2 jednostki + 2 hosty = jedno łącze + 2 miejsca

Zaczęty przez Juras23, 08 Styczeń 2006, 16:29

Juras23

Witam

Otóż liczę CPDN na 2 kompkach, to że zajmują ponad 1 GB to już się zdążyłem przyzwyczaić. Jednak czy ktoś już robił coś takiego co opiszę poniżej??

Otóż na moim kompie jakimś cudem zciągnąłem drugą jednostkę CPDN, w momencie gdy pierwsza miała zaledwie 13%. Nie ma na co czekać - jednostka się marnuje, więc zgrałem całego klienta na dysk i zaniosłem do pracy. Tam mam P4 i po zainstalowaniu BOINC'a przerzuciłem cały przyniesiony z domu katalog. Zaznaczę, że dostępu do netu w pracy nie ma. Tam się ładnie liczy już mam ponad 10 % jednak nie dostaję z powodu braku netu za to punktów. Mam pytania:

1. Jeśli przeliczę tam jednostkę to czy przeniesienie jej zakończonej do domku da mi od serwisu sumę punktów za całą jednostkę w jednym rzucie...powinienem skoczyć o ładnych parę tysięcy.

2. Wiem, że zanim przystąpię do tej operacji przenosin zrobię kopię mojego aktywnego BOINC'a oraz zablokuję pobór nowych próbek co bym nie został z kolejnymi dwiem dodatkowymi....ale czy da się przesłać próbkę, która nie kontaktowała się na bieżąco z serwerem? Teoretycznie nie powinno być tu przeszkód, oprócz sprawnego żąglowania działającymi  menadżerami. Oczywiscie próbki w terminie.

3. Czy mogę tak działać dla większej liczby próbek...czy jest limit próbek na usera? Kompki mi się w pracy marnują bez netu !!!! Tak z 10 maszyn stoi 24h/7 włączonych, ale jeśli to nie ruszy to nie bedę kombinować. Poczekam najpierw na rezultat, chyba że ktoś ma doświadczenia.


Mchl

Ale o takich zabawach już rozmawialiśmy

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

wyglada na to, ze bedziesz pionierem...;) oczywiscie caly team trzyma za ciebie kciuki, bo jesli ci sie uda, to jhuz nigdy wiecej pracownicze kompki nie beda bezuzyteczne! powodzenia;)

Juras23

---------- 18:39 08.01.2006 ----------

No tak ale ja jestem u Was od może 2 tygodni....i całego forum nie znam, a w dodatku jak się zarejestrowałem, to powinienem mieć wszystkie wiadomości zaznaczone jako nieczytane ( no bo jako zarejestrowany ich jeszcze nie czytałem), wtedy bym wiedział co już czytałem, a czego nie....z możliwością odznaczenia całego wątku na przykład jako przeczytanego. A obecnie jako nieczytane pojawiają mi się jedynie ostatnio dopisane.



---------- 18:41 ----------



a pozatym szukam konkretnych odpowiedzi dotyczących Climat'a a nie samej pracy klienta na kompie bez sieci.  :wink:

bartsob5

ale to raczej nie powinno sie roznic od innych projektow za bardzo, choc rzeczywiscie sprawe moga komplikowac troche te raportowania w miedzy czasie...

Mchl

One nie są chyba wymagane do pracy CPDN.

Juras: Wskazałem Ci tylko miejsce, gdzie już rozmawialiśmy o takim (czy też podobnym) problemie. A skrypt forum jest, jaki jest. Jako nowe zaznaczane są tylko posty nowe od ostatniej wizyty... Poszukam, może jest jakiś mod na to, żeby wyświetlał nieczytane...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Wy jako Moderatorzy i Ojciec Założyciel macie PRAWO na tym forum, więc się nie mądrzę :) Tak czy siak jeśli byłby dodany jakiś guzik, który powodowałby ze po potwierdzeniu stosowną ilość razy dany temat czy watek zaznacza mi się cąły jako nieczytany to byłoby super, a najlepiej to się powtórzę, to gdyby wszystkie przy rejestracji były jako nieprzeczytane, wtedy jest szansa nie pisać tego co ktoś kiedyś napisał :) bo bym to przeczytał, a teraz to już się gubię co czytałem a co nie :)))

No ale wracając do wątka tego tematu to do pracy łączenie z netem co 1,8 % nie jest wymagane bo mi stacja bez netu liczy, jednakże co się stanie później gdy będę chciał odesłać jednostkę przeliczoną....jakie będą wtedy punkty...czy za całe 100% czy tylko za ostatnie 1,8% ????

