Długość obliczania nowych próbek ROSETTY

Zaczęty przez AL, 02 Styczeń 2006, 17:44

AL

Witam
Mam mały problemik z nową próbką z ROSETTY. Mianowicie liczę ją już prawie 9 godzin-a postęp zatrzymał się na 1%. Nadmienię tylko, że nie jest to próbka z serii : DEFAULT_xxxxx_205_, przed którymi ostrzegają na oficjalnej stronie projektu (choć szczerze mówiąc ma takie objawy jak tam opisują). Acha nazwa tej próbki to : NEW_SOFT_CENTROID_PACKING_2reb_225_3842

bartsob5

proponuje wyslac post o podobnej tresci (ale po angielsku) na ich oficjalny message board, bo ja na to pytanie ci nie odpowiem...

kuru87

Cytat: "AL"DEFAULT_xxxxx_205_
A co piszą o tych próbkach? mi wywaliło max 3 - ale średnio z powodzeniem licze je od 1h do 1,5h...
b]Heh... Cały ten świat...[/b]

AL

---------- 04:08 03.01.2006 ----------

Cytat: "kuru87"
A co piszą o tych próbkach? mi wywaliło max 3 - ale średnio z powodzeniem licze je od 1h do 1,5h...

A bad batch of work units were created that can be identified with work unit names that start with "DEFAULT_xxxxx_205_". If you are running one of these work units, please abort it. We will grant credit to those who have run and aborted these work units. Details about this error and recent changes can be found in our Technical News page.

więcej pod:
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_technical_news.php

---------- 04:17 ----------

Cytat: "bartsob5"proponuje wyslac post o podobnej tresci (ale po angielsku) na ich oficjalny message board, bo ja na to pytanie ci nie odpowiem...
Dzięki, ale niestety z moim angielskim nie jest na tyle dobrze-abym czuł się na siłach go używać :(

bartsob5

---------- 19:28 02.01.2006 ----------

to ja wysle;) ale w sumie nie ma sie czym przejmowac, tam jest duzo ludzi ktorzy nie wladaja dobrze angielskim, a w takich wypadkach to grunt nie mowic ze jest sie z polski;)

---------- 20:11 ----------

@Al
dostalem odpowiedz od jednego z bywalcow forum rosetty. jak sam powiedzial, nie jest jeszcze w stanie stwierdzic czy ta seria jest wadliwa, bo liczyl ja tylko kilkadziesiat minut, w tym czasie kilka razy przeskakiwalo na seti, ale jest juz 10%, dopiero za jakis czas bedzie mozna powiedziec o wadliwosci... narazie moze wstrzymaj to i licz inne probki?

AL

No i sprawa sama się wyjaśniła. Po przypadkowym restarcie kompa (związanym z automatyczną aktualizacją programu antywirusowego) jednostka zaczęła się liczyć od nowa. W pierwszej chwili byłem w rozpaczy bo ponad 9godzin pracy procka poszło w p....u, ale po kilkunastu minutach  okazało się, że ten restart był zbawienny dla tej jednostki (zresetowała się i teraz po godzinie mam już 30% postępu). Szkoda tylko tych 9godzin.... :(

bartsob5

moze cos sie aplikacja projektu zawiesila? (a monitorowales uzycie CPU?)

AL

Cytat: "bartsob5"moze cos sie aplikacja projektu zawiesila? (a monitorowales uzycie CPU?)
Wcześniej nie wpadłem na tak prosty pomysł 8O  A teraz idzie na 100% :D

sourcerer

Mam takie male pytanko, mianowicie czy przewidywany czas obliczen pokrywa sie z faktycznym czasem przeliczenia probki? Pytam bo np. w Rosecie przwidywany czas  obliczen mam ok. 4h, a faktycznie oblicza w niecala godzine.

AdNet

#9
Moja liczyła się też dość długo, ale za to została solidnie doceniona