[Pomysł] Specjalna wersja menadzera

Zaczęty przez Akira, 28 Wrzesień 2008, 20:27

Akira

Witam
Ostatnio wpadłem na bardzo ciekawy pomysł. Jest wiele osób które nie znają się na komputerach a chętnie by liczyły. W sumie skonfigurowanie menadżera nie jest trudną sprawą, ale dla niektórych i to za dużo. Wpadłem na pomysł, żeby stworzyć specjalną wersje boinca która będzie miała skonfigurowane połączenie do menadżer (boincstats) i tyle. Osoba by tylko instalowała i zapominała o tym. Parę osób zaufanych miałoby dostęp do konta na boincstats gdzie zmienialiby projekty. Wszystko szybko i sprawnie. Można by takiego klienta reklamować na większych portalach gdzie ludzie mało się znają na komputerach a chcieliby pomóc. Jak oceniacie pomysł?

Pozdrawiam

Mori

You're not the only one: http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1951.0.html -- punkt 5.

Akira

To trzeba skończyć gadać i wziąć się do roboty ;)

Mori

Feel free to do it. Potrzeba przede wszystkim wersji portable - bo jak user ma instalować, to równie dobrze może sobie oryginalnego zainstalować. Coś, co rozpakuje i będzie działało. Zasadę logowania opisałem - weak keys są do tego idealne.

Dawno, dawno temu na forum była wersja portable którejś ze starszych wersji mengaera. Poszukaj, zmodyfikuj, opublikuj nową wersję =]

kempler

Nie tak dawno. Jest wersja 5.10.45 stworzona przez lukassszzz'a: Działaj  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Akira

#5
Udało mi się takie coś zrobić ;) Po kliknięciu w plik .exe aplikacja chowa się do traya. Manager synchronizuje się z BAM ze specjalnym kontem, które w tym momencie liczy tylko SETI. Jest ustawione, żeby liczyło tylko wtedy kiedy komputer jest IDLE. Wszystko niewidocznie dla użytkownika ;)

Używasz na własną odpowiedzialność. Wersja ledwo ledwo Alpha
Boinc for noob wersja 0.01 - http://tnij.com/boinc  (24,2 MB)

Proszę o testy i zgłaszanie w tym wątku wszystkich problemów związanych z działaniem aplikacji.

Edit:
Pare bugów już znam. Prawdopodobnie aplikacja zawiera jednostki + program seti w sobie które wywalają błąd gdy CPID się nie zgadza, albo coś... Proszę o potwierdzenie bo nie mam gdzie sprawdzić :/

PBT_marian_boss

Z jakim specjalnym kontem, może lepiej użyć do tego celu konta SKB@P.

Szopler


Akira

#8
Jak na razie konto się nazywa scienceproject. Możliwe, że będzie liczył dla SKB. Na razie trzeba zrobić pełnoprawną aplikację, później będziemy się zajmować szczegółami.


edit: VCB@P odpada gdyż musiałbym modyfikować weak account keys, a chciałbym mieć możliwość zmiany podłączania do projektów po pobraniu przez użytkownika aplikacji. Kolejna wersja z poprawionymi paroma błędami na dniach gdy tylko dorwę coś do testowania.