Boinc bez ikonki w trayu

Zaczęty przez DanieI, 07 Październik 2008, 15:20

DanieI

Jak mam uruchomić boinc-a w wersji 6.2.19, żeby nie było ikonki w trayu. W wersji 5.10.45 wystarczyło, że dodałem parametr --detach i nie było go w trayu, a teraz uruchamia się, nie ma ikonki w trayu, ale nie wznawia liczenia próbek. Dodam, że nie instalowałem boinca, tylko skopiowałem go z innego kompa, w rejestrze dodałem odpowiednie wpisy i .... nie działa. Pomocy.

Troll81

bo chyba trza go zainstalować :(

DanieI

To może ktoś wie, jakie wpisy są potrzebne w rejestrze, żeby uruchamiając boinca z parametrem --detach wzawiał liczenie próbek.

3Rni


Troll81

a jak już bardzo nie chcesz instalować a tylko chcesz żeby ikonka nie była widoczna to kliknij prawym przyciskiem na pasku powiadomień (a konkretnie na tej małej strzałce do odsłaniania ikon i wybierz opcje (customize notifications albo dostosuj powiadomienia (czy siakoś tak)). I ustaw boinca jako zawsze uryty (always hide albo ukrywaj zawsze). Wtedy ikonka nie bedzie widoczna dopóki ktoś w te strzałkę nie kliknie.

TJM

Nie lepiej po prostu nie używać managera ? BOINC bez niego też działa, a ikonki nie będzie. Zamiast boinc_mgr trzeba do autostartu dodać boinc i tyle.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

tylko nie wiem jak wtedy działa zarządzanie projektami i kolejkami zadań

TJM

Normalnie, manager to tylko graficzna nakładka.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

DanieI

Ukrywanie ikonki odpada.

Nie musi się uruchamiać manager, ale sam boinc.exe z parametrem --detach nie wznawia liczenia próbek.

Instalacji też wolałbym uniknąć (nie chcę śladów w Dodaj/Usuń programy).


3Rni

ja nie mam nic w trayu - podczas instalacji wybieram zeby bonic chodził jako usługa i zeby menadzer nie ładował sie i po sprawie...

a to ze masz na liscie dodaj/usun to tylko kwestia paru min. poszukania pozycji w rejestrze i wykasowania wpisu.. i śladu nie ma a liczy non stop

maxim

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

O ile sie nie myle.

DanieI

#11
Cytat: ERni w 08 Październik 2008, 17:01
ja nie mam nic w trayu - podczas instalacji wybieram zeby bonic chodził jako usługa i zeby menadzer nie ładował sie i po sprawie...

a to ze masz na liscie dodaj/usun to tylko kwestia paru min. poszukania pozycji w rejestrze i wykasowania wpisu.. i śladu nie ma a liczy non stop
Nie ma takiej opcji żeby instalować. Ma ruszyć z kopii z innego kompa.

TJM

Cytat: DanieI w 07 Październik 2008, 17:23
To może ktoś wie, jakie wpisy są potrzebne w rejestrze, żeby uruchamiając boinca z parametrem --detach wzawiał liczenie próbek.

Odpalasz z --detach czy -detach ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

DanieI

Cytat: TJM w 08 Październik 2008, 21:51
Cytat: DanieI w 07 Październik 2008, 17:23
To może ktoś wie, jakie wpisy są potrzebne w rejestrze, żeby uruchamiając boinca z parametrem --detach wzawiał liczenie próbek.

Odpalasz z --detach czy -detach ?


boinc.exe --detach

DanieI

Zdaje się, że się udało. Potrzebny wpis do rejestru. Zrobiłem taki i działa:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run]

"boinctray"="\"C:\\Program Files\\BOINC\\boinctray.exe\""
"boinc"="C:\\Program Files\\BOINC\\boinc.exe --detach"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Space Sciences Laboratory, U.C. Berkeley\BOINC Setup]

"INSTALLDIR"="C:\\Program Files\\BOINC\\"
"SETUPTYPE"="Single"
"LAUNCHPROGRAM"="1"
"ENABLELAUNCHATLOGON"="1"
"ENABLESCREENSAVER"=""
"SERVICE_DOMAIN"=""
"SERVICE_USERNAME"=""
"SETUPSTATESTORED"="TRUE"
"MIGRATIONVERSION"=""
"MIGRATION"="FALSE"
"MIGRATIONDIR"="C:\\Program Files\\BOINC\\"
"RETURN_REBOOTREQUESTED"="0"
"REBOOTPROMPT"=""
"RETURN_VALIDATEINSTALL"="1"
"DATADIR"="C:\\Program Files\\BOINC\\Dane\\"
"ENABLEPROTECTEDAPPLICATIONEXECUTION"=""
"ENABLEUSEBYALLUSERS"="1"


Do pełni szczęścia brakuje tylko tego, żeby boinc.exe --detach uruchamiał się w zminimalizowanym oknie Dosowym, a nie mignął na pulpicie.

Troll81

na to też był jakiś myk. jak znajde czas to pogmeram po necie

Szopler

Stary dobry skrót do boinc.exe w katalogu z boinc i tam uruchom jako zminimalziowane? :)