej we FreeHALu  :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

i tak zakręć jak najprędzej  :P to ma jeszcze kilka zastosowań

TJM

Poprawiłem więc linki na stronie dziesiątej, są teraz nieprawidłowe. Gdyby ktoś chciał jednak to ściągnąć, to wystarczy przedostatnią literkę/cyferkę w hashu pliku 'obniżyć' o jeden - np. z->y.
Zresztą trochę dalej w temacie są też klienty na chomiku, których jest więcej i nikt jeszcze nie zauważył %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Kolejna ciekawostka: podczas liczenia zadań równolegle nie odsyła się do serwera tyle plików, ile było zadań. Czasami nawet na 20 zadań odsyła się tylko jeden plik, tak jakby z jednego. Co z pozostałymi ?  |-?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Na pulpit sobie przyklej... mam ten projekt i tego goscia "WE DUPIE".
Wały z nas robi! Pluje nam w twarz a my sie smiejemy ze w słoneczny dzien deszcz pada...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

#479
Przeanalizowałem sprawę dokładniej, po prostu niektóre zadania nic do serwera nie odsyłają (nawet wiem w jakiej sytuacji, ale publicznie nie będę o tym pisał - wiadomo, dostać drugi order cheatera to trochę za dużo jak na krótki czas), a punkty się dostaje - za nic. No chyba, że projekt testuje telepatię i to w wykonaniu maszyna-maszyna.


Cytat
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.mm-12027-3-12_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.cp-12027-1-14_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.ge-12027-0-3_0 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.le-12027-2-17_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.me-12027-5-5_0 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.hm-12027-7-3_0 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.eu-12027-8-4_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.gm-12027-6-11_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.at-12027-8-14_0 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.am-12027-8-8_0 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.cm-12027-4-13_1 finished
2009-04-08 19:30:53   FreeHAL@home   Computation for task newFreeHAL_44035703532-wikipedia-de.prot.ax-12027-9-14_1 finished
2009-04-08 19:30:54   FreeHAL@home   Sending scheduler request: To report completed tasks.
2009-04-08 19:30:54   FreeHAL@home   Reporting 12 completed tasks, requesting new tasks
2009-04-08 19:30:59   FreeHAL@home   Scheduler request completed: got 12 new tasks

hmmm.... a gdzie odsyłanie rezultatów ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.