Ciąg dalszy testów

Zaczęty przez matti_tm, 18 Sierpień 2005, 15:15

matti_tm

Wydaje się, że w niektórych miejscach wyświetla datę sformatowaną na sposób angielski (patrz rececenzje). Dodatowo gdzie niegdzie można znaleźć informację o australijskim czasie :)

Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Bo serwer stoi na Wyspach Zielonego Przyladka :lol:

Zartowalem... Ustawienia stref czasowych sa w tylu miejscach, ze chyba wzajemnie sie znosza. Ale pewnie da sie to jakos skonfigurowac ;-)
Sprobuje tez cos zrobic z tym formatem wyswietlania czasu.

A wyswietlanie artykulu juz moze byc? Kursywa byla wstawiana przez plik skorki.

Zezwolilem tez na troche szerszy zakres html w artykulach.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

HTML zaraz potestuję :)

Przed chwilą sprawdziłem jak działa opcja Poleć nas. Generalnie jest ok, ale, pomijając nawet fakt braku polskich znaków, generuje trochę "nieskładnie po polsku". Oto co otrzymałem:

Cytat
Hello Maciej:

Twój znajomy matti_tm uważa, że ta strona jest BOINC@Poland interesująca i warta poinformowania Ciebie o jej istnieniu.


Nazwa strony: BOINC@Poland
Polski Wieloprojektowy Zespó³ w BOINC Adres strony: http://boinc.webd.pl

PS. Daj znać, gdy uznasz, że się czepiam kretyństw :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Spoko ;-)
Wiadomo, ze te pliki spolszczajace, ktore sa dostarczane z  nukiem sa nic nie warte. W ten sposob przynajmniej widze gdzie wypadaloby nad tym popracowac. (Panelu administratora na przyklad w ogole nie ruszam)

Rzuc jeszcze okiem na dowloady i linki i powiedz co myslisz o taki m podziale na kategorie itp. Wg mnie jest ok, ale przyzwyczailem sie, ze ludzie maja inne poczucie porzadku niz ja.

Poza tym export danych do RSS (w stopce strony) powinien juz dzialac jak trzeba (przedtem wywracal sie na polskich znakach)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

A newsy wyświetlają się bardzo dobrze. Widziałem też, że dodałeś odnośniki. Te "related topics" utworzyło się automatycznie, czy też wymagało ręcznego dodania?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

To akurat dwa klikniecia przy dodawaniu artykulu

Z recenzjami jest problem. Modul administratora zle zapisuje do bazy tagi html (zamienia na &gt ; &lt ;). Musze to pozniej recznie poprawiac zeby formatowanie sie trzymalo kupy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Pliki są ok. Jedyne, co bym zrobił, to w głównej grupie do podgrup

Linux/x86, MAC OS X (10.3 lub nowszy), Solaris/SPARC

dodałbym jeszcze Windows, bo jest to jedyna podgrupa, która do przejścia do pobierania wymaga dwóch kliknięć, a nie jednego, jak pozostałe.


Linki też są w porządku, znów z wyjątkiem drobniutkiej uwagi: Oprogramowanie umieściłbym pod Przetwarzanie rozproszone. Umieszczone obok wprowadza troszkę uczucie niepokoju: jest oddzielną grupą, czy należy do którejś z grup?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

W kategorii Oprogramowanie bedzie oprogramowanie nie zwiazene bezposrednio z DC. Moze jeszcze dokladniej to opisze.
Co do wyswietlenia Windows, bede musial troche pogrzebac w plikach, bo nuke domyslnie wyswietla 3 podkategorie w kolejnosci alfabetycznej.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"To akurat dwa klikniecia przy dodawaniu artykulu

Z recenzjami jest problem. Modul administratora zle zapisuje do bazy tagi html (zamienia na &gt ; &lt ;). Musze to pozniej recznie poprawiac zeby formatowanie sie trzymalo kupy.

Zablokuj opcję tagów HTML i po krzyku. Albo trzeba by spróbować zmodyfikować skrypt PHP zapisujący do bazy.

Aha, RSS jednak nie chodzi jak powinien. Testowałem na FireFoxie i w programie RssBandit. W tym akurat mam jakieś doswiadczenie - kiedyś robiłem RSS i zęby sobie na nim zjadłem. A nakląłem się przy tym za wszystkie czasy :)

:arrow: http://www.nfz-bialystok.pl/rss.php

PS. Dzięki za opcję moderatora :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Tym sposobem mamy forum, z samymi moderatorami ;-)

To moze podesle Ci pliki odpowiedzialne za rss i zobaczysz co jestes w stanie z tym zrobic?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"W kategorii Oprogramowanie bedzie oprogramowanie nie zwiazene bezposrednio z DC. Moze jeszcze dokladniej to opisze.

Tu też kwestią jest tylko wyświetlanie
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Cytat: "matti_tm"
Tu też kwestią jest tylko wyświetlanie

A...w tym rzecz...
To bedzie musalo poczekac, bo skrpyt sam rozstawia kategorie na stronie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"Tym sposobem mamy forum, z samymi moderatorami ;-)

No i o to chodzi :) Same ważniaki

Cytat: "Mchl"To moze podesle Ci pliki odpowiedzialne za rss i zobaczysz co jestes w stanie z tym zrobic?

Zastanawiam się czy to mi wystarczy. Takie skrypty wymagają dostępu do bazy danych, więc musiałbym znać strukturę, a także mieć na czym testować. Ewentualnie gdybyś spakował całość skryptów i bazę MySQL i wysłał, to bym może podłubał :)

Niestety teraz już kończę pracę i idę na "przedślubny" urlop, a w domu nie wiem czy będę miał czas. Ale mogę popatrzeć, może na coś wpadnę
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

OK zobaczymy co da sie zrobic.
Milego urlopu i malzenstwa...w sumie tez moglbym pomyslec o jednym i o drugim ;-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Dzięki wielkie!

Wieczorkami w miarę codziennie będę się starał tu zaglądać...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Dzieki z a pomoc ;-)

P.S. Przynajmniej validator twierzdzi ze RSS jest w porzadku, z wyjatkiem rozbieznosci w kodowaniu mniedzy skryptem a serwerem.
RSS z forum

Zobacze czy w ustawieniach serwera mam na to jakis wplyw

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Witam ponownie!

Wydaje się, że RSS jest już w miarę w porządku. Co prawda FireFox dalej nie chce go subskrybować, ale mów RSSBandit mówi, że jest ok. :)

Informacją z validatora o niezgodności kodowania się nie przejmuj. Wiele stron ma z tym problemy, ale i tak wszystko działa.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl