Boinc 5.3.6

Zaczęty przez Alchemik, 01 Styczeń 2006, 15:48

Alchemik

Tak z Ciekawości zainstalowałem wersje testową Boinc 5.3.6 i zauważyłem bardzo ładną zmiane w zakładce ze Statystykami :D. Wykresy znajdują się na niebieskim tle. Nie ma już takich rzeczy jak -30, 20 czy 1 dzień są za to pełne daty z miesiącem. Po prostu ładnie to wygląda.
Ot taka mała rzecz a cieszy.

Simek

Mógłbys dac linka ?? :D

Alchemik

---------- 01:19 02.01.2006 ----------

Za szybko pisałem  i zapomniałem dać linka. Sorki. Poprawiam Swój błąd  :)

http://einstein.phys.uwm.edu/download/boinc/dl/boinc_5.3.6_windows_intelx86.exe



---------- 01:26 ----------

Tak się bawiąc się zauważyłem coś jeszcze  8O  można przeglądać każdy wykres z osobna, lub cztery albo wszystkie na raz mieć nałożone w jednym wykresie, wszystko ładnie kolorami wyróżnione. Według mnie super to zrobili. Normalnie 8O.

Tego mi brakowało  :D

Simek

Ah :( ja chyba narazie nie będe korzystał :P Poczekam na zoptymalizowaną wersje bo jest o wiele wydajniejsza :D

Mchl

Dodatkowo ta wersja współpracuje już z AMSami.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

Cytat: "Simek"Ah :( ja chyba narazie nie będe korzystał :P Poczekam na zoptymalizowaną wersje bo jest o wiele wydajniejsza :D
v5.3.6.tx10

Alchemik

Zaraz sprawdzę jak to działa :D

Simek

#7
THX :D wcześniej korzystałem z innej zoptymalizowanej wersji:
www.guntec.de/Crunch3r/boincx86.html
Tej spod tego linku, ale zaraz ściągam i instaluje 5.3.6 razem z zoptymalizatorem :P

P.S. Ja czekam na optymalizacje dla SSE3 :D

EDIT:
A to bardzo ciekawa zmiana w nowej wersji:
Cytatprocess_priority - Another change in the v5.3.2 is the possibility to assign higher than the default 'idle' priority to BOINC tasks. You can set it with the help of the parameter set_priority in remote_hosts.cfg:
<process_priority>0</process_priority>    ... (or parameter not set) default IDLE priority
<process_priority>1</process_priority>    ... BELOW NORMAL priority
<process_priority>2</process_priority>    ... NORMAL priority
<process_priority>3</process_priority>    ... ABOVE NORMAL priority
<process_priority>4</process_priority>    ... HIGH priority
<process_priority>5</process_priority>    ... REALTIME priority (dangerous - not recommended!)

bartsob5

hm... a w sumie po co tobie optymalizowana wersja? z tego co znalazlem na boincstats to raczej chyba nie liczysz seti (a napewno nie pod nickiem simek)... wytlumaczysz sie z tego?

Simek

licze praktycznie wszystko orpcz SETI :P Pod nikiem Simek (z dużej), ale wiesz zuwżyłem, ze na zoptymalizowynym kliencie liczy mi wszytsko 30min-1h krócej :D

Alchemik

Ja jakoś sobie nie wyobrażam liczenie bez SETI. Mam do tego projektu sentyment.

bartsob5

hm... to dziwne, bo optymalizowany klient seti nie powinien wplywac na przeliczanie wszystkich jednostek a jedynie na ilosc przyznawanych kredytow.. a z etycznego punktu liczac primegrida nie jest to zbyt fair... ( :oops: )

@alchemik
ja sobie zaczynam wyobrazac, bo zamierzam opuscic ten projekt... (5260pkt sprzedam!;) ) jakos stracilem sens...

gaciu

Ja SETI obnizylem przydzial zasobow o 50%. Ten program licza setki tysiecy ludzi. Inne programy jak dla mnie moga przyniesc bardziej wymierne korzysci. Do tego zastanawiem sie czy sensownym jest taki akurat sposob szuakania innych cywilizacji (choc innego nie znamy jak na razie). Bo co jesli wykorzystuja zupelnie inne sposoby przekazywania informacji bo np. nie wykorzystuja fal elektromagnetycznych. Albo jesli nawet to w sposob nie mozliwy do wykrycia metodami jakie znaja ludzie. Jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze w zwiazku z tym moc obliczeniowa jest tak naprawde marnowana. Choc nie uwarzam ze SETI jest niepotrzebne. Bo mimo wszystkich watpliwosci glupota byloby nie sprobowac. Moze gdzeis tam sa i sa nawet podobni do nas. Do tego, jak widac, SETI polozylo podwaliny pod powstanie innych programow.

Nietoperek

#13
a ja nadal z niej korzystam - znaczy się z Cruncher'a ;) - bo daje mimo wszystko nadal wyższe benchmarki od trux'a
Cytat: bartsob5hm... to dziwne, bo optymalizowany klient seti nie powinien wplywac na przeliczanie wszystkich jednostek a jedynie na ilość przyznawanych kredytów..
klient seti wpływa na prędkość liczenia tych ze jednostek a klient boinc wpływa na wysokość generowaneo kredytu - chyba ktos za mocno pobalowal wczoraj ;)

PrzPrz

#14
Hmm, wydaje mi się, że na truXoftową wersję z nowymi niebieskimi wykresami trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (chyba, że coś źle zrobiłem)...
Po zainstalowaniu truXoft v5.3.6.tx11 SSE2 nadal mam "stare" wykresy...  :(
...za to lepsze benchmarki:D

Alchemik

Jak wam tak zależy na zoptymalizowanych klientach, to może będzie lepiej się przerzucić na LINUKSA. Tam można ściągnąć źródła Boinc skompilować go pod swój sprzęt itp.
Nawet własny projekt stworzyć  :D

Nietoperek

CytatHmm, wydaje mi się, że na truXoftową wersję z nowymi niebieskimi wykresami trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (chyba, że coś źle zrobiłem)...
- zassaj sobie wpierw oryginalna wersje klienta 5.3.6 zainstaluj ja i na taka wersje wgraj optymizowanego boinc'a - powinno dzialac - testowalem z wersja tx9 i smigalo

Mchl

Może tak być. W końcu wykresy są związane z GUI, a on jest od jakiegoś czasu oddzielony od samego klienta ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PrzPrz

Hmmm, dyskusja nt. zasadności stosowania optymalizowanych klientów (merytoryczna i etyczna) już się toczyła na tym forum... :)



Cytat: "Alchemik"to może będzie lepiej się przerzucić na LINUKSA.
Nie każdy może... niestety... :(



Cytat: "Nietoperek"zassaj sobie wpierw oryginalna wersje klienta 5.3.6 zainstaluj ja i na taka wersje wgraj optymizowanego boinc'a - powinno działać - testowałem z wersja tx9 i śmigało
Dziękuję za wskazówkę, teraz wszystko działa jak trzeba :D

matti_tm

Cytat: "Alchemik"Jak wam tak zależy na zoptymalizowanych klientach, to może będzie lepiej się przerzucić na LINUKSA. Tam można ściągnąć źródła Boinc skompilować go pod swój sprzęt itp.
Nawet własny projekt stworzyć  :D

Akurat źródła można sobie ściągnąć i skompilować też na Windows (chyba, że coś pokręciłem) :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Alchemik

#20
Znalazłem dosyć ciekawe według mnie stronki, może komuś się przydadzą.

http://www.pperry.f2s.com/index.htm
http://wiki.debian.org/BOINC#Installation
http://wiki.debian.org/BOINC/ClientBenchmarks

gaciu

Napewno sie da skompilowac. Ktos to jakos w koncu robi :]

KrzychuP

Cytat: "Alchemik"Ja jakoś sobie nie wyobrażam liczenie bez SETI. Mam do tego projektu sentyment.

Ja od Ufoludków :wink: wolę bardziej praktyczne zastosowania  :)
Pozdrawiam

m2marek

:o UFO??? Ciekawe!!! Myślę, że wcześniej uda nam się odnaleźć własne "śmieci" w przestrzeni :( . A rzeczywiście są bardziej praktyczne i pożyteczne projekty. Jednak Seti jestem wdzięczny za pierwszy krok (tak duży)w kierunku rozproszonego super komputera.

KrzychuP

Cytat: "m2marek"Jednak Seti jestem wdzięczny za pierwszy krok (tak duży)w kierunku rozproszonego super komputera.

No tu się całkowicie z Tobą zgadzam, ale nie mam tyle sentymentu. Sam zaczynałem od Einstein@Home - po artykule na Onecie.

bartsob5

ja zaczalem od seti... einsteina otwarto dopiero po kilku miesiacach... a pozniej climate w grudniu 2004... ale to dawno bylo...:|

m2marek

#26
:? Nie wiem czy to wina akurat menadżera, ale tak mi się zdaje. Jak się gdzieś już zdradziłem wczoraj przesiadłem się na 3.5.6. I od tego momentu mam problem - przestał ściągać uFluids. W obliczeniach pozostał tylko CDPN (ten jeszcze długo nie będzie nic dociągał 12,87%) i Rosetta (jedna w pracy, jedna oczekująca), Predictor od dwóch dni ciągle dawał komunikat na czerwono:
2006-01-25 08:23:58|Predictor @ Home|Message from server: No work sent
2006-01-25 08:23:58|Predictor @ Home|Message from server: (there was work but it was committed to other platforms)
2006-01-25 08:23:58|Predictor @ Home|No work from project
Po drodze powstało pytanie co to są other platforms (inny sprzęt, system operacyjmy, menadzer, czy klient-nie wiemm, lecz jestem za drógą opcją)

A uFluids na czarno:
2006-01-25 07:48:33|uFluids|Sending scheduler request to ufluids.net/evolver_cgi/cgi
2006-01-25 07:48:33|uFluids|Reason: Requested by user
2006-01-25 07:48:33|uFluids|(not requesting new work or reporting results)
2006-01-25 07:48:38|uFluids|Scheduler request to ufluids.net/evolver_cgi/cgi succeeded
nic nie ścągając.

Na dysku mam ponad 4z 15GB wolnego miejsca, a udostępnione 2GB, 90% przestrzeni, a ograniczenie do 0,1GB wolnej przestrzeni - więc chyba nie ten powód.
Problem rozwiązałem zatrzymując pracę wszystkich jednostek (łącznie z oczekującymi) - ściągną po jednej jednostce ufluids i Predictora, ale wolałbym by realizowało się to bardziej bezobsługowo. U mnie do tej pory działał automat który mnie zadowalał: raz ściągną CDPN, Predictora ściągał po 2-4sztuki , Rosette i uFluids po 2. Zawsze w każdym projekcie czekała przynajmniej jedna jednostka do pracy. Może ręczne ściąganie coś by pomogło, ale nie wiem jak je zrealizować. Niektórzy z was pisali, że ściągają 100 jednostek i liczą przez tydzień - jak to robicie?

Mchl

Nowe klienty BOINC pilnują, żeby komputer pracował z projektami zgodnie z przydziałami. Widocznie uznał, że wystarczająco dużo liczył ostatnio z uFluids, więc postanowił nadrobić w CPDN i Rosetta.
Jak dasz mu trochę czasu bez zatrzymywania jednostek, to wszystko się wyrówna i będzie działało jak przedtem. Można też pogrzebać w którymś z plików xml w katalogu BOINC, żeby wyrównać 'zaległości' względem wszystkich projektów. Ja proponowałbym po prostu zostawić menadżera w spokoju.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

hm... ja odpowiadalem na to pytanie w innym topicu, ale odpowiedz praktycznie sprowadza sie do tego samego:D

Simek

#29
Denerwuje mni jedno! Dlaczego nie ma udostępnianych nowych wersji BOINC Menadżera?? Juz pominę to, w oficjalnym downloadzie nie mam nawet 5.3.6 Chodzi mi o to, że na razie jest tylko 5.3.13, ale dla cpdnbbc:

Moim zdanie to oznacza, że jest tez normalna wersja 5.3.13, al nigdzie nie jest ona udostępniona ;(

Mchl

Propnuję przeglądać od czasu do czasu archiwa list dyskusyjnych BOINC:
http://boinc.berkeley.edu/email_lists.php

Może się wyjaśnić, o co chodzi z wersjami, które są zalecane, które testowe itp.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

5.3.16 testowa dla linux'a i windowsa lezy sobie tutaj

Simek

Nitoperak lepiej poddac stronke, a nie adres do ftpka ;)
http://isaac.ssl.berkeley.edu/alpha/
Dla Win też jez jest ;)

Nietoperek

@Simek  - hmm podalem dobra strone - sa tutaj wszystkie mozliwe boinc'i zas na stronie co podales sa tylko wersje oficialne oraz testowe (oficialne) - ale jak w miedzy czasie jakas inna sie pojawi - testowa nie oficialna) wtedy na stronie jej nie zobaczysz

Simek

Zobacze ;) Nie bój się :P Wystarczy w rezultatu wejs. Tam mamsz podane wersje jakie byly udostepniane :D

Artur

Kolega na forum  
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=33308 odpowiedział na post zapraszający do Stowarzyszenia, ale ma jakiś problem z managerem:
"od kilku lat uczestnicze w seti@home...
ale ostatnio zainstalowalem jakas nowsza wersje i cos sie caly czas krzaczy przy starcie, wyskakuje BOINC manadzer 5.2.13 i nie moge go zamknac (oprocz takiego na chama) i ani mi seti wtedy nie chodzi, ani w ogole sie nie odpala projekt..."
Macie jakiś pomysł, jak mu pomóc ?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

bartsob5

niech zainstaluje ktora z wersji testowych np 5.3.15 lub jakas starsza od 5.2.13 ew. niech wroci do 4.45