Gave

A może warto byłoby przetestować to ne jednostce, która już obliczyła ponad te 1,8% (czyli takiej, która normalnie już kilkakrotnie by się kontaktowała z serwerem) przenosząc ją do kompa z netem. Jeżeli zaraportowałaby tych kilka kroków i dostała za to odpowiednią do postępu liczbę kredytek to chyba nie było by podstaw aby nie miała się zaraportować po skończeniu jako całość.
Wydaje mi się, że jeśli masz taką możliwość to taka próba niczym nie grozi - jeżeli jednostka nie będzie chciała raportować dotychczasowych obliczeń to podważy to koncepcję kontynuowania całej jednostki na innym kompie, a jeżeli się zaraportuje to przeniesiesz ją ponownie na ten inny komputer i będziesz mógł liczyć, że całość przedsięwzięcia zadziała.

Tak bym sam próbował rozwiać wątpliwości (jeżeli taka koncepcja jest nie do przyjęcia to przepraszam, nie mam czasu na przejrzenie "literatury" na ten temat, a taka próba sama mi się nasuwa).  :wink:

Mchl

Prawo mamy tutaj wszyscy (tylko do różnych rzeczy ;) ) Niektórzy z nas nawet przyjęli na siebie obowiązki (szaleńcy?). A uwagi odnośnie tego jak działa, lub jak powinno działać forum i strona proszę zamieszczać w dziale Księga skarg i wniosków. Będzie mi wtedy łatiwje przejrzeć wszystko, jak będę się szykował do poprawek w skrypcie.



A co do Twojego problemu, możesz też spróbować na komputerze podłączonym do netu włączyć opcję 'Aktywność sieciowa wstrzymana' i zostawić tak na jakiś czas, aż przeliczy się kilka strużek ('trickles').

Moim zdaniem punkty zostaną naliczone za wszystko, bo po wznowieniu aktywności sieciowej zostanie wysłanych kilka strużek i za każdą zostaną przyznane punkty. Są to moje domniemywania, ale jestem tego pewien na 99%. Mniej optymistyczny jestem w kwestii przenoszenia jednostek do i z komputera bez netu... Obawiam się, że klient może nie zechcieć zaraportować takiej jednostki. Ale kto wie?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

ha trickles=strużki - :) oki dobry pomysł. Przeniosę obecną próbkę i sprawdzę jak będzie wyglądał wynik po raporcie. Logicznym jest że powinno naliczyć za wyszystkie nie zgłoszone strużki, ale zobaczymy.Dzięki.

matti_tm

Te "strużki" to od strugania? :)

PS. To pytanie retoryczne...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Nietoperek

Cytat: "Mchl"Mniej optymistyczny jestem w kwestii przenoszenia jednostek do i z komputera bez netu... Obawiam się, że klient może nie zechcieć zaraportować takiej jednostki. Ale kto wie?
moze troszke nie w temacie - ale u mnie zmiana w rozpoznaniu samego procesora przez BIOS (z AMD Sempron 2400+ na AMD Sempron) przy zwiekszeniu taktowania zaowocowala wyzerowaniem jednostki (z 45% do 0%) :| wiec podejrzewam ze nie da sie przeniesc jednostki - chhoc nie wiem jak jest przy juz ukonczonych moze takie sie da odeslac

matti_tm

Przy zmianach sprzętu chyba uruchamiane są benchmarki. Nie jest wykluczone, że manager uruchomił benchmark zabijając aplikację CPDN. Ta była tak zaskoczona, że dostała czkawki i postanowiła się wyzerować...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


krzyszp

Fakt jest, że są problemy przy zmianie identyfikacji kompa.
U mnie powstawały kompy "duchy" przy zmianie taktowania, a jednostki się źle raportowały.

Po zmianie taktowania mojego AXP 1800 (1530MHz) na 1910MHz wywaliło się seti (a próbka akurat nie była przetwarzana - wywaliło się, gdy "przyszła jego kolej"), pojawił się nowy komp w statystykach (było Athlon 1800XP, a pojawił się sam Athlon XP, a seti już na tym kompie się nie pobiera...

Inne obliczenia "w porzo".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

a ja jeszcze wtrace do poprzedniego watku...
o ile bedzie podmienial calego twardziela, lub przynajmniej caly katalog boinc skopiuje, to raczej nie powinno byc problemow,...

jesli chodzi o zmiane taktowania, to nie zauwazylem niczego nie wlasciwego (procek nie zmienia nazwy -> sempron 3100) aczkolwiek, juz drugi, athlon 2500 zminial (na 2600) ale tam dalem troche za malo, jak to sie mowi 'papu' wiec jednostki same z siebie mialy bledy (za mocno podkrecony ma problemy z liczeniem)

Juras23

Cytat: "Nietoperek"
moze troszke nie w temacie - ale u mnie zmiana w rozpoznaniu samego procesora przez BIOS (z AMD Sempron 2400+ na AMD Sempron) przy zwiekszeniu taktowania zaowocowala wyzerowaniem jednostki (z 45% do 0%) :| wiec podejrzewam ze nie da sie przeniesc jednostki - chhoc nie wiem jak jest przy juz ukonczonych moze takie sie da odeslac


No a ja przenoszę pomiędzy Semproem 2.4 a dwoma jednostkami PIV o róznych prockach, jednostka się nie zeruje, benchmarki chodzą przy każdorazowym zamienieniu katalogu. Ale fakt jest taki że zawsze kopiuję cały katalog BOINC - ponad 1 GB. Jutro zobaczę czy dostanę jakieś punkty. O 14:00 zamieniłem klienta z kompka bez neta z powrotem na tego z netem. Wyniki powinny być widoczne jutro o 14.

Nietoperek

ooo to mila wiadomosc :) - to czekam na wynik czy wszystko poszlo sprawnie ;)

Juras23

no i po jednej dobie okazało się że strużki (trickles) spływają do serwera poprawnie ale punkty nagle nie skoczyły. Co prawda czekam jeszcze jedną dobębo dziś na boincstats nie weszły mi wogóle kredyty z CPDN.

Spisałem ile konkretnie za strużki na tej próce dostałem do tej pory i zobaczę o ile podskoczy przez 1 dobę.

bartsob5

pewnie nie sa jeszcze zliczone wszystkie... wczasie przerwy konserwacyjnej, zrobilem kilka procent climate, odeslalo probki (wczoraj) dzis dopiero dostalem pkt (nawet ok 218) ale nie zostaly uwzglednione w boincstats... wiec to pewnie normalne (oby!!!)

m2marek

1. Ostatnio zmieniałem płytę główną i procka VIA-AMD64 2800+ =>Nforce-AMD64 3200+, reinstalowałem system (Boinc'a przekopiowałem na drugi dysk). I.... Po postawieniu nowego systemu mgr Boinc ruszył bez kolejnej instalacji i przenoszenia na stary dysk.
2. Przez parę ostatnich dni nie było kontakty z serwerem Climatprediction, w tym czasie obliczyło mi z 5% i normalnie sie zraportowało.
3. Z naliczaniem punktów zawsze mam jakieś opóźnienia we wszystkich projektach

Juras23

TO DZIAŁA!!!

No moi drodzy to mamy w Team'ie o 1446 punktów więcej !!!

To jednak działa. na samym CPDN dostałem za wczorajsze raporty 1446 punktów, czyli rozpoczynam troszkę szerszą liczbę pracujących kompków poza siecią.

najlepsze 5 dni
Data   Punkty   
2006-01-11   1,446   
2006-01-03   321
2006.....



Gave

Cytat: "Juras23"TO DZIAŁA!!!

Gratulacje!  :D

Być może właśnie przetarłeś szlak dla wielu komputerów, które z błahego powodu braku dostępu do netu marnowały swoją moc zamiast służyć nauce.
Jeszcze raz brawo!

bartsob5