ATI szykuje DirectX 11 i kilka GPU na jednej karcie

Zaczęty przez OxyOne, 10 Październik 2008, 00:34

OxyOne

Czeka nas rok czerwonego smoka? Firma ATI będzie gotowa z procesorami grafiki, zgodnymi z DirectX 11 na pierwszą połowę przyszłego roku. Jak dowiedzieliśmy drogą nieoficjalną, karty z procesorami R800 mają być zupełnie inne niż te, które znamy dziś. W mediach ostatnio trwają gorące dyskusje nad tym, czy dane na temat nowej generacji Radeonów, które wyciekły od jednego z partnerów ATI (AMD) są prawdziwe.

Wynika z nich, że na Radeonach HD serii 5000 możemy zobaczyć nie jeden, nie dwa, ani nawet nie trzy układy GPU. Najmocniejszy Radeon nowej generacji ma składać się z aż pięciu procesorów grafiki - jednego procesora typu Master i czterech typu Slave. Wszystkie układy komunikować się ze sobą mają przez opracowany przez firmę Rambus interfejs FlexIO.

Nowe Radeony mają być lepiej przystosowane do zastosowań takich jak: GPGPU (General Purpose GPU) i obsługi standardów wyświetlania ponad format Full HD (1080p).

Po przejściu na wymiar technologiczny 40 nm nowe układy mają być mniejsze, zwłaszcza procesory typu Slave. Jako że mają one być niemal w całości kopiami procesorów Master, wszystko to po zsumowaniu ma dawać znacznie niższe koszty produkcji, a zatem znacznie niższe ceny kart.

W sieci pojawiły się już nawet graficzne prezentacje nowych kart, opracowane na podstawie informacji, które wydostały się do mediów.

AMD nie zaprzecza, ani nie potwierdza zgodności z prawdą jakichkolwiek spekulacji na ten temat. To chyba akurat nikogo nie dziwi?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

no to chłopaczki z foldinga dostaną super moc obliczeniową :D i mam nadzieję że chłopcy z GpuGrid sie w końcu wezmą do roboty. bo połowa świata jedzie na radkach a oni te kartę wyraźnie zlewają  >:(

AiDec

Cytat: Troll81 w 10 Październik 2008, 09:25
bo połowa świata jedzie na radkach a oni te kartę wyraźnie zlewają  >:(

Bo ta druga polowa uzywa lepszych kart :P. Generalnie postawili po prostu na `lepsza polowe` :P ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

taaaaaa. nieważne że połowa potencjalnej mocy obliczeniowej sie nudzi. zaje@#$% podejście

maxim

Na ten moment Rade 4870x2 jest najmocniejsza karta na rynku. GTX280 zostal daleko w tyle :P Jesli chodzi o koszty i o wydajnosc.

Pigu

porównujesz 1 do 2 rdzeniowca?  |-? ładnie to tak? z 1 jajowym radziem 280tka sobie radzi

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

maxim

No tak masz w sumie racje. Ale wystarczy na cene popatrzec :D

OxyOne

Cytat: Troll81 w 10 Październik 2008, 14:06
taaaaaa. nieważne że połowa potencjalnej mocy obliczeniowej sie nudzi. zaje@#$% podejście
na temat sprzetu ja nie dyskutuje bo zawsze sie znajdzie taki co uwaza ze NV jest lepsze niz ATi albo ze ATI jest lepsze niz NV.
Jestem za czerwonymi bylem i bede a to ze sie polowa mocy traci no cóz oni traca nie ja. Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniadze. Oststnio testowałem TESLA za drobne 7Kzł i moje spostrzezenia sa takie ze w obliczniach obciazeniowych klastrów przy jednoczesnym przeliczaniu kątów wału korbowego łacznie z kolami zebatymi - królewskimi - Tesla sie rozpusciła sorki ale nie dala rady. HD4870x2 przeliczył to 10 krotnie szybciej a kosztuje tylko 1,5K. W kazdym biurze projektowym czy tez architektonicznym, reklamowym uzywane sa Radeony albo do CAD grafy FireGL. Kiedys sie spytałem dlaczego nie NV padla odpowiedz my nie gramy my chcemy profesjonalnej grafy.

Uwazam tez ze panowie z ATi lepiej zeby poprawili stery bo sa denne. W Folding@home tez dostały w dupe od NV - chociaz uwazam ze to wina progsa.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mori

Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 14:27na temat sprzetu ja nie dyskutuje bo zawsze sie znajdzie taki co uwaza ze NV jest lepsze niz ATi albo ze ATI jest lepsze niz NV.

[...] Kiedys sie spytałem dlaczego nie NV padla odpowiedz my nie gramy my chcemy profesjonalnej grafy.

Właśnie. Na X700 mi się Virtua Tennis 3 wiesza i już nigdy im nie zaufam!

Troll81

fakt że stery u Ati czasem są do du@# ale też radki są stabilniejsze jeśli chodzi o OC (przynajmniej w moim odczuciu). No i wszyscy graficy 3d jakich znam pracują na Radkach a dla mnie to juz o czymś świadczy.

Pigu


maxim

U mnie graficy (tworzacy animacje, grafike3d do gier komp) pracuja tylko i wylacznie na GF.

Troll81

dlatego pisałem że chodzi mi o grafików których ja znam

AiDec

Cytat: maxim w 10 Październik 2008, 14:10
Na ten moment Rade 4870x2 jest najmocniejsza karta na rynku. GTX280 zostal daleko w tyle :P Jesli chodzi o koszty i o wydajnosc.

Zapnij mi takie 3 na mobo to pogadamy ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: AiDec w 10 Październik 2008, 17:23
Cytat: maxim w 10 Październik 2008, 14:10
Na ten moment Rade 4870x2 jest najmocniejsza karta na rynku. GTX280 zostal daleko w tyle :P Jesli chodzi o koszty i o wydajnosc.

Zapnij mi takie 3 na mobo to pogadamy ;)

zapiete sa na D5400XS do tego 2xE5430 i o czym chcesz pogadac?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#15
Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 18:13
Cytat: AiDec w 10 Październik 2008, 17:23
Cytat: maxim w 10 Październik 2008, 14:10
Na ten moment Rade 4870x2 jest najmocniejsza karta na rynku. GTX280 zostal daleko w tyle :P Jesli chodzi o koszty i o wydajnosc.

Zapnij mi takie 3 na mobo to pogadamy ;)

zapiete sa na D5400XS do tego 2xE5430 i o czym chcesz pogadac?

Eee i tak wiadomo powszechnie ze stery ATi sa do d*** i przy 2, 3, 4 rdzeniach nie widac roznicy... Poza tym ile ten D... kosztuje i ile kosztuja te powolne pamieci... Ja tam wole swojego Strikera z 3x280 - dziala, stery ok, wydajnosc wzrasta prawie liniowo :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: AiDec w 10 Październik 2008, 19:59
Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 18:13
Cytat: AiDec w 10 Październik 2008, 17:23
Cytat: maxim w 10 Październik 2008, 14:10
Na ten moment Rade 4870x2 jest najmocniejsza karta na rynku. GTX280 zostal daleko w tyle :P Jesli chodzi o koszty i o wydajnosc.

Zapnij mi takie 3 na mobo to pogadamy ;)

zapiete sa na D5400XS do tego 2xE5430 i o czym chcesz pogadac?

Eee i tak wiadomo powszechnie ze stery ATi sa do d*** i przy 2, 3, 4 rdzeniach nie widac roznicy... Poza tym ile ten D... kosztuje i ile kosztuja te powolne pamieci... Ja tam wole swojego Strikera z 3x280 - dziala, stery ok, wydajnosc wzrasta prawie liniowo :).
Stery moze sa do dupy ale co do pamieci to nie przesadzaj moze zwykle to tak ale nie te co mam. Predzej mozna powiedziec ze XEONY sa do dupy wstosunku do Quadów. Praktycznie wszedzie stosuje mobo ASUSa (wybrane modele) ten intel jest pierwszy i tez mozna ocowac bo jest zocowany. Co do kasy ile to kosztowało - sorki ja nie licze poniewaz inwestycja zwrociła sie po tygodniu renderowania. Jakby w renderze 280 były szybsze to bym miał 280 a tak mam 4870x2. Klient płaci ciezka kase za szybkie wieloformatowe rendery wiec nie moge sobie pozwolic na posuw w czasie. Co do 280 tez  chyba sobie zapakuje na drugim systemie wyminnie: ATI - rendery i gry, NV - gry i boinc.


CytatJa tam wole swojego Strikera z 3x280 - dziala, stery ok, wydajnosc wzrasta prawie liniowo :).

Chyba w PAINTcie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Cytat: NetMonitoring w 10 Październik 2008, 22:09
Cytat: AiDec w 10 Październik 2008, 19:59
Ja tam wole swojego Strikera z 3x280 - dziala, stery ok, wydajnosc wzrasta prawie liniowo :).

Chyba w PAINTcie...

Pisze oczywiscie o FPS`ach w grach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maxim

Mam 4870 z jednym procesore i wystarcza mi w kazdej grze jakiej gralem :P Po co 3 x 280 ?

Pigu

jaką masz rozdzielczość monitorka? ha i wszystko jasne  :P

AiDec

Cytat: maxim w 11 Październik 2008, 10:50
Mam 4870 z jednym procesore i wystarcza mi w kazdej grze jakiej gralem :P Po co 3 x 280 ?

Po to zeby miec nie mniej niz 45 FPS na Crysisie w Full :)


Cytat: Pigu w 11 Październik 2008, 12:40
jaką masz rozdzielczość monitorka? ha i wszystko jasne  :P

Mam dwa: 1280x1024 i 1920x1200



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu


AiDec

Cytat: Pigu w 11 Październik 2008, 13:35
Cytat: AiDec w 11 Październik 2008, 13:13
Mam dwa: 1280x1024 i 1920x1200

dla 280 i dla tri sli 280  :D

btw: 24''?

1280x1024 19`` SLi
1920x1200 30`` Triple SLi



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka