Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Problemy

Zaczęty przez maxim, 09 Październik 2008, 21:45

maxim

OD kilku dni mam problemy z Setim. Nie pobiera tyle probek ile bym sobie zyczyl oraz nie wysyla ich porzadnie.
Przejrzalem logi i wywala cos takiego "2008-10-09 20:42:56||Internet access OK - project servers may be temporarily down."

Spotkaliscie sie z tym ?

Pozdro

Pigu

serwer status oglądałeś w tym czasie?

maxim

W tym momencie to mam. Pomimo ustawienia zeby pobieral probki na 2 dni nie sciaga i tworzy kolejke do wsylania :(

Pigu

tzn nie odsyła? pomimo ręcznego wymuszenia aktualizacji?

OxyOne

zasysac zasysa ale rzeczywiscie problem z odsyłaniem u mnie wisza 2 próbki. czasami recznie pomaga ...czasami...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

maxim

Wrocilem do klienta 5.10.45 i odeslal wszystko prawidlowo. Sciagnal rowniez kilka probek. Da sie go jakos zmusic zeby scignal ze 200 probek ? :D

Pigu

ustaw bufor jak przystało na liczydłowego - 9 dni powinno styknąć

maxim

Gdzie to ustawic ? Na stronie seti ?

Pigu

nom - http://setiathome.berkeley.edu/prefs.php?subset=global

CytatComputer is connected to the Internet about every
(Leave blank or 0 if always connected.
BOINC will try to maintain at least this much work.)    0 days

Maintain enough work for an additional
Enforced by version 5.10+    9 days

tylko pamiętaj, że to globalne, a nie tylko dla seti

maxim

Cos jest nie tak :(

2008-10-09 23:35:21|SETI@home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 29966 seconds of work, reporting 1 completed tasks
2008-10-09 23:35:26|SETI@home|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks

Chcialbym wiedziec ze wszystko bedzie ladnie zanim przlacze moje wszystkie maszynki.

2 rdzenie nic nie robia :(

Pigu

optymalki wgrałeś?

Machloj

jest na to jeszcze prostszy sposób - zrezygnuj z seti :)

maxim

Tak na optymalce.

Nie zrezygnuje. zbyt dobrze punktuje.

Pigu

nie namawiam do tego, broń Panie Pigu, tylko chciałem byś się upewnił, czy na właściwej :P

maxim

Wlasciwa, chodzila dobrze przez jakis tydzien a problemy sie zaczely dopiero we wtorek.

Pigu

tylko na tym jednym kompie jest problem?

maxim

Narazie zapuscilem testowo na jednym nie chce ryzykowac :D

Pigu

spróbuj, może ta manager kurcze nie wiem :(

maxim

Zmienilem managera no nie wiem co to moze byc :( Poustawiane wszedzie gdzie sie da zeby pobieral probek na 10 dni i nic :( Boinc nic nie robil przez ostatnie 2h :(

Pigu

zmień na 9, zobacz na innej maszynie czy ssie

Szopler

Może deteach i attach do projektu (i załadowanie od nowa clienta z serwera) coś zmienią :-\

Lagu

U mnie przez kilka dni nie pobierał próbek pisało, że serwer "dostał dałna" :P
Na szczęście wcześniej naciągnąłem trochę próbek, więc jakoś przerwałem.
Od wczoraj wieczorem już było ok...

maxim

Poradzilem sobie. W katalogu ProgramData byl plik global_prefs_override.xml w ktorym ustawione bylo zeby nie trzymal dodatkowych probek. Zmienilem na 9 i zadzialalo :) Jeszcze raz wszystkim dziekuje !!

maxim

Znow problemy :( Nie chce pobierac probek (tym razem na innym kompie w innej sieci), nie wiem co jest i powoli zaczyna mnie to irytowac. Inne projekty chodza bez zarzutow.

KrzychuP

Wiecie coś na temat problemów w Seti?

Jakieś 2h temu nie było żadnych próbek.
A teraz wyświetla mi taki komunikat:
Cytat2009-06-17 14:15:21|SETI@home|Scheduler request failed: Failure when receiving data from the peer

lolek

już wczoraj zaczeło się coś sypać, żadko kiedy pojawiały się próbki w więkrzości chyba wadliwe bo po 2h na GPU miały po 2% i dałem sobie spokój

KrzychuP

Dziś do południa nie było wcale próbek na serwerze.

A potem niby pojawiło się jakieś 40k sztuk, ale zaczął mi wyświetlać właśnie to, co napisałem wcześniej.
Raz po raz przeplatane informacją o braku próbek.

gorim1

żeby serwer chciał przyjmować odsyłane wyniki mam 50 sztuk do odesłania  :wth:

Janek

Czy dzisiaj, czyli 17 sierpnia 2009, ktoś otrzymał próbki? Od wczoraj, od godziny 14, nie otrzymałem żadnych danych do badania. Pojawia się u mnie komunikat "Message from server: (Project has no jobs available)"
Wiele razy był już taki komunikat, ale nigdy jeszcze tak długo. Szwankuje coś u mnie, czy u Was taki sam problem?

X X X

W dwóch innych projektach mam identyczny komunikat, ale... zaraz po nim zaczyna pobierać nowe próbki. Czy ktoś zna wyjaśnienie, dlaczego serwer jednocześnie odpowiada, że nie ma próbek i przesyła je?

Ciekawie zachowuje się też Gerasim - niby projekt "nieaktywny", ale próbki przysyła i odbiera, a nawet punkty przydziela...

Gargul

To w SETI teraz normalne,że próbek nie mają? Od poczatku września się staram liczyć, ale najcześciej widze komunikat "no jobs available". W perspektywie zbliżającego się wyścigu, dobrze to nie wygląda.

Bober

Ano nie. Ale jeszcze trzy tygodnie do wyścigu - może naprawią  :)

emik

jedyne wyjście włączyć większy bufor i liczyć na szczęście - ja przed chwilką zassałem 23wu


Janek

Coś w SETI mocno się rozleciało, bo lipa z próbkami i to od kilku dni >:(

El_Dar

Witam

nowy jestem i mam problem jw.

nie pobiera próbek.

jakieś szanse na załapanie się na próbki.

To po pierwsze a po drugie kiedyś bardzo dawno temu z 5-6 lat uczestniczyłem w SETI@HOME i miałem taki dynks w wygaszaczu ze jak liczył to jakieś grafiki pokazywał a teraz tylko suche dane i pasek postępu (to przy okazji MilkiWay'a - który działa normalnie.)

Troll81

Projekt chyba na razie ma problem...

Wygaszacz też powinien być dostępny (sprawdź w ustawieniech ekranu). Napisz też coś więcej o swoim kompie systemie operacyjnym wersji klienta itp. pomoże to nam nieść pomoc....

Poza tym napisz coś więcej o sobie (dział wizytówki)

El_Dar

Wygaszacz mam tylko że pokazuje suche dane tło to czarne z niebiesko żółty napis BOINC z danymi programów  w których komputer uczestniczy pojawiającymi się naprzemiennie z paskami postępu paczek a mnie się rozchodziło o raczej graficzna reprezentacje prac.

A co do kompów to na razie są 3 w domu to Athlon 955 z 4 GB ramu i gforca 8600 GT na VISCIE
lapek - Lovovo g550 z VISTĄ
i kompik w pracy to Pentek 4 3,20 GHz z 1 Gb ramu i GeForce MX440 na XP

Troll81

Seti raczej takich numerów nie robił z wygaszaczem. Może problem leży po stronie Visty??? MOże ten cudowny system nie dopuszcza wygaszacza Setiego :D

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: El_Dar w 02 Listopad 2009, 15:22
Witam

nowy jestem i mam problem jw.

nie pobiera próbek.

Z próbkami obecnie bardzo ciężko bo w Arecibo był remont i przez długi czas nic nowego nie było nagrywane. Ale ponoć już znowu wszystko działa więc za jakiś tydzień lub dwa będą nowe próbki.

Cytat: El_Dar w 02 Listopad 2009, 15:22
jakieś szanse na załapanie się na próbki.

Tak można trafić na próbki z dawnych lat których wcześniej nie można było użyć bo były na nich zakłócenia z radarów. Teraz został uruchomiony nowy "RadarBlanker" który oczyszcza stare próbki z tych niepożądanych sygnałów. Problem jest taki że kiedyś sygnały były nagrywane na taśmach (teraz są na przenośnych dyskach) i zgranie jednej trwa ok 4 godzin i potem dopiero można ją oczyścić i podzielić na próbki stąd pojawiają się bardzo rzadko i praktycznie od razu znikają.

Cytat: El_Dar w 02 Listopad 2009, 15:22
To po pierwsze a po drugie kiedyś bardzo dawno temu z 5-6 lat uczestniczyłem w SETI@HOME i miałem taki dynks w wygaszaczu ze jak liczył to jakieś grafiki pokazywał a teraz tylko suche dane i pasek postępu (to przy okazji MilkiWay'a - który działa normalnie.)

Tu mam kilka refleksji:
1) Standardowa aplikacja seti-enhanced ma wygaszacz (w ramach seti jest jeszcze aplikacja astropulse która nie ma wygszacza) i z tego co sprawdzałem to działa pod vistą (przynajmniej u mnie działał). To którą aplikacją chcesz liczyć możesz ustawić w preferencjach na stronie swojego konta w seti.
2) Jeśli używasz zoptymalizowanych aplikacji to w nich nie ma wygaszacza. Będzie się wyświetlać to co widzisz obecnie.
3) Rozumiem że to co widzisz pochodzi z innych projektów, jak sam pisałeś próbek seti nie możesz na razie ściągnąć, a nie wszystkie projekty i aplikacje mają wygaszacz.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Tomasz R. Gwiazda

tutaj pozwole sobie napisac, aby nie tworzyc nowych watkow.

Troche chce dorobic pkt do zalozonego checkpointa i stad pytanie.
Ktore probki obecnie liczyc? (sprzet Quadziki lub C2d) na CUDA nie chce liczyc.
I czy nadal recznie sie wgrywa zoptymalizowane app czy juz projekt sam wysyla?
Jesli 1. to Linka z czyms aktualnym poprosze :)