Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Budowanie sieci 2000pro - XP

Zaczęty przez Azi, 20 Wrzesień 2008, 22:53

Azi

Taki problem mam, buduje sobie sieć domową, w sumie po to żeby udostępnić drukarkę. Sytuacja wygląda tak ze mam dwa kompy z winem 2000pro SP4 i jeden z XPekiem sp2 (do którego jest podłączona drukarka) no i te kompy z 2000pro widzą się nawzajem i jest wszystko git, natomiast problem jest z połączeniem 2000pro - XP. A dokładniej taki no że nie działa ^^ czasami udało mi się na chwile drukarkę  "zobaczyć" na drugim kompie jednak to było chwilowe, bez żadnych modyfikacji na chwile się pojawiło i potem znikło   O.o

Od razu wyjaśnię, ze "kabelki stykają" bo tym samym połączeniem idzie net i jest git.

Znacie może jakiś sposób, nie wiem może jakaś aktualizacja do 2000pro lub XP która pomoże z tym problemem?

PBT_marian_boss

1. Adresy IP komputerów są na sztywno czy przydzielasz za pomocą DHCP ?
2. Na wszystkich kompach dobrze jest założyć takiego samego użytkownika z takim samym hasłem i jego używać przy ewentualnych prośbach o logowanie. Szczególnie, że łączysz XP i 2000.

Azi

Cytat: PBT_marian_boss w 20 Wrzesień 2008, 23:36
1. Adresy IP komputerów są na sztywno czy przydzielasz za pomocą DHCP ?
2. Na wszystkich kompach dobrze jest założyć takiego samego użytkownika z takim samym hasłem i jego używać przy ewentualnych prośbach o logowanie. Szczególnie, że łączysz XP i 2000.

1 - na XPeku przez DHCP na 2000 też chyba, ale nie jestem pewien, powiedz mi jak to sprawdzić? :D bo na XPeku znalazłem, ale na 2000 nie mogę (jeżeli chodzi o to ze "automatycznie uzyskuje IP" to na obu systemach tak mam)

2 - nie mam w ogóle szansy logowania, bo kompy (2000 - XP) się "nie widzą"

BTW przepraszam za moją "zieloność" :P

Mori

A ping jest? Masz fizyczny dostęp do obu?

Może łatwiej po prostu kopiować dokumenty via FTP i odpalać drukowanie z innego kompa... Chociaż ja z Win 2k udostępniam drukarkę, którą XP siostry widzi i nawet drukuje.

maro86

A masz na XP-ku włączone "Udostępnianie plików i drukarek" ?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Azi

hmhmmmm... widzę ze jednak chyba nie podołamy^^ i tak miałem w najbliższym czasie strzelać formaty i wgrywać na tamtych XP więc tak też zrobię i będzie git ;) dzięki za pomoc ludki :D

PBT_marian_boss

Aby poznać IP danego komputera w menu start -> uruchom wpisz cmd. W okienku którę się pojawi wpisz ipconfig (napisz co ci wyświetliło na poszczególnych komputerach). Jeżeli masz ustawione z DHCP to taki serwer musi działać w sieci, może nim być router do internetu lub jakieś inne ustrojstwo. Jeżeli nie masz takiego urządzenia to adresy IP najlepiej ustawić na "sztywno" np takie:
komp1 192.168.1.1
komp2 192.168.1.2
komp3 192.168.1.3
maska dla wszystkich255.255.255.0
Wymiana systemu i tak ci nie pomoże :)