Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Access Point

Zaczęty przez Troll81, 07 Październik 2008, 10:20

Troll81

Poszukuję access pointa. Mam taką sytuację. Internet z kablówki poprzez modem scientific atlanta. pod niego podpiety switch a do switcha dwa kompy. U operatora zgłoszone MAC dla dwóch kart sieciowych. Chciałbym zamiast switcha podłączyć access pointa a do kompów sieciówki na USB. Poszukuję dobrego AP. Ma ktoś ajkieś doświadczenia z takim układem?? (byłoby super jakby AP potrafił zaemulować adresy MAC tak bym nie musiał kolejnego pisma do moich adminów słać.

[PBT] Horpah


mindc

do tego co chcesz zrobić to pierwszy lepszy AP wystarczy, a ponieważ będzie pracował wtrybie AP to nie będzie maskował MACów
więc na radiówkach wystarczy wklepać MACi od lanów (wcześniej pozbyć się tych lanówek, lub je wyłączyć) i nawet nie trzeba będzie dzwonić do operatora


Troll81

a jesli będzie działał jako router?

mindc

...to wtedy albo dzwonimy do operatora i podajemy mu MAC routera, albo jeśli jest taka mozliwość to zmieniamy MACa na routerze. No i wtedy będziemy mogli podłączać co się na podoba, w dowolnych ilościach.  ;D
Trzeba tylko sprawdzić czy operator nie ustawia TTLa na 1, bo wtedy trzeba będzie: albo się z nim dogadać, albo szukać routera który nie zmniejsza TTLa.


[PBT] Horpah

ten router który podałem i ma klonowanie mac adresu i umożliwia podanie TTl+1

Troll81

mój zmniejsza TTL niestety :(  Hmmm. interesujący routerek Hoprah :D

xer

dodam tylko od siebie, że mam to coś u siebie w domu już ponad rok i działa naprawdę dobrze, żadnego zawieszania się itp itd :) w zasadzie to nawet zapominam, że go mam :)

Troll81

Tylko troszke drogo wychodzi.

buninek

#9
za jakość i możliwości trzeba płacić
Zalet ma bardzo dużo np.
-możesz z niego zrobić bramkę voice-over-iP (sip)
-zmodyfikować i w prosty sposób dołożyć kartę SD (i masz serwerek, np. instalujesz rtorrenta)

Podbicie TTL-a niestety pozostawia ślady i jest do wykrycia (ale zablokować się nie da).
Wszyskto zależy od umowy z ISP i od admina.

EDIT:
z rtorrentem to lekka przesada :no:
pamięci by raczej nie starczyło

jurdziol

Bramka voip z wrt54gl? Mozesz podac wiecej informacji ? :)
Pozdrawiam

buninek


jurdziol

Ciekawe. Wyglada na to (http://zandbelt.dyndns.org/asterisk.html), ze bede musial zmienic soft z tomato na Kamikaze. Dzieki za link.
Pozdrawiam

buninek


Troll81

wiesz, akurat voip mi wisi a podpinanie dysku przez USB (albo rj45) do switcha to tez nie nowy wynalazek. Po prostu za ok 200 to juz bym liczył na 802.11n a nie g